Duyuru Lag Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ●M●ÜC●A●H●İ●T●B●E●Y● tarafından 13 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. PİR78

  PİR78 User

  patronunu çağır bana onla konuşcam
   
  FlamesLordTR bunu beğendi.
 2. .Kuasar.

  .Kuasar. Guest

  Merhaba,

  Üslubunuza dikkat ediniz, tekrarında ceza alabilirsiniz.

  Konu hakkında yeterli bilginin sağlanması için destek birimine har dosyasını göndermenizi rica ediyoruz. Nasıl yapacağınız konusunda buradan bilgi alabilirsiniz.

  İyi forumlar.
   
 3. Tr1 suanda oyuna bağlanma sorunu bile var
   
 4. WolfWar

  WolfWar User

  TR1 de neden her gece bu saatlerde aşırı lag oluyor. Lag dediğin 10 saniye oynuyorsan 1 saniye donar bu nasıl bir lagsa 10 saniye donuyor 1 saniye oynuyorsun o da oynama sayılırsa.

  Modum neden her gece TR1 de bu saatlerde bu kadar lag olduğunu söylermisiniz yetkili yerlere bunu sorun en azından da ona göre bişeyler diyelim.
   
 5. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Merhaba,

  Lütfen buradaki konuyu incleyerek HAR dosyasını support ekibine gönderiniz. Bu sayede sorun en kısa sürede çözülecektir.

  İyi forumlar.
   
 6. WolfWar

  WolfWar User

  Modum lag biden kaynaklı değil oyundan kaynaklı oyun chat ine bakarsanız herkes durumdan muzdarip.
   
 7. yarın işe gidicek çoğu kişi 2 saat oynayıp çıkmak için burdalar lag ile karsı karşıya herkez bu konusa yardımcı olabilicekmisiniz ?
   
  WolfWar bunu beğendi.
 8. Sayın paradoks bunu 2 sene önce diyordunuz hala diyorsunuz. Bakın bu şimdi kadar bir çözüme kavuşturmadıysa bundan sonra çözüme ulaştırmaz. Sizlerde çok iyi biliyorsunuz HAR dosyası ile alakalı olmadığını.
   
 9. har dosyasında olusan pinge bakıp ona göre müdahele edicekler zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
   
 10. Manitu

  Manitu Guest

  Merhaba,

  HAR dosyaları sorunun kaynağını anlamamızda bize yardımcı olduğu için gereklidir.

  İyi forumlar.
   
 11. 2 senedir sorunun kaynağına ulaşamamışsınız belli ki.
   
 12. oyundan soğudm 2 bin uri kasamıyorum yarım saatir
   
 13. Karalı

  Karalı User

  iki gün öncede bu konuyu forumun bu sekmesi altında etraflıca tartıştık ancak. Muhabbetimize bir tane dahi olsun admin gelip yok değildir demedi. Önceki konuyuda okuyun sayın adminler bi yorum yapın belki biz yanlışızdır. Aslında dünya toz pembedir. En azından bi yorum katın kalıp cümleler kullanmadan. Nasıl olur.
   
  Dgncnsrtz bunu beğendi.
 14. Manitu

  Manitu Guest

  Merhaba,

  Öncelikle bahsettiğiniz konuda da gerekli açıklamayı yapmıştım, bu konuda da gerekli açıklamaları gerek takım arkadaşlarım gerek ise ben yapmış durumdayız. Lütfen bu konuda bizlere karşı biraz anlayışlı olunuz ve buradan yetkilerimize bakınız, bizler sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz lütfen unutmayınız.

  İyi forumlar.
   
 15. Karalı

  Karalı User

  yetkilerinizi bu oyunu 9 yıldır oynayan ve iki gemi eskiten 3.yapan bir oyuncu olarak çok iyi biliyorum. Yazılarımı okuduysanız asıl amaç bu yakalama sisteminin çalışmadığı. Hatta sisteme yük olması zaten yeterince bot oyuncu yükü akşamları sistemi çökme noktasına getirirken işin artık iyice bozulmuş olması. Mesela TR1 şu anda 2-4, 2-3, albayların botta yaratık kesecek kadar cürretkar olması.

  Tek seçeneiniz kimse kusura bakasın ama sistemin artık banlama işini yerel server adminlerine bırakması. Abartmıyorum 24 saatte temizlenir. Herşey bütün bu kasılmalar donmalar bu sistemle alakalı.
  Bu oyunu oynayan herkes sizden bu atılımları bekliyor. Yoksa şunu iyi bilin çocuk kullanıcılar hariç herkes yapabileceklerinizin eliniz kolunuzun nasıl bağlı olduğunu iyi biliyor.
   
 16. Manitu

  Manitu Guest

  Yukarıda alıntısını yaptığım mesaj bizzat Türkiye yetkilisi Artemis. tarafından yazılmıştır. Bu durum sadece Türkiye için değil, tüm ülkelerin destek birimleri için de geçerli bir durumdur. Yani hiçbir ülkenin destek ekibi veya üst düzey yetkilisi "BOT taraması veya banlama yapma" yetkisine sahip değildir. Bu konuda işlemler tamamen geliştirici ve teknik ekibin yetki alanına girmektedir.
  Bu konularda yasaklama yapılması için %100 bir kanıt gerekiyor ve bu kanıtın da, %100 kanıtlanabilir olması gerekmektedir. Yani dediğiniz gibi bir işlem yapsak ve ceza versek, oyuncu gelip "hayır ben elimle kutu topluyorum yada npc'leri kendim kesiyorum" demesi durumunda %100 kanıtlayamazsak suçlu durumuna düşeriz, bu nedenle de yasaklamalar sistem taramalarında yapılıyor.
  Bu durum sizleri rahatsız ettiği kadar bir oyuncu olarak bizleri de rahatsız etmektedir. Bu nedenle lütfen daha çok anlayış bekliyoruz.

  İyi forumlar.
   
  kaçakavcı ve .Paradoks. bunu beğendi.
 17. Karalı

  Karalı User

  Açıkçası yukarıdaki yazının birçok kopyasını kerelerce kere, onlarca adminden gördüm yıllar içerisinde. Bu yüzden artık bir şey ifade etmiyor. İçimden inşallah olur başarırlar diyorum. Öte taraftan o dev gurubun sisteme yatırdığı abonelik ücretleri geliyor aklıma.. Sonra yine kendime basit bir soru soruyorum. Bir şirket neden sabit para kaynağını kessin ayağına sıksın?
   
 18. Labirent

  Labirent Guest

  Merhaba,

  Tabiikide herşeyi oyuna adamamak gerekir sonuçta bu bir tarayıcı oyunu ve sizlerin farklı farklı altyapıları(internet) ve sistemleri(bilgisayar) mevcuttur. Ufak bir program yüklersiniz bilmediğiniz bu darkorbitin indexlerinde kasma(lag) meydana getirebilir. Bu gibi sorunlar tabikide tüm oyuncularda meydana gelirse zaten forumda aşırı derecede konu açılır şikayetler oluşur bizler bunu merkeze iletiriz. Bizlerin görevleri oyunculara yardım etmek ve istek yada şikayetlerini merkeze iletmektir. :)

  İyi forumlar
   
 19. Bu arada lag yine başladı. Chatte isyan eden edene bilin istedim.
   
  Karalı bunu beğendi.
 20. oyuncuların Sabri taşmış durumda 10 yıldır bu oyun var laglari cozemediler yaa kardeşim madem iyice cozemiyorsunuz oyunu indirmeli yapın
   
  Karalı bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.