Lag Sorunu

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve InYourFace tarafından 17 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

DarkOrbit Yetkilileri Discord veya Twitch üzerinden bir yayın yaparak sorunlarımızı dinlesin mi?

 1. Kesinlikle Böyle Bir Yayın Olmalı

  98,0%
 2. Oyun Gayet İyi

  2,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. -el_mundo-

  -el_mundo- User

  Haklısınız , Hayırlı geceler kolay gelsin
   
  Luminous bunu beğendi.
 2. smoonrise

  smoonrise User

  uzun süre bakmayınc konuya almış gitmiş başını konu eğer sıkıntı oldu ise kusura bakmasın modlar amacım hem sizin sadece merkez ile arada bir bağ ve sorunların iletilmesi olduğu göreviniz hemde şikayet edenlerin oyuncu olduğu kadar bir para verip ve para kazandıran bir müşteri olduğu ve bununla beraber bu paranın karşılığı bir hizmet karşılığı olması lazım . oyun berbat kötü denildiğinde yada bu nasıl yönetim bu nasıl oyun yönetimi denildiğinde size yani TR ekibine söylenmiyor , direk sizi hedef alan oyuncuların yazıları hariç tabiki genel oyun için edilen sitemler ve şikayetler sizi kapsamıyor bundan sebeb hemen koruma iç güdüsü ile cevap vermekmek lazım oyundaki sorunları hiç bir zaman ülke takımları çözmedi öyle mevcut şikayetleri sorunları iletti .

  bu telafi ile ilgilide aynı durum söz konusu %50 sp tp verildi sadece bu oyunda para onlara verilmiyor , vip indirim katlayıcı da para yada gg veya uri açılan kapı yanınca oda zarar merkez %50 sp tp vermeyi uygun buldu demek yeteli olmaz , raporlamada vip indirim katlayıcıya verilen paraların zararınıda karşılanmasını bekliyor oyuncular demek yada raporlarımda diğer para verip aldığınız hizmetlerinde zararını rapor edicem demek gerekir zaten genel tavır bu olmalı size açılan konular %%99 problem sorun hata bug normal olarak ve bunlardaki amaç giderilmesi bunun içinde merkeze iletilmesi gerekir kabul görmemesi sizin sorumlu olduğunuz görevi yapmıyor olduğunuz anlamına gelmez ama aynı konu hakkında sürekli varsa bir şikayet yada istek her aynı derece talebi iletmek bir görevdir ...

  ve son olarak sizi yani TR ekibi şahsını değil tabi kişisel hata var diyen varsa onu bilemem ama oyun kuralları kabulu yada değil onu Türkiye mahkemeleri kanunları belirler , bu kadar oyuncu içerisinde 1 tane yok mu araştıracak , bilgi alacak , tavsiye alacak avukat tanıdığı olan 1 tane ışık olacak kişi yoksa zaten burada konuşmayada gerek yok demektir

  burada ki amaç TR ekibine değil , çalışanı olduğu oyun kurucusu merkez ekibe sitem şikayet , zaten pek zannetmiyorum ki kendi ülkesinin vatandaşına insanlarına zarar vermek amacı olsun veya zarar görmesine göz yumsun izin versin sessiz kalsın '' Gördüğü haksızlık karşında susan dilsiz şeytandır '' biz ne avrupaya nede başkasına benzeriz

  ve tekrarlıyorum İnşallah global server da tek bir roket bile atamayacak hale gelir o zaman yaşattıklarını anlarlar

  sizin içinde uygunsa konu kilitlenebilir mod
   
  Luminous bunu beğendi.
 3. Luminous

  Luminous Guest

  Merhaba,

  Öncelikle teşekkür ederim.

  Bizler de sizler gibi hizmet görmek istiyoruz zira bizler de oyuncuyuz bizler de kapılarımızı görevlerimizi yapamıyoruz. "Koruma içgüdüsü" şöyle işliyor, bizler de insanız ve gönüllü olarak icra ettiğimiz bu görevde özellikle şu zamanlarda bazı zorluklarla karşı karşıyayız. Birinci konu siz değerli üyelerin haklı olarak bir muhatap araması ve karşınızda sadece bizleri bulmanız. İkinci konu ise çözemeyeceğimiz bazı şeyler hakkında adeta suçlanıyor olmamız.

  İlk konu hakkında konuşursak, tabii ki bizler sizlerin muhatabı olarak fikirlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi, şikayetlerinizi, taleplerinizi merkez ekibe anında ve eksiksiz iletiyoruz. Tabii ki bir sorun olduğunda bizleri bilgilendireceksiniz ya da bir şikayetiniz varsa bunu forumda forum kuralları ve saygı kuralları çerçevesinde ileteceksiniz. Bununla ilgili hiçbir problem yok ama herkesin bu dereecede hassas günler geçirdiğini ve forum moderatörlerinin de insan oldukları bazen unutuluyor. Bizleri üzen nokta da aslında bu. Hani artık öyle cümleler okuduk ki şu son bir ay içerisinde, gerçekten insan şaşırıyor. İnsanlar bir başka insanın değil ruhsuz bir makinenin okuyacağını sanarak öyle şeyler yazıyor öyle ithamlarda bulunuyor ki, gerçekten çok üzücü. Biraz empati aslında benim cümlelerimin özeti olacaktır.

  Telafi konusuna gelirsek, biz her zaman tüm oyuncu arkadaşlarımızın yanında olduk ve merkez ekibi telafi verilmesi adına adeta rapor yağmuruna tuttuk, siz değerli üyelerin destek-katlayıcı-vip-indirim gibi satın alınan şeylerden mahrum kaldığınızı defalarca belirttik. Verilen telafi ödülü 50 TP ŞF olarak belirlendi, bu konuda karar verme yetkisi biliyorsunuz ki bizde değil. Görevimiz sadece sizlerden gelen istek-öneri-şikayetleri toplayıp rapor halinde merkez ekibe iletmek ve forum düzenini sağlamak iken, bot sorununu veya oluşan genel lag sorununu "çözmüyormuşuz" diye türlü türlü hakaretlere maruz kaldık, kalıyoruz. Burada unutulan şeyler sanıyorum ki "moderatör" tanımı ve oyunun kaynak kodlarına erişimimizin yani lag sorununu çözebilecek yetkimizin olmayışı. Teknik ekip lag sorununu çözebilir ve bizler teknik ekip değiliz, TR takımından kimse teknik ekipte değil. Ayrıca, diğer ülke takımlarının da yetkileri ve görev tanımları bizlerle aynı.

  İnanın forumda geçirdiğim şu kısa zaman diliminde kaçıncı lag raporu, kaçıncı bug raporu, kaçıncı bot raporu oldu sayamıyorum. Ama bizler sadece moderatörleriz.

  Ek olarak şunu söylemek isterim, Global Avrupa sunucularındaki lag zaman zaman herhangi bir Türkiye sunucusundan daha fazla olabiliyor. Ayrıca emin olun ki Polonya sunucusunda da kapıdan atlarken takılıyorsunuz İtalya sunucusunda da. Tüm ülke takımları aynı sorunları defalarca rapor etti. Lütfen bu sorun sadece TR sunucularında yaşanıyor diye düşünmeyin. TR sunucularında bu lagın fazla görünmesinin ardında yatan sebep şahsi kanaatimce yoğunluk çünkü örneğin GE7 sunucusu 6 sunucunun birleşimiyle oluşturulan bir sunucu ve muhtelen bu sorundan en çok etkilenen sunucu.

  Konunun kilitlenmesi uygundur.

  İyi forumlar dilerim.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Nisan 2020
  Themis. bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş