Geri bildirim Lag ve Bağlantı Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Zer0DayLover tarafından 22 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Tam olarak bu kanıya nereden vardınız ? Bütün sunuculara tek tek girip baktınız mı ? Bir çok ülke takımı Lag ile ilgili raporlamalar yapmaktadır. Lütfen böyle aslı astarı olmayan bilgiler ile bilgi kirliliği yaratmayınız. !!!

Raporlarımız da bunu da belirteceğiz.

Hayır, bir çok sunucuda anlık lag sorunları bulunmaktadır.
    Sorun Teknik Ekibe raporlanmıştır.
    Sorun Teknik Ekibin çözebileceği bir sorundur. Bizler Gönüllü olarak görev yapan kişileriz. Haliyle oyunun genel gidişatına etki edecek yetkilerimiz bulunmamaktadır. Teknik Ekip olmadığımızdan "Şu saatte oyunu kapattık, şu saatten sonra girin" demememiz normal sanırım. Lütfen yetkililere karşı uslubunuza dikkat ediniz. Burada ki her bir yetkili arkadaşım sizler için zamanlarından feragat etmektedir. !!!!!
    Sorun raporlanmıştır. Sorun ile ilgili bilgi geldiğinde forum üzerinden duyurusunu yapacağız.
    Sorun ile alakalı bir bilgi geldiğinde sizler ile paylaşacağız.

Lag sorunları ile ilgili konular birleştirilmiştir. Lütfen yeni konu açmak yerine yaşadığınız sorunları bu konu altında dile getiriniz.

Yaşanan bütün sorunlar da suçu BURADAKİ yetkililere atmaktan vazgeçin, bizler bu işi tamamen gönüllülük esası ile yapmaktayız. Bizim buradaki işimiz Topluluk yönetimidir. DO TR takımında ki kimse oyunda ki Lag'ı Bug'u kapatamaz sadece ilgili sorunu raporlar. Buradaki insanlar işlerinden aileleri ile geçirecekleri vakitten feraget edip sizler ile ilgilenmektedirler. Evet yaşanan sorunlar çok can sıkıcı bende bir oyuncu olarak (Aktif oynayan) sizin gibi düşünüyorum. Fakat burada yetkililere karşı yapacağınız uslup bozuklukları ne oyunu düzeltecektir, nede başka birşeyi... !

Yaşanan sorunlar ile ilgili görüşlerinizi lütfen kurallara uygun olarak bu konu altında belirtiniz.

İyi forumlar.

militaryship-3 bunu beğendi.
  2. Richie

Richie User

Sorun devam ediyor, türkiye serverinde değilim. global avrupa serverinde de lag yeniden başladı

3. C.tesi sabahı sorunsuz oyuna başladım.öğlene kadar tık yoktu.Ama öğleden sonra ufak ufak başladı lag sorunu ve akşam üzeri dayanılmaz bir hale geldi.O kadar sıkıldım ki baktım artik alfada bile kafayı yeme noktasındayım ve gün bitmek üzere benim daha 1 alfa 1 lambda yapmam gerek ama nerdee..Yine yetiştiremedim Kronos kapısı çifte kazanç etkinliği .Zaten kapılar artık çok zor açılmaya başladı.Ben uridium ile kapıları açıyorum.Hiç otodan pala toplamadan yani.Bu da çok zoruma gidiyor.Zaten rütbe puanları aldı başını gitti.Yakında 1000 başılık ta gider .Çünkü bu otolarla mücadele asla olmaz.Çünkü ben insanım onlar program.Bann geliyor sıralamada yükseliyorum ama rütbe de her gün geriye gidiyorum.Bu durumda da lag sorunu birleşince chatte açtım ağzımı, yumdum gözümü.Netice de 1 hafta:(.Oto kullansam yeminle koymaz ne kapı açmak,ne cpu ne de bann yemek.Ama böyle çok koyuyor.Para verip eziyet çekmek çok fena.Öpülmüş gibi hissediyor insan kendini.O derece yani.Halden anlayan görevlilere de selam olsun buradan.

4. Botlar taa 2014'den beri aktif oyunda , o zamandan beri botlarla alakalı bir bannlama yapıldığını görmedim , çok söyledik şu getirilsin , çözüm sunduk o kadar ama nafile :D hala çözüm üretmeye devam ediyoruz fakat geliştiriciler kulaklarını tıkayıp umursamadığı için pekte umurlarında değiliz. 3 senedir bu lag sorunu var 2017'den beri var yani.

Bu lag sorunu gözlemlediğim kadarı ile çok fazla obje olan haritalarda çok aşırı artıyor muhtemelen flashtan kaynaklı , yani pvp haritalarında gram lag yok x-4 , x-3 gibi haritalar özellikle çok fazla yaratık , maden , avantaj kutusu barındıran haritalar inanılmaz derecede laglı oluyor.

İlk başta bot taraması diye düşünmüştüm fakat sürekli lag olması lazım çok detaylı bot taraması için veya bakım onarım yapmaları lazım sunucuların kapanması lazım , fakat bu gidip geliyor yani ondan dolayı muhtemelen flash API kısmında bir sıkıntı var sunucu tarafında.

5.  
  6. Süper uber modum valla bıktık bu laglardan , sürekli lag sürekli lag 3 senedir raporlanıyor ama hala bir çözüm yok :/

Valla bir çok insan bu konuda pek olumlu şeyler düşünmüyor :s

7. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Lag sorunları raporlandıktan sonra kısa süre içinde çözüme kavuşmaktadır. Lag sorunu sürekli devam etmediği için bu şekilde belirtmeniz pek doğru olmamıştır. Her lag sorununun kaynağı farklı olduğu için kaynak bulunup çözüm en kısa sürede çözülmektedir.

İyi forumlar.

8. Modum 2017'den beri sunucu lag sorunları var yani burada bunu demeniz asıl yanlış , oyunu 13 senedir oynuyorum , donmalardan vs'den dolayı 2017'de bırakmıştım , her ne hikmetse x2 galaksi kapıları gününde oluyordu bu donmalar.

Yani bunu söylemenin nesi yanlış ? Oyunun sıkıntsını söylemekte mi doğru değil ? 3 senedir raporlanıyor fakat 3 sene bıraktığım gibi lag var bal gibi görmesem neyse diyeceğimde oyundayım yani görüyorum 3 sene öncesi ile şu an arasında açıkçası hiç bir fark yok hala aynı günlerde donmalar takılmalar oluyor. Cuma , Cumartesi , Pazar günleri donuyor Cuma akşamından başlayarak devam ediyor 2 gün.

9. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Yanlış olan sizin söyleminizdir. Bu sebeple uyardım. Şayet dediğiniz cümleden 3 seneden beri aralıksız olarak lag ve donma sorunların olup hiçbir zaman stabil ve düzgün bir oyun oynayamadığınız anlaşılmaktadır. Ayrıca bu haftasonu olan lag sorunu her hafta olmamaktadır.

İyi forumlar.

10. İyi tamam daha fazla uzatmaya değmez dediğiniz gibi olsun.

11. Oyunda lag sorunu olduğunda sövme sayma yardırma sayfası açılsın da insanlar bi rahatlasın.Madem anında çözüm olmuyor!!Hatta moderatörler de deneyimleriyle katkı yapsınlar sayfaya.Ne dersiniz?

12. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Yaratıcı bir fikriniz varsa bizlere söyleyin bizler de iletelim fakat böyle fikirlerinizi kendinize saklamanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca bir sorunun çözümü için çalışılması, o soruna küfür edilmesinden daha efektif bir çözümdür.

İyi forumlar.

.Paradoks. bunu beğendi.
  13. smoonrise

smoonrise User

Bu oyunda lag yok demek sadece günlük primi alıp çıkılıyor demektir . Oyunda aktif ilerlemede olan , savaşan , etkinlik rütbe sıralama yapan herkez iyi biliyorki oyun da uzun zamandır yıl bazında hemde lag var lag ötesi sorunlarında yaşandığını biliyoruz oyunun kaç kere kapalı kaldığını gerek kapı etkinliği gerek diğer etkinlikler buna sebeb olsa dahi normal zamanlarda bile lag olduğunu gördük yaşadık bu sorunların yaşanmadığını süreklilik halinde olmadığından önemsiz ve yaşanmamış gibi davranmak pekde mantık çerçevesinde bakılıyor olmaz .
    Eskinde istila , spaceball , tim kapısı , jackpot günü v.s gibi zamanlar oluşan laglar bugün hemen hemen hergün etkinlik olması sebebi ile belkide çoğu zaman lag ile oyuncuları sinirlerini sınıyor haldedir . Oyunculara telefi ödülü verilmesine kadar gelmiştir lag sorunları .
    Kimi zaman bilgisayar ve net hızı kimi zaman çerezler kimi zaman da flashplayer sorunları olarak yorumlanıyor olsada lag sorunu bu oyunun kaderi ve kurtulamadığı sorunudur . Client ile bitmesini umuyoruz pek umut ışığı yok ama beklemek merkezin ne kadar bu konuda başarılı olacağını görmek için tek çare suan .
    Sözün özü şahsi olarak ben kendi hesabımda aralıksız ve supportun çözemediği 1 yıl boyunca lag yaşadım .Petim bende ayrı yerde açıldı , mayınlar 2-3 gemi yana düştü , beni kovalayan bende önce portaldan atladı beni bekledi :) v.s v.s bu oyunca lag hep oldu olmaya devam etti bunu çözemedi darkorbit kısmet artık client zamanına 3-4 ay kaldı bakalım o zaman lag olunca suçlusu ne olacak flashplayerde olmayacak artık.

14. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

15 mesaj okumam bu konunun maksadını aştığını görmeme yetti.

TR sunucularında lag sorunu başladığında diğer sunucularda bu sorun yoktu, lakin günün ilerleyen saatlerinde bu sorun diğer sunucularda da yaşanmaya başladı. Siz bunu tek tek test edemeyebilirsiniz, lakin bizler diğer ülke takımları ile iletişimdeyiz ve onlardan da bilgi almaktayız.
    Yani sorunun sadece Türkiye sunucularında olduğu gibi absürt yorumları lütfen tekrarlamayın!

Lag sorunu bazı zamanlarda yaşanıyor ve yaşandığında bu sorunu %90 ilk rapor eden Türkiye takımı oluyor. Bu raporlamalar ile yazılımcılar sorunu çözmek adına işlemler yapmaktadır. Bu yapılan işlemlerin sonucu olarakta sorun çözülmüştür.

Konu kilitlenmiştir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.