Geri bildirim Lanet Dengeleme Yaması

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Cillos™ tarafından 21 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Cillos™

Cillos™ User

Son 1 ay içinde Venom/Aegis Elite/Solace/Sentinel gemilerini almış bulunmaktayım. Tasarımlardan çok memnundum ta ki şu dengeleme yamasını okuyana kadar.

Elimde Aegis olmasına rağmen sadece şamandıra özelliği %50 daha uzun süreli diye creditsimin büyük bir kısmını verip açık artırmadan Aegis Elite aldım, bu yamayla çöp oldu.

Solace gemisini kasılırken Aegise alternatif olması için montajdan birleştirmiştim. Hem yüksek hasar, hem de düşmandan kaçarken can basabilmek için. Hem yeteneği güçsüzleştirildi, hem de soğuma süresi 10 katına çıkarıldı. O da çöp oldu.

Venomun yeteneği zaten bir boss tallini patlatamayacak derecede aşırı güçsüzken bir de bekleme süresi 7 kat artırıldı. Venom da çöp oldu.

Sentinelde 20 saniye bekleme süresi ve 10 saniye aktif süresi olan, her 30 saniyenin 10 saniyesinde aktif olarak kullanabildiğimiz yetenek müthiş bir nerf yiyerek 15 dakikada 1 dakika kullanabildiğimiz bir yeteneğe dönüştü. Sentinel de çöp oldu.

Konunun başında
    ''Bu yamayla birlikte ufak bir çalkantı yapmak istiyoruz - çok değil.Amacımız PvE'ye neredeyse hiç dokunmadan PvP'deki dengeleri değiştirmek.''
    şeklinde bir ifade olmasına rağmen bence çoğu değişiklikte asıl etkilenen kısım PvP değil PvE oldu.

Dürüst olmak gerekirse; Solace, sentinel, hammerclaw, spectrum ve tartarusta bir değişiklik olması gerekiyordu. Solace in bekleme süresi 90 saniyeden 180 veya 240 saniye gibi sürelere yükseltilebilirdi, sentinelin aktif süresi 25/30 saniyeye çıkartılıp bekleme süresi 3-4 dakika olabilirdi, spectrumun yetenek soğuma süresine dokunulmayıp aktif süresi 15 saniyeye indirilebilirdi.

Cyborgun zaten PvPde neredeyse hiç etkisi olmayan(1 ema ile anında etkisiz hale gelen) tekillik yeteneğinin etkisinin %15 gibi bir seviyede hasarının azaltılması, soğuma süresinin 5 kattan daha fazla artırılması asıl PvPyi değil PvE yi etkilemiştir. Cyborgda yapılan değişikliğe bakıldığında açıkça gözüküyor ki PvEde bu kadar güçlü bir yetenek koyulmasının tek amacı bigpoint beyin PARA hırsı.

Önce yeni gelen 3 gemi(Cyborg, Hammerclaw, Mimesis) içerisinden Cyborgu AÇIK ARA FARKLA oyunun en güçlü gemisi gibi gösterip (Örneğin ilk çıktığında %10 hasar bonusu olması) herkese yeni gelen gemiler arasından Cyborgu aldırdılar daha sonra Cyborgun önce %10 hasar bonusunu aldılar sonra yeteneğini müthiş bir derecede güçsüzleştirirken aynı zamanda Hammerclaw ve Mimesis gemilerini de büyük oranda güçlendirdiler. Yani şu anda oyuna para yatırıp destek çekip sabah akşam karantina dönüp Cyborg gemisini alan oyuncular büyük ihtimalle oyunu bırakan oyuncular kervanına giden yolda büyük bir adım daha attılar.

Şu BigPoint para hırsından vazgeçip oyuncuların emeklerini hiçe saymaktan vazgeçerse belki bir gün oyun eskisi gibi olabilir :mad:

GREED ve anakin5555 bunu beğendi.
  2. KANUN

KANUN Guest

Merhaba,

Konunuz Uygun bölüme Taşınmıştır.

iyi forumlar.

Cillos™ bunu beğendi.
  3. Cillos™

Cillos™ User

İlgili yama duyurusu teknik duyurular bölümünde yapıldığı için konuyu teknik konular kısmına açmıştım. Yanlış yere açtığım için kusura bakmayın, doğru bölüme taşıdığınız için teşekkür ederim :)

4. KANUN

KANUN Guest

Merhaba,

Önemi yok Siz içinizdekileri dökmüşsünüz.

Bende onun için teknik değilde sohbet konuşma ortamında geçsin istedim.

iyi forumlar.

Cillos™ bunu beğendi.
  5. Darion26

Darion26 User

Uçuş düzenleri yerinde bir karar oldu önüne gelen güve açıp vuruyordu.
    Spectrumlar haritada fazlasıyla güçlüydü emin olabilirsin.
    Sentinele gelirsek, geldiği günden beri oyunun en güçlü gemisi ünvanını tutabilecek bir gemiyi öylesine çöp yapıyordu ki savaşlarda anlatamam.
    Cyborg yeteneği emadan sonra da atabilir bu oyunu gerçekten iyi oynayan adamlar var ki o hasar haritaya aktarırsan solace veya aegis olmadıktan sonra kurtulması çok zordu.
    Aegis elitenin hala ek olarak %5 kalkan ve %5 hasar desteği var o kadar üzülme bence. :)
    Tortuya da gayet iyi oldu vur kaç yapa yapa illallah ettirdi.
    Hammerclaw güzel gibi duruyor elimde oil olsa en önce yapacağım gemi oldu. :)
    Gelelim soğuma sürelerine, gerçekten çok uzun. Yapacakları testlerin geri bildirimlerine göre düzenleyeceklerdir emin olabilirsin.

anakin5555 bunu beğendi.
  6. anakin5555

anakin5555 User

Çok açık ve net şekilde hak veriyorum bn c-elitin iyi olacağını düşündüm ama oyuna cyborg için para yatıranlar bnce paralarını isteyip oyunu bırakmaya yönelecekler. Zaten venomun tekilliği biraz ezik bide 840 saniye nedir. Sentinelin yeteneği az işe yarıyordu onuda aldılar elimizden ayrıca spearhead o kadar güçlü olursa oyuna yeni başlayanlar emek vermden elit olabilirler ayrıca açık artırma fiyatlarıda yükselecek.
    Geldik tartatusa. Ben 200k uri biriktirip almayı düşünürken bu yapılan nedir. Tamam eski hali güçlü sayılmaz ama hızlı olması nedeniyle çok kullanılıyordu. BENCE tartatusada talep azalacak. S-Elit için TÜM CREDİMİ VERMŞTİM. ancak bu yapılanın nedeniyle param çöpe gitti.
    Asıl karşı çıkmamın nedeni SPECTRUM. Ben parçalarını biriktirmek için emekler harcarken bu yapılan ezikleştirme nedir? Ayrıca diminisher kalkan zayıflatmada güçlenirse herkes onu alır kalkansız kalmaz mıyız. Spectrum ayrıca verdiği hasar yüzde 5 artmış ne farkeder? İnsan bari soğuma süresini bu kadar artırmaz. Ben bu yamaya karşı çkıyorum. Ayrıca hammerclaw oyunun en iyi gemisi olacağa benziyor.

Kısacası ben bu yamaya tamamen karşıyım!!! :confused::mad:

Cillos™ ve Darion26 bunu beğendi.
  7. Darion26

Darion26 User

Bu kadar sinir yapma vuruş döneminden daha iyi olacaktır. Tortu hız açısından çok yanlış konumdaydı.
    Soğuma süresi gerçekten uzun ama bunlar kaba hesaplar. 3 Test olacak ince bir ayar çekilecektir.
    Hammerclaw bu oyunun en iyi gemisi değildir. :) Her geminin ayrı ve özel bir konumu vardır bu oyunda.
    Ayrıca yetenek tasarımları şu anda herkeste var 2 sene önce o gemileri almak çok daha zordu.
    Diminisher büyük bir buff aldı gerçekten, umarım bu gemi 8 kişilik içinde spearhead bulunan bir grupta kullanılmaz. Diğer 6 kişi dursa spearda yetenek açsa gerçekten bir yıkım olur haritada 300k lar havada uçuşur. :D

anakin5555 bunu beğendi.
  8. Pusat sahalara geri dönebilir ;) Bence iyi olmuş :D

anakin5555 ve Darion26 bunu beğendi.
  9. Darion26

Darion26 User

Buff alan Diminisher hakkında ne düşünüyorsun ? :D

10. Cillos™

Cillos™ User

Uçuş düzenleri iyi olmuş haklısın isyan ettiğim kısım gemi ile ilgili olan kısım :)
    Evet spectrum çok güçlüydü konuda spectruma zaten bir güncelleme gelmesi gerekiyordu yazdım.
    Sentinelde yeteneğin aktif süresi/soğuma süresi farkı uçuruma dönüştü 15 dakika çok uzun bir süre.
    Emadan sonra da atsa önce de atsa bu yamayla 'Oyunun en iyi PvP gemisi' diyebileceğimiz gemi Cyborgken bence Hammerclawa döndü.
    A-Elitea %5 kalkan eklenmesi güzel olmuş en azından bir farkı oldu aegis/a-veterandan
    Tortuya da bir nerf gelmesi gerekiyordu zaten ona da laf etmedim :)
    Evet. Asıl eleştirdiğim kısım bu. Cyborgu ilk çıkarttıklarında açık ara en güçlü gemi olarak gösterdiler herkes para yatırıp destek çekip bütün gün karantina döndü, sonra bir baktılar gemide %10 hasar desteği yok :) Şimdi de Cyborgun yeteneğini aşırı şekilde güçsüzleştirip hammerclawın yeteneklerini güçlendirdiler herkes Hammerclaw almaya yönelecektir. Klasik BigPoint.

anakin5555 ve Darion26 bunu beğendi.
  11. Darion26

Darion26 User

Baştan yanlış yaptılar 16 slotlu bir gemiye %10 hasar amaçsızlık, üstüne birde venom yeteneği varken.:D Şuan ki halide kötü değil aslında, %20 dp güzel bir miktar.:)

Cillos™ bunu beğendi.
  12. oben

oben User

iyide özellikler normal haritalarda aynı kalacak pvp de değişecek..kasılmak için çöp olan bişey yok..

13. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

PvP'den kasıt 4-x haritaları değil, savaşlardır. Yani venomun yeteneği her türlü değişecek, benim anladığım.

İyi forumlar.

Cillos™ ve anakin5555 bunu beğendi.
  14. anakin5555

anakin5555 User

:D

15. Cillos™

Cillos™ User

Evet ama en baştan böyle olsaydı kimsenin destek çekip bütün gün karantina döndükten sonra Cyborg alacağını zannetmiyorum. Herkes Hammerclaw alırdı. Önce herkese Cyborg aldırtıp paraları topladılar, şimdi cyborgu batırıp hammerclawı güçlendirdiler herkes hammerclawa yönelecek yine paraları toplayacaklar.
    Öyle bir şey yok. Her yerde aynı :) Kasılsan da vs atsan da.

Darion26 bunu beğendi.
  16. tortu hizi düşürlürse almak için sebep kalmaz.hız özelliği zaten felç ediciyle düşüyor. -1

17. Cillos™

Cillos™ User

Düşürülse değil, düşürüldü zaten. Ayrıca tek yerinde güncellemenin tartarusun nerf yemesi olduğunu düşünüyorum :)

Darion26 bunu beğendi.
  18. Darion26

Darion26 User

Olay burada ikiye ayrılacak ya pusat alıp vuruşuna bakarsın ancak dp az olur ya da tortunun dp sini kullanırken hasardan biraz kısmış olursun. :)

Cillos™ bunu beğendi.
  19. GREED

GREED User

Yeni yama ile hayatta oynanmaz sevdiğim tüm gemilere nerfi basmışlar ayıptır :(

Cillos™ bunu beğendi.
  20. Cillos™

Cillos™ User

Eğer forum etkinliği ödülü olarak Cyborgu seçtiysen asıl sana yazık oldu :( Şimdi keşke hammerclaw alsaydım diye kafanı duvardan duvara vuruyorsundur :D

GREED bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.