Lazer Atışı & Lazer Salvosu!

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve whyZeze tarafından 18 May 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Yeni gelen uzay gemilerinin Lazer Salvo animasyonu düzeltilmeli?

1. Evet katılıyorum!

100,0%
  2. Hayır katılmıyorum!

oy sayısı 0
    0,0%
  1. whyZeze

whyZeze User

Merhaba,

Uzun bir süredir oyuna gelen yeni gemilerde (Orcus, Holo) lazer atışı tek salvo şeklinde oluyor, eski gemi türlerinde (Goliath, Pusat, vb.) ateş ettiğimiz zaman lazer atışı 4 veya 5 lazer salvosu şeklinde gözükürken yeni gelen gemilerde malesef tek salvo olduğunu görüyoruz bu olayın (lazer atışı efektinin tek salvo şeklinde olması) en büyük dezavantajı bazen uzay gemisinin lazer atışı yapıp yapmadığını farketmekte zorluk çekmemizdir, oyunculara bu konu hakkında fikirlerini sordum ve çoğu oyuncudan aynı geri bildirimi aldım, bu durumun BUG'mı yoksa kasıtlı yapılan bir oyun grafiği tercihi mi olduğunu bilmiyoruz ama bu sorunu önemsiyor düzeltilmesini ve rica ediyoruz.

Aşşağıdaki gif dosyasında konuyu görsel olarak izah etmek istedim;

Goliath Bastion: Birinci atıştan ikinci atışa kadar 5 lazer salvosu.
    Orcus: Birinci atıştan ikinci atışa kadar 1 lazer salvosu.

Teşekkürler.

Son düzenlenen: 18 May 2021
  2. .-Şimşek-.

.-Şimşek-. Guest

Merhabalar,

Öncelikler öneriniz için teşekkürler fakat forum kuralı gereği konunuzda anket bulunması gerekiyor. Lütfen mesajınızı ve konunuzu kurallara uygun şekilde düzeltiniz. İlgili kurallara buradan ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar,

3. Bu bir bug değil , yanılmıyorsam Disruptor gemisinde ve sonrasında eklenen gemilerde lazer topları görünür vaziyette değiller , o yüzden eski gemilerde olduğu gibi seri atış animasyonlarına sahip değiller .

4. whyZeze

whyZeze User

Evet ama sizde bunu estetik açıdan doğru bulmuyorsanız ankette bize destek vermenizi tavsiye ederim.

5. Mosu

Mosu User

Kesinlikle düzeltilmesi gereken bir konu, NPC'lere vururken acaba çok uzaktayım ondan mı vurmuyor diye şaşırıyorum bazen.

6. Golden68

Golden68 User

Bu konuya ek bir videom da var eskiden çekmiş olup cevap alamadığım :)

Desteğim daima tam !

7. .-Şimşek-.

.-Şimşek-. Guest

Merhabalar,

Öncelikle mesajını düzenleyerek kurallara uygun bir şekilde düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Mesajınızı okudum benimde kafama takılan bir konuydu bu sizin bu şekilde anlaşılır ve açık şekilde yazmanız gayet iyi oldu. Bu durum bug değil görsel bir tercih gibi duruyor. Umarım bu görsel tercih değiştirilir :) Konunuz An itibari ile indeks kısmına eklenmiştir.

İyi forumlar,

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 25 May 2021
    .Mephistos. bunu beğendi.
  8. tryhardD

tryhardD User

Yani bu bir tercih gibi duruyor ama gemilerin kendi gibi de estetik değil. Bu konudaki niyeti öğrenmek lazım acaba oyuna binen yükü daha düşük tutmak amacıyla mı lazer animasyonları bu şekilde yapılıyor yeni gemilerin yoksa prometheus lazeri şarjı süresini takip etmeyi kolaylaştırmak amacıyla mı bilmek gerek. Bundan sonra bu lazer animasyonlarına nasıl bir değişiklik yapılabilir onun üzerinden konuşulabilir. Ayrıca keşke sadece lazer animasyonları kötü olsaydı keşke:D Son çıkan gemiler de sanki pazarlarda satılan plastik dandik oyuncakların özensizce kopyalanmış hali gibiler cidden oyunun evrenine hiç uyumlu değiller göze inanılmaz batıyorlar...( holo, orcus, centurion, disruptor )

9. benim oyum olumlu.Bunun düzeltilmesi lazım kesinlikle sonucta bu oyun estetik görünüş oyunu.Gemiler bir şeye benzemiyor bari lazerleri düzgün gitsin.Gerçekten son çıkan gemiler sanki darkorbitin kendi tasarım ekibine değil de freelace çalışan bu kadar paraya bu kadar çizim kafasında olan bir tasarımcıya 10 dolara yaptırılmış gibi.Bana bedava deseniz daha güzel tasarımlar yaparım.Gemilerde zaten lazer topu görünmüyor güya uzay savaş oyunu. Bu iki gemi arasındaki tasarım kalitesi farkına bakın.Full ayarlarda tyrannos bir halta benzemiyor.Sırf yapmış olmak için yapılmış.Tryrannos centurion üst üste dizilmiş legolar gibi duruyor çok çirkin.[​IMG]

Dontforgetme bunu beğendi.
  10. Aslında buna anket felan açılmasına bile gerek olmamalı, ya bir hata bu yada yaptıklarından haberleri yok, bütün gemilerin atış görseli aynı olmalı, bence haberleri yok, vasıfsız kişilerin vasıfsız geliştirmeleri..

11. smoonrise

smoonrise User

Muhtemel grafik hata veya başka bir hata kaynaklı düzeltilmesi güzel olur hem yaratık keserken hemde savaşırken görsel kolaylık sağlar ama maalesef bu düzeltme hoşlarına gitmez ise yada bu ayarlama zahmetli ise '' biz biliyordun özellikle böyle yaptık yeni gemi eski gemi farkları darkorbit evreni içerisindeki gemilerin evrimi '' v.s gibi sudan sebebler ile düzletmezler sanki olması gereken bu gibi davranırlar yinede merkeze bildirilmesi için Evet oyu verdim ...

12. Dimi eski gemiler daha ayrıntılı daha kaliteli görünüyor

Olumlu oy kullandım bu durum beni de rahatsız ediyor

Sayfayı Paylaş