Öneri Lazer Konusunda Bilgilendirme İhtiyacı.

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve KATALONYA tarafından 28 Mart 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. KATALONYA

KATALONYA User

Bakın sayın arkadaşlarım lazer storm etkinliği geldi bildiğiniz üzere geçen yıl nisan ayında gelmişti yanılmıyorsam sabah akşam kapı yapıp bende bayağı bir magma hp almıştım. Ancak oyunun gidişatını değiştiren karaşimşek etkinliği geldi malumunuz.
    Oyuna yeni bir lazer topu eklendi adı prometheus
    Nedir bu prometheus lazer topu-210 vurmaktadır ve her 5.saniyede bir 200 ekstra bonus vurmaktadır bu şu demek oluyor -210- 210- 210- 210- 410 dağılmalarını saymazsak böyle bir vuruşunuz oluyor + Bl haritaları eklendi güncellemeyle bu haritadaki npclere tam 3.5kat fazla vurmaktadır yani -735- vuruyor tek bir lazer 30 lazeriniz olursa 220.000 civarında vuruyorsunuz orada ki npclere
    Peki bl haritasının önemi nedir Artık rsb seprom 50lik kamuflaj bu haritada kasılıyor canım arkadaşlarım oyunda ki en değerli materyaller kısaca. daha az emekle kasılıyor bunlar.
    Şimdi gelelim esas konuya siz şimdi geçen yıl nisan ayında lazer storma girseydiniz size girin kardeşim alın derdim ancak şimdi karşılaştırmalarını yapalım.
    Bir hp lazer vuruşu 212 dir ayrıca %0.5darbe puanı vermektedir
    bir Magma sondası 212 oyuncu gemilerine +5 hasar vermektedir
    bir yansıma sondası 212 npclere +5 hasar vermektedir
    Şimdi indirim paketiniz varsa bir delta kapısı ortalama 100 k civarına açılır her yaptığınızda 45 k civarı size döner 55k civarı her kapıya masrafınız olur
    Bir zeta kapısı 70-95k arası açılır o her kapıda size 35-45 masrafı olur
    Bir kappa kapısı ortalama 105 k civarına açılır 28 k civarı size gelir masrafınız 70 k civarı olur her kapıda
    Bir prometheus üretmek için 75yeşil anahtar 2.500 rsb 200milyon kredi ve 6000rinusk gereklidir.
    Şimdi 10 adet görevlerden elde edilmekte görevler yapılırken yaklaşık 6000-7000rinusk birikmekte yanı 11 adet prometheus yapılır.
    Karşılaştırmalı olarak en mantıklı lazer prometheustur.
    Bu videoda vuruş değerlerini göreceksiniz karşılaştırmalı

Bunda ise 36 prometheus vuruşuna bakın

Buda bonus video

Emeğinizi ve uridiumunuzu nereye döktüğünüzü iyi bilmenizi istiyorum. (Not son videodaki damage son güncellemedeki grup desteği negatiflenmeden önceki %60 hasar destekli halidir)
    Şuan 30k rsbyi 1 saatte kasabilen bir gemiye sahibim prometheus mutluluktur :D

2. Bende de 2 gemi var full prometheus dediklerin tamamen mantıklı haklısında ama hp fullemekte mantıklı DP oranı olarak Herculler birleştirğinde hız konfinde dp sağlam olacak en azından hp fullenebilir.

.Paradoks. ve KATALONYA bunu beğendi.
  3. KATALONYA

KATALONYA User

Kamufle olup burguda kasılırken full prometheus güvede tek atılması bu oyundaki şuana kadar gördüğüm en efsane hareket diyebilirim :D %18lik dp alacağım diye x6 merminin x12 olarak atılması şuana kadar görülmemiş birşeydi evet hpler iyi gibiler ama şuan oyunda ki sağlam gemiler hep bl haritasında olmayanlar ise ya uğraşmak istemiyor ya da meyvesini yememişler şuan savaşlar kasılmalar hep bl haritasında gerçekleşiyor sadece mindfire bile oyuncu başına 5k uridium 20 milyon kredi veriyor buna hp ile vuramazsınız herkülleri yine kullanıyorum ama hp bir anlam ifade etmiyor ben hasar atıyorum ama karşımdaki de hasar atıyor oyun kim çok vurursa o alıra döndü :D

4. Sadece full elitler için geçerli o savaşalar kasılmalar vs prometheus kasamayanda var deiğin gibi tek atması daha güzel ama herkes aynı düşünmüyo taktikler farklılık gösterebiliyo ama en iyi prometheus tabiki.

KATALONYA bunu beğendi.
  5. evet prometeus gercekten iyi bir lazer hiç çift çekip hasar denemedim ama rsb max 220 k ya kadar atıyor evet :D sadece rsb arkadaslar 220 k karıstırmak yok roket yok :D 5.saniyedeki o vurus cyborgumla sadece sepliyken ancak kritik hasar hariicndeki 5 vurusumda hafif azalma hissetim 1 2 k gibi ama 5. saniyedeki kritikin önüne kesinlikle geçemez o azalma, ancak ben yinede hp kasılabileceğini düşünüyrum nedne mi pusatınızla pvpde bot falan kesersiniz :D hpsi fazla olsun kamufle actıklarında tek yememek için falan filan başka bi espirisi yok

KATALONYA bunu beğendi.
  6. KATALONYA

KATALONYA User

10 prometheusla başlıyor iş sonrası biraz emek istiyor burada aslında lazer stormla karşılaştırıyor verilecek uridiumlarıda belirttim uridiuma harcanan onca emek daha sonra belki hiç kullanılmayacak lazerlere verilmesi oyuncuların çoğu bu lazerin vuruş gücünü ve bl haritasını bilmiyor bir farkındalık oluşturmak niyetim. Mesela 15 prometheus yaptıktan sonra diğer lazerleri çıkarttığımda çok iyi cephane karı yaptığımı söyleyebilirim zaten her eklenen lazerle dahada güçlendim.

7. hatta arkadaşlar bilgilendirme yapayım ben 10 tane görev veriyor geri kalan 26yı kasmak için 1.5 m beyaz 1 milyonda x3 harcadım ortalama bir lazeri ( buarada hep beslemeliydim en kötü sarı taş atıydm) 100 k cephaneyle kasıyordum, prometeus nimet gibi bişey aslında elde etmek istiyorsan emek göstermek zorundasın, yok hp lf4 fulleym diye laser storm geldi çek 1.2m üri kapı yap kolaydan fulle değil yani herkes ulaşabilir ancak emek istiyor

KATALONYA bunu beğendi.
  8. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Aramıza yeni katılan arkadaşlar için güzel bir konu olmuş teşekkür ederim, burada rahatlıkla fikir alışverişi yapabilir veya taktik verebilirsiniz. :)

İyi forumlar.

KATALONYA bunu beğendi.
  9. KATALONYA

KATALONYA User

rica ederim bakalım açtım konuyu fikir alışverişini önemsiyorum belki iyi bir fikri olan farklı bir kombinasyon deneyen makul sebepler gösterenlerde çıkar çıkacaktır yani çıksa iyi olur :D

10. xalezeus

xalezeus User

admin bu lazer hadeste de veriyormu

11. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Hayır Hades Kapısından kazanılamaz, lazerler aşağıdaki kapılardan elde edilmektedir;

KapıSilahDüşme Şansı
    DeltaHP-LF-4%100
    KappaPD-LF-4%100
    ZetaMD-LF-4%100

İyi forumlar.