Öneri LOW kapısı Kapatılsın?

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve DRONES tarafından 10 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Low kapısı Gizli harita ve Pvp kutuları kaldırılsın. Yaaratıklar 2.5kat uridium versin.

Anketin kapanma tarihi 10 Ocak 2019.
 1. evet

  75,0%
 2. hayır

  25,0%
 1. DRONES

  DRONES User

  Eskiden low yoktu malumunuz. Rütbe kasan gemiler gelirdi boss kristallon tutardı klanca keserlerdi sırf sıralama kendilerinde kalsın diye sonradan galaksi kapıları geldi rütbe kapılardan yapılmaya başlanıldı. Bir dönem geçti grup sistemi getirildi ve grup kapısı oyuna dahil edildi. Açıldığı günden beri bir ton bug kullanıldı ve hala kullanılmakta. Rütbeli gemileri göremiyoruz haritalarda çok nadir tek tük. Grup kapısına girip saat başı 35k uridium kasıp günde 2-3 saat oynayıp hafta sonuna 600-700k uridium kasıp full hades dönüyorlar farklı bir kafa yapısına sahipler :D Önceden rütbeli gemiler haritalarda olurdu şimdi grup kapısına tek kişi 2 yan hesapla girerek birde bugunu yaparak falconu tek başına kesiyorlar 15bin uridium saatte min 30k uridium kasıyor yukarıda ki ise legal bu illegal yolla bunun denetimini oyun yönetimi yapamıyor. Oyuncu ya kutu yopluyor ya grup kapısı yapıyor. cubikon 4-5 online oyuncunun dışında gelen yok x7 x3 x4 x2 npc pvpler ise kutu botu dolu. Peki ama neden.
  -Öncelikle oyun eskiye nazaran çok pahalı eskiden irisler lf3ler bo2ler tamamsa fulldünüz
  şimdi ise arge ,geliştirme masrafları ,pet aldı başını gitti.
  -oyuncu bu ihtiyacı günde 2 saat oynayarak bir ömür oynarsa belki tamamlayabilir veya uridium çekecek 10 milyon uridiumdan fazla tutarı bulunmakta masrafların oyuncuda bu masrafı çıkarmak için gemisini botta tutuyor.
  -Botta kazanılan uridiumlar
  Bir kutu botu max argelerle beraber ortalama saatte 10bin uridium 140 civarı gg kasmaktadır
  Bir yaratık botu günde ortalama 150-200k uridium kasmaktadır x7 haritasında
  Low bugu ile saatte 2 kişilik grup 28k uridium kasmaktadır.

  Şimdi rakamlar ortada iken bu oyuncuları yaratık ve kutu botundan çıkaramazsınız. Haliyle banlanıncada kolay kolay oyuncu oyuna başlamakta istemiyor.
  Çözüm önerim şu şekilde olacaktır.
  Oyuncu katlayıcı çekiyor öyle değil mi 6tlden 17tlden ise vip peki kaç oyuncuda vip var %40 %50 yi geçmez lise talebesi çoğu. Bakınız yaratıklardan gelen uridiumu 2.5 kat artırın yani bir kristallon 128 değilde 320 uridium versin bossllarda oran 2 kat olsun inanın haritalar dolar taşar. Oyunun profilini başka bir yöne çekin tp desteği satın şeref desteği satın fakat bunlar olmadan haritaların dolu olduğu günleri unutmayın. Kapılar yokken de oyun tıka basa doluydu oyunu öldürmeyin radikal kararlar alın oyunu amacından saptırmayın savaş oyununu sayısal değerler üzerinde sınırlı tutmayın bu oyun tecrübe şeref kasma oyununa döndü fakat asıl gayesi uzayda ham madde ve savaş arayışı değilmiydi ? Klan savaşları şirket rekabetlerini öldürdü etkinliklerde bu doğrultuda ilerliyor spaceball etkinliğini eskiden bilenler biliyor ihtiyaç vardı top portala taşınırdı şuan oyuncular portala çekmiyor topu aynı klanın farklı şirket üyeleri topu bir sağa bir sola çekiyor artık oyuncular bot ve gizli haritanın eski düzeniyle doymuş diğer oyuncular ise bu doyumu dürüst oyun anlayışı yüzünden kendilerine zulüm görmekteler.
  Yazım uzun oldu ama bir iki örnek verip bitireceğim.
  Team speak üzerinden şahit olduğum konuşmalar
  2 Ay bir yaratık botuyla 10m üzerinde uridium toplamış zatı muhteremin birisi. Nasıl mı seprom bugu yapmış zamanında gizli haritayı klanca kapatıp 90mden fazla beyaz toplamış ve 2 ay boyunca oyunu açmamış hep yaratık kestirmiş.
  Muhteremin bir başkası gizli haritadan tam 400 milyon beyaz toplamış nasıl mı 1 yıl gizli haritaya klanca ambargo koyarak.
  Rütbesiz başka bir arkadaş full geliştirmeli 60 gün full destekli hesabını kutusuyla yaptığını avaz avaz haykırıyor tsmizde
  Başka bir muhteremse bir kutu botuyla yeşil ganimet anahtarı toplarken 50den fazla kesilip pushingden ban alıyor ve şuan gemisi kocaman bir yıldızlı rütbesi var hala yaratık botu kullanmakta.
  Rekabet bu değil oyun anlayışı da bu değil eğer bu diyorsanız ki evet bu oyunun son 4-5 yılda botlar çıktıktan sonraki online sayısını kıyaslayarak bu oyun anlayışının azınlığa hitap ettiğini anlayacaksınız sağlıcakla kalın.
   
  floppy43 bunu beğendi.
 2. Dediklerinin hemen hemen hepsine katılıyorum fakat çözüm direk ortadan kaldırmak olmamalı eğer ortadan kaldırılacak bir şey varsa o da botcular olmalı ama bunu yapmıyorlar.Demek istediğim insanlar sadece pvp de kutu botu yapmıyorlar x-8haritaları da kutucularla dolu.Ama pvp de kutu olmasını ben de desteklemiyorum orada sadece savaş olmalı.Yaratık uridiumlarına gelince 2.5kat arttırmak gerçekten çok fazla olur.Bence 1 kristallondan alınan uridium en fazla 180 olmalıdır ki bence 150 yeterli olurdu.Ama dediklerinde çok haklısın.
   
  DRONES bunu beğendi.
 3. Low için dediğine katılabilirim en ufak bir bugda milyonlarca uridium kasılabiliyor.

  Gizli haritada da milyonlarca x4 toplandı. Bu durum düzeldi fakat haritanın hiç bir anlamı kalmadı. Uberprotegit görevi haricinde haritaya girmenin hiç bir anlamı yok. (Kutulardan x1 çıkması kesinlikle çözüm değil. Onun yerine haritaya hangar bırakmanın ve haritada oyuncuların birbiriyle savaşmasının önüne geçilmesi gerekiyordu.)

  Kutu içinde o kadar radar protokolü ve kutu protokolleri satın alındı. Bunlar kutu toplama dışında pek bir işe yaramıyor. Onun için bu protokollerin tazminatı verilmediği sürece mantıklı bulmuyorum.
   
  DRONES bunu beğendi.
 4. DRONES

  DRONES User

  Geliştirme destek arge pet maliyetlerine kıyasşa az bir sayı olduğunu düşündüğüm için böyle bir fikir sundum geliştirilebilir tabiki.
   
 5. DRONES

  DRONES User

  Oyundaki en büyük sıkıntılardan biriside uridiumla alınan şeylerin artık olarak depoları doldurması ve geri dönüşümlerinde uridium verilmemesidir. Oyunda bir sirkülasyon yok malesef. Lf4ler çıktığında bir ton masrafla alınan lf3ler uridiuma veya geliştirme kuponu gibi şeylere çevrilebilirdi.
   
 6. neor

  neor User

  kutular giderse yeni oyuncular kasamaz
  hic bir yerde kasilmiyor, her haritada kamu ile gezen 4-5 dusman var
   
  DRONES bunu beğendi.
 7. DRONES

  DRONES User

  Yeni oyuncular için yeni bir sistem geliştirilebilir örneğin seafight diye bir oyun vardı o oyunda eskiden bir kaç harita saldrmazlık bölgesiydi ki şuanda bile dediğiniz gibi pvpler adam kesen kişilerle dolu elle kutu toplamadan bahsediyorsanız zaten kolay kolay kesilmezsiniz. Örneğin sinekle çok rahat düşmanı atlatıp diğer haritalara geçiş yapılabiliyor şuan ki sistemde eskiden kutu toplanmıyordu pvpler bom boştu haritalar klanlar daha öndeydi. Zaten rekabet ortamı ve savaş lazım oyuna phoenixle x3 haritasında devolarium kovalamak heyecanlıydı.
   
  neor bunu beğendi.
 8. Şu fikirlere Kuiper kapısıda eklenebilir. Kolayca uridium kazanılan bir araçta bug olmadan olur mu ? Ortalıkta kuiper bugu söylentileri var. Dediklerininzden çok çok üst düzey uridiumu haksız olarak kısa sürede kazanmak anlamına geliyor. Bizden istenen videolu kanıt. Fakat biz her hesaba girip bunu araştıramayız. Bunu yapıcak ekip Almanyanın emri altında ve onlarda böyle şeyler istemiyor.
   
  DRONES ve KATALONYA bunu beğendi.
 9. DRONES

  DRONES User

  Bence de olabilir neden olmasın oyun beleşçiliğin önüne geçip emeği ön plana çıkarmalı.
   
 10. LARK1988

  LARK1988 User

  Noluyor LOW diye isyanlar başgösterir
  hatta oyunu bırakacam nidaları hat safaya ulaşır
  Forumda yetkili arkadaşları uğraştırmamak ve o güzelce kasılan arkadaşları üzecekmisin bu konuyla

  yok üzülsünler diyorsan +1 benden
   
  DRONES bunu beğendi.
 11. DRONES

  DRONES User

  50 kristallon 1 falcon hem daha hızlı hem daha kolay fikrin ana teması bu low kapısının bug kapısı haline geldiği aşikardır. Coowon isimli tarayıcı low kapısının duvar yapısını bozuyor. Bu en güncel hali daha evvelinde başka şekillerle yapılıyordu teknik yetersizlik söz konusu malesef yıllardır düzeltilemiyorsa kaldırılması daha uygun olur rütbeli gemilerin kaçış güzergahı olmamalı lowda bugla uridium kasan hafta sonu hades dönerek başı dönüp hafta içi haritaya inmeyen oyuncuların gemi al satından gına geldi bunlar haritaya gelmedi.
   
 12. Kapıyı kapatın. Malumunuz Sonbahar mevsimine girdik. İçerisi soğuyor. :)
   
  DRONES ve ALONE_WOLF_☾☆ bunu beğendi.
 13. Elveda forum:D:D
   
  Sempatik.57, DRONES ve xXCoNTRaVoLTaXx bunu beğendi.
 14. DRONES

  DRONES User

  :D
   
 15. Ee.. artık makaraya sardık. Darkorbit'te olanların izahı yok, mizahı olsun.
   
 16. Low ve gizli haritaya napıyorsanız yapın ama pvpdeki kutulara dokunmayın.
  Pvpde botçular harıl harıl kutu topluyor dün ben de bir toplayayım dedim maşallah bir kutuya benle birlikte 4 kişi daha yöneliyor. Neyse çıkıp normal haritalarda topladım. Mazallah pvpden kutuları kaldırırsanız botlardan kutu toplayamayız.
   
  DRONES bunu beğendi.
 17. DRONES

  DRONES User

  Güzel ironiniz için teşekkürler :D
   
  .Paradoks. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş