Öneri Madencilik, Ekstralar v2.0 ve Yeni Asteroit Kuşağı Haritası

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JohnShepard tarafından 10 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Madencilik bu haliyle daha kullanışlı olur mu

1. Evet

84,4%
  2. Hayır

15,6%
  1. Madencilik
    Oyunda bildiğimiz üzere zaten bir ham madde toplama kısmı mevcut ancak zaten yok ettiğimiz NPC'lerden yüzlerce düşürdüğümüzde bile bunları toplamayıp bırakıyoruz ki tek tek sadece ham madde toplamak tamamen zaman kaybı haline gelmiş durumda.
    Oyunda madenciliği gerçekten işe yarar ve yapılması kârlı bir iş haline getirecek bir öneri ile karşınızdayım.
    Bu yeni madencilik sistemi içerisinde 1 yeni grup haritası ve yepyeni bir Ekstralar sistemi mevcut olacak.

Bu madencilik ile oyunda sadece özel etkinliklerde harcayabileceğimiz bir nevi para birimi toplayabileceğiz.

Tirityum
    Bu maden o kadar değerlidir ki sıradan satıcıların bunun karşılığında size satacağı bir şey yoktur bunu sadece kendi özel tüccarlarına satabilirsiniz. Bu gezgin tüccarlar sadece belli zamanlarda Sistemimize gelir ve işleri bittikten sonra tekrardan başka sistemlere yol alırlar. Çoğu zaman Tirityum karşılığında Çok nadir, antik ya da üst düzey teknolojiler satarlar. Ayrıca sistemin mevcut teknolojisi ile geliştirmesi mümkün olmayan bir çok ekipmanı da geliştirebilirler. Bu madde önceleri sadece bu tüccarlardan duyduğumuz bir efsane iken Black Light bölgelerinin haritalanması ile Tirityumun bolca bulunduğu bir asteroit kuşağı tespit edilmiş durumda ancak bu madeni kazabilmemiz için yepyeni bir kazı teknolojisine geçmeliyiz. Burayı tek farkedenler biz değiliz. Asteroit kuşağı hali hazırda Black Light yaratıkları tarafından korunmakta bu değerli Madeni bizimle paylaşmayı ise hiç düşünmüyorlar.

Tirityum tüccarları
    Sadece etkinliklerde ortaya çıkacak olan bu Tüccarlar Artık elde edilemeyen Hekate gemisini, Elde etmesi imkansıza yakın Gemi, Droit, P.E.T. tasarımlarının yanı sıra üst düzey cephaneler, Jeneratörler ve diğer destekler ile katlanabilen destekler satar. Bunun yanı sıra geliştirmesi mümkün olmayan Prometheus lazerlerini Hız jeneratörlerini geliştirmeyi sağlarlar (En fazla 4 kez).

Tirityum Madenciliği
    Bu haritada bir çok asteroit vardır ve her bir asteroit potansiyel Tirityum ana Asteroitidir yani her asteroit tirityum bulundurmaz ancak asteroit kazarak uridium, paladium kazanabiliriz peki ana asteroiti nasıl anlarız. Ekstralar kısmına takacağımız bazı modüller ile.

1. Dalga Boyu Tarayıcısı: Bu modül 1500 birim yakınınızdaki tüm asteroitleri tarar ve farklı renkler ile hangi asteroitin tirityum barındırma ihtiamlinin daha yüksek olduğunu gösteriyor ancak en yüksek ihtimalli görünen asteroitten bile tirityum kazanamama ihtimaliniz var.
    2. Tarayıcı Droit: Bu modül tek bir asteroiti taramaya yarar ancak içinde tam olarak hangi materyalden ne kadar olduğunu gösterir. Ancak bu tarayıcı Droit kendi özel cephanesinden harcar. Haritaya girmeden önce stoklarınızı tamamladığınızdan emin olun.
    3. Maden radarı: Bu modül ile haritanın neresinde yoğun bir tirityum asteroit bölgesi var bu bölgeyi mini haritanızda gösterir.
    4. Madenci lazeri: Bu lazer ile asteroit üzerinde bulunan asteroidin o katmanını kazmanızı sağlar. Katman üzerindeki materyal bittiğinde o katmanı daha fazla kazamazsınız.(Bu lazer kalkanın enerjisini kullanarak kendine enerji sağlar bu lazer kulanıldığı zaman kalkanınız düşmeye başlar.)
    5. Kazı topu: Bu top ile üst katmanın belli yerlerine atış yaparak katmanı yok etmenizi sağlıyor. bu şekilde bir alt katmanı da Madenci lazeriniz ile kazabiliyorsunuz. Bu patlatma sırasında üst katmanda kazılmamış materyal var ise Bu materyalin %25ini kazabiliyorsunuz. Ancak geriye kalan %75 Materyal yok oluyor yani bir alt katmanı kazmaya başlamadan önce üst katmanı tamamen kazdığınızdan emin olun. Bu patlama sırasında patlatılan katmanın arasında kalan Materyal de açığa çıkıyor ve bu materyal de toplamanız için bölgeye dağılıyor. (Bu modül kendi cephanesini kullanır maden kazmaya giderken stoklarınızın yeterli olduğundan emin olun)
    6. Kazıcı bomba:Bu bomba bırakıldığında Asteroidin merkezine kadar kazar ve merkezinde kendini patlatır bu patlama ile asteroidin içini açarak geriye kalan tüm materyalin açığa çıkmasını sağlar. (Bu modül kendi Cephanesini kullanır ve Patlama esnasında oyuncuya da zarar verebilir.)

Asteroitin içeriği:
    • Üst katman: Bu katman asteroidin %15'lik materyalini içerir.
    Üst katman kırıldığında ise Asteroidin %15lik kısmını açığa çıkarır.
    • Alt katman: Bu katman Asteroidin %20lik Materyalini içerir.
      Kazıcı bomba ile patlatıldığı için Bu katman kırıldığında ekstra materyal açığa çıkarmaz
    • Çekirdek: Çekirdek Asteroidin %50lik materyalini içerir.
    Asteroid Kuşağı Haritası
    Bu haritada çok sayıda kazılmayı bekleyen asteroit bulunmasının yanı sıra bir çok da tehlikeli Black light yaratığına ev sahipliği yapıyor bu haritaya tek başına seyehat etmek neredeyse intihar gibi gözükse de tecrübeli bir ekip ile aşırı kârlı bir yatırıma dönüştürebilirsiniz.

Ekstralar v2.0
    Yeni gelecek olan ekstralar bölümü ile en büyük slota sahip CPUlar bile yetersiz kalacağı için şu anki klasik Ekstralar tamamen gemide Uridium ile açılabilen özellikler haline gelecek yani o CPU satın alındığında geminizde herhangi bir ekstralar slotu harcamayacaktır ekstralar slotu madenciliğe veya yeni savaş sistemleri için kullanılabilecek hale gelecektir.

Son düzenlenen: 11 Eylül 2019
    militaryship-3 bunu beğendi.
  2. Güzel fikirler ortaya çıkartıyorsunuz ama şuan başka problemlerin çözülmesi gerekiyor diye düşünmekteyim. Sürekli farklı konular açacağınıza bir konu üzerinde bu özellikleri toplamanız daha mantıklı olacaktır. Bana kalırsa şuan yaşamakta olduğumuz problemleri konu alan konulara ağırlık verebilirsiniz. Bunu yapabileceğinize inanıyorum.

Ben oyuna yeni başladım ve en büyük sıkıntım ki çoğu oyuncu bundan sıkıntı duyuyor; Palladium (5-3). Rahatlıkla Palladium toplayabileceğimiz ve "PvE" olarak kullanabileceğimiz haritalara ağırlık verebilirseniz daha iyi olacaktır. Bu sayede konuların daha fazla destek görebilir. Bana kalırsa çoğu oyuncu yeniliklere yetişememekten bıkmış durumda ve üstüne 'Bot' gibi problemler patlak verebiliyor.
    Zaten 'Palladium' toplamak çok sıkıcı ve kapıyı açmak çok zor. Çalışan bir insan için söylüyorum bunu. Patlama riskimizde mevcut oluyor. Oyundan soğutuyor diyebilirim. Buna yönelik bir konunuz varsa ki ben denk gelmedim; görmek isterim. Yoksa da açmanızı ve farklı bakış açısı yakalamanızı temenni ediyorum. Yine de oyum olumlu olacak.

JohnShepard bunu beğendi.
  3. Yaratıcı yenilikçi fikirlere her zaman her daim +1

4. İlk konumu açtığımda daha oyunda 1. ayım bile değildi halen daha çok yeni bir oyuncu sayılırım genel oyuncu kitlesine göre. Yani sıkıntı yaşadığınız konuları bir başkasının yazmasından ziyade sizin bir çözüm ürettiğiniz bir konu açmanız çok daha iyi olacaktır. Üstüne üstlük bu harita sadece gruba açık olacak palladium ve uridium da sağlayacak bir harita yani yanlış asteroitleri kazdığınızda bile aslında kazançlısınız ve PvE haritası tamamen. Hades kapısı yapar gibi girip çıkacaksınız. Bu sırada size saldıran olmayacak. Üstüne üstlük açtığım her konu aslında botlara küçük bir çözüm buluyor mesela bu konuda da bu haritaya rastgele bir botun girip maden kasması için şu anki botların çalışma prensibinden çok dışına çıkması gerek. Yani bu sistem için ayrı bir program yazmaları lazım sıfırdan.

5. Aery

Aery Guest

Merhaba,

İlk önce konunuzu bölüm kurallarına uygun açtığınız için teşekkür ederim , bu süreçten sonra konunuzu sık sık takip edeceğiz ve gerekli çoğunlukta desteği elde ettiğiniz takdirde raporlarımıza ekleyeceğiz. Ek olarak konunuzu index konusuna eklemiş bulunmaktayız.

İyi forumlar.

6. fikirleriniz guzel olumlu baktım ,

şuanki oyundaki guncel durum hakkında fikirlerinizi bekliyorum :)

7. Oyuna uzun zamandır ara vermiştim bir çok etkinlik kaçırdım bu yüzden belki ileride tekrar bir şeyler yazarım. Aklımda birkaç fikir var.

8. Destekliyorum.

JohnShepard darkorbit geliştirme ekibinde olsun diyenler :p

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Aralık 2019
  9. Güncel.

10. longview10

longview10 User

Bu fikir için çok kafa yormuşsunuz ama bu mevcut yönetimle cidden çok zor. Güncelleme ve fikir havuzundan bir tek bo3 güncellemesi çıktı oda mecburiyetten çıktı(artan hasarlardan daha fazla dayanmak için).Buradan onlarca güzel fikirler çıkıyor ama Almanya ekibi hiçbirini görmüyor veya görmezden geliyor.

11. aslında görülüyor bence ama böyle çok ayrıntı içeren konulara pek yanaşmıyorlar gibi şahsi görüşüm böyle gerçekleşen konular hep ayrıntı içermeyen konular mesela birisi paylaşmıştı o konuları

12. Ayrıntı içermeyen konular olmasının sebebi konuların İngilizce'ye çevrilip atılması, bu konuları açtığım zamanlarda Türk ekibinin çevirmenliğini yapıyordum ve iletilmesi gereken konular malesef fazla özetlenmiş bir şekilde geliyordu, hatta bir kaç defa forumda okuduğum hatta ve hatta bizzat bana ait bir konu geldiğinde izin alarak konuyu daha detaylı bir şekilde çevirmeye çalışıyordum. Mesela bu konunun iletilmesi istendiğinde önüme gelen şey "Oyuncular yeni maden sistemi istiyor" idi. Ayrıca şunu da belirtmek isterim burada hiçbir çalışanın hatası yoktur her şeyin bir deadline'ı var ve sürekli olarak bu deadlineları yetiştirmeye çalışırken olabildiğince zaman kazanmaya ve bütün problemlere yetişmeye çalışıyorlar. Bu kadar sıkıntılı bir oyunda bunu başarmak da gerçekten zor aslında

Son düzenlenen: 13 Haziran 2020
  13. doğrudur bak bunu ilk defa duyuyorum teşekkürler bilgi için güzel açıklamışsınız

14. Güncel.

15. konu güncel Ekstralar yetmiyor .d.

16. Aslında madencilik üzerinden belli bir miktar uridium kazanılabilir açıkçası bu işe sıcak bakıyorum PVE olan bir harita getirilirse her şirketin kendine özel bir haritası burada bu madencilik işlemleri yapılıp uridium, özel eşya, montaj parçaları, ışın eksen regülatörü gibi bir çok materyale çevirebilirsek bu madenleri mükemmel olur.

Misal Tirityum madeninden biz yaklaşık olarak 1000 tane topladık diyelim bu 1000 tanesinin değeri yaklaşık olarak 10.000 uridium olabilir. Zaten 10.000 uridium artık çok büyük bir değer değil ancak gelişen oyuncular için bence güzel bir yenilik olur.

17. oben

oben User

keşke pve serverde başlasaydınız istediğiniz rahatlık orada mevcut istemediğiniz sürece saldırıya maruz kalmıyorsunuz.

18. Madencilik sistemi kesinlikle yenilenmeli , promerium enderium hepsi haritalarda boş boş duruyor, yeni harita yerine x5 e kadar olan haritalar güncellenmeli (özellikle x2 haritaları ne işe yarıyor bilmiyorum). Hele Osmium çıktığından beri bende 0 olarak duruyor.

Sayfayı Paylaş