Mayınlar Artık Uzaylılara (Yaratıklara) Hasar Versin.

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve [-ASLANBEY-] tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Mayınlar artık uzaylılara hasar versin mi?

1. Evet

oy sayısı 29
    64,4%
  2. Hayır

oy sayısı 16
    35,6%
  1. Mayınlar neden uzaylıları etkilemiyor? sadece oyuncu gemileri etkileniyor. Her türlü adaletsizliklerde bu bir savaş oyunu diyen arkadaşlar eğer bu bir savaş oyunu ise mayınlar yaratıklara da zarar vermelidir.

Bunun nasıl olacağı hakkında içerik hazırlamak, veriler sunmak görseller paylaşmak gibi bir niyetim yok çünkü Do yönetimi umursamıyor. O yüzden sadece bir fikir ortaya atıyorum. Nasıl olacağını Do mühendisleri ayarlar. Yeni mayınlar mı çıkarır halihazırdaki mayınları mı düzenler bilmiyorum.

Sizde bu konuya destek verirseniz arkadaşlar rapor olarak iletilir binde bir ihtimal de olsa belki gerçek olur. Böylece oyuna yeni başlayanlarda zevk alır. Eski oyuncular yaratıkları daha hızlı keser. Bütün oyuncuların iyiliğine olur. Mayın argesi önem kazanır.

2. jarekkk

jarekkk User

Fikir güzel bir fikir bence . Ama en önemli kısım mayın argesi kısmı bana göre çünkü çok haklısın o arge oyunda varsa bi işe yaramalı kimse kullanmıyor. Çünkü özelliği kısıtlı.

3. .Akıllı bomba npc lere hasar verebilir mesela Fikri biraz geliştirmek lazım mayınlar NPC lerede hasar versin amma nasıl _? Çünkü farklı mayınlar var Güzel fikir +1

4. Aliens

Aliens User

Şu şekilde işlemeli: %5 gibi bir oranla. Yoksa kazanç inanılmaz büyük olur. DD mayınıyla isterse falcon olsun 5 mayınla patlar. Hele arge varsa 2 mayına patlar. Ve mayınların tahrip alanı olduğu için 4-5 gibi yerlerde aşırı bir yoğunlaşma olur, aşırı derecede uridium kasılır. Bunun bir kısıtlaması ve oyuncuya da bir olumsuz yanı olmalı. Dediğin yeni mayınlar mantıklı. Yaratıklara özel mayınlar. Akıllı bomba ise hertürlü işleyebilir.

5. Arkadaşlar nasıl olacağından çok, olmalı mı buna katılıyor musunuz? Nasıl olacağını darkorbit mühendisleri ayarlar zaten.

6. *cık* Olmaz. Zaten şu zamanda cubiye mayın atan attığına pişman oluyor. Hele NPC'ye etki edip çalsa büyük kavgalar olur chatte.

Ama akıllı bomba CPU'su etki etsin APOLLO18'in dediği gibi.

7. Acaba başka dille mi yazıyorum başka nasıl anlatabilirim derdimi niye böyle yapıyorsunuz arkadaşım? :)

8. Anladım ben amacını :) Ama kötüye kullanım olur mu ? Olur. Türkiye bu :)

9. Aliens

Aliens User

Şimdi burada yerden semaya kadar haklısın. Türkiye de x1 lazer alımının bugu olsa general gemi bile kullanacak o derece bug hastası toplumuz. Akıllı işlesin ama diğerlerine ASLA. Veya özel mayınlara da ASLA. Neden sadece akıllı çünkü akıllı değerli. Tanesi 1000 uridium onun. Ve çok büyük hasar vermiyor.

10. iyide mayın yada akıllı yaratığa hasar verse ne olacak mayınla yaratıkmı keseceksiniz..forumun bazı bölümlerinde x2 krediyle olsun yakarışlarını okudum x2 sıkamayan oyuncular tanesi 150 uri olan mayınmı kullanacaksınız yoksa maliyeti 1000 uri olan akıllıyımı..akıllı olun konu açarken akıllı açın..

11. kardeşim konuyu niye anlamıyorsun örneğin ubertallon kesecem ben grup olarak 3 kişi mayın koysa %10 dp azaltsa herseferinde talonun %72 canı kalıyor hiç sıkmadan böylece daha seri yaratık kesebileceğim anlamadıysan ingilizce fransızca almanca korece papua yeni ginece anlatayım.

değerli kardeşim nasıl olacağıyla ilgili birşey demiyorum hangi mayın yüzde kaç verir sonraki iş mayın hasar versinmi onu diyorum ya, ki sende pek güzel akıllı mayın olursa olur demişsin yani temel olarak mayın etkilesin diyorsun güzel kardeşim niye olumsuz oy kullanıyorsun fikir çok basit :) :)

Ha bir de kapıya girdiğimde kamikaze atmadan mayın bırakıp etraftaki yaratıkların canını azaltıp sonra da üstüne kami atıp daha hızlı kapı yapmak istiyorum güzel kardeşim herşey hepimizin iyiliği için böylece yeni başlayan adam kapı yapmak istediğinde kamisi olmasa bile biraz olsun kolay kapı yapacak, usta oyuncular ise 1 saat yerine yarım saat de kapı yapacak :)

arkadaşlar mayınla yaratık mı çalınır ya, sadece hasar verir sıkanın işine gelir örneğin bir adam tallon kesiyor diğeri gitti tallona kamikaze attı noldu tallon ona mı geçti hayır diğerinin işine yaradı istismar edilecek bir durum yok mayınla gidip lordakia kesmeyeceksiniz heralde, büyük yaratıklarda ve kapılarda işinize yaracak urisine göre %5, &10, &20 hasar veren mayınlar olur, darbepuanına hasar, kalakana hasar ve her ikisine hasar veren mayınlar olur:

örnek 8 kişi ubertallon kesecek her defasında %10 mayınla hasar verseler %90>%81>%72,9>%65,61>%59,049>%53,1441>%47,82969>%43,046721 canı kalacak yaratığın ve tallonun toplam dpsi 5 milyon 600 bin hiç lazer sıkmadan yarısından fazla canı yok olacak bunu 8 farklı kişi değil de tek kişi 8 kez mayın koyarak da yapabilecek çok basit görüken ama aslında oyunda eksikliği bu zamana kadar olmaması gereken birşey yaratık kesmek isteyenler için kolaylık. Bu oyun savaş oyunu değil mi birbirini kesmek gelişmek tp falan için yaratık da kesmek lazım değil mi ama biz kutucuyuz pet uri toplar diyenler kendileri bilir.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Nisan 2016
  12. Müyendiz tanıdığın var galiba :)Konuyu inş göz ardı etmezlerde okurlar olumsuzlukları da okuyup fikrinizi daha da güzel bir şekilde geliştirin oyum +1 ama azami şekilde hiç bir itiraza mahal vermeden geliştirilmesi lazım bence çünkü mayın bu nerde patlayacağı belli olmaz bilhassa fiyatları ayarlanmalı bir dirhem bal yemek için bir kamyon keçiboynuzu çiğnememek lazım Kapılar da mayın kullanma fikri güzel ama oyuncuların yoğunluğunu da düşünürsek haritalar mayın tarlasına döner 5*3 gibi olur ve oyunun cılkı çıkar kardan çok zararımız olur oyun oynanmaz hale gelebilir yukarda da yazdığım gibi akıllıbomba ile kesilen yaratık bile oyuncuya zarar verir yaratıktan kazanılan uriyi geçer. Akıllı bombanı mayın ve Xemonit sayısı düşürülebilir NPC keserken ve özel NPC mayınları kullanılabilir diğer mayınlardan daha ucuz ve kredi ile satılan cinsinden___(not) Oyunda o anda aklınıza gelen fikirlerin diğer oyuncularıda etkilleyeceğini düşünerek konu açmak lazım .Balina yakaladım diye sevinirsiniz fakat Buzdolabı olmadığı için balina çürümeye terkedilir önce buzdolabını bulup balinayı öyle yakalamak lazım .Sonrada yap abime çeyrek ekmeğe balina demek lazım salatasıda yanın da :)

Son düzenlenen: 26 Nisan 2016
    [-ASLANBEY-] bunu beğendi.
  13. EFSANE

EFSANE User

Merhaba;

Forum kuralları gereği alt alta cevap yazmak yasaktır.

VIII. Konu başlığı ve ileti içeriğinin tamamı büyük harflerle, renkli ve kalın yazılmamalıdır. İleti sayısını arttırma amacı ile konulara art arda ileti yazılamaz. Bu kuralın ihlalinde;
    * Gerekli konu başlığı ve/veya ileti düzenlenir, üye uyarılır.
    * Üye aynı şekilde devam ediyorsa 7 gün ila 15 gün arasında uzaklaştırma cezası alır.

Ve lütfen diğer üyelerle olan üslubunuza dikkat ediniz,aksi halde ceza alabilirsiniz.

Keyifli forumlar.

14. sayın modum şahıs, akıllı olun demiş konu açarken, sonuçta ortaya atılan bir fikir var saygı duyulması lazım eleştirinin önünde birşey akılsızlıkla suçluyor bu uslua aykırı değil mi?

Gereksiz yere art arda yazmadım cevaplar verdim öyle bir niyetim yok neyle itham ediyorsunuz ya kilitleyin konuyu o zaman, sonuçta herkesin iyiliğine olacak bir fikir ortaya koymaya çalışmışız katılmıyorsa hayır versin geçsinler ama akılsızlıkla falan suçluyorlar fikrimizi savununca biz suçlu oluyoruz neden oluyor bu? Çünkü darkorbit bir zümrenin oyunu oldu yeniler ve güçsüzler sittin sene bu oyunu oynayamacak ve zevk alamayacak. Çünkü bizzat tanıdığım bazı klanların adamları ki bunlar sıralamada bot kullanıyor. Günlük 100k Uridyum topluyor. Darkorbit olarak bunlarla mücadele edemiyorsunuz adam gemiyi full+full yapıyor %30 tp silip argeleri sıfırlıyorsunuz adamın tasarımları apisi zeusu havocu herkülü cephanesi kısaca emek harcamadan sahip olduğu çoğu şey kalıyor sonra 3 gün girmeme cezası veriliyor onu da bekleyip elit gemi sahibi oluyor.

23 Nisan gibi özel günlerde eskiden Özel görevler gelirdi. Artık görevler gelmiyor nadiren gelse bile uri vermiyor tp vermiyor. 200.000 credi 200 uridyum nedir ya yakışıyor mu etkinlik görevine? 23 nisan günü normal kutu, masghue etkinlik kutusu ve 23 nisan kutusu vardı. Bayram ettirdiniz kutuculara. Ama görev deseniz yok. Botçularla mücadele edileceğine neden herşey onların iyiliği için. illa biz demi illegal oynayalım? Normal elle kim 10 saat kutu tplar? çok nadir belki vardır ama geneli bot işte. Yaratık kesmek değil mi oyunun amacı neden yaratık kesmeyi kolaylaştıracak oyunu legal oynayacak kişilerin önerilerini bazıları özellikle israrla olmamasını istiyor? Zaten oyuncu sayısı az haritalar dolu değil. Neden darkorbitin iyliğine olacak botçuların kötülüğüne olacak fikirlere ısrarla karşı çıkılıyor?

15. ben şahsen oradaki akıllı olun akıllı konu açını asla olumsuz manda kullanmadım sadece kar edelim derken daha maliyetli bir şekilde olmasın istedim..kaldıki konuyu açmışsınız sadece bir fikir başka hiçbir detay yok bu mayın nasıl olacak fiyatı nekadardır bir yaratık bitene kadar kaç mayın gider tarzında hiçbir fikir yok...
    Çünkü darkorbit bir zümrenin oyunu oldu yeniler ve güçsüzler sittin sene bu oyunu oynayamacak ve zevk alamayacak..
    demişsiniz ben buna asla katılmıyorum bu oyunu eskiler daha zor şartlarda oynadık ve buralara geldik emin olun x2 portundan x3 portuna gidebilmek için saatlerce saldırıya korumada beklerdik pvp ye girmek için belli başlı klanlardan vize almak gerekirdi öyle atlama cpu su felan sağa sola zırt bırt atla işi yoktu mecbur pvp ye uğramak gerekirdi..eskiden yeniye geçene kadar irisler yarı hasar olurdular...şimdi bakıyorumda lf 3 leri ful birisi tallona 7 8 bin vuruyor biz 4500 5000 vursak kendimizi kral sayardık..ozamanda mayın yaratığa hasar vermezdi şimdide vermiyor..biz bu çileleri çektik diye herkesde çeksin derdinde değilim amma velakin bu oyun zor ve gelişmek sıkıntılı..ama bu yollardan geçmedende olmuyor işte..yoksa ben şahsen forumda fikir havuzu bölümü oldukça ilgimi çeken bölümdür vede güzel gördüğüm herkonuya destek vermişimdir..birde eğer siz bir konu açıyorsanız daha detaylı daha akıllıca düşünülmüş bir konu açmalısınız vede daha alçak gönüllü olmalısınız..eğerki ben size hakaret etmek isteseydim oraya akıllı olun yerine ***gereksiz* bir konu derdim..

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 27 Nisan 2016
  16. floppy43

floppy43 User

Kesinlikle katılıyorum mayınlı argelerimiz yaratıklarıda etkilemeli

17. Tabi ya koy cubiye, mayın uçuş düzenini seç, kırmızı mayını cubinin %70 canı gitsin ne güzel

Son düzenlenen: 30 May 2018
    floppy43 bunu beğendi.
  18. bu niye zoruna gidiyor

19. Sacma gerek yok -1 yaratik kesmenin anlami kalmaz full mayin dose gec mayin dmg atmiyor % vuruyor arkadasin dedigi gibi %50 ucus ve arge ile %90 dmgleri goruyor 1 lf4 ile tek atarsin cubiye uber tallon v.s. dahil. Oyun bittigi an olur hele etkinlikler demanr ilk mayini atan bitirir sahsen 1 mayin atacam tum icerik bende. Arge arti mizrakla tek mayinla aldigim oyuncular oliyor cunku. Guzel fikir ama gelistirilmesi lazim...

20. Ya niye yüzde 90 can azaltsın? Niye anlamdan kafanızdan bir şeyler kurup yorum yapıyorsunuz.

Şu anki mayınlar yaratıklara etki etmez onu karıştırmayın. Yeni mayınlar ortaya çıkar yaratıklara özel olur ve onlara etki eder.
    Yüzde 10 ya da 20 yaratığın canı azalır. Nasıl ki kamikaze atınca etraftaki yaratıkların biraz canı gidiyor aynı şey olur. 3-5 dakika soğuma süresi olur.

Bu bir savaş oyunu ise sadece lazerle saldırı olmasın. Savaşta birebir savaşma dışında tuzakta kurulur. Oyunda mayın diye bir şey var ama sadece oyunculara etki ediyor bu çok saçma. Yeni başlayanlar gerçek oyuncuyu nasıl kessin? Öncelikle gelişmesi lazım. Bunun için yaratık kesmesi lazım. Ne kadar yaratık keserse o kadar kolay gelişir böylece oyundan daha çok tat alır. Sizler de haritalarda birbirinizi kesmekten kurtulursunuz oyuna yeni kişiler de dahil olur.

Ya da bu mayınlar sadece eski haritalarda etki eder böylece yeni başlayanlar için avantaj olur. Gidipte cubi haritasında, tallon haritasında kullanamaz kimse.

Konu başlangıcını okursanız detay vermedim nasıl olacağına ilişkin açıklamalara girmedim. Olsun diye konu açmışım. Nasıl olmasını istiyorsanız yorumlarda dile getirin ve olsun deyin. Mesela şu haritalarda kullanılsın, şu yaratıklarda etkisi olsun, fiyatı şu kadar olsun, şu leveller kullanabilsin gibi öneriler sunun. Baştan olmasın demek sabit olmak ve hiç bir şeye kafa yormayım her şeye karşı olayım demektir.

Sayfayı Paylaş