Mekanik Kol ve Yapay Zeka İçin Çözüm Önerisi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve mertmert009 tarafından 14 Ocak 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu uber muhteşem öneri gerçekleşsin mi?

1. Eveeetttt <3 <3 <3

72,7%
  2. Hayırrrr :/ :/ :/

27,3%
  1. " Merhaba beynimde bir şimşek çaktı ve muhteşem bir fikir belirdi zihnimde. Darkorbit ekibinin bu fikri benimseyip bana teşekkür edeceğini düşünüyorum. Günün kahramanı olarak fikrimi açıklıyorum;

Şimdi bu oyun insanları banlayıp oyuncu kaybetmek istemiyor ama diğer yandan oto lar ve tıklayıcılar bir kesim oyuncuyu bıktırmış durumda. Oto ve tıklayıcı kullananlara oyun için kısıtlama getirilse zamanla bu programları kullananlar vaz geçecektir.

Bir örnek vermem gerekirse: Oto kullanan birisi yaratıklardan uridium alamasın (çeşitlenebilir)
    oto tıklayıcı kullanan birisinin hasarı %99 düşsün

ek1: oto açık kaldığı sürece üridium gelemesin ama normal oyuna giriş yaparsa herşey normale dönsün. kısıtlar sadece o programlar açıkken devrede olsun.

Sonuçta oyun bu programları kullananları tespit edebildiğine göre bu şekilde oyun içi ganimet azaltımı ve kısıtlarla programların kullanımı gönüllü olarak bitirilmiş olacaktır.

Bence ço çok iyi bir fikir, taktir do geliştirici ekibinin tabi ki. Destek olmayı unutmayınız. "

tın tın tınn... cilalı taş devri...

2. Amiral34

Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Başlığınız düzenlenmiş indeks bölümüne eklenmiştir.

İyi Forumlar.

3. smoonrise

smoonrise User

Bence çok fazla ayrıntı ile yeniden düzenlenir ise merkez içinde değerlendirmeye almak için ve kabul etmek yada geliştirmek için motivasyon olur yoksa eksik ve yetersiz içerik olarak görüp merkeze iletilse bile kabul görmez . Birazda resimli görseller ile desteklenirse yani süslenip sunulursa daha iyi olur .

Genel olarak düşünce güzel aslında ama ayrıntılandırılması lazım mesela ;
    Merkez loglar ilk günden beri bizde mevcut diyor ve illegal olanları tesbit ederiz diyor ama banlamıyor yada yetersiz bir cezalandırma yapıyor maddi kaygılar ve oyuncu kaybı olabilir diye yada olmayabilir sebebi .
    O zaman bu fikirdeki gibi tesbit edilenler misal ;

Bug - Bot - Tutucu gibi illegal kullanıcılar tesbit edildiğinde

%90 pve dmg cezası %75 pvp dmg cezası
    %75 Tp - Şp kazanım cezası (Oranlar değişebilir yada azaltılıp kademeli artış ile bu miktara gelinebilir )

1. aşama 1 ay
    2. aşama 3 ay
    3. aşama 6 ay
    3. aşama sonrası her tesbit için 1 yıl ceza

Gibi agresiv ve sert yaptırımlar olması lazım bunlar gibi fikirleri görseller ile desteklemek lazım . Oyumu olumlu vericem ama bunlar olmadan kabul görmeyeceğini düşünüyorum . Bunları başka bir arkadaşımızda düzenleyebilir .

mertmert009 bunu beğendi.
  4. Aslında fikir oyun içi bir item vb. olmadığı için görsel eklemedim. Temelde eğer birisi b.t açmışsa uri alamasın veya soğuma sistemi gibi eser miktarda alsın, yada tıklayıcı açmışsa gemi hasarı düşsün. Bu programları kapatıp normal oyuna girince herşey normale dönsün. Bu şekilde hem b.t hemde tıklayıcının işlevi ortadan kalkacağı için kullanımı kendiliğinden kesilecektir diye düşünüyorum. Bunu yapabilmek için de oyucunun tespit edilmesi gerekiyor. Bu tespit olayının da yapılabildiğini tahmin ediyorum. Facebook guruplarında bazı kişiler b.t ile kastıklarında 2 saat içerisinde geminin soğumaya girdiğini ama normal oyuna girip kasınca geminin uzun süreler soğumaya girmediğini yazmışlardı. Bu beyanlara dayanarak oyun yönetiminin aslında tespit konusunda sorun yaşamadığını varsayıyorum.

Buna birisi ekleme yapar da sonuca ulaşırsak çok mutlu olurum. Her türlü desteğe açık bir konu olduğunu bu vesile ile duyurmuş olayım. Destek için teşekkürler.

5. tryhardD

tryhardD User

Ben hayır diyorum bu cezalarla bir şey çözülmez, bu oyuncuları banlasanız da başka hesapla gelir ortalığı mahvetmeye devam ederler. Çoğunun ellerinde 3-5'er hesap var birine ceza aldı mı ötekiyle oynar...
    Bu oyunculardan vazgeçilmediği sürece bu oyunda ne hile ne bug biter bu korunan oyuncuların kafaları bir değişik çalışıyor cezayla caydırılacak tipler değiller.

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  6. böyle bir şey olamaz keşke olsa ama program kullanan oyuncuyu sistem anında tespit etmesi gerekir vede oyununa müdahele edip anında kısıtlama uygulaması gerekir..bu da mümkün değil..program kullanan oyuncuları sistem belirli aralıklarla tarayıp öyle tespit ediyor.sonrada cezai yaptırım neyse o uygulanıyor..aynı anda saptayıp işlemin uygulanması çok zor..

7. Konuyu iyi anladığını sanmıyorum, öneriyi bir kez daha okursan eminim anlatmak istediğimi anlayacaksın. Bu alışkın oyuncuları banlasalar bile yeni hesap açıp veya devralıp gene aynısını yaparlar ama programların işe yaramadığını gördüklerinde yapmazlar çünkü artık imkanları olmaz.

Anında tespit olayı şöyle; facebookta bazı kişiler b.t kullandıklarında soğuma sisteminin çok kısa sürede (2 saat) devreye girdiğini ama elle yani b.ta girmeden kastıklarında en az 8 saat sonra soğuma sisteminin devreye girdiğini yazmışardı. Bende buna dayanarak öneriyi sundum. Eğer oyun soğuma sisteminde tespit yapabiliyorsa bu öneri için de tespit yapabilir.

Şuan aklıma geldi, chatteki yazışmaları reportladığımız gibi b.t olduğunu düşündüğümüz kişileri de report edebiliriz. Bu sayede sistem o kullanıcıyı tarar ve b.t olduğu anlaşılırsa gerekli reaksion alınır (geminin hasarı düşürülür veya uri kazanmaz gibi)

8. tryhardD

tryhardD User

Düzgün banlama (e-postadan ve hatta banka hesap bilgilerinden) yapılırsa nasıl geri döneceklermiş merak ettim. Senin dediğini yapmak bu vatandaşlara yaptıklarını kar olarak bırakmak oluyor. Yine onlara son verilen cezalara benziyor (1 hafta atılan yarım yamalak ban). Bu aksine teşvik eder. Adamlar bir şey kaybetmiyor ki elleriyle yaptıkları bir şey yok verdiğin sözde ceza elleriyle yapmadıkları şeyden elde edecekleri karı azaltacak sadece şu anki soğuma sistemi gibi (ki ne kadar berbat çalıştığını görüyoruz bottan çok normal oyuncuya etki ediyor) bir yaptırımı yok. Bu fikri 2010-2015 döneminde yazmış olsaydın hani bir ihtimal evet diyebilirdim ama şu anki durumda bu tipleri ödüllendirmek olarak görüyorum bunu. Ve ayrıca GİŞ kurallarında yazana bakarsak bu konuyu açmanın dahi bir anlamı yok yapılacak şey belli.

***S.T.E.A.L.T.H*** bunu beğendi.
  9. kısaca diyorki iş legal olsun kısıtlamalara razı olan 24 saat oynatsın olmayan günün belli saatine razı olsun ama ban korkumuz olmasın bıktık diken üstünde durmaktan bi garantimiz olsun sendikalı olalım diyor.ben öyle anladım.

10. "hak tanımak ve vermek çok kolay, bu hakları geri almak ise imkansız."
    Bundan sonra bir oyuncuya kalıcı ban atılmasını beklemeyin.(çünkü artık kullanmayan anormal gibi bit durum var.)
    en mantıklı çözüm aşamalı sistem.
    hilecileri tespitte sıkıntı olmadığına göre, merkez ciddi bir şekilde yaptığı günlük-haftalık taramalarda;
    • ilk kez yakalananlara; kazançları silme
    • ikincide kazanç eksi şeref vb.
    • bunlara ek süreli cezalar
    • kalıcı ban
    cezaları vermeli. bunlar sadece örnek ve daha da çoğaltılabilir.
    amaç kalıcı ban atana kadar bir süre tolerans tanımak ki bu hile yapıp ceza almayacağını düşününler olayın ciddiyetini kavrasın ve caydırıcılık sağlansın.

Raporlama hakkında
    istediğiniz kadar resim koyun, profesyonel içerik hazırlayın bir şey değişmez.
    merkez sorunların da çözümlerin de gayet farkında, atla deve değil ama uygulamak istemiyorlar.

ben de "Kasılma yardımcı mürettebatı" adında bir konu oluşturmuştum
    kısaca; bu aşamalı sistem uygulandıktan sonra oyuculara, oyunda aktif online olduğu zaman kadar
    "hayali kasılma robotları" kullanma hakkı verilecekti.
    3-5 kişi dışında oy bile kullanılmadı ancak daha sonra "sevkiyat" saçmalığı gelince
    konu "gerçekleşti" olarak işaretlendi halbuki sevkiyatla alakası yok.

Anket hakkında konulara oy verirken veya raporlarken önemli olan konunun genel hatlarıdır
    içerik ve ince ayrıntılar değişir. burada kimse DO çalışanı değil.
    Bu konuların merkeze ana hatlarıyla iletilmesi ve değerlendirilmesi lazım.
    ceza vermek kolay iş ancak önemli olan hileleri kaldırırken oyuncuları oyunda tutmak(konuları bu yönde oluşturun)

11. Enernal bugunu yapanlara ne oldu ki? Daha önceki bugları yapalara? Ban korkusu olsa zaten kullananlar kullanmazdı. Bu sistem sayesinde b.tlar tamamiyle işlevsiz olacak böylece kimse artık b.t kullanamayacak. Kullanmış olanları affedin gibi bir cümle hiç kurmadım. N/A

Arkadaşım bu güne kadar kim banlandı ki? kaç yıldır o kadar bug var o kadar hile hurda var da 1 tane bile hesap sınırsız ban yedi mi? Evet dersin demezsin umrumda bile değil. Sen gerçekten ütopada mı yaşıyorsun? N/A Allah allah, sınırsız ban yemiş birisi hesabı geri açsın diye bir cümle kurmadım ki.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Ocak 2022
  12. Amiral34

Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

Arkadaşlar genel olarak söylüyorum. Konu hakkındaki fikirlerinizi beğenmediyseniz yorumunuzu yapıp kenara çekilmenizi istiyorum. Şu anda oluşan konuşmalar yorumdan çok kim haklı kim haksız konuşmasına dönmüştür. Bu gibi tartışma ortamları oluşturmayınız, aksi halde ceza işlemi alabilirsiniz.

Dikkat edelim.

BRUSSKK bunu beğendi.
  13. bunu oyun nasıl algılasın kardeşim? şimdi adam oto click kullanmadan bile seni bi şekilde tutsa, oyun onu program sanıp hasarından kısıcak, bu düşünce mantıksız kardeşim, bende hayır diyorum, adamlar 2017 bi ban dalgası atınca oyuncu kalmayacak seviyeye kadar düşüş yaşadı zaten, ya bigpoint bu tiplerden vazgeçip kalan oyunculara değer vericek, veya iyi ya da kötü bu yönetimle herkes devam edecek.​

Sayfayı Paylaş