Merhaba De Katıl Muhabbete

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve •Kıyamet• tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Gunaydin millet :)
    Şşş kudretli x2 den kacamayanlar :rolleyes:

2. JUPlTER

JUPlTER Guest

Günaydın hoş geldiniz.:)

3. Hos bulduk bu gun baya yogunum formattan formata kosuyorum :)

4. JUPlTER

JUPlTER Guest

Yoğunluk iyidir :) Uygulamalı ders sanırım :)Kaç tane bilgisayar var ki :)

5. İs yerindeyim su an kasalar geldikce atiyorum :D

6. JUPlTER

JUPlTER Guest

Hımm ben sizi son sınıfta okuyor sanıyordum bu kısmı kaçırmışım demek :)Kolay gelsin o zaman:)

7. Persembe cuma okula gidiyorum :)

8. JUPlTER

JUPlTER Guest

Staj görüyorsunuz o zaman anladım :) İyimiş ,ileride teknik servis açma düşünceniz var mı :)

9. *ECHQ***

*ECHQ*** User

Selamlar İlk merhaba benden olsun herkese bu sabah. İlk cemrenin düşmeside epey güzel oluyor birden mi ısınır herbi taraf onca soğuktan sonra...Gönüllerinize cemre düşmesi dileği ile...

GREED bunu beğendi.
  10. JUPlTER

JUPlTER Guest

Ve Aleyküm selam :) Hoş geldiniz ne güzel dilekler :)Bende yaz kış cemre :)Bahar geliyor gibi arada bir soğuk yapacaktır ama :) en sevdiğim mevsim:) İyisinizdir inşallah :)

GREED bunu beğendi.
  11. *ECHQ***

*ECHQ*** User

Tşk ederim cubiter modum. iyiyim elhmd..Sizide iyi görmek ayrı bir güzellik veriyor bahar a:) O kıyamet gibi kıştan günün erken saatlerinde soğuğu az hisstemek nasıldır anlatmak biraz zor:))

12. JUPlTER

JUPlTER Guest

Allah iyilik versin :) Bilmukabele ,Aynen bende erkenci olduğum için iyi bilirim :) Ama baharda sabah gün doğdumu kuş sesleri eşliğinde güne başlamak daha bir keyifli olur :)Biz yine iyiyizde sabah erkenden ve sokakta çalışmak zorunda olanlara Allah güç kuvvet versin:)

13. *ECHQ***

*ECHQ*** User

Aynen Cubiter sabah açıkta çalışan (1 2 kişi)laarı görünce insanın içi cız ediyor...Kabullenmek olmasada yapılabilecekler kısıtlı onlar için...Hayatın cilveleri üzülmek çare olmuyor.....

14. JUPlTER

JUPlTER Guest

Hayatın cilveleri ancak, hayat kimine hep bahar kimine hep kışı sunarken yinede mutlu görünmeyi başaranları da takdirle karşılıyorum:)

15. *ECHQ***

*ECHQ*** User

Aslolan doğruyu yapabilmek Cubiter modum. Doğruyu yapabiliyorsan gerisi kendiliğinden nasıl tabir ederler çorap söküğü gibi kendilşiğinden gelir de.Ordada problem var.Doğruyu bilmeden doğru yu yapmak biraz zor iş...

Doğru nedir diye sorulduğunda (bu ara burası serbest platform sanırım) Biraz felsefeye dalmadan filozoflar ne diyor bu konuda bakmak gerekte oraya girmeden burada yazan arkadaşlara bu soruyu sormuş olayım bu vesileyle. Sizce doğru nedemektir..Blaize nin güzel bir sözü vardır Tek bir doğru duruş noktası var dır. Blaize pascal emminin..İşte o tek doğru duruş noktası hangisidir....Cevaplar...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Şubat 2017
  16. JUPlTER

JUPlTER Guest

Doğru ama kime neye göre doğru ,herkesin doğrularının farklı olduğunu da görüyoruz :)Senin doğruların bana göre yanlışsa kendi doğrumu yapmak en doğrusu :) ( Biraz karmaşık oldu sanırım :)
    Siz sormadan yazmışım :)Sizce nedir doğru :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Şubat 2017
  17. *ECHQ***

*ECHQ*** User

Hemen hemen benzer karmaşalar var kitapları karıştırdığınızda hani alıntıladım ya Pascal emmiden onun muamması da doğrunun tek olduğunu tesbit etmesi fakat kaynağın ne olması gerektiği hususunda fikir beyan edememesi. Burası küçük bir alan emme laf çok büyük demiş olayım bu ara:))
    Bence doğru!!! Bu soru ile karşılaştığımda verilecek herkesin (Eksik fazla ) bir cevabı olduğunu biliyorum. Daha önceki sayfalarda yazan arkadaşların ve sizinde matematikle ilgilendiğinin farkındayım...Cevabım hemen hemen bu doğrultıuda olacak.İlk cevabıda ben vermiş olayım...2+2=4 gibi olmalı doğru dediğimiz şey. Matematikte sayılar gelişi güzel tesbit edilip sunulmamışlar bir bilgiye göre...Burda 2 rakamından bahsediyorsak bu rakamın bir kökü ve birde gerekçesi olmalı. Doğruda aynı şeki,lde işlemeli bir kökü ve gerekçe si olmalı yine Pascal emmiye gideceğim kök ve gerekçe ortaya konmadan doğruyu tesbit edemessiniz..Mesela kilogramın tesbiti yada metrenin tesbitinin kökü ve gerekçeleri vardır araştırırsanız çok rahat ulaşabileceğiniz belgelerdir bunlar..Cevabım hemen hemen bu...

18. JUPlTER

JUPlTER Guest

2+ 2 4 eder ,eder çünkü bize öğretilen bu farklı bir seçeneğimiz oldu mu hayır :) Doğrularımız yaşayıp büyüdüğümüz, eğitildiğimiz ,tarzımız ,hayattan aldığımız dersler ve yaşam felsefemize göre şekil alır. Benim en sevdiğim renk mavi..siz maviyi çirkin buluyorsanız bana göre yanlışsınızdır :) Birini sürekli ararsan bezer onu kaybedersin doğruluğu bence kanıtlanmış ama size göre belki hayır, aradıkça dost olursun şeklinde olabilir....En lezzetli bulduğum yemek misal ıspanak ,faydalı mı faydalı bu kesin ama farklı yörede büyümüş birine bunun en lezzetli doğruluğunu kabul ettirebilir misiniz hayır.v.b nice örnekle uzatırım :)

19. *ECHQ***

*ECHQ*** User

Maviyi seversiniz maviyi başkası çirkin bulur.Her iki şekilde kişiye göre gerekçesi vardır ve bu kişiye göre doğrudur...Bu daha çok doğruyu tanımlama değil keyfiyeti tanımlamaya girer...Diğer yazdıklarınızda doğrudur..Daha çok doğruyu çevreye bakarak kulaklarımızla duyduklarımızı kabul ederek doğruyu tanımlarız..Bu da ne kadar doğrudur bilemem:)) Sonuçta çevre faktörü yada kulaktan doğru tiye kabul ettirilenler gerekçe olmaktadır....

20. JUPlTER

JUPlTER Guest

Çevreden duyduklarımızla doğrularımız olması mutsuz bir yaşamı beraberinde getirir.Aslında duruma göre kişileri yönlendirmeden kendi doğrularında direten insanları takdir etmek lazım.Kulaktan dolma ,yada o kişi öyle düşünüyor diye peşinden gitmek öz benliğe aykırı ve neticesi kendi benliğini bulamamış ,keşfedememiş toplumlar yaratır.Diretmek yerine fikirlere saygı duymak bence en doğrusu.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.