Mimemis Gemisi Özelliği

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve -bulanober- tarafından 24 Mart 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ya biz bu gemiyi biliyoruz dedikte olmadı :)
    şimdi %65 gemi özelliği
    %5 uçuş düzeni
    %12 arge
    %18 modülüde bulduk fakat gemi hasar alıyor
    bilen biri bi aydınlatsın bizi arge sayılmıyormu yoksa

ReloadedProject ve tryhardD bunu beğendi.
  2. tryhardD

tryhardD User

aynen durum bende de var supporta yazdım hayaligenç adminin dediği gibi sen de yaz toplu yazarsak belki ilgilenirler

3. Bence kaçınma ile arge de ki yansltma manevrası ''düşmanlar tarafından vurulma ihtimalin x azalicak''

Ayni şey değil..

Düşmanlar tarafından vurulma ihtimali azalıcak olayı lazerlerin miss atma olayı mesela 2 yansiltma manevrası full olan oyuncuya lazer sıkın,

Bazen arada hafif eflatun renkte ''Miss'' yazısı çıkacak, hepiniz gçrmüşsünüzdür, yani vurulma ihtimali düşüyor buz roketi atiyorsunuz miss yiyor,

Ama kaçınma ise bence tamamen farklı birşey,

Gözlemlediğim kadari ile kaçınma olayını şuna örnek vericem,

Hepiniz blacklight yaratıklarını görmüşsünüzdür yüksek uridium verenler, gerçi ben daha hiç 50k olanlarından öldürmedim orası ayrı konu ama :D

x7 x6 5-2 -5-3' de bu yaratıklardan bolca avladım,

Biliyorsunuz hepsi neredeyse tek vuruşluk canavar hızlı olan kazanıyor öyle uber kristalon gibi canları yok,

Fakat bu yaratıklara sıktıysanız böyle lazerlerinizin sıktığınız halde sürekli hasar vermediğini görmüşsünüzdür sanki sıkıyormuşsunuz da sıkmıyormuşsunuz gibi bu yaratıkların canı az ama kaçınması yüksek,

Bence kaçınma dediğimiz olay tamamen bundan ibaret umarım anlatabilmişimdir?

4. tryhardD

tryhardD User

O mor olayı baya eskiden vardı hatta ayarcı versiyonu da vardı, şu an olduğunu sanmıyorum :D İnternette bu geminin %10 kaçınma ile çalıştığına dair bir video olmasa ben de bu kadar düşmezdim üstüne ama var ve çalışmış 5-6 ay önce çekilmiş üstüne. Ve adamın hesabına göre yanıltma manevrasında verdiği ile kaçınma aynı şey burada tek soru geminin verdiği kaçınma bunlarla aynı mı acaba veya 5-6 ay içinde ne değişmiş olabilir. Bir de hadi farklı olsunlar. Gün içinde ayrıca test ettim videoya da aldım 10 atıştan 2'sini yiyor ortalama gemide olan toplam %18 kaçınma modülü ile sence de biraz fazla değil mi sanki hiç modül yokmuş gibi davranıyor oyun.
    Ayrıca bazı gemilerin saldırı animasyonları farklı onu farketmişsin mesela orcus saldırı animasyonunda saniyede 1 kez lazer ateşlerken mimesis ve diğerinde çoğu gemi saniyede 3-4 kere lazer ateşliyor ancak saniyede 1 kez hasar veriyorsun.

5. Support İle olan konuşmaların paylaşılması yasaktır.

anlayan varsa bi açıklasın yauv :) ne açılacak mimesismi modüllermi kapalımıydıki

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Mart 2021
  6. Merhaba,

Gerekli işlemlerin sürdüğü ve düzeleceğini belirtmişler :)

İyi Forumlar.

7. :) :) adminim güldürdünüz.sayın support admini başkasına atacağı yazıyı bana atmış
    mimesiside bilen yok supporttakilerde bir inceleyelim size öyle dönüş yapalım dediler onlar bile tam bilmiyor.ama bence mimesisin hasar almıyan halinin oyunu ne kadar bozduğunu bilen alamanya hasar almama özelliğine izin vermiyor şahsen o gemi çalışırken neler yapılabildiğini bilen biliyor :)

evet supporttakiler bile işin içinden çıkamadı dediler teknik ekibe bir soralım :) :) durum cidden karışık ne gemiymiş arkadaş neyse teknik ekibin cevabını bekliyelim bakalım
    konu açık kalsında cevap gelnce yazarım herkez bilgilensin

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Mart 2021
    ReloadedProject ve tryhardD bunu beğendi.
  8. tryhardD

tryhardD User

Arge ve yıldız formasyonundan emin değillermiş düz toplanıyor mu diğer kaçınmayla almanyaya soracaklarmış da acaba oyuna şu an girilemiyorken almanyanın bu sorunla ilgileneceğinden şüpheliyim :D

9. titans___

titans___ User

bende bu solarislerin 2 gemden ayrı tasarımları var hangisi daha kullanışlı birde bu etkinlik aa1 aap1 leri uber roket yapmak baya karlı geliyor bana yanlışmıyım ?

oben bunu beğendi.
  10. .BAŞAK.

.BAŞAK. Guest

Merhaba,

Forum kuralları gereği ard arda mesaj yazmak yasaktır.
    Lütfen bu kurala uymaya gayret gösteriniz.

İyi oyunlar dilerim..

11. ard ardada bi baksaydınız adminim o mesajların arasındaki süreye ayrıca cevap geldikten sonra yazıldı bitanesi

12. Kaçınmanın asla %100'e erişebileceğini sanmıyorum , yani demek istediğim maximum bir değer belirleyip o değerde sınırlamışlardır . Atıyorum maximum erişebileceğin kaçınma %90 olarak ayarlanmışsa , ne yaparsan yap %90'ı aşamayacaksın . Bence böyle bir durum söz konusu . Ya da belki gemi yeteneğiyle kazandığın kaçınma ile diğer kaynaklardan kazandığın kaçınma doğrudan birbiri üstüne eklenmiyordur , bununla ilgili eskiden bir konu açılmıştı , bu kaçınma olayının matematiği biraz farklıydı . Hata olduğunu sanmıyorum .

13. tryhardD

tryhardD User

5 ay önce çekilen bir videoda %102 kaçınma ile gemisi hasar almayan birisi vardı (bugla modül atmış gemisine) youtubeda ararsan bulursun ondan merak ediliyor ne değişti 5 ay içinde ki başka forumda da aynı konu var orada da cevap bekleniyor biz de cevap bekliyoruz...

14. aslında bende almanyanın mimesis gemisininin oyunun gengesini bozduğu gerekçesiyle mimesisin kaçınmasını belli bir değerde sınırladığını düşünüyorum ama tabiki yinede bir ihtimal var.ayrıca eğer böle bir durum varsa bize bildirmeleri gerekir boşuna modül stabilize etmeyelim deilmi(tabi oyunun oyuncuları oyuncu yerine bile koyduğunu düşünmediğim için söylememe olasılıkları çok yüksek).ama videoda adam kaçınmayı %100 yapabiliyorsa demekki bunun bir yolu olmalı şayet ben o yolu bulmak için ciddi kaynak harcarım çünkü mimesisin oyunda sağladığı inanılmaz taktik avantajları bilen biliyor o yüzden böle bir ihtimal varsa evi arabayı satar çözerim bu işi :) tabi bu işin şakası esas bilgiyi teknik ekip verecek sonuçta beklemedeyiz.

15. şimdi o videoda adamın modülleri toplamı %20 bizdede toplam 3 modülün %20 yaptığı hesap var ama oda hasar alıyor acaba modülden modülemi değişiyor ya hakkatten bu işin içinden çıkamadık bi bilen yokmu buralarda admin felan ?

16. 13 gün geçmiş hala support diyorki alamanyadan cevap gelmedi yauv 2 dakka bakıp söleyecekler tabi onlarda bilmiyorsa ayrı bir rezalet :)

17. Mineral

Mineral User

Evi satıp uzayda yaşamak mantıklı gelmedi bana:D

18. Eskiden %100 üstü kaçınma hasar almıyordu.

Yeni gelen güncelleme ile aşağıya çektiler.

Fakat modüller yüksek çıkması yine %100 üstüne çıkmış durumdadır.Burada bence oran 100 üstüne çıksa bile bir ayarda tutturmuşlar.Mesela 95 gibi.Ama ne olursa olsun darkorbit bilgi vermesi gerekiyordu.Şuan herkes tarafından kafa karışıklığına neden oldu.

Support mail atıp almanyadan dönüş yapılmasında geçen olay çölün ortasında yolunu bulmak kadar aşırı zor.

1-2 yıla dönüş yaparlarsa bizlerde bilgileniriz :D

militaryship-3 bunu beğendi.