Geri bildirim Mimesis Özelliği

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ASİL-DENİZCi tarafından 15 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Mimesis'in Attend'lere etkisi gerektiği gibi çalışmıyor şöyle ki atışları saydım ve 70 atışta 33 tanesi isabet etti. Özellikten gelen %65 + argeden gelen %12 ile %77 olmalıydı oran ama bundan daha az olarak çalışıyor. Neredeyse %50 gibi bir şey ortaya çıkıyor. Bu BL yaratıkları PLD-8 roketinden de etkilenmiyor bu da demek oluyor ki vuruş ihtimalleri %100'ün üzerinde.

Bu bir hata mı yoksa planlı yapılan bir şey mi?

2. Tabi ki planlı tamamen oyuncuları zarar ettirmek üzerine kurulmuş bir sistem

3. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

pld nin etkisini onlar üzerinde engellemiş olabilirler miss oranına gelince bunlar oran 100tane vurdun 77si miss yapıcak diye bir şey yok şans meselesi her vuruşu o şansı es geçip geminize vuradabilir

4. Şans faktörü bir orandır bir iki atışta bunu göremeye bilirsiniz ama çok fazla deneme yaparsanız olması gereken şansı bulabilirsiniz.

Yeniden daha detaylı bakmak için denedim 175 vuruştan 75'i vuruyor bu da %43 gibi bir vurulma ihtimali çıkarıyor ki olması gereken %23 aslında. Daha çok deneme ile tam oran bulunabilir ama fazla olduğunu kanıtlamak için bu yeterli.

PLD-8'in etkisi onlar üzerine engellenmemiş bu yaratıkların vuruş ihtimalleri çok yüksek bu da PLD-8 ve Yanıltma Manevrası argelerinin boşa gitmesine neden oluyor. Bunların yanında Mimesis gemisi zaten bir düzeltme yedi bununla beraber daha beter oldu.

5. Evet Pld-8 BL yaratıklarına etki etmiyor.

Yanıltma manevrası NPC’ler için geçerli değildir. Sadece oyunculara karşı etkilidir.

6. Yaratıklar için de geçerlidir çünkü eğer böyle bir şey olmasaydı eskiden Mimesis'in hiç vurulmaması mümkün olmazdı.

KATALONYA bunu beğendi.
  7. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

pld etkisi o haritada kaldırılmış olabilir diğer yaratıklarda işe yarıyor misal uber kristallon keserken kullanıyorum 2-3vuruş missliyor dediğim şekilde şans faktörü belli olmaz %lik bir değer ve 100vuruşta verdiği yüzdedeki değerlere göre vurulcak diye birşey yok her vuruşun kendi yüzdesi sonuçta 10tanede vurur 90tanede tamamen şans

8. Olasılık ve şans konularına bir bakmanız gerek. Mesela bir paranın yazı ya da tura gelme ihtimali %50 dir. Ama paranın 10 kere tura gelme ihtimali 1024 de 1'dir. Yani demem o ki şans olsa bile bu kadar hasar vermesi şans ihtimaline denk değil.

PLD'nin etkisi haritada kaldırılmamış yaratıkların vurma ihtimalleri %100'ün üzerinde örneğin %150 gibi ve PLD attığınızda PLD %40 düşürüyor ve bu durumda %110 oluyor bu yüzden hiç miss çıkmıyor.

Neyse boşa tartışmanın anlamı yok bir mod gelip konu ile ilgili açıklama yapsa yeterli.

9. V*A*Y*N*E1

V*A*Y*N*E1 User

burda biraz boş yapmak yerine araştırsaydınız keşke buyrun ben araştırdım buldum %150 60sı yok
    • This aliens attack cannot miss.
    • Kaynak darkorbit wiki.

Son düzenlenen: 16 Şubat 2019
  10. Arkadasın dediği gibi yüzde her atış üzerinden değerlendirilir. Nimesis ve yıldız uçuş düzenine gelen düzenlemeyle %100 kesinlik oyundan kalktı.

11. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Belirttiğiniz %77 oran yaratığın hiç vurmaması demek değildir. BL haritalarında farklı bir oran yoktur. Geminin oranı ve özelliği ile vuruş şansını %77 indirebilirsiniz. Ancak o %33 lük oran tamamen şanstır yani şöyle söyleyim size geliştirme yapıyorsunuz ve %95 oranı seçtiniz kesin gelişcek diye ümit ederken şansa bağlı olarak %5 lik durumda başarısız denk gelir bunun gibi düşünebilirsiniz. Oyunda buna göre devam etmektedir. %33 lük fark yüksek şans gerekiyorki yaratık size çoğu kez miss vursun :) umarım açıklayıcı olmuştur.

İyi forumlar

Manitu bunu beğendi.
  12. Boş yapıp oyun dinamiğini anlamayan sizsiniz. Orada bu yaratık miss vurmaz demesi yaratığın vurma ihtimalinin yüksek oluşundan kaynaklı bunu size anlatabilmem için önce teknik oyun bilgisi anlatmak gerek.
    Bir kaç deneme için dediğiniz doğru lakin bu onlarca yüzlerce denemede söylenen orana yaklaşır. Örneğin %95 iris geliştirmesinde dediğiniz gibi gelişmeyebilir. Lakin 1000 tane %95 denerseniz bilim der ki 50 tanesi boş çıkar diğerleri dolu çıkar. Yaratık konusu da böyle 175 küsür deneme yaptım bu ihtimalleri ölçmek için yeterli bir deneme hatta 1000 tane de yapabilirim gönlünüz rahat edecekse. Olay şu ki bu yaratıklarda olması gereken vurmama ihtimali daha düşük ki bu da anlattığım gibi yaratığın vurma ihtimali yüksek (ayarcı gibi düşünün). Diğer yaratıklarda (moron vs) bu oran fazla deneme yaptığınızda yazılana eşit oluyor.

13. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Hesaplamanız oldukça iyi bu haritalardaki npc ler diğer npc lere göre farklı özelliklere sahip bundan kaynaklı olabilir. Mesela lazer hasarı vurabiliyor hızı 150 attend IX’in bunlarda oldukça farklı sapmalar meydana getirmektedir. Bi nevi teknik ekip tarafından kolay yok edilemicek bi kodlama yapılmış olabilir. Oyunun arka planı hakkında malesef bilgimiz olmuyor.

İyi forumlar

14. kardeşim millet elitini orada harcıyorda npcnin urileride az degmiyor eliti harcamama

15. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Oyunda bir denge olması gerekmektedir. Ben ödülleri iyi buluyorum yeni lazeri elde etmenin kolay olduğunu düşünün iyi olurmu sizce bence olmaz ödüllerinde miktarı oyunun geneline göre ayarlanmıştır.

İyi forumlar

16. RAMMFİRE

RAMMFİRE User

Merhaba,

Sabah sabah gülmeme sebep olduğunuz için teşekkür ederim :D Ayrıca mimesiste değil oyunun genelinde maalesef bozukluk var.

17. Mimesis'de zaten bu harita yüzünden bir düzeltmeye gidildi üstüne bu yaratıkların da böyle olması onu o haritada işe yaramaz kılıyor. Üstüne bir de argedeki Yanıltma Manevrası da boşuna oluyor o haritadaki yaratıklara. Bunu teknik raporlarınıza eklemenizi rica ediyorum. Konuyu kapatabilirisiniz.

newcode bunu beğendi.
  18. newcode

newcode User

nimesise güncelleme gelmeden önce dahi nimesisi arada bir kullanırdım 2 hangar yapardım nimesise arada bir geçerdim onlar nimesisi çöp bi gemi haline getirince artık hangarda fazlalık gibi duruyor bana göre daha önce nimesis alan oyunculara 3 yeni gemi arasında yeniden tercih yapmaları için oilleri geri verilmeliydi bu daha adil olurdu ama yok işte olan nimesis alan oyunculara oldu

ayrıca benim anlamadığım konu argesi ve uçuş düzeni olan oyuncularda özellik %100 çalışıyor ve hasar yemesi imkansız oluyor madem öyle %5 indirseydiniz yinede nimesisler solo base kesemez solo mindfire behamot kesemez hale gelirdi ama illa gemiyi kullanılmaz bir hale getirelim diye düşünmüşler %70 lere kadar indirmişler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.