Duyuru Mİmesis ve 16 Seviye İstasyon Hakkında Bilgilendirme!

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Aliens tarafından 18 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Aliens

Aliens User

Çok fazla şikayet üzerine bu konuyu açma gereği hissettim, lütfen dikkatle okuyunuz...

İlk önce gemiye geçmeden önce istasyon hakkında bilgi vermek istiyorum.

Ne yazık ki oyunun son haline baktığımızda İstasyon kurmanın ve korumanın imkansıza yakın olduğu bir gerçek. Çünkü geliştirmelerini tamda yapsanız istasyonlar o kadar zayıf kalıyor ki bir işlevi yok. Çünkü çevresine koyduğunuz 8 dış modülün bir anlamı yok, ortası yok edilse yetiyor. Bu sistem değişmedikçe istasyonlar zaten kolay yıkılan şeyler haline geliyor, bu durumu Mimesis gemisine lütfen bağlamayınız. İstasyonların dış modüllerinin tamamı ölmeden orta kesilemez kuralı gelmedikçe ve mevcut DP-Kalkanları şimdiki değerin %100 oranında artışa gidilmedikçe de istasyonlar kolayca imha olacaktır, geliştirme ve klanınız bunu engelleyemez.

Ayrıca Mimesis kaçınması ise şu şekilde:

Yaratıklara:
    Yetenek: %80
    Yıldız Uçuş Düzeni: %10
    Kaçınma Manevrası Ar-Ge'si: %12
    TOPLAM: %102 oluyor.
    Bunun siz oyunculara bir zararı yoktur.

Oyunculara:
    Yetenek: %80
    Yıldız Uçuş Düzeni: %10
    Kaçınma Manevrası Ar-Ge'si: %12
    TOPLAM: %102 oluyor.
    ANCAK: Yine Ar-Ge bölümünde Ayarcı diye bir Ar-Ge daha var. Ve bu Ar-Ge %25 isabet veriyor.
    Ve yine oyunda Hedef Yardım CPU denen bir olgu var ve bu %50 gibi büyük bir isabet veriyor.
    Bu iki olguyu topladığımızda %75 gibi büyük bir isabet elde ediyoruz. %102 oranından %75'i çıkardığımız da ise geriye %27 gibi bir rakam çıkmakta. Yani bu ikisini kullanan bir kişi Mimesis'e karşı büyük bir üstünlük elde edebilir. Ve yine Roket İsabet teknolojisi ile Mimesis gemisini bertaraf edebilirsiniz. Ama tabii ki bu çok kolay olmayacak, olsa zaten geminin yapılma nedeni olmazdı.
    Bu ise sizlerin 'ÖLÜMSÜZ!' diye tabir ettiği bir fark mı, hayır. Ama avantajı büyük mü? Evet.
    Lütfen direk kötüleme yerine sizde karşı strateji geliştiriniz. Oyun hasar odaklı, bu gemiler bu yüksek hasarlara karşı başa çıkmak için tasarlanan gemilerdir.

Şimdiden okuyan herkese teşekkürlerimi iletiyorum, umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

NOT: Moderatör arkadaşlarımızdan ricam, lütfen bu şikayet geldiğinde bu konuya yönlendirin, belki faydası dokunur.

Son düzenlenen: 18 Eylül 2018
    aLLaMe, .Paradoks. ve ALONE_WOLF_☾☆ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.