Mimesis Yetenek Ve Modülleri

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve tryhardD tarafından 20 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce

1. 1

6,5%
  2. 2

19,4%
  3. 3

35,5%
  4. 4

25,8%
  5. gerek yok

12,9%
  1. tryhardD

tryhardD User

Gemi bu haliyle kullanılabilir değil. Sensör bozmayı bırakın pvp savaşlarında kullanmayı, pvede bile kullanılamıyor, npcler sanki yetenek açılmamış gibi vurmaya devam edebiliyorlar ve gelen 2 modül de bu durumu düzeltmiyor. Bu durum yetmemiş gibi bekleme süreleri de çok uzun. Yetenekleri olmadığı zaman da hızı yüzünden çok hantal kalıyor ve pvp savaşlarından daha da düşüyor. Nerften önceki hali de çok dengesizdi ve o hale dönmemesi gerekiyor. Ama en azından pvede bir işlev kazandırılabilir. Bu konudaki önerilerim:

1- Yeteneklerin bekleme süreleri (en azından sensör bozma) 3 dakikaya çekilebilir. (veya yeteneği kendi isteğimizle kapatınca bekleme süresi %50 azalsın)

2- Sensör bozma yeteneğinin özellikleri değiştirilebilir( misal %20 lazer ve hız avantajı karşılığında saniyede %5 kalkan kaybı ) ( veya yetenek çalışırken her ünitenin yapacağı ilk 3 atış için %80 miss oranı devamında atış başı %5 azalmayla %65 e sabitlenmesi( ünitenin ateşi 3 saniye kesilirse %80'e geri döner)) (veya kalkan bittikten sonra yeteneğin 2 saniye daha açık kalması) ( veya yeteneğin başında konfideki tüm kalkanı başta alıp sonra alınan kalkana göre yeteneğin eski %80 ıskalatma ihtimaliyle belirli bir süre sürmesi ( misal yeteneğin açıldığı konfide 400k kalkan varsa hepsini alıp 10 saniye boyunca yeteneğin şartsız açık kalması ) )

3- Ek kaçınma veren SPC modülü getirilebilir( karşılığında %5 kalkan penetrasyon avantajını alan)

4- Geminin yetenek kapalıyken olan hız dezavantajının azaltılması veya kaldırılması ( misal solace için gelen hız modülünün mimesis için de kullanılabilir olması )

5- Savaş Tamir 2 robotuna erişimin kolaylaştırılması ( en azından 10 saniye boyunca yeteneğin açık kalmasını garantiliyor (

Son düzenlenen: 13 Eylül 2020
  2. Aliens

Aliens User

Yakında bu geminin adını kullanarak (Mimesis İsyanı) DarkOrbit tarihi bir tepki çekeceği olaya imza atacak; beklemede kalın. :( Mis gibi geminin adını lekeleyecek bu olayı duyduğumda içim kan ağladı resmen.

Konuya gelirsek ben başından beri geminin öldürülmesine karşı biriyim. Sonuna kadar destekliyorum.

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  3. ateistkeci

ateistkeci User

Önce ki konuda da olduğu gibi yine hepsini destekliyorum

4. tryhardD

tryhardD User

Birden fazla seçenek seçilebilmesi yasakmış ondan yeniden açmak zorunda kaldım kusurabakmayın :)

5. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Konunuzu kurallara uygun bir şekilde açtığınız için teşekkür ederim. Konu başlığınızı konunuzun içeriğini daha yansıtır olabilmesi adına düzenledim.

Konunuzu İndex'e eklemiş bulunuyorum. Yeterli desteği aldığı taktirde raporlarımıza ekleyeceğiz :)

İyi forumlar.

6. Bu arada mimesisin DMG-MS02 modülündeki (%12 hasar -%5 kalkan %5 kaçınma) SHD-MS01 modülündeki (%8 kalkan -%5 hp %5 kaçınma) modüllerindeki kaçınma bonusları çalışmıyor bi düzenleme falan getirilsin daha önce yanıltma manevrası II argem tamamlanmadığı için bu modüllerdeki bonusların çalışmadığını düşünmüştüm geçen aksam tamamladım ve test ettim (yıldız uçuş düzeni dahil) 20-25 vuruşta 2 defa miss gördü mimesis bu normal mi ya da bu işten çok iyi anlayan biri bana bu yanıltma manevrası ayarcı argelerinin nasıl çalıştığını anlatabilir mi normal savaşlarda ben başkalarıyla savaşırken 3 atışımdan birisi büyük ihtimalle miss yazıyor gemisi ne olursa olsun fakat ben üstümde hiç miss görmüyorum bana kalırsa üstte bahsettiklerinin hepsinden önce bu modüllerin sınanması gerek ben sırf bu modüllere sahip olduğum için cyborg birleştirmeyip mimesis birleştirdim

Saldırı-Hattı bunu beğendi.
  7. tryhardD

tryhardD User

ne yalan atayım bende de aynı durum var npcler bile 6-7 kere üst üste vuruyorlar miss oranı %65 olsaydı bile çok mantıksız. Bazen pld 8 bile daha iyi çalışıyor...

8. Bana yanıltma manevrasındaki gibi sadece düşman oyunculara karşı kaçınma çalışır gibime geliyor ama denemediğim için bilmiyorum. Belki de şu anda hiçbir şekilde çalışmıyordur.

9. Ben zaten düşman oyunculardan bahsediyorum, npclere çalışmıyor gördüğüm kadarıyla.

10. tryhardD

tryhardD User

Konu güncel 2. ve 1. seçeneğe yeni fikir eklendi.

Konu güncel 2. fikre ekleme yapıldı.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 13 Eylül 2020
  11. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Lütfen bir önceki mesajınızı silip yeni mesaj atınız yahut düzenleme işlemi yapıp alt alta mesaj atmayınız. Bu durum için sizi uyarıyorum.

İyi Forumlar.

12. Yeteneklerinin orijinalliği ve efsane görüntüsü sebebiyle şuan en çok kullandığım gemidir kendisi , ve söylediklerine tamamen katılıyorum . Dengelenmesi epey zor bir gemiydi , o konuda dengeleme ekibine hak veriyorum , ama şuan ortalamanın altında kalıyor . Yeteneklerine söylediğin gibi hafif dokunuşlar gerekli , hız konusunda da katılıyorum ( modüllü halde çarksız 543 , oyunun şu döneminde yeterli gelmiyor ) . NPC konusundaki yazdıkların benim de dikkatimi çekti , ne zaman sensör bozmayı kullansam ( kaçınma sağlayan modüllerim full ) NPC'ler sanki biraz yoksayıyor gibi hissediyorum . PvP'de çok daha fazla verim alıyorum .

tryhardD ve BelongDemirhan bunu beğendi.
  13. gemiye biraz daha önem verilmeli ..

mimesise güncelleme
    konusu ile birleştirilmeli bence

14. tryhardD

tryhardD User

Bu konu aslında dolaylı yoldan gerçekleşti 3 numarayı yaptılar ancak bilinmeyen bir sebepten modül tam olarak çalışmıyordu ancak sanırım gemiyi biraz da olsa düzeltmişler artık 3-4 atış üst üste değil 7-8 atışta 1 yemeye başlamış o açıdan teknik ekibi ilk defa tebrik etmek gerek umarız sorunun geri kalan kısmını da en kısa sürede çözerler de haritada biraz da mimesis görmeye başlarız:D
    Not: Anladığım kadarıyla gerçekleşen konulara bir şeyler yapılıyordu onu da hatırlatmak için konuyu biraz hortlatmış oldum.

.Mephistos. bunu beğendi.
  15. Merhaba,

Notunuzu baz alarak söylemeliyim Gerçekleşen konuları kilitlemiyoruz talep olmadığı sürece. Gerekli düzenlemeler diğer konularla birlikte yapılacaktır.

İyi Forumlar.

tryhardD bunu beğendi.
  16. ben kendimce yeni bir seçenek ekliyim, kaçınmayı 95 sabitlemişlerdi bunu kaldırsınlar, ve 65 çekilen nerf 70 yükseltsinler, gerisi kararsız modüllerle bıraksınlar da oyuncular halletsinler şansları varsa zaten gemi güzel bir hale geliyor, yeteneğe bağlı bir geminin yeteneğini nerflemek ile oyundan silmek arasında hiç bir fark yok

ZamanınEfendisi[TR] ve tryhardD bunu beğendi.
  17. tryhardD

tryhardD User

95 değil bence daha çok 90 gibi kaçınma sınırı da 7-8 atışta 1 hasar alıyor gemi. %100'e çıkması gemiyi cidden dengesiz tarafa atar %95'e çekmeleri bir tık iyi yapar en azından 10 atış hasar almasa orcusa karşı düşük kalacak hızmış hasarmış kapar...

18. eskide %100'ü e geçiyordu kaçınması ama ona rağmen akıllı bomba ve hedef yardım cpu ile yine hasar yiyordu o gemi, şimdi %100 bile olsa 10 hasardan 4-5 tanesi rahat yiyecek o gemi, uzun lafın kısası kaçınma sınırının kaldırılması mantıklı olur, zaten 20 kaçınmayı kimse kolay kolay çıkaramaz ve kaçınmayı hesaplarken elde kaçınmanın üstüne % ekleyin, direk üstüne toplamayın yanlış hesaplarsınız

tryhardD ve ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  19. tryhardD

tryhardD User

peki :D bende toplamda %31 kaçınma var inan işime gelir o hale gelmesi ama dediğin gibi AIM-CPU hasar almasını sağlıyorsa mantıklı olur aksi türlü haritada garibana çok zulmeder bu gemi :D

20. yok aga zulm edemez, hatta şunu söylim o geminin nerflenmesi bi hatadı başka bişi değil, mimesis bir şekilde durdurulabilen bir gemiydi, ama şu orcus ve cent gerçekten leş gemiler artık, klan savaşlarına gitsem orcus cent veya berserekr görüyorum sadece, belki istasyon korumak için cıtadel serisi gemi ile geliyorlar bu kadar yani

Sayfayı Paylaş