Modüller Hakkında

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve -By_CesuR- tarafından 15 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

En sonunda darkorbit oyuncularının tamamen önünü kesti . Önceden 15 TL ye aldığımız savaş bileti bu gün itibari ile 44 tl ye çıkmış. En azından modül almak için iyi bir fırsattı bizim için fakat oda kapandı. O kadar envanter kasıp bir modül açmak ve açtığın modül kullandığın gemiye denk gelmesi o kadar zor ki. Bu olasılıkları geçip nasıl modül yapıyorsunuz merak ettim. Bilmediğim bir yol varsa öğrenmek isterim.

2. smoonrise

smoonrise User

Gemi gücü durumu çok kötü değilse zam olsun olmasın en mantıklısı uri almak bileti , etkinlikler arası süre çok kısa değil yeni lazerler ve vuruş güçleri ile 200 bn uri kasmak çok zor değil , modül denk getirmek şans işi tabi şans faktörü ben goli plus ile oynuyorum eğer ona uygun modül yoksa etkinlikte XT-10 lardan alıp çıkanlara göre elimde tutuyor yada yüksek geri dönüşümünden faydalanıyorum ve plus için olan modüllerde duruma göre 3-4 adım harcama yapıyorum çoğu zaman eskisinden kötü veriyor bir sürü denemeden iyi denilecek kullanılabilir modül değişimi sayım 2 yada 3 tür pek iyi bir sistem değil .

-By_CesuR- bunu beğendi.
  3. .Hakan.

.Hakan. Guest

Merhaba,

Zaten güncel bir geri bildirim konusu açık olduğundan dolayı başlığınızı düzenledim.
    Bol şans. :)

İyi forumlar.

-By_CesuR- bunu beğendi.
  4. oben

oben User

bence az bile olmuş herşeyi parayla isteye isteye durum bu hale geldi şikayet etmek bence yersiz ben olsam 100tl yapardım nasıl olsa alan var..uriyle alınabiliyor zaten etkinlik savaş biletini amorti edecek uriyi veriyor kapıdan alınabilir her kolaylığın bir bedeli vardır..

5. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Bu dediklerinize kesinlikle katılmayacağım.. Oyun bir keyif işidir. Keyif almak için de iki bedeli var. Parayla almak oyun içinde sadece bir seçenektir ister alırsın ister almazsın. Bu seçeneğin önü kapanırsa bot sistemler çoğalır. Ozaman ne yapalım , bot kullanalım da siz mi şikayetçi olun. Oyun için bir günde ayırdığım 2 saat vaktim var. Günde 5 saat ayıramayanlar ne yapsın, botmu kullansın yoksa oynamasın mı ? Sizin şikayetiniz gemiler arası güç farkı.. Bu sadece parayla olmuyor.. 5 yıl emek verenle 1 yıl emek verenin gemileri arasında da güç farkı olacaktır. Ortak amaç ve istek, çok zor emekler vermeyelim, eğer alacaksakta cüzzi olsun ama hilesiz olsun fikri olmalı bence..

6. oben

oben User

ben bunula ilgili bir konuda fikrimi söyledim bot kullananla parayla oynayan arasında benim için bir fark yok dedim ama eleştirildi.peki ozaman siz söyleyin siz bot kullanmamak için parayı devreye soktunuz madem gelişmek için 2 yol görüyorsunuz ozaman para yatıramayan bot kullanmaktan başka çaresi kalacakmı.bence oyun eğer parayla seçenek sunuyorsa parasızlar içinde aynı kolaylığı sağlamalı sağdan soldan verdiği malxemelere bir bakın allah aşkına sevkiyattan 1 adet diamitron veriyor bir insan günde kaç sevkiyat yapabilirki ben 3 ten fazla yapamıyorum keza diğer malxemelerde diamitronu aratmıyor.ozaman parasız oyuncular içinde ulaşım daha kolay olmalı bir bölünme kristali için bukadar yokuşa sürülmemeli oyuncular.bir haftada bir plus gemi yapma imkanı olsa dahi yine parayla alacak olan alacak uğraşmaz ama emeğiyle uğraşan ne yapsın.
    işte bu sizin sorunuzun yanıtı zaten siz vermişsiniz cevabı hiç zam gelmedende parası olmayan alamıyordu şimdi parası olanda almak istemezse olmayanla aynı olur..demekki parayla olmasıda bota teşvik olmuş olmuyormu.

Schwan ve -By_CesuR- bunu beğendi.
  7. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Bakın fikirlernize saygım var tabiki bizde kolaylık isteriz . son cümlemde de onu belirttim zaten ama..
    Eğer siz " şikayet etmek bence yersiz ben olsam 100tl yapardım" diyerek şartları zorlaştırmak isterseniz ve hemen altınadaki cevabınızda
    "allah aşkına sevkiyattan 1 adet diamitron veriyor bir insan günde kaç sevkiyat yapabilirki " diyerek sızlanırsanız siz kendi içinde çelişkiye düşersiniz.. Fikriniz 100 tl olsun diyerek zorluk çıkarmaksa , var olan zorluklardan da şikeytçi olmamalısınız..
    Zaten parayla da almıyorsunuz. Neden alanlar için böyle düşünüyorsunuz ki sizi bağlamıyor...

Diyelim ki sizin dediğiniz gibi paralıyı ortadan kaldırdık ve size kolayca güçlenme şansı verdik Full oldunuz.. O zaman bot kullanmayacakmısınız ? Tabikide kullanacaksınız... Bu seferde çuf çuf dediklerini yapacaksınız.. Çünkü sizin beklentiniz en güçlü ben olayım. Darkorbit Turnuvalarında herkes eşit olmasına rağmen bir galip bir malup var dimi...

Baştan beklentilerimizi sonra oyundan keyif alma şeklimizi değiştirmeliyiz..
    Son mesejınızdan şunu anlıyorum.. Oyunda herkesin güçleri denk olsun istiyorsunuz... Adı üstünde OYUN.. Hiç bir zaman denklik istemez. Denk olacakmışsınız gibi gösterip size amaç verir...

Çünkü denk olmaya çalışmak veya denk olmadan onu yenmek, sizi hırslandırır, oynama amacı veya denk olmasan bile, eğer yenersen yenme keyfi verir. Bu taktiksel keyiftir.. Ki bana bunu çok yaptılar. Leanowlu adama 3 kez yenildim.. Bu benim başarısızlığım ,karşının el marifeti.. Ben oyunu geliştirmektense kendimi geliştirip karşımdaki gibi yetenekli olmayı isterim.

"zam gelmedende parası olmayan alamıyordu şimdi parası olanda almak istemezse olmayanla aynı olur."

işte şu cümlenizde yanılıyorsunuz. Sizin dediğiniz gibi herşeyin kuralında olduğunu düşünün. 12 yıldır oynayan benim ile 1 yılda oynayan herhangi biri aynı zamanı harcadığında, aynı seviyede güçte olamaz. Sebebi belli daha çok görev, kapı yapmıştır. 35 lf4 dizmiştir siz 10 tane almışınızdır. Matematiksel olarak pek mümkün değil. Zaten oyunun temel kuralı denk olmak değil. Bir birimizden üstün olmak. Bunun için ya emek yada para vereceksiniz.

"bot kullananla parayla oynayan arasında benim için bir fark yok "

Bu ikisi bir diyorsanız bu asla olamaz.. Madem oyunda gelişmek için emek veriyorsunuz. Oyunu bize sunan darkorbit ekibide emek veriyor.. Ben paramla dürüstçe alıyor onların emeklerine zarar vermiyorum. Bot kullanan için aynı şeyi söyleyemem.