Modüllerden elde edilecek maksimum statlar değerleri

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve My-Memorys-Remains tarafından 6 Haziran 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhabalar modüllerde çıkabilen maksimum istatistik değerleri nelerdir belirtirseniz sevinirim
    Burda bahsettiğim şey tek modülden bir seferde çıkabilecek maksimum stat değeridir
    mesela hız için %12
    Hasar ?
    Kalkan ?
    DP ?
    Kalkan delme ?
    Kaçınma ?
    maksimum çıkabilecek değerler nelerdir belirtirseniz sevinirim

TUNUH bunu beğendi.
  2. TUNUH

TUNUH User

Duyduğum kadarıyla
    kalkan delme ile hız en fazla %16
    dp, kalkan %32
    hasar 25 galiba emin değilim kaçınma ile ilgili bilgim yok

My-Memorys-Remains bunu beğendi.
  3. Her kararsız modül serisinin kendine has istatistik aralığı oluyor ama genelde hepsi birbirine yakın. Örnek olarak aşağıya 2 kararsız serinin istatistik aralığını koyuyorum.

Diğer serilerle alakalı bilgiyi İndeks te yer alan "Uzay Gemisi Yükseltme Modülleri S.S.S." kısmında bulabilirsin.

Genelleme yapmak yanlış olur her serinin aralığı farklı fakat özel durum olarak şunları söyleyebilirim; Tp ve Şeref Maksimum %12 gelebilir, yandan 2 farklı istatistik gelebilir ve en fazla %5, hız ise tahminime göre kararsız serinin maksimum değerinin yarısı kadar gelebiliyor en fazla, örnek olarak yukarda "XOF01" kararsız serisinin Sarı modül düşme aralığı %4-%20 arası, maksimum değer %20 olduğu için hız en fazla yarısı kadar gelebilir yani %10. Kaçınma ve kalkan delmenin ise istatistik aralığında geldiğini düşünüyorum çünkü Goliath Plus a %18 kaçınma veya Citadel Plus a %20 kalkan delme gibi modüller düşürdüğünü oyun içine yazan veya Discord da paylaşan gördüm, bu modülleri oyun içinde kendim görmediğim için %100 şahitim diyemem ama.

Genelleme yapmak her ne kadar yanlış olsa da gördüğüm bilgilerden yola çıkarak soruna şu şekilde cevap verebilirim:
    Bütün Kararsız Serilerden Gelebilecek En Fazla Değer.
    Hız:%12
    Hasar:%24
    Kalkan:%25
    DP:%32
    Kalkan Delme:%23
    Kaçınma:%23

Bu arada yazdıklarım benim varsayımım, hiçbiri %100 doğrudur demiyorum.
    *Daha yüksek modül düşürenler yazdıkça güncelleyecem, bir kenarda dursun en azından.

Son düzenlenen: 6 Haziran 2022
    oben ve My-Memorys-Remains bunu beğendi.
  4. ben de bu şekilde tahmin ediyordum maksimum sınırın hız için %12 olduğunu duymuştum , gerisini merak ediyordum sizlere teşekkür ederim.
    kalkanda hata var yalnız bende solaris plus %25 kalkan var
    aynı şekilde kendisinde buradaki değerlerden daha yüksek olan var ise paylaşabilir mi?

Son düzenlenen: 6 Haziran 2022
  5. Bazı kararsız modül serilerinin istatistik aralığı verilmiyor, ben bilinenlerden yola çıkarak %24 yazdım, demekki bazı serilerin üst limiti daha fazla.:)

My-Memorys-Remains bunu beğendi.