Montaj (BİRLEŞTİR) S.S.S.

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve kaptan34 tarafından 4 Haziran 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  [​IMG]

  Montaj
  "Montaj", her tür nesneyi oluşturmanı sağlayacak olan yeni DarkOrbit nesne üretim sistemi.Artık cephane ve CPU gibi tüketim malzemelerini ve bazen gemi tasarımları gibi özel, nadir ve hatta eşsiz nesneleri üretebileceksin.
  Bunun için NPC'lerin bıraktığı, görevin veya Arena ödüllerinin vb. bir parçası olarak sunulan kaynakları ve tarihleri toplaman veya Uridium kullanarak satın alman gerekecek (bazıları kaynakların bırakılıncaya kadar beklemek istemeyeceği için bu seçeneği de sunduk).

  Tabii ki (gemi tasarımları gibi) bazı tarifler bir nesneyi oluşturmak için sadece bir kez kullanılabilirken diğerleri (örn. cephane) ise gereken kaynaklara sahip olduğunuz sürece istediğiniz kadar kullanılabilir.
  Bu şekilde oluşturulan nesneler tıpkı normal şekilde elde edilen nesneler gibi kullanılabilecek ve normal çalışacak.

  Ne tür kaynaklar gerekecek?

  Başta özel kaynaklara ihtiyaç duyacaksınız.Bunlardan bazıları son derece nadir ve her zaman uzayda bulunmuyor.Bu malzemelerden birkaçı: Mucosum, Boltrum, Scrapium ve Prismatium.

  Peki yaratıkları nerede bulacaksınız?

  MMO
  EIC
  VRU
  Lordakia yaratığını 1-2, 1-3, 1-4, 1-5 haritasında
  Boos Lordakia yaratığını 1-2, 4-5 haritasında
  Uber Lordakia yaratığını 4-5 haritasında

  Lordakiumyaratığını 1-5 haritasında
  Boos Lordakium yaratığını 1-5, 4-5 haritasında
  Uber Lordakia yaratığını 4-5 haritasında

  Devolarium yaratığını 1-3 haritasında
  Boos Devolarium yaratığını 1-3, 4-5 haritasında
  Uber Devolarium yaratığını 4-5 haritasında

  Kristallon ve kristallin yaratığını 1-6, 1-7 haritasında
  Boos Kristallon yaratığını 1-7, 4-5 haritasında
  Uber Kristallon yaratığını 4-5 haritasında

  Saimon yaratığını 1-3, 1-4 haritasında
  Boos Saimon yaratığını 1-3,1-4, 4-5 haritasında
  Uber Saimon yaratığını 4-5 haritasında
  Lordakia yaratığını 2-2, 2-3, 2-4, 2-5 haritasında
  Boos Lordakia yaratığını 2-2, 4-5 haritasında
  Uber Lordakia yaratığını 4-5 haritasında

  Lordakiumyaratığını 2-5 haritasında
  Boos Lordakium yaratığını 2-5, 4-5 haritasında
  Uber Lordakia yaratığını 4-5 haritasında

  Devolarium yaratığını 2-3 haritasında
  Boos Devolarium yaratığını 2-3, 4-5 haritasında
  Uber Devolarium yaratığını 4-5 haritasında

  Kristallon ve kristallin yaratığını 2-6, 2-7 haritasında
  Boos Kristallon Yaratığını 2-7, 4-5 haritasında
  Uber Kristallon Yaratığını 4-5 haritasında

  Saimon yaratığını 2-3, 2-4 haritasında
  Boos Saimon yaratığını 2-3, 2-4, 4-5 haritasında
  Uber Saimon yaratığını 4-5 haritasında
  Lordakia yaratığını 3-2, 3-3, 3-4, 3-5 haritasında
  Boos Lordakia yaratığını 3-2, 4-5 haritasında
  Uber Lordakia yaratığını 4-5 haritasında

  Lordakium yaratığını 3-5 haritasında
  Boos Lordakium yaratığını 3-5, 4-5 haritasında
  Uber Lordakia yaratığını 4-5 haritasında

  Devolarium yaratığını 3-3 haritasında
  Boos Devolarium yaratığını 3-3, 4-5 haritasında
  Uber Devolarium yaratığını 4-5 haritasında

  Kristallon ve kristallin yaratığını 3-6, 3-7 haritasında
  Boos Kristallon yaratığını 3-7, 4-5 haritasında
  Uber Kristallon yaratığını 4-5 haritasında

  Saimon yaratığını 3-3, 3-4 haritasında
  Boos Saimon yaratığını 3-3,3-4, 4-5 haritasında
  Uber Saimon yaratığını 4-5 haritasında
  eklentii.png

  Tarifler neler?

  Tarifler, nano-yazıcıların ihtiyaç duyduğu basım kopyalarıdır.Bu tarifler bir nesnenin üretilmesi için gereken kaynakları, bunlardan kaç adet üretileceğini (örn. 100 adet UBR-100) ve üretilmesi için gereken süreyi listeler.
  Bu tariflerden bazıları sadece sınırlı sayıda kullanılabilirken (örn. gemi tasarımlarını, bir P.E.T.'i veya droidleri üretmek için) diğerleri ise (örn. cephanelerin üretiminde) defalarca kullanılabilirler.


  Özel kaynakları ve tarifleri nasıl alabilirim?

  Tarifler ve kaynaklar başarılar, arena zaferleri, görevler için ödül olarak veya NPC'lerin bıraktıkları nesneler olarak elde edilebilir ve hatta dükkandan alınabilir.Her bir kaynak ve tarifin alınabileceği nokta farklılık gösterebilir.

  Kaynaklar Kargo limitinden yiyor mu?

  Tarifler ve yeni kaynaklar geminin maksimum Kargo limitinden düşülmüyor.Yeni kaynaklar uzay geminizin kargo bölümüne değil, doğruca envanterinize ekleniyor.

  Sarı Renkli Parlayan Malmemeler Nedir?

  Bu malzemeler özel etkinlik içeriğidir. Aşağıda belirtildiği gibi üzerinde bir zaman sayacı bulunmaktadır. Bu belirtilen malzemenin ne zamana kadar Birleştir Bölümünde duracağını göstermektedir. Aşağıda birleştirmek için isteniler materyaller gösterilmektedir. Etkinlik özel içeriği olduğundan dolayı Forum Kanalında bulunan Etkinlikler bölümünde bu içeriği nasıl kazanacağınız yönünde araştırma yapabilirsiniz.

  EIR Sınırı Nedir?

  Günlük Giriş Bonusları ve Etkinlikler haricinde kazanabilceğiniz maksimum EIR miktarı 3,000 adettir. Onun dışında kazanacağınız EIR'lar envanterinize eklenmeyecektir.

  Dağıtma Bölümü Nedir?

  Daha önceden yükseltmiş olduğunuz bir malzemenizi ilerleyen süreçlerde (işe yaramadığını düşündüğünüzde veya EIR'a ihtiyacınız olduğunda) buradan dağıtabilirsiniz. Harcanan EIR miktarının %25'i iade edilmektedir.
  Ancak unutmayın mevcut EIR miktarınız 10,000 olması durumunda envanterinize eklenmeyecektir.
  malzeme parlayan.png


  [​IMG]

  Birleştir özelliğinde üretilecek ekipmanlar için bazı simgeler bulunmaktadır. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzeri SAR - 02 Roketinin simgesi üzerinde sol üstte ARTI(+) işareti ve alt kısmında dolum çizelgesi bulunmaktadır.

  1.png
  + işareti bulunan ekipmanlar birden fazla üretilebilir anlamına gelmektedir. Birleştir özelliğinde bu her ekipman için mevcut değildir. Örneğin bir gemi tasarımını birden fazla üretemezsiniz.

  Simgenin altındaki bar ise ekipmanı üretebilecek malzemenin yeterlilik seviyesini gösterir.
  Bu bölümde üretilmeye hazır olanlar yeşil renkte parlamaktadırlar;
  2.png
  Renkli Anlatım:

  FİLTRELER: Seçim aralığınızı belirlediğiniz bölümdür. İhtiyacınız olan materyalleri kolaylıkla bulmanızı sağlayacaktır.

  SEÇİM PANELİ: Eğer her şey hazırsa materyal ön sıralarda bulunup; yeşil renkte parlayarak üretilmeye hazır olduğunu belirttiği bölümdür. Malzemeler hakkında bilgi ve içerik gereksinimlerine buradan bakabilirsiniz.


  SEÇİLEN MALZEME TANIMI VE GÖRSELİ: Malzeme hakkında bilgi, bir süre sınırlaması bulunması halinde üzerinde bulunan sayaç ve materyal hakkında bilgiler bu bölümde bulunmaktadır.

  İSTEDİĞİ KAYNAKLAR: Üretilecek ekipmanın görüntüsü, açıklaması ve eğer birden fazla üretilen bir şey ise 1 birleştirmede alınacak miktar bu bölümde yazmaktadır.

  ÜRETİM PANELİ: Seçilen malzemenin adeti ve süresi bu bölümde belirtilmektedir. Üretilmek istenilen materyal buradan arttırılıp azaltılabilinir. İstenilen Kaynaklar bölümünden malzeme kontrolü yapmayı unutmayınız.

  İŞARETLİ MALZEME: Seçilen materyal hakkında hakkında bilgi almak için ve gereksinimlerine bakmak için malzemeyi seçebilirsiniz.

  filitreler 2.png

  Filtrede sizin ihtiyacınız olan ekipmanı veya ekipmanları görmeniz için kolaylık sağlamaktadır. Filtreyi seçtiğinizde karşınıza aşağıdaki pencere açılacak İstediğinizi işaretlemeniz yeterli olacaktır.
  Filitreler.png

  Birleştir özelliğindeki ekipmanlar haftalar, aylar geçtikçe artıyor. Artacağını ilk çıktığında da söylemiştik. Ekipmanları çıktıklarında aşağıdaki bölüme eklenir ve buradan seçerek ekipman için istenilen malzemeleri açıklamasını görebilirsiniz. Sağ ve sol taraftaki oklarla diğer ekipmanlara doğruda gidebilirsiniz.
  [​IMG]

  Montaj Temel Kaynaklar: Yapı Taşları!
  4.png
  Scrap:

  Saimon ve Mordon NPC'lerinin Normal-Boss-Uber versiyonlarından şansınıza bağlı olarak elde edersiniz. Ayrıca belli zamanlar görev ve etkinlik ödülleri olararakta elde edilebilir. Montajın temel yapı taşlarından biridir. Bir çok donanım malzemesi ve farklı tür nesnelerin üretiminde kullanılır.


  3.png
  Mucosum:

  Lordakia, Lordakium ve Sibelonit NPC'lerinin Normal-Boss-Uber versiyonlarından şansınıza bağlı olarak elde edersiniz. Ayrıca belli zamanlar görev ve etkinlik ödülleri olarakta elde edilebilir. Montajın temel yapı taşlarından biridir. Bir çok donanım malzemesi ve farklı tür nesnelerin üretiminde kullanılır.


  1.png
  Plazmid:

  Devolarium ve Sibelon NPC'lerinin Normal-Boss-Uber versiyonlarından şansınıza bağlı olarak elde edersiniz. Ayrıca belli zamanlar görev ve etkinlik ödülleri olarakta elde edilebilir. Montajın temel yapı taşlarından biridir. Bir çok donanım malzemesi ve farklı tür nesnelerin üretiminde kullanılır.


  2.png
  Prismatium:

  Kristallin ve Kristallon NPC'lerinin Normal-Boss-Uber versiyonlarından şansınıza bağlı olarak elde edersiniz. Ayrıca belli zamanlar görev ve etkinlik ödülleri olarakta elde edilebilir. Montajın temel yapı taşlarından biridir. Bir çok donanım malzemesi ve farklı tür nesnelerin üretiminde kullanılır.


  WDPgoq.png
  Aurus:

  Birleştir de Mikto Transistörler üretmeye ve Özel ganimet anahtarlarının üretiminde yaramaktadır. Korsan NPC'lerinden (İnterceptor-Barracuda-Saboteur-Annihilator-Battleray) özel zamanlarda düzen nadir bir hammaddedir.


  bifenon_100x100_m_solata.png
  Bifenon:

  Birleştir de Geliştirilmiş LF-4'lerin montajunda işe yaramaktadır. Cubikon NPC'sinden sürekli olarak düşmektedir. Diğer zamanlarda Korsan NPC'lerinden (İnterceptor-Barracuda-Saboteur-Annihilator-Battleray) ve Uber Kristallon, Kristallin yaratıklarından da düşmektedir. Aşağıdaki tabloda düşme yüzdeleri ve adetleri yazmaktadır.

  NPCBırakılma ŞansıBırakılan Miktar
  İnterceptor%201
  Barracuda%251
  Saboteur%251
  Annihilator%251
  Battle Ray%1002
  Deadly Battleray%1002
  Cubikon%1002
  Uber Kristallon%301
  Uber Kristallin%251
  Montaj Kaynakları: Donanımlar
  Donanımlar ile birlikte Gemi, Diroit içerikleri, Kalkan Jeneratörleri ve birçok farklı içerik üretebilirsiniz. 6 Adet Donanım bulunmaktadır. Bunlar Prismatik Yuva-Yüksek Frekans Kablosu-Hibrik İşleyici-Mikro Transistörler-Nano Kondansatörü-Nano Çanta'dır. Bu malzemeleri hem dükkandan alabilir, hem de birleştir bölümünden de elde edebilirsiniz.


  prismatic-socket_100x100.png
  Prizmatik Yuva:

  Montajda (Birleştir Sekmesi) 80 Mucosum ve 10 Plazmid karşıkığı oluşturulur ve daha üst nesneler için inşa malzemesi olarak kullanılır.
  Dükkanda ki satış fiyatı: 20,000 Uridium


  high-frequency-cable_100x100.png
  Yüksek Frekans Kablosu:

  Montajda (Birleştir Sekmesi) 50 Mucosum ve 10 Plazmid karşılığı oluşturulur ve daha üst nesneler için inşa malzemesi olarak kullanılır.
  Dükkanda ki satış fiyatı: 5.000 Uridium


  hybrid-processor_100x100.png
  Hibrit İşleyici:

  Montajda (Birleştir Sekmesi) 240 Mucosum ve 330 Scrap karşılığı oluşturulur ve daha üst nesneler için inşa malzemesi olarak kullanılır.
  Dükkanda ki satış fiyatı: 40.000 Uridium


  micro-transistors_100x100.png
  Mikro Transistörler:

  Montajda (Birleştir Sekmesi) 40 Mucosum, 30 Plazmid, 25 Scrap ve 5 Aurus karşılığı oluşturulur ve daha üst nesneler için inşa malzemesi olarak kullanılır.
  Dükkanda ki satış fiyatı: 40.000 Uridium


  nano-condenser_100x100.png
  Nano Kondansatörü:

  Montajda (Birleştir Sekmesi) 50 Scrap ve 10 Prismatium karşılığı oluşturulur ve daha üst nesneler için inşa malzemesi olarak kullanılır.
  Dükkanda ki satış fiyatı: 20.000 Uridium


  nano-case_100x100.png
  Nano Çanta:

  Montajda (Birleştir Sekmesi) 10 Plazmid ve 25 Scrap karşılığı oluşturulur ve daha üst nesneler için inşa malzemesi olarak kullanılır.
  Dükkanda ki satış fiyatı: 5.000 Uridium
   

  Ekli Dosyalar:

  • download.jpg
   download.jpg
   Dosya Boyutu:
   7,5 KB
   Görüntülemeler:
   297
  • 1.png
   1.png
   Dosya Boyutu:
   110,9 KB
   Görüntülemeler:
   238
  • I-Chron.png
   I-Chron.png
   Dosya Boyutu:
   6,8 KB
   Görüntülemeler:
   208
  .Mephistos. ve yılmazcan47 bunu beğendi.
 2. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Montaj Kalıcı Tarif Listesi

  KSİ (Klan Savaş İstasyonu) Modülleri Listesi ve İstediği Kaynaklar:

  İç Modül İçerikleri:

  KSİ 1.png

  KSİ 2.png


  Dış Modül İçerikleri:

  KSi 3.png

  KSi 4.png

  KSi 5.png

  KSİ 6.png

  KSi 7.png

  KSİ 8.png

  KSİ 9.png

  KSİ 10.png

  KSİ 11.png

  Sarf (Cephane) Malzemeleri:

  ABL DÜzenleme.png

  Cephane 3.png

  Cephane 4.png

  Cephane 5.png

  Cephane 6.png

  Cephane 7.png

  Cephane 8.png

  Diroit İçerikleri:

  Droitler 1.png

  Droitler 2.png
  Spartan Diroit Tasarımının tarifini Kronos Kapısını tamamladıktan sonra elde edebilirsiniz.

  Droitler 3.png

  Droitler 4.png

  Droitler 5.png

  Droitler 6.png

  Droitler 7.png

  Droitler 8.png

  Droitler 9.png

  Droitler 10.png

  P.E.T. İçerikleri:

  PET 1.png

  PET 2.png

  PET 3.png

  Özel Öğe İçerikleri:

  Özel Öğeler 1.png

  Özel Öğeler 2.png

  Özel Öğeler 3.png

  Özel Öğeler 4.png

  Özel Öğeler 5.png

  Özel Öğeler 6.png

  Özel Öğeler 7.png

  Özel Öğeler 8.png

  Özel Öğeler 9.png

  Özel Öğeler 10.png

  Özel Öğeler 11.png


  1.png

  2.png

  3.png

  4.png

  6.png

  7.png

  9.png

  10.png

  11.png

  Jeneratör İçerikleri:

  Jeneratörler 1.png

  Jeneratörler 2.png

  Jeneratörler 3.png

  Jeneratörler 4.png

  Jeneratörler 5.png


  13.png

  Silah İçerikleri:

  Pro Düzenleme 1.png

  Silahlar 3.png

  Silahlar 4.png

  Silahlar 5.png

  Silahlar 6.png

  Silahlar 7.png

  Silahlar 8.png

  Silahlar 9.png

  Silahlar 10.png

  12.png

  123213213.png

  neptuneee.png

  triskelionn.png
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenlenen: 28 Haziran 2021
 3. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Gemi İçerikleri:

  dimisher.png

  Gemiler 2.png

  Gemiler 3.png

  Gemiler 4.png

  Gemiler 5.png

  Gemiler 6.png

  Gemiler 7.png

  Gemiler 8.png

  Gemiler 9.png

  Gemiler 10.png

  Gemiler 11.png

  Gemiler 12.png

  Gemiler 13.png

  Hammerclaw.png

  Keres.png

  Mimesis.png

  Sentinel.png

  Solaace.png

  Solace.png

  Spec.png

  Teknoloji İçerikleri:

  Teknoloji 1.png

  Teknoloji 2.png

  Teknoloji 3.png

  Teknoloji 4.png

  Teknoloji 5.png

  Teknoloji 6.png

  Teknoloji 7.png

  Teknoloji 8.png

  Teknoloji 9.png

  Teknoloji 10.png


  Hardware içeriği:


  Donanım Malzemeleri 3.png

  Donanım Malzemeleri 4.png

  Donanım Malzemeleri 5.png

  Donanım Malzemeleri 6.png

  Donanım Malzemeleri 1.png

  Donanım Malzemeleri 2.png


   

  Ekli Dosyalar:

 4. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Geliştirme İçeriğinde Harcanan EIR-Oil-Uridium-IAC Miktar Tablosu

  Yükseltilen/HarcananEIRURİDİUM25%30%55%OİLIACYükseltilen/HarcananEIRURİDİUM25%30%55%OİLIAC
  1-> 24632474442,4284,41-> 24632474442,4284,4
  2-> 34769576,75538,3346,051-> 381.4011.050,75980,7630,45
  3-> 4 5935701,25654,5420,751-> 4 132.3361.7521.635,21.051,2
  4-> 5 71.136852795,2511,21-> 5203.4722.6042.430,41.562,4
  5-> 681.3811.035,75966,7621,451-> 6284.8533.639,753.397,12.183,85
  6-> 7101.6801.2601.1767561-> 7386.5334.899,754.573,12.939,85
  7-> 8122.0421.531,51.429,4918,91-> 8508.5756.431,256.002,53.858,75
  8-> 9142.4831.862,251.738,11.117,351-> 96411.0588.293,57.740,64.976,1
  9-> 10173.0192.264,252.113,31.358,551-> 108114.07710.557,759.853,96.334,65
  10-> 11213.6702.752,52.5691.651,51-> 1110217.74713.310,2512.422,97.986,15
  11-> 12264.4623.346,53.123,42.007,91-> 1212822.20916.656,7515.546,39.994,05
  12-> 13315.4254.068,753.797,52.441,251-> 1315927.63420.725,519.343,812.435,3
  13-> 14386.5964.9474.617,22.968,261-> 1419734.23025.672,523.96115.403,56
  14-> 15468.0206.0155.6143.609121-> 1524342.25031.687,529.57519.012,518
  15-> 16569.7517.313,256.825,74.387,95241-> 1629952.00139.000,7536.400,723.400,4542
  16-> 177011.8968.9228.327,25.353,236901-> 1736963.89747.922,7544.727,928.753,657890
  17-> 1810014.51310.884,7510.159,16.530,85521301-> 1846978.41058.807,554.88735.284,5130220
  18-> 1922029.60222.201,520.721,413.320,9721801-> 1961996.11672.08767.281,243.252,2202400
  19-> 2040036.11427.085,525.279,816.251,3962401-> 20919114.71786.037,7580.301,951.622,65298640
   
 5. kaptan34

  kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

  Neptune

  Yükseltilen/HarcananNeptune AlaşımıEIROİLIAC
  1-> 210---
  1-> 320---
  1-> 430---
  1-> 540---
  1-> 650---
  1-> 775---
  1-> 8100---
  1-> 9125---
  1-> 10150---
  1-> 11180---
  1-> 12230---
  1-> 13280---
  1-> 14330-6-
  1-> 15380-18-
  1-> 16455-42-
  1-> 17530-7890
  1-> 18605-130220
  1-> 19680-202400
  1-> 20780-298640
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.