Öneri Muazzam Server Birleşimi Projem(CHANNEL SİSTEMİ)

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Dontforgetme tarafından 12 Kasım 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

CHANNEL sistemini Destekliyormusunuz?

1. Evet! GLobal bir DO oynamk mükemmel olurdu!

77,8%
  2. Hayır! Şuanki durum gayet iyi

22,2%
  1. Yıllardır aklımda olan bir projem var...Fakat sadece teorik olarak düşünmekteyim..Ve ilham aldığım bir kaç şey var(oyun)

Resimden görsellerden pek anlamam o yüzden sadece fikrimi size sunacağım..

Biliyorsunuz ki bundan 2-3 sene server birleşimi geldi..Bazi serverler çok dolu olurken şuan hala bazi serverler çok boş..

Oyunun eski istişamlı günlerini yakalamak zaten imkansıza yakın..

Fakat o eski günlere dönmek için bir fikrim var desem?

Nasıl?

Tüm serverler BİRLEŞİCEK!

Evet çıldırdın mı dediğinizi duyar gibiyim bu kısımın teknik yapısı ve altyapı sorunuda var öyle yap diyince yapalım diyince olmuyor...Fakat yazımın başında da demiştim örnek ve ilham aldığım bir kaç oyundan şeyler var..

CHANNEL sistemi

Örnek vericek olursam tüm Darkorbit serverleri tek bir server olacak Ve ismi 'GLOBAL' olsun diyelim..

Tek servere giriş yapacağız ve bize hangi channele girmemizi söyleyecek..

CHANNEL1
    CHANNEL2
    CHANNEL3
    CHANNEL4

Bu şekilde gidebilir...Peki channel sisteminin server seçmekten farkı ne diyeceksiniz? Olur mu bir çok farkı var..

Türkiye 4-6 serveri ile polonya 3 serverinden biri şuan nasıl beraber oynaması imkansız ise..CHANNEL sisteminde tüm serverlerin tüm oyuncularla oynama şansı var Polanya serverinden bir oyuncunun türk oyuncuyla oynama şansı varsa rusya serverinden bir oyuncunun mexica serverinde bir oyuncuyla oynama şansı da var...Arkadaş listesi..Chat gibi şeyler de buna dahil..Hatta klanlar bile..

Channel durumu doluluk oranına göre renkleri olacak

CHANNEL1 (DOLU)
    CHANNEL2(DOLMAK ÜZERE)
    CHANNEL3(SAKİN)
    CHANNEL4(BOŞ)

Channel sisteminin artıları

1-Oyuncu istediği yoğunlukta bir sunucuya giriş yapabilecek böylelikle eğer pvp görevleri varsa ve savaşmak istiyorsa dolu serverlere girer..
    2-Oyuncu sakin bir serverde oynamak ve npc ağırlıklı pve ağırlıklı oynamak istiyorsa daha boş channelerde bir sunucuya giriş yapabilir..
    3-Randevüleşme sistemi...Arkadaşınıza 'kanka' Channel 2'ye gir orada takılalım bu gün diyebilirsiniz..Yada sizi çok rahatsiz eden ve savaş olan channeli değiştirip başka bir channel'e girebilirsiniz..Fakat bunu suistimal etmemek adina günde sadece 1 kez channel değiştirme hakkı olacaktir.(motora bağlanmaması adına)
    4-Oyun tamamen global bir oyuna dönecektir ve zevk şuankinden 10 kat daha fazla olacaktir..Her milletin oyuncusu ile oynayabileceksiniz..
    5-Sıralamalarda ve rütbelerde yeni soluk gelecektir...Ve rütbelerin hesaplanması tek bir channel olarak değilde tüm tek bir serverin genelinden hesaplandığını düşünürsek bu yeni tek serverde rütbe daha kolay olacaktir diye düşünüyorum çünkü kişi başına düşen rütbe sayisi daha fazla olacaktır..
    --------------------------------
    ŞİMDİ GELDİK ROOM SİSTEMİNE

Room sistemi nedir?

Bunuda düşündüm tek bir serverin sadece channelleri kaldırmayacağını biliyorum bu yüzden room sistemi de dahil ettim..Channel sayısı 4'e kısıtlanıp (DAHA FAZLA OLURSA SERVERLERDEN FARKI KALMAZ)
    Fakat 4 CHANNELİN' Darkorbiti nasıl besleyeceğinizi düşünüyorsunuz dur.

Room sistemi giriyor burada (ROOM SİTEMİNİ BİR OYUNDA GÖRMÜŞTÜM ORADAN İLHAM ALDIM FAKAT OYUNUN İSMİNİ VERMEM YASAK MALUM)

Örnek vericek olursam CHANNEL 1 Sunucusunda Room(1) Yada Channel 1 Sunucusunda Room(2) Ben ve arkadaşım ikimizde aynı CHANNEL' de olsak bile (room)'muz farklı olduğu için örnek veriyorum ikimizde bl de olup midfire dönüyoruz ama ikimizde birbirimizi görmüyoruz çünkü onun room'u ile benim room'um farklı..

Peki şimdi diyeceksiniz ki Madem böyle roomlar Channel var yine herkes tek bir yerde buluşmadıktan sonra ne anlamı var?

Az önce yukarıda ki maddelerde de saydım..Şuanki server sisteminde bir fransa serveri ile türk serverinde ki oyuncunun oynaması mümkün değil ama bu yeni channel sisteminde tüm server tek bir server olduğu için herkes herkesle oynayabilecek arkadaş olarak ekleyebilecek tüm hades karantimnalar bir nevi ortak olabilecek sadece sizin tek planlamanız ve randevülemeniz gereken şey ise Doğru channeleri ve roomları tutturmak..

Bu ileride daha farklı hal alıp oyumcular aralarında kararlaştırıp Her channerlin bir room'unu bir şeye adayabilir..

Örnek vermem gerekirse room(1) Savaş roomu olurken room(2) Hades roomu olur room(3) Karantina roomu olur..Bunun gibi şeyler..

Eğer bu fikrimi sevdiyseniz ve beğendiyseniz desteklemeyi unutmayın...
    Hayal etmek kötü değildir..Kırıcı yorum yapmazsanız sevinirim..Hiçbirşey imkansız değildir Ayrıca bu channel ve room sistemleri daha önce pek çok online oyunda kullanıldı..Neden darkorbitte olmasın? Amac herkesin bir olduğu bir darkorbit ortamı..Ben açıkcası forumda tanıdığım kendime yakın hissettiğim bir dostumu xxx bu gün şu channel şu room'a gelsene takılalım beraber demeyi çok isterdim peki ya siz? :)

Saygılarımla..

Purgatory ve [][][]-[][][] bunu beğendi.
  2. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Oldukça güzel bir sistem olmuş şahsen ama merak ettiğim bir husus rütbeler ne olacak? :D

Konunuzu kurallara uygun açtığınız için teşekkür ederiz. Îndeks Bölümüne eklemiştir.

İyi Uçuşlar!

Dontforgetme bunu beğendi.
  3. Konumu index bölümüne eklediğiniz için teşekkürü bir borç biliyorum öncelikle :)

Konuda da dediğim gibi..Ve yanılmıyorsam rütbeler rütbe hesaplama SSS'de bir serverin oyuncu sayısına göre belirleniyor du bu da bir etkendir..

Global avrupa 1 de 10 bin kayıtlı üye var mesela global avrupa 1 de örnek veriyorum 1000 acemi binbaşı olurken.. Bu yeni tek server sisteminde 10 bin acemi binbaşı olacak..

Aslında rütbeler de değişen birşey olmayacak tam tersine daha da kolaylaşabilir..

Tüm serverler birleştiği için mecburen global bir yarış başlayacak ve tüm serverlerin birleşmiinin en yüksek puanlı oyuncuları sıralama (TOP 10) da gözükecek..

1-(ORGENARAL SAYISI 3'E YÜKSELECEK)
    2-HER 3 ŞİRKETİN SADECE 1' ŞİRKETİNDE BULUNABİLECEK BİR RÜTBE GELECEK BU RÜTBE MAREŞAL OLABİLİR..
    3-Eski SERVER Top10'larının server birleşiminden sonra pilot linkinde bir arma yada bir işaret olabilir..

Biliyorsunuz ki bu gün oyunda miras albay miras tümgeneral gibi rütbeleri kullanan kurmay binbaşı acemi albay oyunlar da mevcut fakat geçmiş bize onları eski albay ve tümgenral olduğunu söylüyor hatirlatiyor :)

Umarım dediklerimi anlatabilmiş ve kendimi ifade edebilmişimdir :)

Herşeyi boşverinde böyle daha zevkli olmaz mı :)?

YARGU bunu beğendi.
  4. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Evet güzel olabilir en azından alışılan standart oyuncu profili kırılarak farklı oyuncularla çarpışma avantajımız olacaktır ve haritalar daha dolu ve yoğunlaşacaktır. Bu da bizlere bayağı bir keyif verecektir.

Benim oyum olumlu. :)

İyi Uçuşlar!

5. Purgatory

Purgatory User

Fikrini sevdim ve beğendim, sadece discord kanalında diğer ülke odalarına girerek sohbetlerine dahil olabilmek bile güzelken, böyle bir güncelleme darkorbit için iyi olacaktır. Oyum olumlu.

Dontforgetme bunu beğendi.
  6. Rütbeleri bilmem ama ülkeler arası bugçular yarışıyor olacağı kesin diyebilirim. :D :D :D

Polanya ile TR arasında bir çekişme olur diye tahmin ediyorum ;)

7. Desteğin için teşekkürler :)
    Böyle bir konunun gerçekleşmesi için hali hazırda ki tüm bug hile sorunların ortadan kalkması gerekiyor bu sorunlar kalkmadan da zaten böyle bir fikri gerçekleştirecek değiller :)

EĞer bu konu gerçekleşirse zaten bu soruları sormanız için bir neden olcağını düşünöüyorum (O zaman) :)

Sayfayı Paylaş