Öneri Nasıl gelişmeliyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve K1raker tarafından 19 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. K1raker

K1raker User

Merhaba, oyunun bir noktasında tıkandım ve ne yapacağımı pek bilmiyorum. bana yarımcı olabilir misiniz.

16 lf3, 11 bo2, 12 hız ve 7 irisim var. Yeni 16 lwl oldum ve gemim goliath veteran. x1 le 4.5-6k arasında vuruyorum. Malumunuz karantina dolayısıyla açık arttırma fiyatları fazlasıyla arttı ordan pek bir şey almam olası durmuyor. Gelişmem için tavsiyeler verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

2. şuan bence gemi durumun fena değil öncelikle credi kasıp açık arttırmadan iris almaya bakmalısın haklısın bu dönemlerde biraz zor ama saat gece 3-7 arası alabileceğini düşünüyorum irisini aldıktan sonra 17 level olmaya bakmalısın görevler ile seri bir şekilde 17 ol bunları yapana kadar güzel de bir uridium birikmiştir günlük görevler falan 17 level olduğunda ise 1-BL haritasında 10 adet pro lazerı veren görev var onu yaptıkdan sonra hasarın fark edilecek şekilde artacaktır 10 pro lazerlerinden sonra seri bir şekilde zeta kapısını yapmalısın bunun için uridium harcayabilir veya 5-3 haritasında palladium toplayabilirsin topladığın palladiumları gg ye çevirebilir ve kapıyı açabilirsin zeta kapısı hem havocları fullemek için hem arge için hem de yeşil anahtar için çok işine yarayacaktır yeşil ganimet anahtarlarını zeus gününde açarak apis-zeus diroitlerini tamamlayabilirsin 30-35 parça apis veya zeus çıkarttığında gerisini uridium ile tamamlamanı öneririm

3. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Geminizi geliştirmek için size yapmanız gerekenleri sırasıyla anlatacağım.

Haritalarda NPC keserken görevlerinizi mutlaka alın !

Öncelikle geminizi 8 iris ve 22 B02 28 Lf3 yapmanızı tavsiye ederim. Bunu ticaret ve birleştir vasıtası ile yaparsanız fazla zarar etmiş
    olmazsınız ve bunları yaparken bir yandan skylabınızı geliştirin. Belirtiğim seviyeden sonra size Zeta Kapısını yapmanızı öneririm.
    Zeta kapısını eğer paladium toplayarak yapacaksanız, 5-3 Haritasına gidip, yaklaşık 1500- 1600 gg toplamanız gerekmektedir.

2 kapı açacak kadar gg kasıp, pazar günleri olan x2 etkinliğinde kapıları yapmanızı tavsiye ederim. Bu sayede 1 kapıdan 48 bin uridium 50 yeşil ganimet anahtarı, 100 günlük dosyası ve 25.000 x4 kazanacaksınız. Açtığınız 2 zeta kapısından kazandığınız toplam 96.000 uridium ve 100 tane yeşil ganimet anahtarını, zeus gününde harcamınızı öneririm. Bu şekilde hem zeus parçası hem apis parçası hemde lf4 kazanabileceksiniz. Ayrıca petiniz yoksa bunun için gerekli parçaları da bu şekilde bedavaya elde edebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra petinizi 8 lv yapmanızı öneriyorum. Petiniz 8 lv olduktan sonra dükkandan 3 seviye kamikaze modülu ve oto ham madde toplama modülünü ( Palladium ve Kutu toplarken size yardımcı olması için ) almanızı tavsiye ederim. Bu şekilde petiniz, size hem savaşırken hem kasılırken oldukça fayda sağlayacaktır. Alacağınız bu faydayı protokollerle arttırabilirsiniz. Örneğin radar protokolü almanız petinizin daha uzaktaki kutuyu toplayabilmesini sağlar. Daha sonra eğer yoksa Venom Gemisini almanızı öneririm. Bu sayede tasarımın verdiği hasar bonusu ve yeteneği ile kapıları daha rahat yapabileceksiniz.

Daha sonra 10 tane havoc oluncaya kadar zeta kapısını yapmaya devam etmelisiniz. Artık geminizde petiniz olduğundan daha hızlı kasılabilir ve GG için daha rahat paladium toplayabilirsiniz. Bu şekilde kapıdan aldığınız ganimet anahtarlarını zeus gününde açmalısınız. Çünkü Havoclarınızı tamamlayana kadar bir yandan apis ve zeus içinde parça toplamış olacaksınız. Aldığınız günlük dosyalarıyla da argenizi geliştiriniz.

Haricinde dirot düzenlerini almanızda sizin için oldukça önemli. Öncelikli olarak Burgu ve Güve düzeni almanız, savaşırken ve kapı yaparken size azınmayacak düzeyde fayda sağlayacaktır.

Apis ve zeus için 35-36 parçaya ulaştıktan sonra droiti inşa etmenizi öneririm. Bu rakamdan sonra aldığınız parçalar dirotin maliyetini pek fazla düşürmeyecektir. Havoclardan sonra ise aynı şekilde hercülleri tamamlamak için Kappa Kapısını yapmalısınız. Artık geminiz bu aşamadan sonra belli bir seviyeye ulaşmıştır, kapıyı yaparken eski kadar zorlanmayacaksınız.

Hercüllerden sonra geliştirme ve rütbe yönünden kendinizi geliştirmeniz için Hades Kapısını yapmanızı öneririm. Geminizin bu aşamalara ulaştıktan sonra eksik olduğunu düşündüğünüz kısmı kendiniz belirleyebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca bütün bunları bir klana dahil olarak yapabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay ve hızlı gelişebilirsiniz.

İyi forumlar.

.Hypnos. bunu beğendi.
  4. joetly

joetly User

Merhaba k1raker

naçizane bende bir iki ekleme yapmak isterim. Skylab kesinlikle fullemelisin. hiç boşluk olmayacak şekilde sarı taş gönderip sat. misal. gece 00:00 da 6 bin adet yolla ve öğlen girip satıp hemen yeni gönderimi yap.

şuan çoğu kişi etkinlikleri güçlüler için olduğunu düşünüyor ki genelde öyle ama bu ebedi kapı gayet işine yarayabilir aslında.
    42. dalga biraz zorlayabilir ancak eğer o bölümü geçebilirsen hem diğer kapılarda çıkacak npc lerin verdiği uri artacak hemde mümkün olduğu kadarıyla byte topla.

ille o solace için verilen %15 npc hasar modülünü alıp dükkana koy. ileride başını çok taşlara vurabilirsin. artı olarak eğer 80. dalgalara gelebilirsen yaklaşık 20-30 bin civarı urdium kazanmış olacaksın.

yukarıda sayın gece kuzgunu ve sayın modumun da dediği gibi iris ve bo2 tamamladığında neredeyse kredi ile işin bitecek zaten. istemediğin kadar kredi birikecek. ara ara 5-1 veya 5-3 haritasına gidip az da olsa paladium toplayıp galaksi kapısı açarsın. zeta harici hiç bir kapıya bulaşma. topladığın tüm ganimet anahtarlarını zeta günü aç. belkide gemi almana gerek kalmaz ve kutudan çıkar. bana 2 tane çıkmıştı. biri spectrum biri de sentinel. 5-3 haritalarında paladium toplaman zor olabilir genelde bu nedenle 5-1 haritasında az kasarsın belki ama çok bulaşma olmaz diye tahmin ediyorum.

görevler gideceğin haritalara göre al. ayrıyetten günlük görevleri sakın atlama. 1-2 yeşil anahtar, günlük dosyası ve galaksi kapısı için enerjinin yanında 1000 ve 2000 uridium arası ödüller veriyor ve genelde kolay görevler. haftada 5-10 tane anahtar bile toplasan çok yararı olur. 50-100 arası olmadan da açmanı tavsiye etmiyorum. 50-100 arası olursa zeta günü açtığında hem lf4, hemde gemi çıkarma şansının yanı sıra apis ve zeus diriot parçası toplamış olursun. zeta günleri yazmışım kusura bakma zeus günü olacak onlar.

bol şanslar

Luminous bunu beğendi.
  5. K1raker

K1raker User

Önerileriniz için teşekkürler, birkaç ekleme yapmak istiyorum.

Skylab ım seprom dışında(14 oluyor) 20. seviye. Depo kapasitem 3000 bin olduğu için 6 saatte bir 2m kredilik bir gelirim oluyor yinede elimden geldiğince zaman boşluluğu bırakmadan yapmaya çalışıyorum.

Anlayamadığım veya imkansız gördüğüm nokta şu saat kaç olursa olsun açık arttırmada lf3 e 16 17m, bo2 ye ise 20m den aşağı teklif geldiğini görmedim joetly ninde belirttiği gibi insanların bir noktadan sonra krediye ihtiyacı kalmıyor ve tabiri taizse oldukça saçma teklifler veriyorlar. Birleştirdeyse daha imkansız gibi duruyor hardware ler çok pahallı onları da birleştirden yapmaya kalktığımda ise işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor gemimim durumunu düşününce. Ne yapacağımı bilemediğim kısım tam olarak burası işte

Petim 8 lwl oldu ama hiçbir modülü yok.

Sadece Güve uçuş düzenim var ama başta hata ettim sanırım burgu almayarak.

100k uridiumum var. Size ilk olarak şunu sormak istiyorum paramı droit düzenine mi harcamalıyım yoksa pet modüllerine mi

İkinci olarak; joetly, bayt ların tam olarak ne işe yaradığına dair pek bir bilgim yok rica etsem konu hakkında biraz bilgi verebilir misin bana
    Ve şey solace le ilgili hasar modülüyle ilgili demek istediğini tam anlayamadım

Etkinlikle ilgili olarak bir kez girmeyi denedim ama 9. aşamada deniz analarından(en azından öyle görünüyorlar) kurtulamadım onun dışında yaratıklar fazla sorun çıkarmıyor gibi gözüktüler.​

joetly bunu beğendi.
  6. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Açık arttırma konusunda biraz haklısınız fakat belirli bir seviyeden sonra gerçekten çok rahat kasılabildiğini göreceksiniz. :)

Elinizdeki Uridiumu biraz daha biriktirip Burgu uçuş düzenini almanızı öneriyorum. Bu sayede vuruş gücünüz hatrı sayılır bir şekilde artacaktır. Ayrıca Güve uçuş düzeni için çokta üzülmesinze gerek yok neticede kapıları hep güve ile yapmak gerekir, çünkü direk olarak DP lerine hasar vereceği için hem daha az cephane hemde daha az zaman harcayacaksınız :)

Byte bu ve bundan önceki etkinliğe özel bir üründür. Etkinliğe katılım göstererek Byte biriktirebilir ve bu biriktirdiğiniz Bytelar ile birleştirden Modül Cephane vb. gibi şeyleri elde edebilirsiniz. :) Aşağıya bırakacağım konuları incelemenizi tavsiye ediyorum. :)

Yeni Uzay Gemisi Yükseltme Modülleri

Ebedi Kapı Etkinliği Rehberi (Byte'lar bu etkinliğe özgü eklenen üründür. S.S.S tede yazdığı gibi etkinlik bittikten 24 saat sonra hesaplardan silinecektir.)

İyi forumlar.

joetly bunu beğendi.
  7. joetly

joetly User

modumunda dediği gibi kredi olayını çok takma. byte olayını lf3 ile aynı gördüğüm için söyledim. kapıda byte biriktirirsen aa1 lazerlerinden birleştirebilirsin. ama ilk önceleğin kesinlikle solace %15 npc hasar modülü olsun şuan özellikle ebedi kapı etkinliği bitene kadar her şeyi bir kenara bırak ve byte toplamaya çalış. yanlışım olabilir ama 175 hasar veriyor yeni lazer topu. tabii aa1 gemilerine 250 hasar verdiğini de hesaba katarsak lf3'ten kat kat iyidir.

birleştirde lf3-lf4 gibi şeylere çok önem verme, hele hele şimdilik sakın birleştirde bir şey yapmaya çalışma. zaten zeta yaptıkça yeşil ganimet anahtarın olacak. yeşil ganimet kutularını (zeus gibi altın renginde oluyor mutlaka zeus günü açmaya bak) açtıkça lf4, gemi, birleştirme malzemeleri çıkacaktır.

görevler level atlamana çok yardımcı olur. eğer 17 olursan yeni pro lazerler için görevlerini açabilirsin. bunun yanında günlük görevlerde 4000 uridium veren görevler de açılacak hemen hemen her gün 1000 - 1000 - 2000 ve 4000 uri veren görev uridium, galaksi için enerji, günlük dosyası ve yeşin ganimet anahtarı toplamana yardımcı olacaklar.

açık artırmada lf3 için kredi de harcama mümkünse.
    sadece hız ve bo2 için kredi harcamalısın. çünkü kutu açtıkça dediğim gibi lf3 ve lf4 lerin hızlı bir şekilde tamamlanacak zaten. o lazerler bile yetmez duruma gelecek hatta keşke çıkmasa demeye başlayacaksın :)

Son düzenlenen: 20 Nisan 2020
    Themis. ve Luminous bunu beğendi.