Nasıl İlerlemeliyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve Kagan1903 tarafından 27 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Kagan1903

  Kagan1903 User

  Arkadşalar hepinize iyi forumlar. Hesabım çok eski olmasına rağmen oyuna yeni başladım. İnsanlar nasıl gelişiyor gerçekten aklım almıyor. Size gemimin özelliklerini yazayım :
  Seviye 13 üm
  Goliath kullanıyorum
  1 iris 7 flax
  Full lf3
  Hızlar full elite
  Kalkanlar full B02
  X1 lazer ile 4k hasar atıyorum
  Arge puanlarım 2/2 gemi gövdesi
  Pet imi yeni aldım henüz 2. Seviye şu an sadece toplama modulü var
  Daha hiç kapı yapamadım çünkü uri biriktiremiyorum, kasamıyorum. Nasıl bir gelişim yolu izleyebilirim? Uriyi en hızlı nerede nasıl kasabilirim? Bana yol gösterecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler. Tüm dilek ve görüşlerinizi bekliyorum iyi oyunlar.
  (Arkadaşlar pala topla demeyin çok acemi bir gemiye sahip olduğum için maksimum 7-8 pala topladıktan sonra patlatıyorlar)
   
 2. Merhaba, öncelikle açık artırmadan leonov alıp dükkandan leonova %20 tp bonus veren modülünü almanızı tavsiye ediyorum. Daha sonra seri bir şekilde bütün görevleri bitirebilirsiniz, günlük görevler özellikle çok yardımcı oluyor uridium konusunda. Leonov ile x-3 x-4 haritalarında rahatça görevlerinizi tamamlarsınız. Tabii bunun yerine x-6 x-7 haritalarında kristallon kesmeyi de deneyebilirsiniz, hesaplayın hangisi daha kârlıysa ona göre devam edersiniz. Kastığınız creditslerle açık artırmadan iris alın, eğer serverınızda irislerin fiyatları yüksekten gidiyorsa (50-60m'u aşıyorsa mesela) sadece 2. irisinizi uridiumla, geri kalanını creditsle almanızı öneririm. Fakat bir noktadan sonra kapı yapmak zorundasınız bence. Ya cubikon arayıp uridium kasabilirsiniz biraz geliştikten sonra (tabii ki başkaları da varsa) ya da vengeance ile kutu toplayabilirsiniz. Palladium topla demeyin dediğiniz için sizi palanın bir alt versiyonu olan pvp haritasında kutu toplamaya yöneltiyorum :) Palla toplamak kadar etkili olmayacaktır ama kutular hem gg hem uridium veriyor sonuçta. Fırsat geçince, elinizde yeterli uridium + gg olunca zeta kapısına basmanızı öneriyorum, çünkü hem arge, hem kutu, hem havoc diroidi, hem de 25m credits 50k uridium veriyor (x2 gününde yapın zetayı tabii). Ayrıca, eğer vip'seniz palla toplarken patlamaktan korkmayın, azıcık zaman dışında hiçbir şey kaybetmiyorsunuz :) Gerisi de döngüye giriyor artık. İlk adımları tekrarla, zetaya bas, ilk adımları tekrarla, zetaya bas. Zetadan gelecek anahtarları zeus gününe bekletin, apis ve zeus için de sizin için altyapı olur. Full iris full havoc olunca da artık kappa kapısına yönelirsiniz.

  Şu anki durumunuzda en önemli şeyin günlük görevler olduğunu düşünüyorum ama, benim tavsiyelerim bunlar, iyi oyunlar :)
   
  .Hypnos. ve Kagan1903 bunu beğendi.
 3. Kagan1903

  Kagan1903 User

  Önerileriniz için çok teşekkür ederim ancak aklıma takılan bir kaç şeyi sormak istiyorum. X3 ve x4 haritalarında leonov yerine goliath ile kasılmak hasarı daha fazla olacağı için daha iyi olmaz mı? Görevlerimin büyük kısmı bitmiş durumda hep X6 ve X7 haritalarında ki görevler var ama gemi özelliklerine de bakarsak tek başıma lordakium veya tallion kesmek pek kolay olmuyor. Vega gemisine sahibim pvp haritasında kutu toplayacağım ve zeta olayına gireceğim tekrardan görüş ve öneriniz için teşekkürler.

  Edit server tr5 şirket vru irisler biraz uçuk :D
   
 4. Şöyle ki leonov x-4e kadar olan senin şirketine ait haritalarda bonus sağlıyor, 20 fazladan hız 2 kat fazladan hasar gibi (roketler dahil) o yüzden neredeyse goliathla eşit vurması lazım, hatta goliath 5k vuruyorsa mesela leonov 4.4k vurur ama roket hasarlarından telafi eder o farkı. Ama diyorsanız ki görevlerim bitti, o zaman x-6 x-7'ye gidip oradaki görevleri yapmanızı öneririm :D Tallon lordakium kesmek zor biliyorum, ancak uzun sürse bile 5k vurduğunuzu varsayarak kesebilirsiniz özellikle sab-50 cephaneniz varsa (x2 cephaneyi de -mcb25- harcamaktan çekinmeyin zeta kapısını açmaya çalışırken bolca çıkacak zaten :D). Dediğim gibi, bu oyunun kasılmak için en ideal yolu zeta kapısıdır, çünkü gelişmek için gerekli olan bütün materyalleri fazlasıyla verir. Zeta kapısını açmanın da bir sürü yolu var; kutu toplamak, palla toplamak, npc kesip uridiumlarını kapıya basmak vb. Bence bunların en kolayı palla tabii ki, ama vipiniz yoksa önermem.

  Vipiniz varsa palladiuma gidin ve patlatılmaktan korkmayın, portaldan tekrar toplamaya gidin :D Eğer yoksa da tallon lordakium yani bence :) Merak etmeyin siz geliştikçe npc kesmek daha da kolaylaşacaktır (özellikle irisleri alınca).
   
 5. Kagan1903

  Kagan1903 User

  Hemen yarın iş çıkışı dediklerinizi yapmaya koyuluyorum :D son sorum uğraştırdım sizi de.. Zeta kapısını yapmak için x1 lazer ile en az kaç k vuruş gücüne sahip olmamı önerirsiniz?
   
 6. Bence 5k yeterlidir, yani ben ilk zetamı yaptığımda ben de x1 ile 5k vuruyordum. Sürekli x2 cephane kulandım ama ve bazen sıkılınca x4 rsb bile kullandım :D Her türlü yapabilirsin, yaratıkların menzillerinin uzağından vur yapamama ihtimalin yok. Tek sorun uzun sürebilecek olması :D Eğer x1 kullanırsan ve güve uçuş düzenin yoksa (olmadığını varsayıyorum) nereden baksan 2-2.30 saat alacaktır. Senin hangi cephaneyi kullandığın sadece bu süreyi azaltacaktır. En kötü canın azaldı mı yaratıklardan kaçıp canını doldurup tekrar saldırırsın yani sadece uzun sürüyor.
   
 7. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Öncelikle konu başlığınızı düzenledim. Geminizin durumunu göz önünde bulundurursak; x-3, x-4 haritalarında kasılmayı planlıyorsanız leonov gemisiyle daha hızlı bir şekilde kasılabilirsiniz. x-6, x-7,x-8 haritalarında kasılmak isterseniz goliath sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Kristallon, lordakium görevlerini grup buldukça yaparak hem tecrübe puanı hem de kredi kasabilirsiniz. Ayrıca size kredi ve kasılma konusunda yardımcı olabilecek bir klan bulmanız da gelişiminizi hızlandıracaktır. Bunlara ek olarak tek başınıza kasılırken x-8 haritasında StruneR ve Boss StruneR keserek hızlı şekilde uridium kasabilirsiniz. Hem canı az olması hem de vuruş gücünün fazla olmaması nedeniyle hızlıca bu npcleri kesebilirsiniz. Uridium biriktirdikçe de Zeta kapısını açıp yaparak gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Şuan geminizin vuruş gücüyle zeta kapısını bitirebilirsiniz.

  İyi forumlar.
   
 8. roket atar kullanmadan x3-x4 veya x-8 de veyahut x-6 da kasılabilirsin görev yapıp hızlıca 17 olup prometheus gorevlerine hızlıca geçmeye çalış
  aşagıdaki konuyu incelersen aydınlancaksındır :)
   

Sayfayı Paylaş