Nereye Gidiyoruz?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Tumuly tarafından 13 Ocak 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Tumuly

Tumuly User

Darkorbit Türkiye nereye gidiyor?

Son zamanlarda Darkorbit Türkiye kısmında son derece sıkıntılı bi dönem yaşanıyor. Forum ve Discord gibi topluluk alanlarında oyuncular sürekli bir şeylerden şikayetçi. Zaten son zamanlarda artan oyun açıkları canımızı sıkmıyormuş gibi birde bazı olaylar yaşanmaya başladı. Örneğin oyun chatinde her şeye ceza verilmesi, Discord'a yavaşlatılmış mod getirilmesi(19 ülke kanalında sadece TR'de var). Oyunculara ÜSTTEN bakan yetkililer. (Görevleri yardımcı olmak olduğu halde)

Yabancı sunucuların chat ve discord kanallarına baktığımız zaman gayet özgürce konuşmaları ve yetkilileri kurallar dahilinde eleştirebildiklerini gördüm. Aynısını Türkiye kanallarında yaptığınız zaman ceza alıyorsunuz. TR takımının bazı yetkilileri ile iletişim kurmaya çalıştığınızda karşınızda büyük bir ego duvarı görüyorsunuz. İlettiğiniz şikayetlere asla olumlu bir dönüş sağlanmıyor.

Artemis'in istifası sonucu sanki ülke takımında bazı sorunlar yaşanmakta. Çünkü kendisi her zaman oyuncuları dinleyen bir yetkili olmuştu.

Son düzenlenen: 13 Ocak 2021
  2. Lâvinîa

Lâvinîa User

Yirmağa

3. Tumuly

Tumuly User

Ayrıca forum eskisi gibi değil. Sürekli aktif olan oyuncuların hiçbiri yok. İnsanların topluluk alanlarından neden kaçtığı çok açık.

4. Bahtsız

Bahtsız User

Evet türklerin sorunu bu dostum ellerine sağlık. Oyunculara ÜSTTEN bakan yetkilier. Eminimki bunu eleştirdiğim ben sende bu yazıyı yazdıgın için ceza yiyeceğiz. Sözde biz bu işi parayla değil gönüllü yapıyoruz diyen support yetkilileri ve cm ca tarzı yetkililer nedense her yerde üstten bakıyor oyunculara biz yetkiliyiz diye. Lafa gelince parasız beleş yapıyoruz lafa gelincede ben yetkiliyim.Çok yazık şu güzelim oyunu ne hale getirdiler yazık yazık.

ateistkeci, Tumuly ve Lâvinîa bunu beğendi.
  5. Tumuly

Tumuly User

Kurallar dahilinde ceza almamamız gerekiyor. Her insanın eleştiri hakkı var sonuçta.

:)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Ocak 2021
  6. Bahtsız

Bahtsız User

Kural ? :)

Tumuly bunu beğendi.
  7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

İşte "Gelen gideni aratır" lafının tam yeri aslında :D :) ama detaya girmek istemiyorum. :)

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  8. PAŞA

PAŞA User

Çok gereksiz bir konu olmuş bence sanırım Artemis in fun tayfasından ya da hayranları arasından özleyen bir arkadaş açmış konuyu. Ayrıca Hiç bir ADMİNin üstten bakma gibi bir durumuna rastlamadım 13 yıllık darkorbit oyunum sürecinde hepsi yardımcı olmuştur ve ellerindeki yetkiler yettiği sürece destek göstermişlerdir yetmediğinde ise yetkili yerlere yönlendirmişlerdir lütfen yanlı yandaşlı konular açmayın sevgiler

9. forumda çoğu kişiden fazla vakit geçiriyorum sanırım oyuncular çok az geliyor geldiklerinde ise çok fazla ban yemeye yönelik konuşuyorlar

Hüğğ sen cezaları nerden biliyorsun demeyin çogu yerde bu ceza sistemi var ve birazda bende cezalar aldım ordan biliyorum

hemen boş konuşma sende adminlerin tarafındasın diyenler için kendi cezalarım

oyuncuların yanlışlarından sonra
    görevlilerin forumda çok geç cevap vermesi , 15 gün sonra cevap verilmiş konular gördüm kanıt isteyen varsa forumu gezsin yakın zamana baksa bile yeterli ..

bence Forumda genel Anlamda durumlar düzelmeli .. oyuncularda ne yazdıklarına dikkat etmeli

Discord facebok cart curta girmiycem orda ne üdüğü belirsiz hesaplar saçmalıyorlar ...

Genel görüşüm bu şekilde tabi yüzeysel konuştum oyuncuların muhattap bulamaması (Saimon ve ekibi ) görevliler ile kavga etmesi bunun sonucunda gorevlilerin forumdan soguması oyuncularında ban yemesi oyundan soğuması

ek olarak tüm görevlilere siz hepiniz boylesiniz şöylesiniz tutumunu desteklemiyorum kim bilir belki adam korona olmuş hastanede yatıyodur ..

burda hala bazı hatrı sayılır oyuncular duruyor forumdan kaçma durumu pek yok bırakanlar var eee zaten dodgeviper , erdem korkmaz,lonue tunes gibi forumcular oyunu bıraktı foruma 3 ayda bir gelip merhaba derler .

Son düzenlenen: 14 Ocak 2021
    ateistkeci, militaryship-3 ve PAŞA bunu beğendi.
  10. smoonrise

smoonrise User

Geçen zaman göstermiştir ki genel şikyatlerin ve asıl sorunların kaynağı ve çözümü asla TR ekibi olmamıştır . Fakat eskilerde iyi bilir ki zaman içerisinde görevlerini farklı amaçlar ile kullanan yetkilerini suistimal eden kişi ve kişiler olmuştur bunlarda hesapların kapanması ve uyarı alması ve chat ortamında yasaklanmalar gibi etkileri oluştu.
    Genel sorun oyuna dahil olunduğunda mecburi kabul edilen kurallar ve sonrasıda buradaki yetkililerin bir şekilde dokunulmaz ve sorgulanmaz olması geçmiş zaman için örnek vermek gerekirse report sistemi öncesi chatte yetkiliye edilmeyecek sözler şikayet edince yetkili normal karşıladığını yada az ceza ile saat cezası ile geçiştirdiğini çok rastladım ama aynı kelimeler yetkiliye olsa uyarısız ve uzun süreli cezalar olmuştur .

Diğer husus arge sıfırlama - geliştirme silme ve envanter silme cezaları dönemindeki TR ekibi ile o banlama öncesi - sonrası ve bugün çalışn ekip arasında başarı farkı varmış gibi düşünmek hata ayrıca oyun sorunlarını veya oyunda lag donma olmamasının sebebide TR ekibi değil ne teknik nede ceza sistemi olarak onların bir karar verme ve bu kararı uygulama imkanları yetkileri yok . Basit bir konu ama anlamayan yaşı küçük yada oyunda forumda yeni oyuncular için genel bilgi yani donuyor oyun düzletin oyunu gibi söylemlerin hepsi beyhude bir çaba ama bildirim raporlayın iletin gibi söylemler geçerli ve yapıcı olumlu söylemler , bunlardan dolayı zamanına ve uygulamara göre TR takımını eleştirmek veya başarılı bulmak yanlış bot bug hile ve donma lag ile ilgili tüm şikayetlerin muhatabı merkez yani oyunun sahibi olan ticari firma kimse onun teknik yetkilileri .

Görevi bırakmış kişiler arkasından konuşulmasıda pek uygun değil genel olarak başkasının arkasından konuşulması uygun değil fakat y.tubedeki ifşa videolarındaki ve facebok daki gruplarda o zamanlar gezen bazı klanlar ile kahvaltı yemek sofraları ile fazlası ile güven kaybetmiştir Artemis ve ne tesadüf ki o kahvaltı sofrasını paylaşdığı klana ifşa videosunda ban vermeyin verirseniz de 2 saat atın notuda manidar bir ayrıntı olarak kalmıştır .

Konun özü oyundaki sorunları yada bu zamanda yaşadığımız bu adaletsiz oyun yönetimi ile bug bot hileye verilen cezalardaki denge gözetilmeden adil adaletli ve eişt verilmeyen cezaların muhatabı merkezdir TR ekibi değil lag - donma konularının istemci sorunlarının v.s tüm odağı merkezdir bu oyunun pay2win haline dönüştürenlerde yine merkez .
    Son bir not bu arada biz para almıyoruz para kazanmıyoruz diyen yetkililerin bu söylemi terk etmesi gerekiyor bu hem hizmet verilmesi gereken oyunculara (müşterilere) verilecek bir cevap değil hemde mod admin cm ca her he kadamede ise nakit para almıyor olabilirler ama hesaplarına verilen uridium - vip - indirim - katlayıcı ve diğer avantajlı malzemeler için harcamadıkları para ceplerinde kalıyor yani nakit para ceplerine girmiyor olabilir ama zarardan kar ediyorlar yani normal oyuncu olup para harcamak yerine hem yetkili hem oyuncu olup harcayacakları parayı ceplerinde tutuyorlar ve tabiki bu ayrıcalıkları beyenmiyorlar ayrılmak tüm yetkililerin özgür tercihidir tüm çalışan para kazananlar bilir ki her personelin elemanın yeri dolar mutlaka eksikliği giderilir hiçbir personler altanatifsiz değildir .

Son düzenlenen: 14 Ocak 2021
  11. Tumuly

Tumuly User

Öncelikle, insanların düşüncelerine gereksiz diyemezsiniz maalesef. Eleştiri yapacaksanız eğer bunu her iki tarafında görüşlerine saygı duyarak yapacaksınız. Bana "yandaş" gibi ithamlarda da bulunamazsınız. Sizin tanıdığınız, muhatabı olduğunuz birisi değilim.

Kimsenin 'fun' tayfasından değilim ayrıca. Teşekkürler.

12. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Konudaki oyuncu eleştirilerine bir şey diyemem. Kendi görüşleridir, bu şekilde düşünüyorlarsa değişmesi için adımlar atarız mutlaka. Zamanla da bu düşüncelerin değişmesini görmeyi umuyorum.

Bu tarz durumlara karşı özel olarak dikkat ediyor, hassas şekilde durumu takip ve tetkik ediyorum. Bu tarz bir şikayet varsa mutlaka kanıtlar ile birlikte supporta yazın.

Buna her daim katılıyorum, zamanında takıma yeni katıldığımda Göçebe BA'nın bir mesajı vardı. Ah eski güzel günler. Bulursam sizlerle paylaşırdım, ama işte bulmak zor şu anda :)

Her ikinizi tartışma ortamı yaratabilecek mesajlardan kaçınmanız konusunda uyarmam gerek. Tekrar durumlarda forum da ceza alabilirsiniz.

Tumuly bunu beğendi.
  13. Tumuly

Tumuly User

İlginiz için teşekkür ederim. Umarım herkes için en iyisi olur :)

"Neden ban yedim?" gibi sorular soran oyuncuların çoğu haksız olsa da bazıları haklı. Forumdan ziyade chatte bu sıkıntılar çok yaşanıyor son zamanlarda.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 15 Ocak 2021
  14. birleştir spam :)
    chat için bişi diyemiycem chat kullanmıyorum

15. Tumuly senin bu yazılarını okuyunca bir an çinden gelen aşılardan ilk alan sandım :D Değiştin sandım tabi ki DC kanalında ki Tumuly isen :)

Her defasında bazı şeyleri şikayet ettiğimizde darkorbit savunuyordun hatta senden için darkorbitin avukatı diyorduk :D

Konumuza dönecek olursak forumda bazı FMler aşırı ban yanlısı ufak kelimelerden nasıl banlarım havası var.Eskiden Kıyamet adminin zamanında genel konulara bakar bilgim kadarıyla yardımcı olurdum ama bazı FM SMod forumdan soğuttular.Mümkün mertebece sadece yenilik sayfası ve kumanda merkezini takip ediyorum mesaj atmamaya özen gösteriyorum.Tumuly dediği gibi açılan konular bazen haftalarca cevaplanmıyor tamam gönüllü yapılıyor ama haftalarca girmeyeceksen özel sebepler hariç FM başvurmayın bence.

Support ekibinden kesinlikle memnun değilim sorduğum sorulara başka cevap verilmesi yada eksik cevap veriliyor.Bazen de soru sorduğum halde support bize açık net cevap verebilmesi için soru sorması gerekirken pat diye kapatıyorlar ticketi.(Bazıları yapıyor)

Ban konusunda çoğu doğru olabilir ama bazıları yanlış atılıyor bu konuda paradoks mesaj çekmek istediğimde 1 kere profilinde ban yediysen doğrudur gibi bir yazı vardı artık ban yediğimde çeşitli sebeplerden hakkımı aramak yerine susmayı veya fazla tepki veriyorum.

Oyunda olağanüstü lag bug oyun problemleri var.Bir zamanlar oyunculara tepki verirdim ama sürekli olmasından dolayı zamanla bende değiştim.Oyunda aşırı bug çıkması ve verilen ban cezalarının yetersiz olmasından dolayı şuan herkeste şu söz hakim "bir bug çıkarsa %100 yaparım en fazla şeref gider" Bir süre önce saimon gitse düzelir diyordum gideceği yok yani buda demek oluyor ki oyunda kalıcı bu kişi ve oyunu böyle oynamaya devam edeceğiz.

DC kanalına fazla pek girmek istemiyorum başka oyunların dc kanalı nasıl bilmiyorum ne desem yanlış olur ama şöyle bir şeyde var.Artemis zamanında 2 tane görevli vardı dc sorumluydu şimdi yok en azından yine gönüllü 2 tane dc alım yapılsa iyi olabilir.

Son söylemek istediğim hesaplara giriş sadece support yapabilsin.Zamanında görev almış her kimse hesaplara giriş yapılması engellenmeli.Chat admini girebiliyorsa en üst girebilmeli diğer türlü sadece support görevlileri girsin.Tabi bu yazımı okuduktan sonra zaten öyle derseniz bunun olmadığını söyleyebilirim ama kanıtlayamam.

16. Tumuly

Tumuly User

Öncelikle şunu söyleyeyim, ben Discord'a savunduğum şeylerin her zaman arkasındayım. Mesela oraya gelip "para yatırdım şunu verin", "iade alacağım", "Darkorbit TR ekibi neden buglara ban atmıyor" vs. gibi şeyler yazanlara doğruları anlattım. Tabi bu oyuncular doğruları değil yanlış bilinenleri savunduğu için bana sallıyorlar.

Mineral bunu beğendi.
  17. Oyunda belli çeteleşmiş yapılar yıllardır var. Forumu, Discordu, yönetimi babasının malıymış gibi sayan insanlar olduğu sürece düzgün bir oyun deneyimini TR sunucularında pek yakalayamayacağız keşke sunucu değiştirme olsada gitsem Almanyaya, Meksikaya, ABD'ye.

Ya şaka maka oyunda bile yabancı sunuculara geçebilmek için hayal kuruyoruz düştüğümüz duruma bakın.

Hile hurda ile düzen olmaz. Yozlaşmış bir düzen mevcut ve bu düzen değiştirilmeli.

Yalnız bu sadece DO'ya özel bir durum değil çoğu MMO oyunlarında gerek siyasi gerek siyasi olmayan çeteleşmiş yapılar mevcut bunların bir kısmı maaşlı troller bazıları ise sadece kendi cebini düşünüp oyun açıkları bulup satanlar.

Kısaca MMO oyunların çoğunda bu durumlar mevcut.

Son düzenlenen: 29 Ocak 2021
    Mineral bunu beğendi.
  18. oben

oben User

valla ben aramıyorum tr takımı denen bir kavram dahi kalmasa gidenleri aramıyorum hele hele maviyi kıyameti hiç aramam takımsız kalsamda yine aramam eminimki büyük bir çoğunlukta aramaz kendinize boşuna pay çıkartma çabasındasınız bence..ben eminimki siz tekrardan bu takıma girseniz şuan yazdıklarınızla çelişir tutumlar sergiliyor olacaksınızdır şaşmaz bu kesin böyle olur.tek ümidim birgün tr takımı diye birşeyin kalmamsı ve biz yabancı dilimiz olmayışından dolayı yabancı ülke takımlarıyla iletişim sıkıntısı çekmemiz buna bile razıyım.

19. Keşke kıyametin S-mod olduğu dönemlere dönseydik diyorum ben. O zamanlar yine bir huzur vardı arada ben forumu trollerdim bann yerdim orası ayrı. Ancak yaş oturunca artık insan akıllanıyor bazı şeylerden utanç duyuyor.

Neyse konumuz bu değil, oyunun en kral en güzel olduğu zamanlar 2014-2009 arasıdır. Aegis daha yeni çıkmış Havocu tam olmayan adam bile o zamanın full havoc hercul LF4'lü adamına kafa tutabiliyordu

Şu an BO3 vs olsa bile dayanamıyorsun oyunda dengesizlikler çok arttı.

Biz bunu senelerce söyledik, dedik yapmayın etmeyin oyunun canına okuyorsunuz sürekli yenilik yüzünden buglar arttı. Yöneticiler sürekli değişip duruyordu. Yöneticiler arasında yaşanan kavgalar, atışmalar yeni bir şey değil.

Jackpot zamanında millet hile hurda ile bir ton para kazandı Jackpot ondan kaldırıldı mesela ve bu yüzden artık tüm ülke yöneticilerine karşı Almanya kısıtlamaya gitti kısaca 3. parti yazılımları cezalandıramama sebepleri bundan. Bir çok konuda yetkileri ellerinden alındı haklılar mı? Bence haklılar.

Jackpot ile zamanında kendine araba, çamaşır makinesi, telefon alan oldu hile ve hurdayla bunların çoğu tespit edilemedi hakkıyla kazananlarda oldu elbet.

Forumda bile Board Admin dışında diğer alt moderatorlerin (smod hariç olması lazım) artık ceza verme yetkisi bulunmamakta.

Bunlar geçmişten günümüze kadar gelmiş ne yazık ki berbat olayların bedelidir.

20. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben detaya girip nick veya kendimi belirtmedim. Neyse bu konuda yine şu görevli bu görevli diye detaya girmeyeceğim. :)

Mavi yani daha eski vBulletin zamanındaki Global admin'in ne kötülüğünü gördüysen düşüncen normaldir ama sana göre öyledir. Çünkü vBulletin dönemi Global admin ve daha sonrasında XenForo döneminde Mavi admin olarak devam eden kişi ile epeyce görev yaptım. Emin ol düşündüğün gibi birisi değil oyun için uğraşan birisiydi.

Beni de araya katmışsın :) anlaşılan sana göre seni haksız yere bir veya bir kaç kere banlamışım sanırım. :D Ama benim gerek vBulletin gerek XenForo'da belli kurallar ve sınırlar dahilinde eleştirisini yapana ceza vermediğimi bilen bilir. Şahsıma açılan konularda bile bir yere kadar ban atmamışımdır. Ama mesajlar hakaret , küfür vb yere geldiği zaman ban atmışımdır. Bir çok kişinin ban atılması gereken mesajlarını sansürleyip (******) ceza vermediğim ve uyarı bile yazmadığım olmuştur.

Beni sevmeyen sevmez / seven sever ve kimseyi zorla ben sev veya sevme diyemem. Global admin ve Varlık admin zamanında görev başladım. Uzun süre de görev yaptım. Bu süre içinde bir çok kişi bir çok görevlinin kendisini haksız yere banladığını düşünmüştür. Ama dediğim gibi kendi bakış açısı ile düşünür. Fakat burası ister beğenirsin ister beğenmezsin ama bir oyuna ait resmi bir forumdur ve belli kuralları her daim olmuştur.

Normal forumlarda bile kurallar vardır fakat normal forumlarla belli bir alandaki resmi forumlardaki kurallar farklıdır.

Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. :) Ama son bir şey " Beni ister seversin istersen sevmezsin , ister kızarsın istersen kızmazsın " bu senin şahsi düşüncendir. Ayrıca senin dışında da sevmeyen , kızan vs bir çok kişi olabilir. Her türlü düşünceye saygım vardır.

Haydi sana kolay gele :)
    Keşke oyunun ilk çıktığı zaman dönülebilse :) LF-4 yok , Apis / Zeus yok , arge yok , çeşit çeşit şeyler yok. :D Ama dönülemiyor yani dönülemez. :D :)

Hakan ; O bahsettiğin dönemlerde seni banlamamak için çok uğraştığımı , haklıyken haksız duruma düşüyorsun vs dediklerimi de hatırlarsın o zaman. :D :) Ban yemen de uyarılara rağmen ısrarla konular açıp yazdığın mesajlardaki üslup vs nedeniyle mecburen atılan banlardı. :D :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.