NOVA

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve ARINÇ_REİS tarafından 7 Aralık 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. bunlar tam olarak ne oluyor herhangi bir açıklama yağılmadan etkinlikler geliyor ???

titans___ bunu beğendi.
  2. bende arıyorum ama bulamadım

3. KARADAGLI

KARADAGLI User

4. özet
    Güncelleme ne hakkında?
    Yeni akıllı yaşam formları DarkOrbit'e iniyor: N.O.V.A.'lar - veya "Neo-Operational Vanguard Agents". Onlar daha büyük bir amaca, yani sizin hizmetinize hizmet etmeye karar vermiş paralı askerler ve uzay savaşında uzmanlardır.
    Her biri bonuslar sunar - farklı seviyelere sahip özel güçlendiriciler. İster uzay savaşları ister P.E.T. yükseltmeleri olsun, ihtiyaçlarınıza uygun bir N.O.V.A. bulmanız garanti. Günlük işlerinizde size yardımcı olması için neden birini tutmuyorsunuz?
    Genel bilgi
    Neo-Operasyonel Öncü Ajanları - N.O.V.A.'ları - işe alarak oyun tarzınızı değiştirebilir, oyunun çeşitli yönlerini geliştirebilir ve oyun deneyiminizi özelleştirebilirsiniz.
    Yeni özellik, oyunun ana sayfasında, ekranın sağ tarafında görünür:
    s1.PNG
    Bu içerik genişletmesinin kullanıma sunulmasıyla birlikte 3 tür N.O.V.A. mevcuttur:
    s1.1.PNG s2.PNG s3.PNG
    Skasta, Globor, Volguth
    N.O.V.A. penceresini açtığınızda, bir N.O.V.A. oluşturabilirsiniz. EQUIP'i seçerek atayın. N.O.V.A. daha sonra aktif olarak ayarlanır.
    Her N.O.V.A. her biri belirli bir destek sunan 2 bonusa sahiptir. Bu bonuslar alındıktan sonra rastgele seçilir ve daha da yükseltilebilir.
    Eğer bir N.O.V.A. etkinleştirildiğinde, enerji tüketir ve bonusları etkindir. N.O.V.A. Enerji bittiğinde, bonuslar artık aktif değildir. Enerjiyi geri kazanmak için N.O.V.A.'lar ekipmandan çıkarılmalıdır.
    N.O.V.A.'ları mağazadan (Ekstralar bölümünde) veya satın almak için sınırlı süreli paketler aracılığıyla edinebilirsiniz.
    En fazla 30 N.O.V.A.'ya sahip olabilirsiniz. Bir N.O.V.A. N.O.V.A envanteriniz zaten doluyken kazandığınız kazanç, birim başına 10.000 Uridium'a dönüşecek.
    Not: Aldığınız N.O.V.A. türleri rastgele seçilecektir. Ancak, farklılıklar tamamen kozmetiktir. Olası bonuslar her üç tür için de aynıdır.
    İstenmeyen N.O.V.A.'ları yok sayın ve karşılığında hatıra fişleri alın. Her bir N.O.V.A.'nın satış fiyatı. 50 bellek yongasıdır.
    bonuslar
    İşe alındıktan sonra, tüm N.O.V.A.'lar 2 rastgele bonusla başlar.
    Mevcut bonuslar şunlardır:
    Bonus Açıklama Olasılık
    Lore Seeker, Öldürme Başına XP'yi %13 Artırdı
    Sayman Bonus Kutularındaki Uridium'u %4 Arttırdı
    Davranış Kuralları Daha Fazla Onur %15
    Yer tasarrufu Kargo alanını %9 artırır
    P.E.T. tasarrufu Daha az P.E.T. yakıt tüketimi %5
    P.E.T. Ignition, H.E.A.T Üretimini %12 Artırır
    P.E.T. Ranger, P.E.T.'nin menzilini %13 artırır
    P.E.T. Supply, P.E.T. HP'yi %6 Artırır
    Damage Blast (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarındaki roket hasarını %8 artırır
    Gelincik Swift (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında savuşturmayı %10 artırır
    Katı Kabuk (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında Kalkanı %3 Artırır
    İlk destek değerleri
    Her bonusun başlangıç artırma değeri rastgele seçilir ve N.O.V.A. N.O.V.A.
    Örnek:
    Bir N.O.V.A. alacaksınız:
    Bilgi Arayan - %1,5
    · Yer tasarrufu – %4,8
    İkinci bir N.O.V.A. alacaksınız:
    P.E.T. Korucu - %7,2
    Bonus Açıklama Temel 1 Temel 2 Temel 3 Temel 4 Temel 5 Temel 6
    Lore Seeker Öldürme Başına Arttırılmış XP %0,5 %1,0 %1,5 %2,0 %2,5 %3,0
    Sayman Bonus Kutularında Uridium Arttırdı %0,5 %1,0 %1,5 %2,0 %2,5 %3,0
    Davranış Kuralları Daha Fazla Onur %1,0 %2,0 %3,0 %4,0 %5,0 %6,0
    Yer tasarrufu Kargo alanını artırır %0,8 %1,6 %2,4 %3,2 %4,0 %4,8
    P.E.T. tasarrufu Daha az P.E.T. yakıt tüketimi %0,4 %0,8 %1,2 %1,6 %2,0 %2,4
    P.E.T. Ateşleme, H.E.A.T Üretimini Artırır %0,4 %0,8 %1,2 %1,6 %2,0 %2,4
    P.E.T. Ranger, P.E.T. menzilini %1,2 %2,4 %3,6 %4,8 %6,0 %7,2 artırdı
    P.E.T. Arzı P.E.T. HP'yi Artırır %0,4 %0,8 %1,2 %1,6 %2,0 %2,4
    Damage Blast (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında roket hasarını artırır %0,5 %1,0 %1,5 %2,0 %2,5 %3,0
    Gelincik Swift (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında atlatmayı artırır %0,5 %1,0 %1,5 %2,0 %2,5 %3,0
    Katı Kabuk (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında kalkanı artırır %0,5 %1,0 %1,5 %2,0 %2,5 %3,0
    bonus yükseltme
    Bonuslar ayrıca daha yüksek bir seviyeye yükseltilebilir ve her seviye genel destek değerinde bir artışa neden olur. Seviye başına artan değer, farklı bonuslar arasında değişir.
    Örnek:
    Bonusu 1. seviyeden 2. seviyeye yükseltirsiniz:
    - Lore Seeker %3.0'dan %3.5'e (+%0.5) yükseltildi.
    - P.E.T. Ranger %7,2'den %8,4'e (+%1,2) yükseltildi.
    Bonus Açıklama Seviye artışı
    Lore Seeker Öldürme Başına XP Artırıldı %0,5
    Haznedar Bonus Kutularında Daha Fazla Uridium %0,5
    Davranış Kuralları Daha Fazla Takdir %1,0
    Yer tasarrufu Kargo alanını %0,8 artırır
    P.E.T. tasarrufu Daha az P.E.T. yakıt tüketimi %0,4
    P.E.T. Ateşleme, H.E.A.T Üretimini %0,4 Artırır
    P.E.T. Ranger, P.E.T.'nin menzilini %1,2 artırır
    P.E.T. Supply, P.E.T. HP'yi %0,4 Artırır
    Damage Blast (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarındaki roket hasarını %0,5 artırır
    Gelincik Swift (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında savuşturmayı %0,5 artırır
    Katı Kabuk (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaksi Kapılarında Kalkanı %0,5 Artırır
    Bonus Yükseltme Maliyeti
    Bir bonusa seviye atlatmak için yepyeni Hafıza Yongalarına ve Uridium'a ihtiyacınız var. Bir bonus maksimum 5. seviyeye yükseltilebilir.
    Bu, bonusları bir sonraki seviyeye yükseltmenin maliyetidir:
    Seviye Bellek Yongaları Uridium
    1 - -
    2 250 2.000
    3 275 2.200
    4 303 2.420
    5 333 2.662
    Örnek:
    · Seviye 3'ten seviye 4'e yükseltin
    o 303 bellek yongası
    o 2.420 üridyum
    enerji
    Her N.O.V.A. aynı miktarda enerjiye sahiptir, ancak farklı toplam enerji maliyetlerine sahip olabilir (bu, her bir bonusun enerji maliyetlerinin toplamından kaynaklanır). N.O.V.A. donanımlı, enerji gerçek zamanlı olarak hemen tüketilecektir. Bu, N.O.V.A. yalnızca mevcut enerjisi toplam enerji maliyetinden yüksek olduğunda aktif kalır.
    Örnek:
    - N.O.V.A.'nın Enerjisi = 3.500/300.000
    - Bilgi arayan enerji maliyeti = saniyede 15
    - P.E.T. Ranger enerji maliyeti = saniyede 20
    ğ Bu, N.O.V.A. Saniyede toplam 35 enerji maliyeti vardır ve kalan enerjiyle 100 saniye sürebilir.
    Kuşanan N.O.V.A.'lar, enerjileri tükendikten sonra bile kuşanılmış durumda kalırlar, ancak bu durumda bonuslar artık etkin değildir.
    Bonus Açıklama Enerji Tüketimi (saniyede)
    Lore Seeker Öldürme Başına Daha Fazla XP 15
    Sayman Bonus Kutularında Daha Fazla Uridium 40
    Davranış Kuralları Daha fazla onur 15
    Uzay mucizesi Kargo tutuşunu 20 artırır
    P.E.T. tasarrufu Daha az P.E.T. yakıt tüketimi 35
    P.E.T. Ateşleme H.E.A.T üretimini artırır 20
    P.E.T. Ranger, P.E.T.'nin menzilini 20 artırır
    P.E.T. Arzı, P.E.T. HP 30'u Artırır
    Damage Blast (A/B/G) Alpha, Beta ve Gamma Galaxy Gates 20'de roket hasarını artırır
    Gelincik Swift (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaxy Gates 30'da atlatmayı artırır
    Sert Kabuk (A/B/G) Alfa, Beta ve Gama Galaxy Gates 30'da kalkanı artırır
    Enerji Yenileme - Enerjiyi yenileyin
    N.O.V.A.'lar sadece dinlendiklerinde (yani vitesten çıkarıldığında) enerjilerini yenileyebilirler.
    Her N.O.V.A. N.O.V.A.'nın enerjisinin yayılma hızını belirleyen bir enerji yenileme değerine sahiptir. yeniden doldurulur. Bu sürümle birlikte herkesin N.O.V.A. saniyede 10'luk bir enerji yenileme değeri.
    N.O.V.A.'lar nasıl kiralanır?
    N.O.V.A.'ları mağazadan (Ekstralar bölümünde) veya sınırlı süreli paketler aracılığıyla satın almak için kiralayabilirsiniz.

5. teşekkürler

elektro bunu beğendi.
  6. Oyun içerisine takıp çıkarmak için bir tuş eklenecekmi bu n.o.v.a ları çünkü her enerji bittiginde hangara dönmemiz gerekecek buda bizi yorar oyun içerisine bir bilgi penceresi ve bir buton eklenirse takıp sökmek ve değiştirmek için başka n.o.v.a ile biz oyuncular için iyi olur

titans___ bunu beğendi.
  7. bu zamanla geliştirilecektir bence görüşlerinizi geri dönüş konusuna saklayın mutlaka konu oluşturulacaktır.birde işe yarıyorlarmı nasıl biraz bilgi verebilirmisin sanırım özellikler gelişi güzel geliyor mesela size ne denk geldi biraz bahsedermisin.

8. ___EGE___

___EGE___ User

bir b.. anlamdım türkçe tercümesini yaparsanız sevinirim

9. devam edeceksin sanırım ..

10. smoonrise

smoonrise User

Bu sanırım yabancı forum üzerinden alınan bildirinin çevirisi , TR Forumuna ait olan açıklama gelince daha anlaşılır olur zaten deneyenlerde tecrübelerini paylaşmaya başlar az çok forumda , biraz beklemek lazım .

11. titans___

titans___ User

ben tempest özellikleri uzun diyordum şükr etmek lazımmış , beterin beteri klişe de olsa malesef çok acı da olsa gerçek ben de link buldum atıyorum da ya bu oyuna yeni başlıyanlar için oyunu anlatan bir kitap yazılsa kaç sayfa olur veya cilt olur atıyım da linke bakın isterseniz gogle çeviriden bakarsınız ya da bakdınız https://board-en.darkorbit.com/threads/faq-n-o-v-a-content-expansion-2022.128289/#post-970160

12. Ben bir tanesini denedim kupon kodu sayesinde.
    globor geldi bana ve iki özellik verdi:
    1- NPClerden gelen TPlerden %2 artış.
    2- Bonus kutularından gelen ödüllerden %0,5 artış.

Bu özellikleri "çağrışım çipi" denilen mavi zımbırtı ve uridium ile artırabiliyorsunuz ( 5 levele kadar artıyor )
    NOVA sekmesinde, şans eseri gelen 3 yardımcının altlarında "tak" seçeneği var, buna basınca süre işliyor ve enerjisi ne kadar süre yeterse, size o kadar süre bonus veriyor. ( 300 k enerjisi var, o bitince -sanırım- bonuslar da bitiyor. denemek lazım ) " Çıkar" kısmına basınca, N.o.v.a. denen yardımcı duruyor ve dinlenmeye geçiyor ve kendini şarj ediyor.

Çok da karmaşık bir sistem değil bence. Ancak paymentte kalacak gibi duruyor bu N.o.v.a. muhabbeti. Pamuk eller cebe yani :D

30 tane nova aynı anda kiralanabiliyor. Oyunun gidişatını değiştirebilecek bir eklenti olmuş bu bence.

N.O.V.A.lar bize ne tür katkı verebiliyor peki şöyle bir bakalım.
    1- Geminize TP ve ŞP artışı, bonus kutularından daha çok uridium elde etme, kargo alanınızı genişletme ( üfff özelliğe bak :) ),
    1- Alfa beta ve gama kapılarında roket hasarını artırma, kalkan artırma, kaçınmayı artırma veriyor.
    3- PETin daha az yakıt harcaması, DPsinin artması, ısı seviyesinin artması, tamirat hızının artması,

Bir klişeyi söylemeden de geçmeyelim tabii. "Darkorbitte her şey paraya dönmüş" :D :D

Son düzenlenen: 7 Aralık 2022
    titans___ bunu beğendi.
  13. smoonrise

smoonrise User

Bir yanlış anlama oldu galiba konu hakkında soru soran ben değildim '' ___EGE___ '' isimli kullanıcıydı , birde eğer değişmedi ise forum üzerinde link atmak paylaşmak yasak aklında olsun . (Foruma ait olsa bile )

titans___ bunu beğendi.
  14. titans___

titans___ User

tmm da ben o okur zaten konuyu açan da hani link paylaşmak yasak da ben bilgilenmek isteyen için yazmıştım konu ile alakalı bir link diye attım , hani oraya bakıp bir şey anlarsan anlatman için sana atmam da ki nİDEN ondandır aslında , ha belki de bencden önce görüp okumuşsunudu r diyerek DEN bilmeN anlatabildim mi ?

15. titans___

titans___ User

o geliştirme için gerekli olanlar many verme dışında yok değil mi ? Hani var ise nasıl diycem de yani kasılcaz mı yenilikleri mi takip edicez ha gerçek hayat da insanlar başka meşgaleleri var daha anlaşılır kısa öz bir şeyler çıkartsalar malum mesela seprom veren kapı yapcaz modül için ebg döncez ve bunları bırakıp bu ne diye forum da chat de bilen birisi bir şey dedi mi diye uğraşıyorum benim açımdan , hani o kadar özellik çıkarttılar ki vip ile bile 20 tuşa basmak bir VS de imkansız hani VS lerde 3 özellikli gemileri eması , akıllı bombası , dp linki ve envayi çeşitlilikde lazerleri kullanmak , instası , buz roketi veya diğer roketleri kullanmak baya maharet istiyor , hani el melaikesi el becerisi gerekmiyor mu ?Yani daha habire oyuna yenilik diye bu kadar şey çıkartılması daha da bir şey gelmese mi diye diğer oyuncu fikirlerini de merak ediyorum açıkcası .

16. dükkanda uriyle satılıyor 100 bin uri karşılığı ayrıca verilen kupon kodu ile dark orbit hediye etmiş forumda kod paylaşılmış bir konuya bakıp takılıp kalmayın son mesajlardan en yeni güncel mesaj ve konuları takip edin.
    DOVANGUARD bu kupon kodu gir 1 ay vip ve novanı al.

ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
  17. smoonrise

smoonrise User

Okuma ile değil kullanıp deneyip tecrübe edenlerin bilgi vermesi daha doğru ve bende henüz denemedim yeni özelliği .

Link paylaşma yasağı benim belirlediğim kural değil ben hatırlatma yaptım sana kuralı , konu ile alakalı olduğu için yasak olur olmaz o kısmı yetkililerin bileceği benim insiyatifimde değil .

titans___ bunu beğendi.
  18. Dün dükkanda 100Kya yoktu, yeni gelmiş demekki. Bu iyi oldu :D

19. TR|SUBUTAY

TR|SUBUTAY S-Moderator Team Darkorbit

Sayfayı Paylaş