NPC Ödülü - Ekstra Enerji

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ☼»Ŝ•Σ•R•F•R•İ•Ĉ«☼ tarafından 15 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

NPC ödülü ekstra enerji versin mi?

1. Evet

92,4%
  2. Hayır

7,6%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Genelde ekstra enerji toplamak zordur ya katlayıcı ile kutu toplanır ya da palla toplanır fakat palla toplamak hem uzun sürüyor hemde düşman saldırabilir, katlayıcı da parayla herkes alamıyor.

Şimdi ekstra enerji kazanmak için alternatif olarak npc kestiğimizde normal ödüllerine ek olarak ekstra enerji verecek.

Örnek tablo; (Örnek olarak verilmiştir miktarı değişebilir.)
    NPC
    Ekstra Enerji
    Lordakium
    1​
    Boss Lordakium
    4​
    Uber Lordakium
    8​
    Kristallon
    2​
    Boss Kristallon
    6​
    Uber Kristallon
    12​
    Boss Devolarium
    2​
    Uber Devolarium
    4​
    Boss Sibelon
    3​
    Uber Sibelon
    6​
    Boss Sibelonit
    1​
    Uber Sibelonit
    2​
    Boss Kristallin
    1​
    Uber Kristallin
    3​
    Uber StreuneR
    2​
    Annihilator
    1​
    Battleray
    2​
    Deadly Battleray
    4​
    S: Bu ödüller nasıl verilecek?
    C: Tabloda belirttiğim npcleri kesince kesin olarak verilecek.

S: Neden diğer npcler yok?
    C: Küçük npcleri eklemedim çünkü aşırı kazanç sağlanabilir.

S: Kapı yaparken bu ödüller verilecek mi?
    C: Hayır.

S: Grup olarak kesince ne olacak?
    C: Şuan ki sisteme göre dağıtılacak.

S: Uber npc ödülleri paylaşımlı bu durumda ne olacak?
    C: Şuan ki sisteme göre dağıtılacak.

Konuda aklınıza gelen eksikler varsa söyleyin uygunsa eklerim :)

Son düzenlenen: 19 Mart 2016
    darko_pro1 bunu beğendi.
  2. Sürekli verdiği taktirde npc'lere yavaş yavaş geri dönüş olacağını düşünüyorum. Ciddi bir şekilde oyunu her gün oynayan bir oyuncu haftada rahatlıkla 1 kapı açabilir. Fikri uberlerden ve bosslardan nadir gelen günlük dosyasından esinlendiğini düşünüyorum. Eğer olursa 4-5 eskisi gibi şenlik yeri olur :)

3. Standart olarak her kestiğimizde verecek yazmak aklıma gelmemiş.

Aslında dünkü bir konuya mesaj yazan bi arkadaştan esinlenerek yazdım :)

4. Bir yandan arkadaşıma bahsettim bu konuyu ilk söylediği şey ''4-5 iyice çekilmez olur'' oldu. :D Biraz düşününce Bp'nin böyle bir güncellemeyi %100 olarak getireceğini sanmam arada bir şans olarak verir. Oda kalsın arkadaş güçlendirici ve dosya şansımı gg ile paylaşamam :D

5. Yapmayacakları kesinde şansa bırakacaklarını da hiç sanmam.

Whiterainbow bunu beğendi.
  6. olsa güzel olur +1

7. Fikri senden mi almıştım unuttum konuyuda bulamadım :)

8. Aliens

Aliens User

Kesinlikle destekliyorum. Çok kapı yapan biri olarak söylüyorum. Kapılardaki vermesin. ABG özellikle. Sonsuza dek dönülür yoksa.

9. Sen hiç konu açarmıydın :D +1

10. Buda önemli bir nokta hemen ekleyim.
    Fikir konusu pek açmazdım ama güzel geldi açtım :)

11. Merhaba ☼»Ŝ•Σ•R•F•R•İ•Ĉ«☼ arkadaşımızın getirdiği fikir bence çok mantıklı ve kesinlikle oyuncunun tekrar DO ya dönmesini sağlayacak en büyük adım olabilir.

İnsanlar haritalarda kimsenin kalmadığı kimsenin yaratık kesmek ile uğraşmadığını zaten görüyor eski şen şakrak haritalar dolusu oyuncuları bu sistemle oyuna tekrar döndürüleceğine ben eminim.

Full gemiler ile gelişememiş gemilerin arasındaki farkı bu sistemle oyunda online olma saatine göre artık oyuncular kendileri belirleyebilir ne kadar emek harcarsan o kadar kazanırsın bence kesinlikle desteklenmesi gereken çok önemli bir konu olmuş.

DO'nunda işine gelmeyecek hiç bir şey yok bu sistemde oyuncuların oyunu online olarak oynuyor olması onlar için zaten bir getiri olduğu için yaratık başına verilen GG dağılımı da çok güzel olmuş oyunu canlandıracak en büyük adım olur eğer ki bu sistem gerçekleşirse.

Konu ve fikir sahibine teşekkür ediyorum.Konuyu güncel tutup oy toplanmalı fikir havuzundaki en hoşuma giden konu olmuş oynadığım oyunun eski ve güzel hallerini tekrar görmek isterim.

12. Aliens

Aliens User

LoW ve onun gibi özel haritalar da vermesin. Öyle olursa kimsenin dokunamayacağı ve zaten karlı olan Low'dan haritalardaki kalan 3-5 adam da gider. LoW çok yapan biri olarak LoW verirse oyum olumsuz olur.. Ezik yaratıklara ki bu Strauner ve Lordakia onların normallerine de koyma. Tek bir kapı enerji versin oda kronos. Onun NPC'leri adetler halinde verebilir. Nasıl olsa enerji ile açılmıyor ve ard arda dönme şansın yok. Ve ödül dağılımını Boss-Uber dizilimine göre yap. Strauner 1 veriyorsa Boss'u 4, Uber'i 8 vermeli. Az 4-5'e teşvikte olmalı anlayacağın. Ve Korsanlara da bu EE olayını cüzzi miktarda ekle. Oralarda canlansın. Kesecek adam bulamıyoruz. :D:D:D

13. Akşam olunca düşünecem bakalım.

Öncelikle teşekkür ederim.

Aslında DO'nun işine gelmeyen bir fikir. Para ile enerji satıyorlar ve kapı için uri çekmeye çalışanlarıda düşünürsek bir miktar para kaybı yaşarlar buda işlerine gelmez. Oyuncuyu önemsemiyorlar gelen paraya bakarlar.

14. Gelen paraya bakması için elinde oyunu oynayacak oyuncu olması gerekir 3 5 tane fabrikatör çocuğu ile bu oyunu idare edebilceklerinimi sanıyorsun :D bu düşünceniz yüzünden kaybediyoruz işte siz olmazsanız bunlar burda olmaz bunu unutmayın oynamayıverirsin olur biter 2006 dan beri kazanmış bir oyun torununa torbasına yetecek kadar parayı kazanmış halende kazanıyorlar oyuna para yatıran 2. en büyük server olduğnuzu unutmayın ingiltere sonrasında türkiye oyuncusu geliyor ve sizin oynadığınız oyuna bakın birde o adamların serverlerindeki oyunlara bakın kimin neyi nasıl şımarttığı ortada :D iyi forumlar dilerim...

15. GREED

GREED User

PEki grupsak ?? Onun dışında +1

16. Aliens

Aliens User

İlk sıkana versin. :D Rütbesi ilk sıkana verdiği gibi.

GREED bunu beğendi.
  17. GREED

GREED User

Onu da konu sahibi bilir :)

18. minareyi çalmak bizden kılıfına uydurmak do dan.onun için ödül ve yaratıkları düzenlemek onların işi pekte kafa yormaya gerek yok..ama ben derimki do bu oyunu kapatır bu fikri hayata geçirmez..herşeye rağmen inadına olumlu..

19. Grup olayı aklımdaydı onu eklememişim ama iyi düşünmek lazım. 1-2 saat sonra sorun çıkmazsa konuda düzenlemeler yaparım :)

GREED bunu beğendi.
  20. Aliens

Aliens User

Ama dediğim gibi. Kesinlikle Low'da olmamalı. Yoksa iyicene normal npcleri bitirir.

GREED bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.