Odysseus Lazeri özellikleri

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve [][][]-[][][] tarafından 14 Mart 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Temel Hasar =220
    Kritik vuruş hasarı = max 440 (herhangi bir destekten etkilenmez.)
    Kritik vurma şansı = max %50(her 2 atıştan biri kritik)

Kritik vurma şansı gemiye takılan her lazerde %3 artar.
    3 veya daha fazla lazer takılıysa(gemi slotlarına) +9 kritik şansı.
    yani 10 lazer taktınız 10x3=30 + 9 set bonusu toplam 39 kritik vuruş şansı.

DÜZELTME: Şimdi çözdüm; kritik vuruş sadece gemi slotarına takılan lazerler için geçerli. Yani bu lazerden goli plus vs. için max 18 adet gerekli. droitler prometheus ile devam.
    set bonusu ile beraber 14. lazerde %50 şansa ulaşılıyor, yani Citadel için nerf anlamına geliyor bu. 10 lazer ile %39da kalıyor. (Droitlere takılanlarla yüzde 50'ye çıksa bile droite takılanlar kritik vurmuyor.)

Bu arada hasar destekleri biraz daha artarsa bu lazer bonusları da gereksiz kalacak.
    %169 Destekli Hasar =371
    Kritik Vuruş Hasarı = 440
    60+55+32+12+10=159 seprom +(bo1,bo2,bo2-grup,dlb,npc)+modül+solaris plus yeteneği+havoc,spartan

%207 Destekli Hasar =455
    Kritik Vuruş Hasarı = 440
    60+55+32+50+10=197=seprom +(bo1,bo2,bo2-grup,dlb,npc)+modül+diminisher yeteneği+havoc,spartan

Son düzenlenen: 14 Mart 2024
    **HaCıNuRi** bunu beğendi.
  2. byeno7

byeno7 User

Her iki atıştan birinin kritik atış olacağını düşünmüyorum. Bu oyunda ''şans'' kelimesi geçiyorsa durup bir düşünmek gerekiyor. İki üç atış peş peşe de kritik atış denk gelebilir veya 10 atış sonrası kritik atış gelebilir şanstan kasıt bence bu aynı kapılardan veya kutulardan düşen itemler gibi şansı kalmış.

3. teoride 1000 atışın normal sonuncunun kritik olmasıda mümkün:D ama ben ortalama olarak dedim bende ama aşağı yukarı 10 atıştan 4-6 sı kritik vurur.

4. joetly

joetly User

şimdilik bu lazeri sadece savaş bileti takasından temin edebiliyoruz değil mi?

5. ilkerbufe

ilkerbufe User

Şimdi bu lazer prometheus'tan daha iyi diyebilir miyiz peki? Tam pro tamamladım bu çıktı. Hayattaki şansım

6. .RiMuRuRu.

.RiMuRuRu. User

Yok mu bir uzman, promethus asmodeus ve oddy lazerlerini kıyaslayacak?

Ayrıca cerberus diroit ile spartanı da kıyaslarsa sevindirik oluruz :D

7. byeno7

byeno7 User

-Ben bu oyuna para yatırmam oyunda kasılarak gelişirim diyorsan -> promethus
    -BL haritasında TP/ŞP veren görevler, ebg ve SG3N-B03 toplamak için yine -> promethus
    -Odysseus belki pvpde iş yapar ama kritik vuruş şans olarak geçtiği için tam emin olamadım. Hani pro lazer gibi 5 atışta bir gibi kesin ifade olsaydı %100 odysseus derdim.

Cerberus: Etkinlikler ve kapılar için ideal yani npc odaklı oynuyorsan (%10 Npc hasarı, %5 lazer hasarı ve %10 kaçınma veriyor)
    Spartan: Genel olarak her alanda kullanılabilir pvp/pve (%10 hasar, %15dp, %10 kalkan)

ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
  8. pro odysseus
    temel hasar (TH) = 210 220
    kritik hasar (KH) = 410 440
    %150 destekli TH = 315 330
    %150 destekli KH = 515 440
    kritik atış sıklığı = 5.atış 2.atış

pro lazer her 5. atışta destekli TH + 200 hasar verir.
    odysseus her atışta %50 şans ile sabit 440 vurur.

10 atışta toplam hasar:
    pro =3550 (8x315)+(2x515)
    odysseus =3850 (5x330)+(5x440) 5 normal 5 kritik
    5 atışta toplam hasar:
    pro=1775
    odysseus=xxxx(0 normal 5 kritik)
    xxxx(1 normal 4 kritik)
    1980 (2 normal 3 kritik)
    1870(3 normal 2 kritik)
    1760(4 normal 1 kritik)
    xxxx (5 normal 0 kritik)

5 atışta %66-67 ihtimalle prodan daha yüksek vuruyor.

-konfirgasyon değişiminde pro eğer 4. normal atıştaysa toplam 8 normal bir kritik vurmuş oluyor. odysseus lazerinde böyle bir problem yok.
    -odysseus her 2 atıştan birinde desteklerden, sepromdan vs.den bağımsız sabit 440 vuruyor.

%50 kritik vruma şansı durumunda odysseus daha iyi gibi duruyor.
    ancak ben %50 şansa ulaşmadan takmam bu lazerleri. yani en az 14 tane toplarsam takarım.

Son düzenlenen: 16 Mart 2024
    ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
  9. Şuan saat geç birazda uykum var..
    Belkide buradaki açıklamada yazmışsınızdır ben görememişimdir,
    Ama yinede yazayım, siz biliyorsanız tekrardan doğrularsınız,

Oddyseus lazerinin %50 kritik olasılığı her iki vuruştan 1'i %100 kritik olarak belirtilmemiş, ve bu hesaplamaları buna göremi yaptınız?

Yani belkide oddyseus 3 atıştan birinede zarlı sistemle %50'yi ihtimal alabilir..Umarım anlatabilmişimdir,

Şöyle düşün elinde 8 tane kapak var bu 8 kapağın 4'ünde 1 ve 2 olarak ayırıyorsun toplam 4 tane 1 oluyor toplam 4 tane de 2 oluyor.

Şimdi 1 ve 2 ileri birleştiriyorsun toplamda 4 tane 2'li kapağın oluyor birinde 1 birinde 2

Bu kapakları tıpkı zar atar gibi atıyorsun 2 tane kapak atıyorsun amacın 1 sayısını bulmak ve açtığın kapak 2 geliyor
    Sonra 2.Partide ki 2'li paketleri atıyorsun yine amacın 1'i bulmak karıştırıyorsun atıyorsun tekrar 2 geliyor
    Sonra 3.Partide ki 2'li paketleri atıyorsun yine 2 geliyor,

Yani demek istediğim bu evet 1 ve 2 arasında ki şans %50 fakat üst üste 4 kere 2 gelme şansıda var?

10. burada belirttim.
    5 atışta en az 2 kritik atış yaparsa prodan daha fazla hasar veriyor.
    atış sayısı 5 in katları değilse odysseusun fazla vurma ihtimali çok daha artar.

11. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

orada gözden kaçan bir şey var... Bakın sayfada diyor ki aşağıda görüldüğü gibi kritik vuruş şansı geminize taktığınız lazer sayısıyla alakalı..
    Verilen tabloya göre 18 lazer takarsanız gemiye 100 atıştan %50 si kritik atış oluyor. 3 tane taktıysanız %9 u kritik vuruş oluyor..
    Nereden alınıyor onu bilmiyorum. Ne satışta var nede savaş biletinde. Savaş biletinde asmadeus var.. Bazı videolarda savaş bileti ganimet anahtarı kutusundan çıktığı görülüyor.. Nereden alındığını bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

"· Kullanılan (kuşanan) her lazer, Kritik Vuruş Şansını %3 artırır ve set bonusu, 3 lazer kuşanıldığında etkinleştirilebilir (%9 ek Vuruş Şansı)."

12. Fuatbey24

Fuatbey24 User

Hocam bu lazer 3 atışta 1 kritik vuruyor. Ancak bl haritasında hasarın düşüyor. Bir arkadaşımda 8 adet var. Gayette memnun aldığı için

13. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

geliştirmesi 18 level pro gücüyle kıyaslamak lazım. Verilen değerler yakın gibi.. 16 level pro 225,75 temel hasar veriyor ortalama hasarı 197,5 yeni lazerinde büyük ihtimal ortalama hasarı 200 civarıdır. Yeni lazeri 18 adet koymazsan çok fark yok. Fullersen epey fark olur.
    Ama hala nereden alıyorlar göremedim.. Millet alıyor biz bakıyoruz server farkı sanırım. Gloabal 6 avrupada yok