Ölümsüz gemi mi Kaçınma hesaplama

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve -By_CesuR- tarafından 2 Eylül 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Merhaba kaçınma ile ilgili hesaplama yaptım elimde olan gemiler ve modüller ile bu kadar çıktı.

Aşağıdaki oranlarda tek modül yani sarı modül ele alındı. Diğer modüllerden de kaçınma çıkabiliyor. Onları da elinde olan dahil etsin.

Mimesis gemisi

Özellik = 65 ( 270 sn bekleme süresi var. Destekler ile 120 saniyeye kadar düşebilir )
    cerberus = 10
    droid duzeni = 5
    modül = 5
    yetenek ağacı = 16
    toplam = 101

Mimesis bu konuda harika. Üstelik %40 vuruş ıskalama roketi ve diğer modüllerden çıkacak kaçınmalar dahil değil.

ORCUS

cerberus = 10
    droid duzeni = 5
    modül = 8.5 (orcus modülleri 1,7 kadar katlar. 5 lik Modülü 1,7 ile çarparsak 8,5 olur. )
    yetenek ağacı = 16
    toplam = 39.5 ( diğer modüllerden 1 kaçınma çıksa toplam 42 oluyor )

GOLİAT PLUS
    Pasif yetenek = 5 ( ısı salınımı 5 olunca pasif yeteneklerdeki kaçınmaya %5 ekler)
    cerberus = 10
    droid duzeni = 5
    modül = 5
    yetenek ağacı = 16
    toplam = 41

Genel olarak baktığımızda % 26 standart değer ( droid düzeni +modül+ yetenek ağacı) Bu açıdan bakarsak orcus ve goliath plus avantajlı. Fakat yetenekler ve cerberuslar eklenince Mimesis birinci. Bence Solace plus , spectrum yetenekleri göz önüne alırsak Öldürmesi epey zor olabilir..

2. sanırım goli plusun pasif yeteneğini yanlış söylemişsin eskiden pasif yeteneği petin darbe puanını artırırdı şuanda mümkünmü bilmiyorum ayrıca elinde olmayan kararlı mimesis modüllerini hesaba katarsak ve sarıda 20 kaçınma bulanlar var modüllerden yüzde 30 kerberus ve yıldızdan yüzde 15 argeden yüzde 12 ve yetenekten yüzde 65 i hesapladığımızda yüzde 122 lik bir kaçınma oranıyla karşılaşıyoruz bu oyunda aslında mümkün ancak bu bile mimesis in oyunda canlanmasına yetmez goli plusa kaçınma bulan zaten goli oynar

-By_CesuR- bunu beğendi.
  3. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Bende goliye 19 kaçınma var ona rağmen nimesise yaklaşamıyor. Çünkü yetenek %65 veriyor. Ayrıca nimesiste çift roket desteği var triskeselan takarak yetenek süresini çok fazla düşürebiliyoruz. Yok pasif yetenekte hata yok forumdan baktım. Isı salınımı seviyeniz 5 olduğunda %5 geminin pasif özelliklerine veriyor. Bence nimesis doğru kullanılırsa epye zorlar milleti :))

4. smoonrise

smoonrise User

Kaçınma oranı %75 ile sınırlandırıldı diye hatırlıyorum hatalıysam düzeltsin güncel bilgisi olan ama gemi yeni çıktığında bu özellik aynı orcus gibi şikayetler sonrası buff deniyordu o kelimeye sanırım :D sınırlandırıldı ve mimesis kaçınmayı etkin kullanmak için kalkan konfisi lazım ve kalkan lazeri ile bu konfiyi beslemek lazım yani sab çekip savaşmak lazım , old orbit yıllarında 1 ağır 1 hız konfisi zamanı için belki iş yapar ama günümüz avcı konfi 300 - 400 vuruş yapanlar dönemi için tercih sebebi olacak bir gemi değil , labirent etkinliğinde labirentten ışınlanmaya veya biraz goli plus hızlarına yakın hız bulunursa 5-3 de bot kesmeye uyanırsa gemiler kaçmak için ışınlanma özeliği gibi amaca yönelik işlerde kullanılabilir ama farklı düşüncelerede saygımız var ;)

5. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Gemi yeteneği olan kaçınmanın üzerinde %65 kaçınma %25 lazer hasarı artar diyor. şöyle yapıyorum, halkada 1m üstü kalkanla dalıyorum. Çift roket atarın birinde %80 hasar veren ve kalkanının yarısını sana veren roket takılı. Diğerinde Kalkan % 50 kalkan ve darbe takılı. Yarıya geldiğinde karşının epey canını yemiş oluyorsunuz ozaman burguya geçip kalkan yüklemesi açıyorum. Birde petten çekiyorum. Zaten enerji transferinden can doluyor. Üstüne dp link açıyorum. Dp link bitişine kami atıyorum. Normal rokette de 5 saniyeliğine %40 atış ıskalatan roketten atıyorum arada. Bunların hepsini konbinlediğinizde 15 saniyeye yakın o güçte vurabiliyorsunuz.. Yani kısacası baya bir uğraştıyorum karşıdakini kesemediğimde oluyor :)))

6. smoonrise

smoonrise User

Güzel taktik ne diyim başarı oranı yüksek ise aynı yerden devam etmek lazım ve çok dillendirmemek lazım her ortamda Hayırlı işler diliyorum ;):D

-By_CesuR- bunu beğendi.
  7. tryhardD

tryhardD User

Bu konuda ağzım yandığı ve son olaydan sonra oyunu sırf bu sebeple bıraktığım için yazmak zorunda hissediyorum:
    1-Mimesiste an itibariyle net sayı verilmemekle beraber kendi tecrübeme göre %90 civarında bir kaçınma sınırı var. Bunu elimde bulunan toplam %31 kaçınma sağlayan 3 modüle göre söylüyorum, npclere karşı bile %100 kaçınmaya ulaşamıyorsunuz.
    2-Üstüne bu kaçınmalar roket isabeti teknolojisi kullanılması halinde roketlere, akıllı mayına, pet mega mayına, pet kamikazesine, berserker yansıtmasına, solaris/keres/hecate tarzı kalkana hasar verebilen gemilere karşı hiçbir işe yaramıyor.
    3-Bunların üstüne oyundaki kalkansız gezme metası sebebiyle kalkan çekmek için çevre npc ve kendi petiniz (o da yüvsit seviyesi 4 ve üstü olduğu durumda bug olup kalkan çektirmiyordu düzeldi mi bilmiyorum) harici bir seçeneğiniz olmayacak. Tabi şarj lazeri hasarı ıskalama durumunda da kaybolmadığı için yiyeceğiniz minimum hasarın 200-250k (yeni lazerlerle muhtemelen 300k geçer) olacağını ve buna göre konfi yapmanız gerekeceğini düşünün.
    4-Tüm bunları göze aldıysanız yeteneğin aktif formunda saniyede %10 kalkan kaybedeceğinizi, verdiği hız bonusu ile ful hız konfisiyle bile 660 hızda dolanacağınızı (gemideki kaçınma veren modülleri hızla değiştirmeyi düşünmeyin bile %10 hız taksanız bile 708 oluyor goli plus ve pusat pluslarla kapışmada iyi şanslar :) ), alacağınız hasar bonusu olsa bile zaten bu bonusu sürekli sab atmak zorunda kalacağınız için totalde etkisiz kalacağını, şarj lazerinin sabla çalışmadığını eklemek zorundayım.
    5-Geldik en sevdiğim (!) noktaya: Zaten bu kadar problemli bir gemiye gidip başta bug denilip sonra bilerek yaptık (saimonun kendi sözü herkes tanır bu vatandaşı ...) denilerek yaklaşık 1 sene önce bir nerf daha atıldı, onu bile beceremediler ben bir daha raporladığımda (çünkü bug oldu düzeltmeye çalışıyoruz dediklerine inanarak raporladım, tüm gemi tasarımlarını tek hamlede nerfleyemediler) eksik kalanları nerflediler. Nerfi farketmeyenlere açıklayayım: Geminin kaçınma bonusu veren aktif yeteneği olan 'Sinyal Bozucu' yeteneği gemi çıktığından beri kalkanınızı 0'a indirmediğiniz sürece açık kalabiliyordu, bu durumda PVE için ve çoğu PVP senaryosu için (herkes 1v3 oynayıp dal kaç yaptığı için) savunma yaparak oynanabilirlik sağlıyordu (tabi bunu yapabilmek için gemiye ful kaçınma dizmeniz gerekiyordu ve üstüne arge ayarı gerekebiliyordu kalkan sıklığınızı bilerek bozmanız, bu yatırımı orcus vs gemilere yaparak çok daha fazla kazanım sağlayabiliyorsunuz.). Bu yeteneğe 30 saniye sınırı getirildi. Bu yolla bu geminin tüm PVE potansiyeli yok edildiği gibi PVP için de adamı kaçırdığınız saniye işiniz bitiyor (ek not: adamın dp-link açtığını, ema/insta attığını, citadel plus getirip 20 saniye ölümsüz olduğunu da hesaba katınca 30 saniye çok komik kalıyor...)
    6-Gel gelelim bu gemiyi alternatif bir gemiyle kıyaslamaya:Orcus. Bu geminin 1,75 kat modül katlamasının ne kadar güçlü olabileceğini sadece video olarak aratırsanız çok net görürsünüz bir videosu var. Ve orada göreceğiniz şey için hiçbir şart yok :) Ve daha da komiği o kaçınma mindfire'a bile çalışıyor bende sadece 1 tane %20 kaçınma modülü ile bile mindin nasıl ıskaladığını tecrübe ettim, bu durumu mimesisle asla yaşayamazsınız... Ve muhtemelen o gemide kaçınmada bir üst sınır da yok, bilgiyi isteyen sorup öğrenip paylaşabilir.
    Sonuçta karşımızda ilk çıktığında nefret topladığı için tekrar tekrar nerflenen ve kullanılamaz hale getirilmiş oldukça pahalı bir gemi var.
    Bu yazdıklarımdan sonra hala geminin güçlü olduğunu düşünüyor musunuz :D

Son düzenlenen: 3 Eylül 2024