olasılık

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve dolubey tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. dolubey

dolubey User

kapılarda ki olasılık hatalarına deginmek istiyorum
    1200 defa gg açtım bu da demek oluyor ki 156 tane kapı çıkacak (%13) bu kapıları alfa beta ve gamma da açtım yani her kapı 52 defa açılacak benim alfa kapım 24 ten 33 yükseldi yanii %577 oranla o kapının açılması gerekti ama hala 33 te hani bu bütün olasılıkları altüst eden birşey birde söyle birşeye deginecegim ben gg açarken 100 tane açıyorum kapıyı ilk aççamya başladıgım da 12 13 14 15 tane kapı çıkıyor ama sonlara dogru artık 100 gg de 2-3 -5 kapı çıkıyor bu olasılık degil aldatmaca bence neden se ilk kapı zamanları dogru sonradan yanlış oluyor ve bu olasılık desteklenmeli bu kapının verildigi ödül %25 havoc lf4 gibi birşey degil çünkü bunlar tüm oyuncuların ortak oldugu bir olasılık ama kapı sahsa ait bi olasılık lütfen artık bi düzen getirin daha alfayı açmak için kaç gg lazım hesabımın invelenmesini istityorum

SLMGLTKN[ULUS] bunu beğendi.
  2. dolubey

dolubey User

mantıksız sorumun cevabı degil kesinlikle degil

3. FENOMEN

FENOMEN User

Merhaba;

%13 ihtimal demek her 100 gg de 13 kapı parçası çıkacak diye bir kaide yoktur. Zaten eğer her 100 enerjide 13 tane kesin çıksaydı olasılık denmezdi. %13 olarak kastedilen şey her enerji basmanızda o enerjinin kapı parçası olma ihtimali %13 tür. Yani özetle bunu belirtebiliriz 100 enerjide 26 kapı parçası da çıkabilir hiç bir parça çıkmayabilir de bu ihtimal dahilindedir. Ayrıca kapı parçası tek bir kez çıkmaz. Aynı kapı parçası birden çok kez çıkabilir bu durumda çarpan olarak hesabınıza yazılıyor. Bu durumda kapı parçaları arttıkça aynı kapı parçasının çıkma ihtimalide artıyor bundan dolayı kapılar sona ulaştıkça daha az parça bulunuyor. Bu oyunun bir parçası bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok.

>>> iPad Kazanmak İster misiniz ? Detaylar İçin Tıklayın <<<

İyi forumlar...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.