Öneri Oldschool DarkOrbit

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve farmerhakan tarafından 19 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Böyle bir sunucu ister miydiniz?

1. Evet

78,9%
  2. Hayır

21,1%
  1. Herkese iyi akşamlar. Benim ne zamandır kafamı kurcalayan ve eden bir düşünce oldu bu. Darkorbit eğer bizim önerilerimizi ve fikirlerimizi dinler veya da okursa çok iyi kitle kazanımı elde edeceğini düşünüyorum. Benim önerim ve fikrim şudur;
    Darkorbit bir sunucu açıp herkese özel olarak yazılımı farklı işlenimi her şeyi eski tip Darkorbit olacak şekilde bir sunucu açmasıdır. Örnek vermek gerekirse 2010-2013 senesi arası oluşan Darkorbit Reloaded güncellemesi gelmişti henüz LF-4 te yeni çıkmıştı onun gibi bir sunucu açıp tekrar oyuncularını geri kazanabilir. Oyunu içinde payment yine olabilir ama bot yazılımı olmayacak şekilde yapmaları lazım şahsen benim gibi düşünen yüzlerce kişi vardır benim şahsi görüşüm budur. Benim gibi eskileri yad etmek isteyen çok kardeşimiz vardır.

2. SELGAE

SELGAE Guest

Merhaba,

Fikrinizi indekse ekledim. Sizin gibi düşünen oyuncular olabileceğini düşünüyorum.

Fikrin gelişmesine katkıda bulunmak adına olumlu yönde oy kullandım. Başarılar...

İyi forumlar :)

farmerhakan ve .Hakan. bunu beğendi.
  3. Çok teşekkür ederim modum eksik olmayın :)

SELGAE bunu beğendi.
  4. smoonrise

smoonrise User

Oyum olumlu ;
    Gerçekten o zaman diliminde hem çok fazla aktif hemde görece kalabalık ( kendi çapımızda :D ) sayı ile güzel bir klan ts ortamında oynadım ve space pvp savaşları görevlerin çok keyifli olduğu JP nin çok daha çekişmeli ve keyifli olduğu zamanlardır , bence zirve zamanı en özlenen zamanlar olması lazım hem illegalsiz hemde çok aktif oyuncu hemde daha stabil bir oyun eee daha ne olsun , yeniden o günlerin izlerini görmek hiç fena olmaz .
    ( 8 iris zamanlarıda güzeldi ama gelişen oyun ve daha güçlü gemiye ulaşmam 2010ların sonrası olduğu için ilk tercihim o yıllar )

lordm0zart bunu beğendi.
  5. böyle bir şey olsa en az benim çevremden 6 kişi oyuna geri döner hemde paralı şekilde. darkorbiti evvela çinlilerin elinden almak gerek.

MUKA bunu beğendi.
  6. Bir ara bu yapıldı BP firiması altında uridium wars oyunu vardı Facebook oyunları içinde, oyun tamamen eski 2009 clienti üzerinde çalışıyordu ancak mark zuckerberg amca o zamanlarda çocukların küçük yaşta annelerinin ve babalarının kredi kartlarını kullanmasından yurt dışında çok büyük davalarla yüz yüze gelince uridium wars diğer facebook oyunları gibi yok oldu çünkü facebook games kaldırıldı tamamen. BP kendisi devam ettirebilirdi ama bilin bakalım ne eksik kalırdı? Para tabii ki.

Şu an bu oyunun pek bir muadili yok hatta uzun zamandır yok. Çeşitli replikaları var herkes oraya gitti ama DO'nun birebir muadili ne yazık ki yok. Bunu bilen BP yıllarca aynı şeylerin ekmeğini yedi. 2-3 senede bir meta değiştir, her sene yeni gemi çıkar vurdumu x-1 veya x-8'e göndersin çay içmeye, araya lazer, kalkan bilmem ne serpiştir o kadar.

Kısacası adamlar copy paste ile para kazandılar. Old school server neden açsınlar ki? Şu an herkes bunu istiyor ama kimsenin fark etmediği bir şey var. Eğer o oldschool server gelirse herkes 1-2 hafta oynar bırakır ve pek oynayan olmadığı için boş boş durur. Herkes oyunun eski halinden ziyade o eski günleri özlüyor. Eskiler eskiden güzeldi. He şahsen ben oldschool server açılsa kesin oynarım en azından 2015 metasına kadar geri geri getirseler yeter veya 2009-2013 metasıda olur. Full havoc ve hercul olmaya çalıştığımız zamanlar...

Ben +1 oy vereceğim bu konuya ama bu konular defalarca açıldı her forumda ancak BP ısrarla yapmak istemiyor. Oyunun en büyük yayıncıları bile Youtube'da video çekmeyi bıraktı. Kill Medium, Terror The Legend vs hepsi bırakmış neredeyse.

Kısacası okeye dönüyoruz.

7. Botlar, artan fiyatlar insanların bunları görüp oyunu bırakmaları çok normal tabii ki. 2010-2014 arası etkinlikler vs hepsi çok güzeldi mesela yılbaşı etkinliklri bahar şenliği etkinlikleri insanlar bunlardan zevk alarak oyunun herkese eşit davrandığı dönemde hiç bıkmadan arkadaşlarıyla oynayabiliyordu gelişmek uzun sürüyor fakat bunun tadını çıkarabiliyordu bıkmıyordu ama şimdi adam 1 2 aya bot sayesinde full oluyor ve yapacak bir şeyi kalmıyor bundan nasıl zevk alıyorlar anlamış değilim zaten. BP den tek isteğim yeni bir server açılması ve eski özlenen DarkOrbit'in sade o eski günlerdeki hali. En fazla alpha,beta,gamma,delta,epsilon ve zeta kapıları olsun yeter insanlar oyunun tadını çıkara çıkara oynaması eskiden yapılan etkinlikler. Eskiden istila kapısı daha eğlenceliydi dolu dolu olurdu kapıdan girmek için sıra beklediğim günleri bilirim :D Yani uzun lafın kısası benim gibi bir çok insan DarkOrbit'in o klasik sade günlerini özlüyor. Umarım BigPoint biraz da olsa bu konuda oyuncuları dinler fikirlerini alır.

8. KruelSiege

KruelSiege User

Ben katılmıyorum. Oyunun şu anki hali "taktiksel" olarak daha güzel. Gemi, yetenek ve modül çeşitliliği güzel. Botlar ve teknik sorunlar ortadan kaldırılsa oyun tadından yenmez. LF-3'lü, LF-4'lü günlere dönmek istemem.

9. lordm0zart

lordm0zart User

oyunda taktik olduğunu düşünmüyorum, rsb beyaz karışınca 400-500 k hasar çıkarıyor adam, ilk vuran vs yi alıyor, 10-15 saniyede gemi mi patlar, yer yer 5 saniye :D, full+full olmayan adamın oyunda tutunma şansı yok