Orcus gemisi abartılı mı?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve BŁΛCK-STOИΞ tarafından 2 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Orcus gemisi modülleri ikiye katlama özelliği kalkmalı mı?

 1. EVET

  oy sayısı 43
  57,3%
 2. HAYIR

  oy sayısı 32
  42,7%
 1. Sizcede Orcus gemisi gereğinden fazla modül verilerek ve modül özelliklerini ikiye katlayarak abartılmadı mı?
  Tüm gemiler resmen çöp oldu oyun eski tadını vermiyor artık.
  Farklı gemi kullanamıyoruz Orcusa kıyasla hem az vuruyor hem modülleri daha kötü en önemliside hız modülü çıkan bir Orcusa göre kaplumbağa gibi kalıyor.
  Tabiki bu benim fikrim ama, bence sayın ilgili arkadaşların gemiler arasındaki bu güç dengesine bir el atmaları gerekiyor.
   
  grasio61, Sefa(1) ve ÖLÜM_M£L£G! bunu beğendi.
 2. Bence aynı kalmalı bl haritaları için çok uygun bir gemi. Ayrıca gemi etkinlikle beraber bütün oyunculara sunuldu herkes alabilirdi.
   
 3. Aslında olay herkeste olup olmaması değil , herkeste orcus olunca da bu sefer haritalarda sadece orcus göreceğiz , gemi çeşitliliği olsun istiyoruz . Orcus BL için bence de çok uygun bir gemi ve böyle de kalmalı , ama PvP konusunda aşırı üstün olma potansiyeli var , o potansiyeli biraz kısmaları gerekiyor . Modüllerin 2 kat etki etmesinden ötürü absürt derecelerde kalkan delmeye ya da hıza sahip oluyor , benim tahminim ileride 1.5 kat etki edecek şekilde değiştirebilirler .
  Çok kaliteli orcus modüllerine sahip oyuncuların çoğu bu fikre sıcak bakmaz heralde . Orcus'a ya da modüllerine sahip olmayanlar ise güçsüzleşmesini isteyebilirler . Benim tek isteğim gemi çeşitliliği olması . Mesela orcus gemisinden önce getirilen solaris ya da retiarus gibi etkinlik gemilerinin oyundaki yerini hala anlamış değilim , zaten bu gemileri kullanan çok az oyuncu var . Buna çare bulmaları gerekiyor :rolleyes:

  Bence x2 özelliğinin tamamen kalkması çok ağır olur , ikinci bir mimesis vakası olur , sonra gemiyi kimse kullanmaz :D Tabi bu benim düşüncem :rolleyes:
   
  legendw. bunu beğendi.
 4. Tamam etki ediyosa BL ve kapılarda etki etsin, benim Orcus gemimde fena değil %18 kalkan delme var karşıdaki adamın kalkanına vurmadan direk canına vuruyor. Benim derdim orcus gemisi değil aslında, benim derdim farklı gemi kullanamamamız. Ben savaşırken istediğim zaman Sayborg veya dimisher falan kullanamıcaksam oyunun ne anlamı kalıyor.
   
 5. moonn

  moonn User

  Haklı. O kadar gemiye ne gerek var o zaman?
   
  BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 6. legendw.

  legendw. User

  +1 ile katılıyorum. Sürüyle modül geldi ama Orcus revaçta şu an. Özelliği sağolsun. Önce Solace oynuyordu herkes, sonra biraz çeşit oldu. Orcus çıktı yine başa sardılar. Sırf bu yüzden Küresel girip PVe takılıyorum sadece.
   
  moonn ve BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 7. Dogu588

  Dogu588 User

  Orcusun bu x2 özelliğinin sadece npclerde işe yaraması taraftarıyım.
   
 8. Merak etmeyin etkinlikler devam edecek yeni gemi çıkacak orcusun özelliği düşürülecek yine herkes yeni çıkan gemi için modüldür başka bişeydir çabalayacak, şuan üst seviye oyuncuların gönlü hoş tutuluyor, biraz daha zamanı var şimdilik orcus zirvede duracak gemiyi alan modül çıkaran mutlu alamayan yada iyi modül çıkaramayan bizim gibi bekleyecek yapacak bişey yok. Orcus'a gelene kadar bir düzine sorun çözülmesi lazım fakat çözülmüyor, darkorbitin durumu aynı türkiyenin durumu gibi :) düzeltilmesi gereken çok önemli şeyler varken gereksiz şeyler için uğraşılıyor.
   
  BŁΛCK-STOИΞ ve Dogu588 bunu beğendi.
 9. palaza

  palaza User

  ben oyuna başladığımdan beri sentinel oynuyordum 5 kişi arasına dalıp 2 3 adam çıkarttığım oluyordu patlasamda bir zevk alıyordum ama şimdi bu orcusa gelen kalkan delmeler geminin işlevini bitirdi resmen. herkesin sevdiği bir gemi vardır benimkisi sentineldi artik 10saniye dayanmıyor .
  ve ayrıca orcus gemisinin artık kötü bir yanı yok bilmiyorum farkında mısınız? ilk çıktığında haritada gözüküyordu onu da kaldırdılar ne anladım ben bu işten şimdi bana orcusun yoksa biz ne yapalım felan demeyin bendede var elbette konu bu değil ben orcus oynamaktan zevk almıyorum tek kullandığım zaman mind boşken gidip vurup çöp düşürmek oyun öyle bir hâl aldı ki herkes kendini orcus oynamak mecburiyetinde hissediyor. modlarım umarım anlamışsınızdır bir dengeleme gelsin artık
   
  moonn ve BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 10. arkadaşlar bu oyun ilk açıldığı zamandan beri hep en popüler bir gemi oluyor herkes onu oynuyor senelerden beri forumda bu konular açılıyor gemi çeşitliliği olsun diye bende birkaç kere açtım böyle konu ama bu dediğiniz, bu oyunun doğasına karşı. bu oyun birçok mmoprg oyun gibi pay2win bir oyun ve pay2win oyunlarda neredeyse her zaman bir veya birkaç tane en güçlü silah/karakter olur herkes ona ulaşmaya çalışır. ilk başlarda herkes goli oynardı sonra turuncu goli sonra enforcer sonra venom-spectrum sonra cyborg solace tyronos şimdi de orcus. bi süre sonra yeni çıkan başka bir gemi. bu oyunun fıtratında bu var.
   
  BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 11. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Orcus gemisinin farklılık yaratan özelliği zaten modülleri ikiye katlama özelliğidir. Bu geminin bu özelliği kalkarsa gemiyi kullanan kimse kalmaz ve boşuna gelmiş gibi bir durum ortaya çıkar. Gelen etkinlikleri takip ederek sizler de yararlı modüller çıkartmayı deneyebilirsiniz. Orcus gemisinin hızlı olması konusunda haklısınız fakat diğer gemilere de hız modülleri gelmiş bulunmaktadır. Ayrıca ilerleyen zamanlarda gelecek olan etkinliklerde farklı gemilere farklı modüller gelebilir bu da tekrardan gemi seçimini değiştirebilir.

  İyi forumlar.
   
 12. Kalkan Delme modülleri sadece npc'ler için olmalı
   
 13. DraydiBoy

  DraydiBoy User

  bunun için bir konu açsana ilk destek benden
   
  BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 14. oben

  oben User

  ben hayır dedim fakat birşeyi merak ettim acaba bu anketi hazırlayan arkadaşın orcusu varmı yokmu.
   
 15. Var kardeş hatta %18de kalkan delmem var adama güvede vurduğumda maksimum 200bin kalkanı gidiyor canı bitiyor. Ama ben Orcus kullanmak istemiyorum mecburiyetten kullanıyorum.
   
  moonn bunu beğendi.
 16. oben

  oben User

  eyvallah abartılı demedim çünkü her yenilikte aynı şeyleri yaşıyoruz aslında bunun için bir konu açmaya dahi gerek yok zamanlar bunun bir şekilde farklı gemilere kayacağını hep birlikte göreceğiz zaten ama aslında abartılımı kısmını pvp olarak söylemiş olsaydınız bunu kabul ederdim ama pve de olan işlevselliği gerçekten çok yarayışlı ve bu avantajların alınmasını istemem düşünü gamma tallonlarda dahi x1 lazeriyle yaratığın kalkanı kıpırdamadan canı bitiyor bu avantajı neden kaybedelimki değilmi.
   
  BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 17. yok canım,ne abartılısı geldiğinden beri başka gemi kullanan yok,%40-50 kalkan delmesiyle spektrumu normalde 4-5 saniyede patlatıyor,yetenek açtığında 8-9 saniye,kalkanın önemi kalmadı,yüzde 30-35 hasarla 350k-400 görüyor ve yüzde 10-15 hız bonusuyla 650-670 koşanlar var,avcı 1 milyon dp gören var(!)
  gemiye acilen bi nerf gelmeli abartı kelimesi az bile yabancı tabir var "hyperbole" birşeyi çok aşırı abartmak
  tam olarak bu tabir gider
  tutucu kullananlara karşı ağır konfi ile idare ediyordum o da yok artık :(
   
  BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 18. hayır bence buna alternatif olarak kalkan emilimini artıran modüller getirilebilir

  gemiye bence nerf değil diğer gemilere modül gelmeli gemiye nerf gelirse orkus çöp olur mademki hızı çok abartı diyosunuz diğer gemilerede abartı hız modülü ve kalkan emilimi getirilebilir ben şahsen orkusa nerf atılması taraftarı değilim kalkan delmeden şikayet ediyosanız oyun kalkan emilimi modülü getirsin diğer gemileri kullanmak istiyosanızda oyun diğer gemilere iyi modül getirmeli böylece dengeleme olur
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Şubat 2021
  ateistkeci ve BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 19. b04 kapıda desene blade :) %90-100 absorseli kalkan jen. yada arge kısmından emilim argesi 10sv yeye kadar yükseltilebbilir.%50 absorse. bide arge sınırı kalkarsa güzel olur.kalksa bile hepsini yapması zaten zor.öte yandan 2. sv yengeç diroit düzeni %40 absorse. bu da mütiş

  katılıyorum.sadece kalkan delme değil dmg de de npclere 2 kat artmalı oyunculara 1 kat artsın yeter.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Şubat 2021
  BŁΛCK-STOИΞ bunu beğendi.
 20. Yorum yapan, fikrini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Mesela bir çoğunuzun verdiği örnekler benim aklıma gelmemişti. Kalkan emilimini artıracak arge, modül, B04, yaratık için işe yaramalı diyen var, Diğer gemilere eşdeğer modül verilmeli diyen var. Hepsi gayet mantıklı ve herkesin şahsi fikri. Yetkililer gerçekten bu örnekleri göz önünde bulundurup değerlendirmeli.
  Benim şahsi fikrim ise ben adamla savaşırken 3 4 vurmada patlatmak veya 3 4 vurmada patlamak istemiyorum kalkan ve vuruş dengesini eskisi gibi biraz daha dengeli olmalı.
  Savaşırken gemiler biraz daha dayanıklı olmalı ki savaşın tadı çıksın.
   
  elektro ve militaryship-3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş