Duyuru Ortak hesap kullanımı, ticareti

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve Arsemia tarafından 6 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bazı oyuncular sport tarafından destekleniyor taraf tutuluyor ?

1. Evet taraf tutulup bazı oyunculara yaptırım uygulanmıyor

oy sayısı 60
    98,4%
  2. Hayır herkese eşit davranılıyor

oy sayısı 1
    1,6%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Arsemia

Arsemia User

Bir oyuncunun hesabını birden fazla kişiyle ortak kullanması hesabı satın alması hepinizin bildiği gibi yasak.Oyuncu kullandığı hesapın birden fazla oynayanın olduğunu geminin kendisine ait olmadığını hesabı satın alacağını bizzat kendi hesabından söylemesine rağmen 1 haftadır sportla görüşmemizde sport oyuncuya herhangi bir yaptırım uygulamadı.Ben ekran görüntülerini bizzat alıp defalarca reportlamama rağmen sport bana oyuncuyu reportlamamışsın deyip resmen dalga geçiyor taraf tutuyorsunuz demek istemiyorum ama bu yapılanı kabul etmemiz mümkün değil ha yok bir hesabı 15 kişi kullanmak hesap satmak yasak değil diyorsanız söyleyin bize bizde aynısı yapalım ama bu şekilde kuralları bir oyuncuya uyguladıysanız diğerine uygulamak zorundasınız yetkili biri tarafından bir açıklama bekliyorum.Ayrıca bu sadece bana mı özel yoksa başka oyuncularda bu durumdan mağdur mu öğrenmek istiyorum o sepeple konuya anket koydum.
    Sportun oyuncuya yaptırım uygulamadığı bazı chat görüntüleri ;
    Chatta oyuncular birbirine küfür ettikleri için forumdan silinmesin diye bazı yerleri karaladım.

Son düzenlenen: 7 Haziran 2018
  2. Bir haftadır şikayet edildiği halde adminler herhangi bir cezai işlem uygulamamaktadır ve resmen haksızlığa göz yümmaktadırlar buda demek oluyor ki oyunda adminler taraf tutuyor bu haksızlığın önüne geçilmesi için gereken kişilere cezai işlem uygulanmalıdır...

3. (Mustafa)

(Mustafa) User

Kesinlikle katılıyorum arsemia gör bunları

ĒĞĪ̇ŦĪ̇M_ŞĀRŦ bunu beğendi.
  4. Arsemia

Arsemia User

Benim değil yetkililerin görmesi lazım bunları.

.56mehmet56. bunu beğendi.
  5. -ThyPhon-

-ThyPhon- User

Discordda bana yazdığınızın üstünden sadece 8 dakika geçti ve konu açtınız. :D Baya beklediniz :D

6. Sayın adminim biz bir haftadır sportta şikayet ettik ve chatte konuşmaları reportlamamıza rağmen repotlanmamış gibi bi basit cevapla konu kapatıldı bu konunun kapatılmayıp gereken cezai işlemin yapılması talebinde bulunuyoruz

7. -ThyPhon-

-ThyPhon- User

Forumdan support şikayeti alınmıyor.

Discord üzerinden bu konu ile ilgili bir konuşma geçti zaten.

Konu konuşulduktan sadece 8 dakika sonra bu konunun açılması maalesef bana samimi gelmedi.

8. Arsemia

Arsemia User

8 dakika mı ? 1 hafta boyunca sporta yazdım ben akşam üzeri discorttan size yazıldı ve 1 saat önce discorttan ben yazdım en son konu açmak istedim izinmi almam gerekiyordu ?

9. -ThyPhon-

-ThyPhon- User

Oooo :D discorda da söyledim burada tekrarlamama gerek yok.

Ben size izin almalısınız bile demedim :D Neye dayanarak söylediniz bunu :D

10. Arsemia

Arsemia User

Senle tartışmak için açmadım ben konuyu konudan çık lütfen.

XaLo•SeDaT bunu beğendi.
  11. CSOYLU

CSOYLU User

Adminler haksızlık yapıyor. Katılıyorum kardeşim sana, normalde olması gereken şu: Şikayetinizi aldık, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu kadar basit. Yok 8 dakika geçti yoksa polemik falan. Zaten adminin polemiğe katılmaması gerek. İlginç bir durum.

12. -ThyPhon-

-ThyPhon- User

Adminler haksızlık yapıyor ana fikri ile konu açılıyor ve adminin polemiğe girmemesi gerekiyor :D

Ne yapsaydım konuyu direkt kilitleseydim daha mı iyiydi ?

13. CSOYLU

CSOYLU User

Buyrun kilitleyin. İnsanlar neden durduk yere çıkıp adminler haksızlık yapıyor desin? Hırsızın hiç mi suçu yok?

Arsemia bunu beğendi.
  14. -ThyPhon-

-ThyPhon- User

Peki hangi oyunda bu durum forumda çözülüyor ?

15. Arsemia

Arsemia User

Sport sorunu çözemiyor ki attılan mesajlar okunmuyor bile mesajda yazıyorum olayın saatini mesaj geliyor olayın saati soruluyor sportt çözüm ürettide biz mi başka yollara başvurduk ?

16. CSOYLU

CSOYLU User

Benim yıllardır oynadığım bir oyun var. Supporta kanıtı attığımız gibi işlem yapılıyor. Forumda yazdığımızda da raporlanıp yine işlem uygulanıyor. 2009 dan beridir 1 tane adminle kimse polemik yaşamadı, adam işini yapıyor. Kurallar çerçevesinde elinden geleni yapan bir takım ve herkes de onlardan memnundu. Kaç yıl oldu koca forumda 1 tane bile adminler haksızlık yapıyor gibi bir konu açılmadı.

17. discordda geçiş kısa zaman önce oldu.Discord kullanan oyuncuların sayı forum kullananlardan daha mı fazla ? Oyunla bağlı olan sorunların dile getirilme mecrası discord mudur , yoksa darkorbit resmi forumu mudur ?

forumda support şikayetlerinin alınmasını değil , supporta deilleri ile birlikte detaylı şekilde yönlendirilinen sorunun hiç okunmamış gibi cevab verilmesi , konunun kapatılmaya çalışılması , vurdum-duymazlık yapılması şikayetini siz darkorbit yönetim kadrosuna belirtmek için konu açılmıştır.
    Bu konunun açılmasında hedef diğer oyuncularında bizlerin karşılaşdığı bu adil olmayan , taraf tutar durumdan haberdar olması benzer bir durumla karşılaşan kişilere bir çatı altında toplamaktır.

"Konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılıcaktır ve siz değerli Darkorbit oyuncuları ile gelişmeler paylaşılıcaktır" yazmanız yeter ve artardı.

18. konuya müdahil olmak isitiyorum.bende daha önce supporta bir çok defa delilli şikayet başvurusu yaptığım halde ciddiye alınmadım..darkorbit bu konuda gerçekten çok gerici ve ciddiyetsiz bir tutum sergiliyor.oysa çözüm çok basit.delilleri incele.hesabı incele.gözünle gör.yaptırımını uygula..bunu dahi yapamıyorsan ne support ol ne de forumda admin ol..ayrıca typhon adminin burada gereksiz bir polemiğe girmesine hiç gerek yoktu..

19. Mr.User

Mr.User User

Bir devlet memurunun aldığı maaş belli. kanunlar gereği başka işte yapamaz. dolayısıyla 25-30 sene sonunda birikimi ne kadar olacağı bellidir.

örnek olarak: 4000 TL maaş alıyorsa, 4000*12*25 sene: 1.2m TL.

şimdi bu kişinin bu kadar yıl içersinde harcamalarını düşün. kırası cocuk giderleri sosyal harcamaları. elinde belki bir ev parası kalır...

bu kişinin size 3 evim var derse şaşırırsınız değil mi...

Hakımlerde bu tür durumlar için, hayatın olağan akışına aykırı diyerek karar verirler...

Gelelim oyuna.

Adamın hesabı actığı tarih belli.

oynadığı saat belli.

ortalama 10-15 saat online olmuş... belki 3 sene boyunca :)

şimdi bu kişinin tek basına oynadığını söyleyebilecek kimse var mıdır?

yada o yatarken gezerken gemısının bota atmadığını....

darkorbit yetkililerini düşüncesi ne bilemem, ama hayatın olağan akışına aykırı bir durum olduğu kesin....

FuRKaNSVaTtr ve harami52 bunu beğendi.
  20. Arsemia Kardeşime kesinlikle katılıyorum.

Supportun bazen taraf tuttuğunu düşünüyorum.

Adamlar x7-x6 haritalarında ''RESMEN'' Ben botum cirit atıyorum ortalıkta diyorlar..

Supporta detaylı bir şekilde video çekip yolladım. 4-5 gün oldu hala cevap yok :) Bu saatten sonra ne tür bir cevap gelecek merak ediyorum :)

Support

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.