Öneri Overwatch Sistemi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve TheDarkMen_2 tarafından 1 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Gerçekleşmeli mi?

1. Evet

44,0%
  2. Hayır

56,0%
  1. _P_Ө_ᄂ_Λ_Ƭ_ arkadaşımızın kilitlenen konusunda gördüm ve aslında çok da saçma olmadığı görüşündeyim.

Oynadığım başka bir oyunda "Overwatch" adında bir sistem bulunmakta. Bu sisteme göre (en azından bildiğim kadarıyla) herhangi bir hileden raporlanan oyuncular, "güvenilir" oyuncular tarafından izlenilir ve eğer gerçekten bir hile durumu söz konusuysa gerekli işlem yapılır.

Darkorbitte de belirli kriterler göz önünde bulundurularak güvenilir oyuncu seçimi yapılabilir ve raporlanan oyunculara bu güvenilir oyuncular tarafından oylamayla bir ceza verilebilir. İnsan faktörü işin içine hata katar demek darkorbit için şu saatten sonra artık anlamsız bence. Çünkü botların davranışları belli ve saptanması oldukça kolay, kullanıcıların kolay kolay bot gibi bir davranış sergileyebileceklerini düşünmüyorum, insan eli bu oyunda saatlerce durmadan keskin işaretlemeler yapamaz.

Bu güvenilir oyuncular seçildikten sonra önlerine raporlanan oyuncularla ilgili bazı bilgiler sunulmalı. Mesela kaç saattir online, online olduğu süre içerisinde kaç yaratık kesmiş, kaç kutu toplamış ve buna ek olarak anlık olarak raporlanan geminin gözünden görme gibi yetkileri bulunmalıdır diye düşünüyorum. Kesin bottur/değildir sonucuna da tek kişi karar vermeyecek, her raporlanan gemiye bakan güvenilir oyuncu bottur/değildir şeklinde oy verecek ve bu oylama tamamen anonim gerçekleşecek. Ayrıca güvenilir oyuncuların kendi aralarında haksızlık yapamaması için (klanca güvenilir olup haksız banlama yapmak gibi) raporlanan oyuncular rastgele olarak güvenilir oyunculara dağıtılacak ve bu oyuncular raporlanan gemilerin isimlerini de göremeyecekler, isim sadece sistemde bulunacak. Oylama sonucuna göre de eğer tüm oylar "bottur" şeklindeyse gemi ban alacak. Ayrıca güvenilirlik faktörünün de korunabilmesi için mesela eğer bir güvenilir oyuncu çok fazla sayıda yanlış karar verirse, ardı ardına bot olan oyuncuya bot değil demek ya da tam tersi, güvenilir oyuncu konumundan uzaklaştırılacak.

Görüşlerinizi ve desteklerinizi bekliyorum :)

"Sistem"in eline bırakarak hiçbir yere gelemeyeceğiz.

tostburak bunu beğendi.
  2. Bahsettiğin oyunu biliyorum o oyun da hileciler yüzünden çok zarar gördü sistem güzel ama bir sıkıntısı var: kayıt. O dediğin oyunda ve bu sistemin benzerlerinin olduğu oyunlarda oyuncuların oyun oynadıkları belirli zamanlar var yani maçlar var ve bu maçlar kayıt altına alınıyor. Tarayıcıdan oynanan bir oyunda bir kişiyi veya haritayı belirli bir süre kaydetmek çok zor. Diğer oyunlarda haritalar belli olduğu için sadece oyuncu hareketleri vs kayıt altına alınıp incelenebiliyor. Tarayıcı tabanlı bir oyunda bunun yapılabileceğini zannetmiyorum.

TheDarkMen_2 ve ateistkeci bunu beğendi.
  3. zalim

zalim User

Ben Bigpoint in zaten kim hile kullanıyor, kim kullanmıyor bildiğini, ama bazı nedenlerden dolayı gerekli şeyleri yapamadığını düşünüyorum. Bu sistem gelsede yine bakan olmayacak ki... Oyunun en büyük sorunu bu 2016 beri hile ilgili şeyleri rafa kaldırmıar gibi görünüyor çünkü en ufak çalışma olsa 4 yılda 1 kişi ceza alırdı.

TheDarkMen_2 bunu beğendi.
  4. aynı sayfada olmamıza sevindim :D
    Kayıt konusunda haklısınız. Darkorbitte kayıt anlamında seyir defteri bulunmaktta bu kullanılabilir. Bir de benim bahsettiğim izleme mevzusu anlık olarak o kullanıyıcı görmek yani canlı olarak. Sonuçta bot kullanan birisi 5 10 dakikalığına açmıyor bunu günlerce açan insanlar var.
    Yap(a)madığını... Çok haklısınız hocam bence de biliniyor ve bir şey yapmıyorlar çünkü para kazanıyolar, temiz çalışma istekleri yok. Yine de bizimkisi bir ümit işte :D

5. Güvenilir oyuncu mu? Komik :) Neye göre, Kime göre ? :)

6. saçmalamışsın dostum böyle bir sistem bu oyunda saçma olur hile hurda bilmeyip savaşmayı çok iyi bilen oyuncular zarar görür senin dediğine göre pusingi bile kötü amaçlara alet eden dolu oyunda

7. pushingle alakalı bir şeyden bahsetmedim :) benim fikrim tamamen botlara yönelik bir durum. Botlarla da bildiğim kadarıyla şuanda üstün bir savaş performansı gösterilemiyor.
    Ya işte bu dediğiniz biraz sıkıntı :(
    Sonuçta burası bir oyun adli kaydı olmasın karınca bile öldürmemiş olsun şeklinde güvenilir temiz birisini aramak saçma olur :) Ancak mesela günlük online saati atıyorum 8 saati geçmemiş, hesabı en az 5 yıllık olan ve herhangi bir şekilde uyarı vb. almamış oyuncular bu konuma getirilebilir.

8. -333-

-333- User

bak bukadar basit işi bp akıl edemiyor ve bu oyunu yönetiyorlar sen bir dahisin kardeşim helala sana bence hiç vakit kaybetmeden hayata geçirilmeli.

9. daha iyisini önermekte özgürsünüz efendim :)

İnan bana oyunun yönetimi bana bırakılsa çok daha düzgün olurdu her şey ;)

10. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun olarak açtığınız için teşekkür ederim. Konunuz indexe eklenmiştir.
    Merhaba, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyleye bilirim. Açıklanmış bir banlama işlemi duyurusu olmaması olmayacağı veya olmadığı anlamına gelmemektedir. Belirtmiş olduklarınız yanlış algı oluştura bilceğini belirtmek isterim. Lütfen tekrarlamayınız. Tekrarı halinde gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.
    Yapmış olduğunuzun bir ithamdan ibaret oluduğunu ve yanlış algı oluşturduğunu belirtmek isterim. Tekrarı halinde gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.
    Oyun sisteminin bir yazılımdan oluştuğunu lütfen unutmayınız. Sorunlar ile alakalı çalışmalar her zaman devam edecektir. Ancak hiçbir sistemi %100 kusursuz değildir. Lütfen bu gibi sorunlar ile alakalı sabırlı olunuz geçtiğimiz zamanlarda onlarda Banlama işlemi gördük ve tekrardan görmeyeceğimizin hiçbir garantisi ve kesinliği bulunmamaktadır.

İyi Forumlar.

11. zalim

zalim User

Ben zaten banlama kesinlikle olmayacak demedim ki. Sadece en son ne zaman banlama olmuş ve son 4 yıldır bir çalışma,duyru görmediğim için oyunda da hilenin git gide artığı ortada. Bunun neresi algı ben fazla online olamıyorum olduğum zaman cubi keserdim ama son 3 aydır gelin bakalım cubi ne halde. Yalan olmasın en az 5 gemi bekliyor, direk sıkıyorlar 10 tana cubi görevim var 5 tane anca kestim isterseniz ekran görüntüsü bile atabilirim.

12. titans___

titans___ User

banlamak çözüm olmuyor neden çok çarı var botda kasmış fullemiş profile bakyorsun 3 aylık rütbesi benden fazla gemisi daha gelişmiş ben 2009 beri oynuyorum son hercul için para vermek zorunda kaldım dün 2-7 de sıkan adamı görmedim bile kaç defa da oyun donyor sonra bakmışım patlamışım rezalet bir halde oyun kasyor donuyor hele hile kullananlar girdi mi daha beter oluyor vurma değeri yok beyaz sıkmam lazım beyaz duryor neyse tasarruf ettim diyorum yönetim yazılımcılar falan bir şey anlamyorlar heralde oyundan haberleri yok telefon oyunları daha zevkli bu kadar sıkıntı lı sinir bozucu asabiyetini insanın sinir küpü eden modların adminlerin botlardan banlandığı bir oyun da güvenilir oyuncu illa ki vardır da bulmak mesele oyun hani oynamam para da yatırmam bu kadar sorun için bir de para mı yatırılır botçular da dolu gemi ve yıllar yıllar yılı da aynı bilinen sorunlar N/A bile daha zevkli tak mouse takılyor nps tıklanmıyor tak oyuncu tıklanmıyor tak dpi bitmiş neyse arada istasyon kurar düşman şirketlerle uğraşırdım kendi şirketin bir düşman getryor benim istassyona saldryor ya sizin aklınızı oyunculuğunuzu anlayışınızı ben anlamış da değilim insanları anlamaya uğraşan boşa uğraşmış demiş Hz Ali bilmiyorum o mu dedi de bence mantıklı milleti anlasam ne olcak bir oyun için değmez 3 günlük dünya üzmeyin kendinizi oyununuzun da botunuzunda uğraşmam hepinizle .

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Temmuz 2020
  13. TheDarkMen_2 konumu okumana sevindim ve bu dediğinde emin ol ki haklısın benim yazdığım konuda yetkili kişi sistem daha kapsamlı ve iyi bir tarama yapıyor dedi onun dediğinden yola çıkarsak sistem iyi bir tarama yapsaydı oyun bu kadar botlarla kaynamazdı ben şahsen sisteme pek güvenemiyorum overwatch sistemi tarzında bir şey gelebilir biz oyuncular da bu taşın altına elimizi sokabiliriz söylediğim söylediğimiz sistem mantıklı geliyor zaten şu hayır veren insanlar da neye dayanarak hayır verdi çok merak ediyorum açıkçası AlpaguZMRNK arkadaşımız oyun kaydetmekle ilgili bir şey söylemiş ama darkorbitte kaydetme diye bir şey söylemedik biz o da pek mantıklı olmaz zaten botların yaptığı şeyler aynı cubikon keserken aynı anda aynı yerde dönmez aynı anda cubikona tıklayamaz biz citadelle cubikonun üstünü kapladığımızda hedef alamaz bir düşman gelince hepsi kaçıyor ben benden kat kat üstün adama sıkacağım adam bana hiç sıkmadan portala kaçacak bunun her mapta kanıtını yollayabilirim insanlar ellerini sürekli aynı noktada döndüremez adım kadar eminim o gördüklerim hepsi bot şöyle bir sistem olsa 10 kişilik bir ekip sırf bu iş için ayrılsa 5 i sabah 5i akşam dahilinde olabilir oyun içinde bir panel olsa yetkiliyi çağır diye yetkili geldiğinde buna belli kriterler dahilinde bot olduğuna karar verirse 1 günlük yada 12 saatlik bir ban atabilir yasaklanan kişiler 3-5 tekrarın ardından hala yapıyorsa daha uzun bir ban atılabilir bu kadar zor saçma olan bir şey yok bu konuda düşünceleri bizler de biliyoruz sizler yapamazsınız ama iletebilirsiniz bu fikirler çok zor iş gerektiren şeyler değil şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

14. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Forumda başka oyunlardan bahsetmek yasaktır. Ayırca uslubunuzdan dolayı sizi uyarıyorum. Lütfen bu davranışlardan kaçının devamı halinde ceza işlemi alabilirsiniz.
    Öncelikle fikrinizi gerçekten beğendiğimi belirtmek isterim. Lakin bu fikir hiçbir zaman hayata geçmeyeceğinden de eminim. Çünkü merkez ekip bot banlama işlemlerini bizlere Türkiye dahil birçok dünya takımı yöneticilerini vermiyor. Bakın şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Eğer Türkiye takımına bot banlama yetkisi verilseydi sunucuları teker teker hiç belli olmayan saatlerde Takım Liderimiz başta olmak üzere gezip gerekli uygulamaları yapardık.

Sizin söyleminize gelirsek "Yetkili çağır işlemi " dediğiniz için diyorum bu konuda da aynı durum olacağından şüpheniz olmasın. Siz gerekli bot kullanıcını bulacaksınız. Ardından yetkili admini çağıracaksınız, gelecek lakin elimizde yetki işlemi olmadığı için banlama işlemi yapamayacağız. Zaten elimizde yetki olsa böyle bir sisteme gerek olmayacak. Umarım demek istediklerimi anlamışsınızdır. Bu konunun olması için Elimizde yetki olması gerekiyor. Elimizde yetki işlemi olsaydı ve biz banlama işlemlerini yapmasaydık işte o zaman sonuna kadar haklısınız.

Konunuzun kilitlenmesini talep edebilirsiniz, Lakin dediğim gibi bekleye de bilirsiniz. Gerekli olumlu oy seviyesine ulaşınca raporlarımıza seve seve ekleyeceğiz.

İyi Forumlar.

15. titans___

titans___ User

2009 dan beri oynayıp para yatırdığım bir oyun da benim yazdıklarım uslüp olarak hoşuna gitmeyenler var bu sade burda ki admin veya modlar için değil gerçeklerden hoşlanmak zorunda değiliz bende bazı gerçeklerden baya hoşlanmıyorum benim hoşlanmam veya beğenmem veya beğenmemem o gerçekleri değiştirmiyor ben başka oyun ismi vermedim internet dünyasın da bu gerçekleri bilmeyen de yok hani bana kızmanız sade sizin kendi hayal dünyanızı üzmem den dolayı kusura bakmayınn penbe gözlüklerinizi takmaya devam edin bana çok kızanlar olunca susarım benim susmam gerçekleri değiştiryor mu ? Ya da daha nazik kibar konuşmam para yatır vakit harca dürüstçe oyna hileci programla oyun oynuyanlar yok oyun çok harika deyim o zaman modlar sinir stres olmasın adminler mutlu oldunuz mu?Oyun mükemmel hileci botcu hiç olmadı .

zalim bunu beğendi.
  16. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Oyun içerisinde bulunan sorunları Forum Kanalında dile getirmeniz oldukça doğal bir durumdur ancak bunu bu şekilde açıklamanız oldukça kabacadır. Mesaj bütünlüğünüz açısından yazım kurallarına tam olarak uygun olmadığından dolayı yazınız yanlış da anlaşıla bilinir. Yazım kurallarına uymanız mesaj içeriğinizi daha iyi anlayabilceğimiz anlamına gelmektedir. Daha önceden de oluşturmuş olduğunuz mesaj içerikleriniz oyun içerisinde bulunan sorunlara değinmekten çok oyun içerisinde bulunan sorunların Ülke takımlarında olduğuna değinmek gibi duruyor. Forum Takımımızın görevi forumun düzenini sağlamaktır ve bunu oldukça iyi yaptığımızı düşünüyorum. Oyun hakkında ve Forum Kanalı hakkında teknik ve moderatör sorunları ile alakalı Support Takımımıza başvurma hakkınız bulunmaktadır. Adminlerimiz, Moderatörlerimiz ve oluşturmuş olduğumuz mesaj içerikleri ile ilgili sorunları bildirmeniz gereken merci yalnızca Support Takımıdır.

İyi Forumlar.

17. titans___

titans___ User

yıllardır aynı sorunlar ı burda çok oyuncu iletyor değişen bir şey yok sinirlenmemden dolayı yazdıklarım anlaşılmıyor ona hak versemde para ve zaman harcayıp sonuç alamayınca mesela internet üyeliğniz var hep sorun çıkartyor veya tv paketleri malum reklam olmasın bunlar da sorunlar oluyor bu ürünü kullanırmısınız adam hile hurda botda 10 veya üstü çarı var bu dün veya geçen seneki olay mı değil kaç senelik olay ben unuttum açıkcası ee peki napalım alkışlayalım mı siz report yapyorsunuz da oyunun sahibi siz değilsiniz neden kral dan kralcı oluyor bu ülke de yetki alan kişiler şahsi algılyor sizlik bir olay yok yazılımcı değilsiniz netice de siz neden burda hile kullananlara laf etmeme kızyorsunuz argo burda kullanmam da argo gerçeği olduğunu hile kullananlar farkında olmalı diye iğnelemem de neden se modlar kızyor bu tür iğnelemeler de bu sanal oyun dürüst olmak olmamak kişinin karakterine bağlı napalım hile kullanmayı dürüstlük görmüyorum modlar da bu kadar dert isyan da çaresiz kalyor size de kolay gelsin.

18. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Bu tip belirtilen yazılımsal programlar kullanan tabiri caiz "hileci" denilen oyuncular hakkında ki görüşleriniz Forum Kuralları çerçevesinde dile getire bilirsiniz. Bu konu hakkında siz oyuncu arkadaşlarımıza diye bilceğimizi bir durum bulunmamaktadır ancak bir üyenin profil linkini paylaşıp kesin olmayan bir bilgi ile oyuncu hakkında yorum yapmanız itham anlamına gelmektedir. Bu gibi işlemleri yapmanız yanlıştır. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

İyi Forumlar.

Sayfayı Paylaş