Oyun açığından faydalananlar hakkında

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve BonezCrusher1 tarafından 16 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Peki bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz? Supportun yetkileri nelerdir? Ne yapabilir ve neleri yapamaz
   
 2. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Burada yazan bütün oyun kurallarının kontrolünü, şikayet olursa hesap üzerindeki incelemeleri ve yetkileri dahilinde ceza uygulamalarını support ekibi yapmaktadır. Ayrıca;
  İyi forumlar.
   
 3. Merhaba, konuya derinlemesine giriş yapmak istemezdim fakat, siz ne kadar zamanınızı versenizde para yatırsanızda daha zeki, mantıklı olsanızda onlara sıralamada yetişemeyeceğinizi bilmeniz sizi oyundan soğutmuyor mu? Çünkü sizin o kadar seprom besleme ile abg dönen birileriyle yarışamazsınız. Siz sarı/pembe taş ile 20 kapı yaparsınız onlar seprom sayesinde 26 kapı yapar. Siz low dönmek isterseniz 15dk de bitirdiğinizi varsayarsak onlar 10dk de bitirir. Bakın fikrim sizin iyi niyetli olduğunuz yönünde ama hislerim bunların göz ardı edilmesinde TR ekibinin de ihmalleri olduğunu düşündürüyor. İstfia etmenizi vs istemiyorum ben. Güzel bir takımsınız ve sizi yıllar sonrada oyuna tekrar başlarken görmek, olmayan bir ailenin ferdiymiş gibi his ettiriyor, bu güzel birşey. Mesajımın, bu hislerimin sebebi aşağıda;

  Bu yetkilere göre support bug faydası tespit ederse, kanıt sunulursa gerekli banlama işleminide yapabilir. Yanlış mı okuyorum/anlıyorum?

  Eğer böyle bir yetkisi var ise neden sunduğumuz kanıtlar geçersiz sayılıyor? Bug kullanımını tespit etmekten daha kolay birşey yoktur yazılımlarda ;) en büyük sorun büyük data içinde sorgu yapıldığı için süre kıstasıdır. Onun dışında bir zorluk yok, güncelleme bile gerektirmez. Bana verin veritabanının fakesini 2 database ilişkilerini çözüp 3 gün içerisinde bulayım bütün buglardan faydalananları. Burda teknik donanım bilgisi olmayan insanları 2 ay oyalayabilirsiniz. Ama teknik bilgisi olanlarda var.

  Saygılar.
   
  MISRA11 ve GAMLI-BAYKUŞ bunu beğendi.
 4. Aslında bug banlaması yapıyorlar. Daha önce rsb için yapmışlardı. Simdi neden yapamayız deniyor anlamış değilim. Tümgeneral, kurmay albay gemiler gg bugu yaptı. Hani hesaba baktığında bug yapmışmı yapmamişmı diye anlamıcak bi durumda yok. Bug yapılıp yapılmadığınıda çok net anlayabilirler
   
  bekçi27 bunu beğendi.
 5. Hacı oyna oyunu gerisine karışma, merkez ekip herşeyi hakkıyla bilendir. Onlar(haksız kazanççılar) vakit geldiğinde cezalardan ceza beğenecekler. Ahir zaman geldiğinde kendilerini belli edenlerden sakınınız.
   
 6. BaMbUlBeee

  BaMbUlBeee User

  benim 1 yıl önce 4 hesabım kapandı yanlış anlaşılmasın modum oyuna başlayalı 2 .5yıl oldu benimki uzun hikaye onun için hepsini anlatmam mümkün değil asılsız itam da bulunmaın diyonuz ya ben hep bot karşıtı olduğumu baştan beri savundum chatteki olsun veya sporttaki ve forumdaki adminlerin hepsi aşa yukarı oyundan seçiliyor ve oyunu oynayanlardan ve arkadaşları mutlak var ben bunları defalarca şikayet ettiğim halde en son ben banlandım ve bıraktım uğraşmayı şu an hiç birşekilde karışmıyorum banlanma sebebide bazı adminlerin egoları yüzüne olmuştur bundan emin olun sonuçta insanız özelikle isim vermiyorum bi kaçın dan bahsediyorum ben isbatıyla sportta bildirdiğim halde ilgilenmediler beni öyle bir tahrik ettilerki bu kşiler en son küfür ettim ve 4 hesabın hepsini kapattılar bug ve oto kullanan larında çok basit banlama yapılacağına eminim yeterki istesinler bu işler lafla yürümez bi gösterin cımbızla çekilip bi kaç kişiyi banlamakla olmaz demek istediğim iyi forumlar herkese kolay gelsiz herkese saygılar
   
 7. smoonrise

  smoonrise User

  Güzel yaklaşım dostum fakat yine yanılmıyorsam supporta attığın kanıt yine onay için merkeze gidiyor onlar uyguluyor cezayı yada ceza uygulaması için onay bekliyor yani özünde forum da çok büyük bir fark oluşmuyor asıl fark hesap üzerinde işlem yapma yetkisi izine bağlı olarak var yani gemilere giriş hakkı var forumda yetkisinde bu yok .
  buglar konusundaki hayret veren kısım hep diyorum en son banlama oil açığına oldu sonra olduysa bilen varsa düzeltsin ama ondan sonra çıkan ne buglar var ki hala kapanmayan low bugu var ! burada bilgi sahibi olabilirsin buda çok memnun edici bir durum bir konu hakkında bilgi sahibi biri olması her zaman iyidir ki bizde nasıl bir söz '' bilgi sahibi olmandan fikri olanlar '' diye.
  Asıl sorun merkezin yani almanyanın oyunun gidişatına , oyun içi durumlara bakışı sorunlu diyorum 1 senedir ne ceza , haksız envanter için silinme yok. Şimdi aynı anda neredeyse 4-5 bug var bundan sebeb bugla savaş ilan ettik demek , işte çözdük demek çok anlamsız.

  ''Geç gelen adalet adalet değildir '' kararsız lf4 yapanlar ne oldu , magma hp sonda yapanlar ne oldu bunları hatırlayan bile yok neredeyse oyunda şimdi pro lazeri var sempromdan banladın hesabı , ne oldu magma kararsız açığı yapan . GG açığını yapanı banladın ne oldu pro - bo3 geliştiren , semprom yapanı banladın ne oldu cromium açığı yapan.
  merkez işlem yapsa bile ne kadar geriye gidecek 2008 den itibaren demiyoruz onalara ama oil açığından beri kimse ceza almadı geçmişi banlamayıp bugünü kurtarmak adaleti getirmez getirmeyecekde asla .
   
 8. bekçi27

  bekçi27 User

  [™_SALA√¯AT•GETİR_™] bu adam sıralamaya oynuyor çok normal bu tur yorumları adam haklı bir kere adamlar rütbede kasıyor gg kasıyor uride kasıyor 1 ayda uzman yüz basından nerdeyse acemi yüzbaşına düşecem bunlara karsı adam haklı Allah dan alt rütbeyle aranda baya puan var dark yönetimi biraz daha böyle olsunlara atarsa kusura bakmasın valla haberiniz olsun olan bizim gibi garibanlara olacak yine 10 k x4 vererek özür dilersiniz ama ben saten bu saattan sonra değişeceğini zan etmiyorum
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 19 Temmuz 2020
 9. Viraaa

  Viraaa User

  adaletin olmadigi bir kurumda hicbirsey olmaz.senelerdir durum ayni.otocular bugcular bir tane banlanani gormedim.bu oyuna para verip hizmet alamamis biri olarak.senelerdir otoculara ve bugculara bu rahatligi veren merkez ekibi kiniyorum.yoneticiler sizede arkadasca bir tavsiye.insanlar buraya alin terinden kazandigi paralari yatiriyor.ve karsiligini alamiyorlar.hakka giriyorsunuz haberiniz olsun.helallik isteyin bence.siz para alin veya almayin farketmez.merkez ekibe calisiyorsunuz.onlarin dedigini yapiyorsunuz.bence bi helallik isteyin.ilerde karsiniza cikar haberiniz olsun.
   
 10. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Oyun içerisinde bir kanıt sunarsanız bu kanıtlar incelenip gerekli işlemler uygulanmaktadır. Ayrıca merkez ekibin nasıl tarama yapıp banlamalar yaptığı hakkında bir bilgimiz bulunmamaktadır. Bu sebeple banlamalarla ilgili net bir bilgi veremiyoruz.
  Yapamayız diye bir söylem olmamıştır. Takım Liderimizin açıklaması şu şekildedir;
  Bizler gönüllü şekilde sizlere yardımcı olmak için buradayız. Bunu herhangi bir maaş çerçevesinde değil belirttiğim gibi gönüllü şekilde yapıyoruz. Aynı sorunları bizler de yaşıyoruz ve bunları raporlarımıza ekleyip support üstünden şikayet etmeyi bizler de yapıyoruz. Kimsenin hakkında girmiyoruz bu yanlış düşünceyi aklınızdan çıkarmanızı öneririm.

  İyi forumlar.
   
 11. TRaptor

  TRaptor User

  onlar ban yemez chatte oto yazanlar ban yer
   
  GAMLI-BAYKUŞ bunu beğendi.
 12. Kibarca sitemlerini dile getiren arkadaşlara ben de katılıyorum. Neden mi? Çünkü acemi binbaşı olacak bir hesabım ve tüm npcleri kesebilecek bir hesabım olmasına rağmen ben şu anda kara kara düşünüyorum nasıl uri kasıp da kapıları açayım diye. Mesela cubiye gitsem her yer bot. Mesela pal toplamaya gitsem aman Yarabbi 200 tane citadel otoda, kesiyorsun pushing oluyor adı. Low deseniz lagdan girilmiyor, girilse de en az 3 kişi ile giriliyor ve x4 rsb yapmadan serice bitirilmediği için saate vurduğunuzda yine eliniz boş dönüyorsunuz(eğer lagdan yapabilirseniz peş peşe 2-3 low tabi). 4-1'e kutu toplamaya gideyim, hani katlayıcı ve vip çektim vs diyorsunuz hop, bir de ne göresiniz orası zaten komple bot kaynıyor hatta arkadaşlar düşman kesme görevlerini oralardan bitiriyor. :) Geriye ne kalıyor? Bl haritası doğru mu? Ee bl haritasında da rinüsk kasan botlar dolu! Herifler invokeye bile bot atmışlar 10 kişi invoke bölgesinde volta atıp duruyor ve bunların hepsi en az binbaşı rütbeli kişiler(full hesaplar). Dolayısıyla da invoke gelir gelmez tak 20snde kesiyorlar bize yine kutu atmıyor. Mind deseniz sıralamadaki klanlar adım attırmıyor. Hadi adım attınız ve petinizi bıraktınız diyelim. Max saatte 1 defa veya 2 saatte bir felan buna fırsat buluyorsunuz ve kutudan da 5k uri çıkıyor. Sizin petiniz full ve o kapasiteye getirmek için belki 3 milyon uri harcadınız, ancak 5k lık bir kutuyu topluyorsunuz hem de saatte 1 defa. Ne yapalım mod arkadaşlar? Bizlerden ne yapmamızı bekliyorsunuz şu aşamada? Zaten daha önce defalarca gg,seprom,birleştir, karantina(oil) vs buglarından, laglardan, bot kullananlar yerine chatte bot yazanların aldığı haksız banlardan, Supporttan gelen okunmaksızın atılan oto mesajlardan vs bahsetmiştim bir daha dememe gerek dahi yok. Şimdi siz söyleyin ne yapalım? Vip+indirim+katlayıcı vs her ay bu oyuna çekerekten bir internet parası gibi düzenli şekilde verip paramızla ve aylarca yıllarca verdiğimiz şu emeklerimizle adeta rezil mi olalım, bu şekilde devam ederek kanser mi olalım? Yoksa kepenkleri mi indirelim? Siz de bir usersınız Allah aşkına bir 3 sene daha mı Merkez ekibi bekleyeceğiz? Böyle bir lüks yok kusura bakmayın da. İnsanlar gerçekten usandı. Bir çözümünüz varsa onu uygulayalım? Mesela ben şu anda full bir hesapla boş boş blde kamuda bekliyorum mind çıkıyor anında gidiyor pet atamıyoruz, invoke desen zaten botlar sağolsun anında indiriyorlar tıklayamadan. Her şeyi açıkladım. Hiçbir bahane de yok yani ortada. Basbaya alın teriyle oynayan kaybediyor, yasak yollara başvuranlar ise çatır çatır sıralamaya giriyor böyle iş mi olur? Adam 18. seviye albay rütbesine ulaşmış ya şaka gibi valla billa şaka mı diye baktım geçen arkadaş yolladı profilini. Bildiğiniz 18. seviye ve rütbesi ALBAY ALBAY. Ben 2008de başladığım bir hesapla o rütbeye erişemedim daha gerisini siz hesap edin. :D
   
 13. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Bahsettiğiniz sorunların aynılarını bizler de yaşıyoruz ve gelecek yasaklamaları ve ceza uygulamalarını bizler de beklemekteyiz. Ayrıca 18 seviye albay hesap sunucunun yoğunluğuna, sunucudaki rütbe puanlarına bağlı bir durum olabilir. Geminin yaptığı kapı sayılarından görev sayılarından tahmini bir rütbe hesaplıyıp o sunucudaki rütbe puanlarıyla kıyaslayabilirsiniz. Bir terslik varsa şikayet ettiğiniz takdirde inceleme yapılacaktır.

  İyi forumlar.
   
  Luminous bunu beğendi.
 14. Peki bu konudaki yorumumu silersem öteki açtığım konumu aktif eder misiniz veya tekrar o konuyu açabilir miyim? Çünkü bu kalitedeki bir yazının yorum değil de post olarak kalmasını istiyorum izin verirseniz modum? :) Zaten konu sahibi de başka bir arkadaş, hem kirletmemiş de olurum. Malum konum kapanmış ve yorumu konu olarak açınca kapandığından haberim yoktu. Çünkü daha geçen gün yorumunun aynısını konu açmış ve de kapanmadan günlerce devam ettiğini gördüğüm bir arkadaş için açma gereği duydum demin.
   
 15. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Konu hakkındaki fikirlerin tek konu altında toplanması konu bütünlüğü bakımından daha doğru ve kullanılabilir olduğu için yorumunuzun burada kalmasını öneririm. Bu sayede bu konuyu inceleyen arkadaşlar da sizin yorumunuzu görebilecektir. Aynı durumla ilgili fazla konu açılması forumda karmaşıklık çıkarıp oyuncu arkadaşlarımızın aradıklarını bulmasını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle bu mesajınız bu konu altında dursun fakat bundan sonraki mesajlarınızda istediğiniz gibi spam yapmadan yeni konu açabilirsiniz. Ayrıca tekrar hatırlatmak isterim ki konu bütünlüğü bazında tek çatı altında toplamak her zaman daha faydalı olmaktadır :)

  İyi forumlar.
   
  Luminous bunu beğendi.
 16. Peki öyle olsun bakalım. :)
   
  .Hypnos. bunu beğendi.
 17. Benim merak ettiğim 1 yıl önce yapılan bugları kimin yaptığının nasıl tespit edileceği :D 1 guncellemeyle gelen hataların düzeltilmesi 15 gün sürdü 1 yıl önceki bugların tespitini imkanı olmadığını düşünüyorum şahsen. Yazılımcı değilim ama her işin bir zaman aşımı süresi vardır.
   
 18. PİONEER

  PİONEER User

  cidden bug yapanlarin banlanacaüina inaniyormusunuz ??
   
 19. UserSwitch

  UserSwitch User

  Uzun bir aradan sonra, ciddi bir maddiyatla oyuna dönmeyi düşünmüştüm. 10 milyon civarında uridium, vip+indirim paketleri gibi yoğun bir start-up şeklindeydi fikrim. Çünkü Covid-19 dönemi içerisinde evde yaşadığım can sıkıntısına 'iyi gelebilir' dediğim alternatiflerden bir tanesiydi Dark Orbit. Test sunucusu açıldığı günler hem oyunun güncel durumuna bakma fırsatım oldu, hem de ara ara normal sunucularda vakit geçirdim. Elbette forum içerisinde de insanların şikayet ettiği şeylere bakmayı ihmal etmedim. Can sıkıntıma altenatif seçeneklerden birisi olan Dark Orbit'i elemem gerekiyor.

  Oyuna çok fazla 'maddiyata dayalı' güncelleme gelmiştir, anlarım. Fakat eşitliğin sağlanamıyor oluşu konularını hiçbir zaman görmezden gelemem, gelmem. Çünkü bu oyuna para, para değilse bile en temelinde zaman harcıyorsam karşılığını bu şekilde almak istemem. TP, ŞP, Prometheus, GGE, Seprom, Chormin.. Hiçte azımsanacak şeyler değil. Özellikle yukarıda bir kişi bahsetmiş, 1 yıl önce olmuş bunlar ve daha bir yaptırım yok. Log kayıtlarının 1 aydan fazla saklanamadığını biliyorum. Hatta her gün 3-4 saat NPC keserek seyir defteri dolduruyorsanız o kayıtlar 2 haftadan fazla tutulamıyor. Merkez ofis dahi göremiyor o kayıtları o saatten sonra. O nedenle, 1 yıl önce yapanların yanına kâr kalmış. Peki yapmayanlar? Asıl yaptırım onlara kesilmiş gibi. Unutmayın, kuzular ve kurtlar arasında bir kavga var ve siz tarafsız kalmak adına bu kavgaya karışmıyorsanız resmen kurtların tarafını tutuyorsunuz demektir.

  Yine de ara ara test sunucusu açıldığında bir iki saat bakar çıkarım.

  16 Aralık 2006'da, oyunun ilk çıktığı hafta kayıt olan birisiydim.

  Üzücü.
   
  ℓαηeт ve tryhardD bunu beğendi.
 20. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Sanal ortamda her işlemin karşılığı olduğundan dolay yapılan işlemler kaybolmamaktadır. Bu sebeple çalıştırılacak script ile birlikte cezai işlemler kolaylıkla uygulanabilinir.
  Merhaba, yapmış olduğunuz "oyunculara yanlış algıya yöneltme" işlemi oldukça gülünç bir durumdur. Örnek vermek isterim ki: bir oyuncu pushing ihlali yaptı ve başka bir oyuncu bunu fark etti oyuncuyu şikayet etti, oyuncu tabir ettiğiniz gibi sayfalarca NPC kesti ve bilete 2 gün boyunca bakılmadı 2. günün son dakikasında o bilete sıra geldiğinde oyuncu Pushing banı alır mı almaz mı? :) belirtmiş olduklarınızın bir dayanağı ve "dayanağı" bulunmadığından dolayı oyuncuları algıya yöneltme / itham kuralını çiğnediğiniz anlamına gelmektedir.

  Unutmayalım ki hiç bir log - kayıt kaybı olmayan bir oyun oynuyoruz. Neden; çünkü burası sanal bir ortam. Lütfen oyuncuları yanlış algı sebebi ile bug kullanımına teşvik etmeyiniz. Uyarı notu düşülmüştür. Tekrarında zorunluluktan dolayı cezai işlem uygulanacaktır.

  İyi Forumlar Dilerim.
   
  Luminous bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş