Geri bildirim Oyun Açıkları Hakkında Açıklamalar

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve smoonrise tarafından 30 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. smoonrise

  smoonrise User

  29.12.2020 tarihli ; Oyun Açıklarıyla İlgili Güncelleme konusu hakkında birkaç soru :

  1 . GG bugu yapanlara Şp silme cezası uygulanacak mı ? Cevap '' evet '' ise ne zaman uygulanıp bug banlamaları arasında eşit ceza uygulanması tamamlanıcak ?

  2 . Eternal kapısı açığı cezası olarak ( bug cezası ) Şp puanları silindi ama bug banlamaları cezalarında uygulanan 1 hafta uzaklaştırma neden uygulanmadı cezalar arası denge ve eşitlik olması adına merkez bunu uygulamayacak mı ? uygulamayacak ise biz oyunculara sebebini paylaşacak mı ?

  3 . Maalesef halen verilmeyen 10 küsür banlama var bunlar içerisinde 2-3 sefer yapılan semprom bugu , yine yanılmıyorsam 2 sefer olmak üzere cromium bugu , geliştirme bugu var bunlar sayesinde bo3 kalkanı elde etme ile pro lazeri - bo3 kalkanı geliştirmesini bug ile yapan oyuncular mevcut bu ve diğer açıklar için banlama olacak mı ? bu banlamalarda bo3ler pro lazerinin geliştirmeleri silinecek mi ? haksız elde edilen bo3 - pro lazerleri silinecek mi ?

  4 . 3 Parti yazılım konusunda (hile) bot harici kamufle görme - otomatik işaretleme hakkında merkez n önlem alacak mı ? Ne zaman bu konuda bot bug gibi bir cezalandırma görücez ?

  Bu konular hakkında tahminince ortak olarak yüksek çoğunluktaki oyuncuların kaygıları ve kafasında soru işaretleri var bu konuda bir açıklama olması lazım merkez tarafında eğer bu konularda bir paylaşılabilecek düzeyde bilgi varsa @.Paradoks. mod açıklama yapılabilir mi ?
   
  Son düzenlenen: 30 Aralık 2020
  tuco46500 ve NoName45_ bunu beğendi.
 2. oben

  oben User

  üşenmeden özenmiş yazmışsın ne güzel eline sağlık bi ekran görüntüsü alabilirmiyim izninle.
   
  ZALİM(ANTİ bunu beğendi.
 3. banlama olsa oyuncu kalmaz biliyorsun dimi .D
  bu şp silinmesinden dolayı oyunu bırakan 20 kişi sayabilirim mapler bomboş :D
  kastıklarını istismar etiklerini alsınlar ban atınca adam kalmıyor
   
 4. Karalı

  Karalı User

  evet bunlar hepimizin kafasındaki sorular. Açıkçası verecekleri cevaptan çok yapacakları icraatları merak ediyorum.

  Size katılmıyorum.

  Oyun gerçek oyunculara kalacağı için kısa zamanda kendini toplayacaktır. İyi bir reklam kampanyası ile her şey yoluna girer. Kimseler eskiden neler olduğunu hatırlamaz bile, yeterki hatalar devam etmesin. Bir medya insanı ve prodüksiyon'cu olarak bu işleri iyi bilirim.

  Asıl oyuncuların oyundan kaçma sebebi oyundaki açıklar değil, onları kullanan ve cezasız kalan kötü niyetli insanlardır. Bu şahısları oyundaki verdiği adaletsiz düzen anlayışı, firmanın konuya yanlış yaklaşımı sonucu tüketici kaçar. (tüketici=oyuncu)
   
  Son düzenlenen: 30 Aralık 2020
  DAVLÂTURİ™- bunu beğendi.

 5. Kıyamam, küsmüşler mi? Hay Allah! Ne yapsak ki, gönüllerini alsak... Çok üzüldüm bak şimdi bunlara....
   
  militaryship-3 bunu beğendi.
 6. tuco46500

  tuco46500 User

  kalmasın dürüstçe oynayan 20 adam hilekar 100 adamdan iyidir
   
  militaryship-3 ve DAVLÂTURİ™- bunu beğendi.
 7. smoonrise

  smoonrise User

  Bence genel olarak şikayet ve rahatsızlıkları kendimce toplarladım çok daha fazlası var aslında ama hepsinin çözümü için hemen bir karşılık olmayacağı malum ama unutulup gitmemesi için ara ara dile getirilip merkeze geri dönüşler ile bildirmek lazım

  Konu adil adaletli bir yönetim ile oyunu oynama yaptığı bug yada buglar sonrası oyunda forumda kendini oyunda dürst gibi gösterenler bir yana bug yapmayanların haklarını teslim etmek lazım , ayrıca bugdan doğan avantajlardan sebeb bırakanlar ile bugdan ceza alacaklar diye bırakacaların sayısı pek karşılaştırılmayacak durumda . Sırf sıralam rütbe kasıyor diye para veiryor diye bug yaparım bot kullanırım işaretleme satın alır keserim diyenlerin o kibir ve egosunu kırmak merkezin işi ve asli görevi .
   
 8. Viraaa

  Viraaa User

  onlar oyuncu degil kardes.emek hırsızı.beter olsunlar...maplar bos olsun yeter ki elleriyle adam gibi oynayan gercek durust oyuncular olsun.
   
 9. 1.kesinlikle hayır boşuna bekleme geçti o iş
  2.yapılan yapıldı daha başka bi ceza bekleme
  3.bu tür sorunlar görmezden geliniyor sanırım senelerdir bekliyoruz müdahale edilmesini
  4.bence asla göremiyeceğiz yada çocuklarımız belki görebilir :)
   
 10. benim hakkımda varsa bir kanıtın supportun yolları taştan :)
  dedigim gibi bug yapanların elde ettiklerini almaları yeterli hesaplar kapanınca kescek adam kalmıyor 10.000 adam kesmeyi yapmak ne kadar zor biliyormusun .D
  katılıyorum
   
 11. smoonrise

  smoonrise User

  Bu yazılar senin üzerine yazılmadı niye bu kadar takıldın sen ? açılan konuyu başka anlamlar yüklemeye gerek yok senin özelinde yazılmadı ve herkez özgür düşüncesini bildirmekte . Herkezin adalet anlayışı farklı der geçerim benim açımdan bir öyle bir böyle ceza sistemi olmaz ilk bugdan son buga kadar hepsine eşit ban verilmeli buna ilk dalga olan GG bugu yapanlar dahil ( Aslında Tp - ema - rsb - x4 vs. silinmeli ) fakat giş kurallarını ben belirliyorum diyor merkez 1 hafta kapama Şp veriyorum buglara dedi ama eşit cezalandırma yapmadı konu bu kadar açık . Sendeki bu itiraz çabasını anlamadım ben senin gibi düşünmyorum senin düşüncen sana benim düşüncem bana son söz merkezde olduğundan bende bana tanınan imkanlar içerisinde dile getiriyorum .
  Konu amacından uzaklaşmasın diye ikili muhabbet olmasın diye sana daha cevap yazmam bundan da bir anlam çıkarma konun sağlıklı değerlendirilmesi amacı ile bu şekilde davranıcam , küçük bir tavsiye sen yenilikler ve gelecek etkinlik konusunda etkin ol bence daha başarılısın orada selametle .

  TR ekibinin merkezden ne bilgiler aldığı belli değil bazen küçük tiyolar veriyorlar ama yeterli değil şuan için , unutmamak lazım ki 2011 -12 deki büyük banlamadan hem uzaktan işaretleme hem paladium botu hemde kutu- yaratık botları ban aldı ve argesiz - geliştirmesiz albay kurmay albay tümgeneraller doluydu oyunda . Burada bence önemli olan geç gelen adalet adaletmidir sorusu gibi geliyor !
   
  Son düzenlenen: 30 Aralık 2020
 12. *mhmtaykn*

  *mhmtaykn* User

  Bug yapanların cezası neden tek şp silinmesi elde edilen haksız kazançların hepsi silinmelidir.

  2 hafta ban cezasına karşılık en az 6 ay yada 1 yıl olmalıdır.

  Do ekibi yetersiz ve değersiz bir şirket olma yolunda devam ediyor. Gün geçtikçe daha az oyuna giriyorum yakın zamanda benim için bitecek böyle oyun olmaz olsun.
   
 13. :D :D :D :D :D :D :D :D
  iyi forumlar dostum
   
 14. smoonrise

  smoonrise User

  Konuya bakacak ilgilenecek mod yada takım liderinin bir açıklaması yok mu ?
   
 15. .Paradoks.

  .Paradoks. Guest

  Şu an değil, ama müsait bir ara bakacağım konuya :) TODO listeme ekledim :)
   
 16. LinuxON

  LinuxON User

  Deluxe açığını az kullanan kişilerin cezasının kalkmasına hiç katılmıyorum. İnsanlar bunu gördükten sonra tekrar bir açık çıktığında aa az yapayım zaten az yapılmasına göz yumuluyor üstüne ödül veriyorlar ceza almam diyecek ve bu bence insanları daha çok teşvik edecektir bug kullanımına kullanmayan ile az kullanan arasında fark kalmadı teşekkürler DO yöneticileri.
   
  ^KATİL^^MELEK^67^ bunu beğendi.
 17. LinuxON

  LinuxON User

  Ayriyeten az kullanımda kastınızdır ne kadar acaba çok merak ettim 1-2 Milyon uri bile ciddi fark yaratır.
   
 18. Merhaba,

  Duyurunun en altında yer alan not kısmını aşağıya yazıyorum.

  Bu duyuruda belirtilen yasakların sonlandırılması ve diğer süreçler oyun açığını bilerek ve isteyerek istismar edip yüzlerce, binlerce, milyonlarca kez haksız ödül alan kişiler için geçerli değildir! Onların cezası ilk mesajda belirtildiği gibi devam edecektir.

  İyi Forumlar.
   
 19. o kadar katılıyorum ki bakalım en az 10 arkadas yapmıstı alt klanda acılmısmı banları :D
   
  -UEA- bunu beğendi.
 20. REZİLLİK, keşke ufak ufak alıp bende tıklasaydım da iyi niyet göstergesi olarak hem vip hem indirim felan kazansaydım. Göüldüğü gibi yönetim yine yanıltmadı hile bug yapana hediye yağmuruna devam
   
  LinuxON ve -UEA- bunu beğendi.