Oyun açıklarına verilen cezalar

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve [™_SALA√¯AT•GETİR_™] tarafından 31 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Yapılan son 2 bug banında bug yaptığı tespit edilen her bir hesabın şeref puanları tamamıyla silinmişti. Ancak şimdi bakıyoruz ki şeref puanları silinen bazı hesapların şeref puanları olduğu gibi iade olmuş. Bu durumdan haberdarmısınız? Bu konuda ne yapılacak?
   
 2. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Kesin kanıtınız ile birlikte Support Takımı ile iletişime geçiniz. İncelemeler sonucunda belirtmiş olduğunuz durumun asılsız olması halinde itham gerekçesi olarak cezai işlem uygulanacaktır. Atmış olduğunuz bilet numarasını Sohbet bölümünden konu açarak iletebilirsiniz.

  İyi Forumlar.
   
 3. böyle bir şey gerçekse kabul edilemez güvenimiz zedelenir
   
 4. smoonrise

  smoonrise User

  Bu şikayet ile ilgili bir konu daha açılmıştı , bende öyle bir ihtimal varsa daha öncede yaptılar 3 parti yazılımdan ban alanları geri açtılar demiştim . Fakat bu konuda modlar olmadığını savunuyor bunu tebit edenler sıralamadan şp puanlarına mı baktı ? yada malum bu ara bir site mevcut ban alanlar kapı yapanlar v.s gemi ıd lerini bile ( doğalmış ıd lerin belli olması sorun yokmuş mod açıklaması bu şekilde ) yayınlıyor oradan mı bakıldı biliniyor bug banı alanlar şp leri geri verildi diye . Belki o hesap aynı tarihte pushing cezası aldı yada başka bir sebebten ban aldı yada gg bug banı aldı onlara hala şp cezası uygulanmadı ...

  Birde geçen mod açıklaması şöyleydi bugdan şp cezası ile rütbe düşmeyenleri şikayet etmeyin şp puanı tamamen rütbe belirleyici değil , yani türkçesi albay hesap şp cezası ve 1 hafta kapama sonrası albay ise yine şikayet etmeyin demeye geliyor yada sadece acemi albaya düşmesi

  Tüm bu sebeblerden verilen cezaların geri iade edilmesini nereden belirlediniz oyundaki isimlerinden şp listesinde mi ? yoksa dediğim gibi o siteden mi ? emin iseniz supporta yazın o kişileri bizde size verilen cevaplara göre burada tavrımızı ve tepkimizi verelim .
   
 5. Öncelikle yazmış olduğum yazıda herhangi bir oyuncuyu ifşa itham etmedim, oyuncuyu biliyorum ama oyuncu ile ilgili hiç bir bilgiye yer vermedim yani burda kimsye itham ettiğim yok. Ayrıca link paylaşımı yasak olduğundan sohbet bölümü üzerinden cevapta bulundum
   
 6. Nasıl yani? "x kişisinin şerefi sıfırlanmıştı fakat geri verildi" derse ve bu asılsız kabul edilirse ceza mı alacak şikayet ettiği için? Bu şey gibi oldu ilkokulda bize hep arkadaşını şikayet edersen aynı cezayı alırsın deniliyordu. bizde hep susuyorduk. Korkutma ve yıldırma mı yapılıyor?
   
 7. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  İletmiş olduğunuz eklentilerin resmi bir kanıt olmadığını belirtmek isterim. Bu durumya Support Takımımıza resmi bir kanıt iletmediğiniz için belirtilen durum yalnızca ithamdan ibarettir. Lütfen resmi kanıt olarak iletiniz. Bu tür ithamlar oyuncular için yanlış anlaşılabilir.
  Öncelikle belirtilen durum hakkında "gerçek olması durumunda" tabiki işlem yapılacak ve açmış olduğu konuda durum belirtilecektir. Ancak bu durumun asılsız olması durumunda yalnızca itham olması sebebi ile DarkOrbit oyuncular nezdinde değer kaybedecektir. Her oyuncunun belirtilen durum hakkında üst kademeye bilgi iletmesi oldukça doğaldır.

  İyi Forumlar.
   
 8. tikiçocuq

  tikiçocuq User

  peki öyle olduğunu kanıtlarsak ceza yerine ödülmü vereceksiniz
  birde kim bug banı yedi kim puşing yedi bizler nerden bilecez devlet sırrı gibi saklıyorsunuz
  diğer bug yapanlardan hala bir haber yok
  bu verdiğiniz cevap hilecilerin korunduğu izlenimi uyandırdı bende
  aklımda çılgın sorular
  artık bu oyunu korumayı bırakıp biraz gerçeklerle yüzleşseniz mi acaba sayın yetkili
  yaptğı her eylem muamma olan bu oyun giderek kendi bindiği dalı kesmeye başladı
  demek bir oyuncudan şüphelensek supportta bildirsen ceza alacaz
  değişik bir uzay aksiyon oyunu
   
  polatalemdar311 bunu beğendi.
 9. .Hypnos.

  .Hypnos. Guest

  Merhaba,

  Resmi bir kanıt sunulmadığı sürece bahsettiğiniz hesaplara herhangi bir işlem uygulanamamaktadır. Oyuncuları rencide etmemek, açık hedef göstermemek için banlanan kullanıcı listesi gibi bir şey bulunmamaktadır. Bu sebeple kendi imkanlarınızla ban yiyen gemileri öğrenmeniz gerekmektedir. Oyuncudan şüphelenip Supporta bildirmenizde bir sorun bulunmamaktadır. Fakat forum kanalı üzerinden hedef gösterip sonrasında hesapta bir sorun görünmezse asılsız ithamdan dolayı forum hesabınıza cezai işlem uygulanmaktadır.

  İyi forumlar.
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 10. tikiçocuq

  tikiçocuq User

  Bu sebeple kendi imkanlarınızla ban yiyen gemileri öğrenmeniz gerekmektedir.
  senin bile haberin olmadığı işi sayısını benim serverde tespit edebilmem sence ne kadar gerçekçi olur
  neyse uzatmaya gerek yok sayın yetkili
  son yıllarda standart haline gelen darkorbit reloaded
  yatıkları yapanların yanına kar kaldı yapmayanlarda ağzı açık seyreyledi
   
 11. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Kural ihlali yapmış olduğunu bildiğiniz bir oyuncu varsa bunu Support Ekibi'ne bildirmeniz gerekmektedir. Banlar konusunda gizlilik sözleşmeleri gereğince resmi bir açıklama yapılmamaktadır. Verilen cevapta oyuncunun almış olduğu cezadan sonra herhangi bir iadesi olmayacak durumda şeref puanı iadesi alıdığı belirtilmiştir. Ancak burada bir dayanak olması gerekmektedir. Kanıt olmadan ben size de aynı ithamı yapsam nasıl anlaşılır? Oyuncuyu "fişlemek" dediğimiz bir tabirdir. Şüphe ile inceleme talebinizi tabiki iletebilirsiniz. Ancak Forum Kanalında bu şekilde oyuncuları yanlış algıya yöneltmek farklı bir durum oluyor.
  Yanlış anlamayın ama kendi imkanlarınız nasıl oluyor? Burada oyuncu hakkında ne kadar bir bilgiye sahipsiniz? Cezai işlemlerin nasıl incelendiği hakkında da nasıl bilgi alabiliyorsunuz? Mümkün ve resmi bir dayanağı olmayan sistemlere lütfen itibar etmeyiniz. Oyuncumuzun sohbet bölümünde iletmiş olduğu profilin ne tür işlemlere maruz kaldığını öğrenmek neredeyse imkansızdır. Oyuncunun bug banlamaları sırasında chat banı alması ve sizin bunu bug banı sanmanız olanaksız bir durum mu? Tabiki support takımımız bu durumda oyuncunun belirttiği profil hakkında vereceği bilgiyi bekliyoruz.

  İyi Forumlar Dilerim.
   
 12. tikiçocuq

  tikiçocuq User

  Bu sebeple kendi imkanlarınızla ban yiyen gemileri öğrenmeniz gerekmektedir buradaki cümle .Hypnos. a aittir kenidisi cevap olarak vermiştir bende bunun üzerine bu cevabı vermiştim ve konuya kilit atılmıştı
  [Bu sebeple kendi imkanlarınızla ban yiyen gemileri öğrenmeniz gerekmektedir.
  senin bile haberin olmadığı işi sayısını benim serverde tespit edebilmem sence ne kadar gerçekçi olur
  neyse uzatmaya gerek yok sayın yetkili
  son yıllarda standart haline gelen darkorbit reloaded
  yaptıkları yapanların yanına kar kaldı yapmayanlarda ağzı açık seyreyledi]
  tekrarlıyorum sizin bile bilmediğiniz kimleri ne için banlandığını ben nasıl bilebilirim
   
 13. Bana da seçmece ceza verilmiş gibi geliyor. Global Avrupa 1'de ilk 100'de ceza yiyenler var. 30-40 civarı sıralamada olup, Acemi Binbaşı ve Binbaşı olanlar var.
  Global Avrupa 2'de ise 2. sıradaki hesap Kurmay Binbaşı'ya düşmüş. Eski rütbesi yanlış hatırlamıyorsam General'di.

  Sıralamaları takip ediyorum. Bakalım Darkorbit bu ceza konularında samimi mi? Yoksa tribünlere mi oynuyor?
   
 14. the_flood

  the_flood User

  ben konuya başka bir açıdan bakayım ;

  sn. moderatörlerim hangi bölgelerde ülke takımı olduğuna dair bilgi vermeniz mümkün müdür ? o_O yoksa supporttan mı öğrenmemiz gerekiyor ?
   
 15. TanrıEru

  TanrıEru Guest

  Bu cevap mantıksız gibi bir tık çünkü bahsi geçen oyuncuların banı kalktıktan sonra rütbesi olması gerekendne 4kat daha düşükken 2 3 gün sonrasında eski rütbelerine geri dönüyor oluşları gözle açık şekilde görülebilecek ve ban yemesinin sebebini yeterince ifşa edecek bir durum yani oyuncu puşing bile yese bu kadar fazla rütbe kaybı yaşamayacak oluşunu da göz önünde bulundurursak aslında hangi oyuncunun en cezası aldığını anlamak pek zor olmaz gibi
   
 16. Oyunda yine anormallikler var benden demesi altım üstüm 300k gelmeye başladılar günde tr2 x1 dede sürü sürü adamlar aynı anda aynı miktar yol gidiyorlardı üst üste can tamir etmeyip radyasyona ölüp yine dirilip yine patlıyorlardı

  o kadar çok tuhaf şeyler varki oyunda korkmamak elde değil
   
 17. *mhmtaykn*

  *mhmtaykn* User

  Arkadaşlar oyuna neden bu kadar güveniyorsunuz sizde oyunun sahibi olsanız kendi çıkarlarınızı düşünürsünüz çünkü bu oyun internet cafelerde çok oynanan bir oyun değil sadece kalıcı oyuncu kitlesi var onlarda ne kadar hile varsa kullanıyorlar hiç kimse bu oyuna para yatırmak istemiyorlar. Oyunun ilk 10 da olan kişiler 1 kuruş bile yatırmadan bl haritasında o yüksek npc varan npc sürekli kasarak 1 günde 1 milyar tp kasıyorlar. Oyunda fazla emek saygı adalet beklemeyin 1 aydır oyuna girmiyorum bırakacam kararım budur kendinizi bir oyun yüzünden yıpratmayınız. Değmez.
   
  Kapı_Yapıyorum... bunu beğendi.
 18. smoonrise

  smoonrise User

  Emin değilim ama 3 parti yazılım denilen ile kapı yapmaya kurdular ve kapı yerinde inşa halinde değilse bir sorun olmuş olabilir , bu illegal program ile low kapısı , bl de invoke ve hatta mid grubu içinde bile mid bile kestiriyorlar belkide bizim henüz bilgi sahibi olmadığınız neler yapıyorlar kim bilir .
  Oyunda artık çok daha fazla rütbe kasma seçenekleri ve imkanları var bu kadar hızlı yükselmesi normal %50 leri neredeyse her gün çıkaracaklar artık rütbe egosunu kaşıyıp para kazanıyor işte oyun uri çekilmemesini bu şekilde kurtarıyor daha fazla albay daha fazla albay olma adayı daha fazla general yapma sebebide bu . Hem full gemiler daha fazla hem de artık sv. daha kalabalık el ele tutuşmadan kimse gezmiyor haritatalarda görevler yaratıklar v.s hemen yapıyorlar klan ts lerinin sayılarından dolayı , birde sürekli kapı etkinlikleri bu rütbe işlerini tırmandırıyor .

  Zaten oyuna güven kalmadı bu kadar yönetimsel ve oyun içi tüm dengeleri bozdular bunun farkında oyuncular , bazıların imkanlarından dolayı avantaj olduğundan ses etmiyor yada etkisi ona zarar vermiyor diye susuyor yada buglar ve 3 parti yazılımlar ile bu açığı kapatıyor.
  Ben şahsen uzun zamandır 5 krş bile verimiyorum oyunu hem laglar sorunlardan dolayı hemde buglar , pilotsuz yaratık kesenler , uzaktan tutanlar v.s yüzünden haketmedikleri sürece para vermeyide düşünmüyorum senin gibi bende bırakmayı düşünüyorum bu şartlar ile oynamayı hak etmiyor oyun ama maalesef hesapta emek ve birikim var 1 ay girilimese etkinlik kaçırılsa hesap değersizleşecek ve seviyesi düşecek rekabet etme imkanları olmayacak , zaten uzun zamandır sadece modülleri alıp telafi vip verirse savaşıp çıkıyorum bundan fazlasını hak etmiyor ne zaman adil ve hakkaniyetli yönetilir o zaman vip indirim v.s alınır halde olur .
   
 19. Titan.

  Titan. Guest

  Sevgili oyuncu arkadaşlarım fark ettiğiniz üzere konu sürekli bir döngü içerisinde. Lütfen mesaj yazmadan önce yukarıda yazılan mesajları okuyup ondan sonra mesaj yazmanızı rica edeceğim. Konuyu kilitlemiyorum çünkü ben kilitlersem başkası farklı bir konu açıyor :) Bu yüzden Bizlere güvenmenizi ve raporlama işlemlerinin yapılıp geri kalanının merkez ekipte olduğunu unutmayınız. ​  Merhabalar,

  Öncelikle takım arkadaşım bahsetmeye çalıştığı konu kendi geminiz ban aldığı zaman Supporta yazıp sebebini öğrenebilirsiniz. Farklı bir oyuncunun neden banlanma işlemi aldığını öğrenmeniz mümkün değildir. Sanırım kelime hatası uygulamış burada. Lakin öncesinde de söylediği gibi
  bu kısmı gözden kaçırdığınızı düşünüyorum. Bizler Support ekibinde görevli değiliz, yetkilerimiz sadece alfabede olan harfleri bir araya getirip kelime ardından cümle oluşturmaktan başka bir şey değildir. Defalarca her oyuncuya belirttiğimiz gibi Support ile oyuncular arasında geçen görüşmeler kimseyle paylaşılmamaktadır. Support ekibinin yetkisini kısaca özetlemek gerekirse benim buraya yazdığım yazıya kadar kontrol işlemi yapıp gerekli hatamı düzenlemek ve uyarmakla yükümlüler.

  Ayrıca bahsettiğiniz açıkları kullanılan oyuncular oldu ve gerekli banlama işlemleri gelmedi, bu konuda TR takımı olarak elimizden gelen her şeyi yaptığımızı belirtmek isterim. Benim takımda olmadığım zamanlardan dahi geçmiş raporlama işlemlerini gördüğümü ve yapılan raporlama işlemlerini gördüğümü belirtmek isterim, Bizzat kefilim. Lakin banlama işlemlerinin olduğunu ve geçmişe dönük yapıldığını biliyoruz. Zaman alması gerçekten sıkıntılı bir durum, lakin belki yarın belki yarından da yakın sözü tam bu konu için geçerlidir.
  Demek istediğinizi tam anlayamadım lakin bildiğim kadarıyla Supporta mesaj atarkan hangi dil ile yazılırsa ilgili Support ekibine iletilmektedir, diye biliyorum. Tekrardan belirtmek isterim net bir bilgi değildir :) Konunuzun tam ne demek isteğinizi açıklarsanız daha iyi şekilde cevap vereceğim.
  Silinen şereflerin geri verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir, ilgili kullanıcı başka bir sebepten dolayı banlanmış olabilir ya da oyun açığı kullanarak elde etmiş olabilir. Bu nedenle ilgili hesabın incelenmesi için düzgünce açıklayarak Support Ekibi'ne iletmeniz gerekmektedir. Bu tip şikayetlerinizi belirtmeniz gereken yer Support'tur, forum kuralları içerisinde de belirtildiği gibi forum değil. Sizden bu özeni göstermenizi bekliyor ve durumun tekrarlanmamasını umuyoruz.
  Öncelikle belirtmek istemeliyim ki oyunu bırakmak sizin kararınızdır. Lütfen başka oyuncuları bu gibi durumlara itmeyiniz aksi halde ceza işlemi alabilirsiniz. Bu durum için sizi uyarıyorum.

  İyi Forumlar.
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 20. TanrıEru

  TanrıEru Guest

  Söylemek istediğim şey bu değil oyuncunun ne banını aldığını bilemezsiniz diye bir şey olamaz çünkü zaten bahsi geçen sıralama gemileri doğal olarak şerefı sıfırlandıklarında rütbelerini de kaybediyorlar general bir hesabın puşingle binbaşıya düşme ihtimali olmadığını da düşünürsek açık şekilde bug banlamasını olduğunu anlayabiliriz benim burada söylemek istediğim ve söylediğim bu o yüzden ceza chat banı puşing veya başka herhangi bir ban olamaz bunu demeye çalışıyorum
   
  Sempatik.57 ve OĞUZ-KAĞAN[TÜRK] bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş