Oyun açıklarına verilen cezalar

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve [™_SALA√¯AT•GETİR_™] tarafından 31 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Oyuncunun almış olduğu cezai işlem hakkında kesin bir bilginiz bulunmadığından dolayı belirtmiş olduğunuz durum hakkında yorum yapmak doğru değildir. Oyuncumuzun incelenmesi üzerine Support Takımımıza iletmiş olduğu profil ile ilgili bilgi paylaşılmadan açıklama yapılacaktır. Ancak kesin bir dille belirtmek isterim ki herhangi bir şeref iadesi durumu söz konusu olamaz. Resmi bir kaynak olmayan sayfaların ne tür cezai içeriklerin belirtildiğini öğrenmesi imkansızdır.

  İyi Forumlar.
   
 2. TanrıEru

  TanrıEru Guest

  Bakın ben size oyuncuya şeref iadesi yapılmış demiyorum veya farklı bir web sitesinde oyuncunun verisi gözüküyor demiyorum sistemsel olarak bana aynı şeyi söylemeyin en az sizler kadar ben zaten biliyorum bunları.
  Konu şu oyuncunun ne banı aldığını gayet iyi ve rahatça bilir ve söyleriz serverinde ilk 10 oyuncu arasında bulunan bir oyuncu tam da bug cezaları verilirken banlanıp 1hafta sonra açılır ve rütbesi generalden binbaşıya düşerse bu bug banı aldığını ve tüm şerefinin silindiğini bize rahatça açıklar herhangi bir web sitesini kaynak göstermeye gerek yok.
  Fakat burda oyuncu belki puşing banı aldı belki chat yüzünden ban aldı gibi çok basit ve oyuncuları küçümseyecek seviyeye varacak cevaplar vermeniz saçma kaldı ki puşing dediğiniz ban 15günden başlıyor en basitinden küfür eden bir oyuncunun da alacağı cezadan sonra açıldığında rütbe düşmesinin ihtimali yok çünkü hesabından ne tecrübe ne şeref kesilmiyor general bir hesabın binbaşıya düşmesinin farklı bir açıklaması olamaz ben bunun söylüyorum herhangi bir yerı kaynak göstermedim göstermem veyahut iade yapılmış diye bir ithamda da bulunmadım :D
   
 3. Bende ilk duyduğumda inanmamıştım ki tsde arkadaşın biri söyleyene kadar.

  Buraya yazdıkların doğru A dan Z ye ama devamı yok :D
   
 4. selamlar bahsetmiş oldugunuz general gemi N/A ve bundan dolayı gemisi banlanmıştır ama ne hikmetse gemisi 1 hafta sonra acılıyor ve binbaşıya düşüyor şerefi sıfırlanıyor aradan bi hafta daha geciyor ve silinmiş olan şeref puanlarını tekrar geri veriliyor siz neyin kafasındasınız N/A
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Eylül 2020
 5. Yektiki biri kanıt mı gösterin dedi ?? Al sana kanıt N/A linki lütfen silme'de herkes görsün bu adam EG3 ten bug banı için ceza almıştı -100% şerefv ve şimdi şeferi 12 milyar ve general... bizi dünkü oyuncu nasıpta bizi salak yerine koymanızdan bıktuk usandık artık !!!
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Eylül 2020
 6. İlkesiz ve hilelere karşı aşırı tolerans gösteren bir darkorbit yönetimi varken bu oyunda hileler bitmez.Az önce bütün haritaları dolandım; tümgeneral, albay vs. bir sürü hile var.Bu adamlar %1 ihtimal ile banlanacağını düşünse bence hile kullanmaz.Dolanırken onlarca oyuncu gördüm ve sadece iki tane hile olmayan oyuncu vardı.Bunun sebebi darkorbit ekibidir.
   
 7. Tauly__

  Tauly__ User

  Ne demek iade ya ? Eğer öyle bir şey oluyorsa ben de kaybettiğim 50 milyon şerefimi geri istiyorum.Eğer tespitleriniz doğru değilse bu tip yazılar yazıp insanların kafasını karıştırmayın lütfen.
   
 8. İademi yoksa hatadan kaynaklı şeref puanını geri mi aldı yoksa bugmu yaptı emin değilim ama bu durum gerçektir. Düşüncem hata sonucu şeref puanını geri aldığı yönündedir. Kimseyi hedef göstermiyorum. Oyuncu ismi, profil vs paylaşmayacağım. Sizde inceleyerek öğrenebilirsiniz.

  Support bu konuda bilgilendirildi, Hesap merkeze rapor edildi.
   
 9. Oyun öyle bir raddeye geldi ki oyun içinden 4-5 kişi ile grup kuruyoruz muhabbete giriyoruz muhabbet ful yok malum programla şu kadar kastım yok bilmem ne bugunu kullanıp şu kadar şey yaptım diyorum hile hurda kullanmadan kasan bi benmiyim şaşırıyorlar nasıl ya sen hiç malum programı kullanmadın mı diye.
   
 10. Zan-zun

  Zan-zun User

  evet tr1 tr5 de ilk 50 icinde Adam binbasiydi kisaca ne oluyor buraya guvenmeyin N/A

  N/A

  vip katlayici indirim sata bilmek icin bunlardan herseyi beklerim yaziklar olsun

  Forum admin yazi kanitlara bas vur diye :DD
  adamlar serefleri geri yuklemisler kimi kime sikat ediyorsun


  N/A
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Eylül 2020
 11. Arkadaşlar ortada böyle bi durum var. Henüz bunun nasıl olduğu konusunda bilgi sahibi değiliz. Ondan sebep yazdıklarımıza dikkat edelim, tartışma ortamı yaratmayalım. Konu ile alakalı yakın zamanda bir açıklama olacağını düşünüyorum.
   
  Titan. bunu beğendi.
 12. Titan.

  Titan. Guest

  Arkadaşlar Genel bir duyuru ve konunun tartışma ortamından uzaklaşması için bir açıklama yapmak şart oldu. Oyun içerisinde yapılan bug banlama işlemleri sadece Almanya-Merkez Ekip tarafından yapılmaktadır. İlgili banlama sebebine gelirsek inanın FM'ler olarak hiçbir şekilde bilgimiz yoktur. Konu hakkında herkes bir şeyler söylemekte, bu duruma anlam veremiyoruz. Support yetkisine sahip olmadığınızı biliyoruz, oyuncununda sizlere gemisinin neden banlandığını söylemediğini de biliyoruz (Support ile oyuncu arasında yapılan görüşmeler 3. kişiler ile paylaşımı yasaklanmıştır. Bu duruma istinaden emin şekilde konuşuyorum.) E bu söylemler nereden geliyor? Oyun içerisinde rütbeli bir gemiyi banlatılması için pushing yapılmış olamaz mı? veyahut chat de bir küfür etmiş olamaz mı? veyahut yanlışlıkla başka bir sebepten banlanıp yanlış yere şeref puanı cezası almış olamaz mı? Arkadaşlar lütfen bu ithamlarla bulunmayın.

  Oldu da gerçekten dedikleriniz doğru, böyle bir şeyin olması zor ama neyse. O zaman ne oluyor biliyor musunuz? Hiçbir ülke takımından hiçbir yetkili ICM dahi yapılan iade işleminin hesabını Merkez ekibe vermek zorundadır. Haksız şekilde yatırılan credi dahil, görevden uzaklaştırmasına sebep olabilir. Bahsettiğiniz konu Şeref ve sıralama gemisidir. Sizce bu geminin ICM veya daha düşük rütbelerde TM, TA, ve TL gibi rütbelerden birinin (sıralamam alttan yukarıdır) bir şey karşılığında işlem yaptığını düşünün, sizce yukarıdaki yetkilisi hop hemşerim nereye demez mi? :D Oyunda herkesin bir üstü vardır asla hesap vermeme gibi bir durumu yoktur. Lütfen bunları düşünüp gerekli şekilde yorumlar yapınız.
  Merhabalar,

  Öncelikle hangi konudan banlanma işlemi aldığını sadece gemi sahibi ve support ekibinden net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Lakin GİŞ kurallarında Support ile Gemi sahibinin konuşmaları sadece aralarında kalacağını temin etmektedirler. Bu yüzden mesajınızı haksız itham olarak düşünüp gerekli sansür işlemini uyguladım. 2. sansür işlemini ise bizlere karşı kullandığınız kelimelerinden dolayı size gerekli cezai işlemi uygulamak zorundayım.

  Forum kuralları gereğince forumda link paylaşımı yasaklanmıştır, lütfen bu duruma dikkat ediniz. Ayrıca her ne kadar sinirli olsanız da kullandığınız uslup hiç uygun bir uslup değildir. Bu durum için sizi uyarıyorum.

  Bu tutumunuzdan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum seviyeli tartışmalara ve görüşmelere her zaman açığım :)

  İyi Forumlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Eylül 2020
 13. the_flood

  the_flood User

  sn. modum demek istediğim konu ülke takımları, yani ülke ofisi. herkesin bildiği üzere Türkiye ofisi yok. Peki başka hangi ülkelerde ofis mevcut? öğrenmek istediğim konu bu o_O
   
 14. NOT. ve supporta nekadar da yazssam N/A acik net sekilte tum kanitlariyla resimli videolu profillli olarak atiyorum ve sonuc hep ayni degisen birsey yok.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 4 Eylül 2020
 15. Zan-zun

  Zan-zun User

  yaw sizde yetgi vermiyorlarsa turkiye sonucu kapasinlar o Zaman siz her dafasinda aynisini diyorsunuz tek sorumlu almanya diyorsunuz kac yildir hakkmizi yeniliyor ses cikarmiyorsunuz yalanmi kac yildir botlara ses cikarmayan almanya niye cikarsinki kendi uretiyor kendi satiyor olay bu bunu cikip da biriniz demiyorsunuz
   
 16. TanrıEru

  TanrıEru Guest

  Bakın hala anlamıyorsunuz size hiçbir şekilde siz yaptınız siz ettiniz diyen yok ama şu cümle gerçekten artık oyuncuların aklını ve zekasını son derece küçümseyen bir cümle.
  Oyuncu bug yapmış olabilir mi? evet olabilir
  Oyun kaynaklı bir sorun olabilir mi? evet olabilir
  Fakat insanların aklını cidden küçümseyecek şekilde konuşmayın artık rica ediyorum.
  Oyuncu chat banı aldığı için hesabı askıya alınmış olamaz çünkü bu hesap 1hafta kapalı kaldı ve açıldığında general hesap binbaşıya düşürülmüştü
  Oyuncu puşing banı almış olabilir mi? hayır yine olamaz çünkü 1hafta cezai işlem uygulanan bir puşing cezası yok kaldı ki puşing cezası haksız olduğu için kaldırılmıştır derseniz bu rütbesinde bir değişiklik olmayacağı anlamına gelir ceza uygulandı derseniz de en kısa puşing banı zaten 2 hafta sürmekte
  Görevlilere küfür ve hakaret durumunda hesabın 1ay askıya alınma durumu olduğunu fakat bunun da kademeli olarak arttığını biliyoruz fakat yine hesapta herhangi bir tp şp kesintisi olmadığını da biliyoruz.
  Bu hesap açık şekilde bug banı yemiş ve şerefi sıfırlanmış general bir geminin kendi kendine binbaşıya düşme ihtimali yok sonrasında
  artık buna oyun hatası mı dersiniz bug mu dersiniz merkezin hatası mı dersiniz bilemem ama oyuncu tüm şerefini geri almış. oyuncuların size burada sorduğu şey ve şikayet ettiği nokta bu size siz yaptınız yetkilerinizi kötüye kullanıyorsunuz fmler kötü niyetli diyen yok gereksiz bir savunma içine girmeyin artık lütfen rica ediyorum


   
 17. smoonrise

  smoonrise User

  Bu şp puanların geri verilmesi şikayeti 1 hesap özelinde bir şikayet gibi duruyor genele yayılma yada birden çok hesap veya çok vahim olan belirli bir klanın ban alan oyuncuları hakkıda bir şikayet değil .
  Bug banlamaları sonrası takip edilen bilinen bir hesabın bu uçurum rütbe puanı değişimini açıklamak zor bu konudaki bilinmezlik kısımlarını TR ekibi oyuncuların kulaktan dolma söylentileri çoğaltmamak şehir efsaneleri haline getirmemek için araştırıp bir açıklama ile kafalarda soru işareti bırakmayacak hale getirmesi lazım , zaten bug banlamalarında 1. dalgada şp silme cezası uygulanmaması konusunda rahatsızlık varken birde geri iadesi söylentisi merkeze olan (pek kalmadı diye düşüyorum) güveni iyice azaltır .

  Belirli kişiler tarafından izlenmiş bir hesap sadece ona özel mi yada genel bir iade veya teknik bir sorun ile geri gelmesi şp kesintilerinin yada başka nedenler ne ise açıklama gerektiriyor bunu fark edenlerinde supporta yazması gerekir teknik hata varsa düzeltilmesi için.
   
 18. Titan.

  Titan. Guest

  Merhabalar,
  Merhabalar,

  Bu konu hakkında bizlerin maalesef ki bir bilgisi bulunmamaktadır.

  Öncelikle mesajınızı düzenleme işlemi uyguladım. Support ekibimize günde yüzlerce bilet bakmaktadır, sizin gibi günde onlarca aynı şekilde soru soran oyuncular mutlaka çıkmaktadır. Bu sebeplerden ötürü cevaplar birbirine benzemesi çok normaldir. Ayrıca gerekli işlemler için support ekibimiz incelemesini yapacak ilgili dönüt sonucunda işlem görecek yahut görmeyecektir. Bunun kanaatlere incelemeler sonucu varacaklardır. Eğer ki sonuç değişmiyor ise herhangi bir şekilde ilgili kullanıcıda sorun yoktur demektir. Bu bahsettiğim durum genel olarak söylenmiş bir durumdur.
  Bizlerde olan yetkilerle sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yetkilerimiz sınırlıdır, bunu basit bir şekilde size ve diğer oyuncularımıza anlatmak isterim. Bizim bir Müdür yardımcısı olduğumuzu düşünün, yetkilerimizde müdür olmadığı zamanlarda(ki sürekli müdür var bu merkez ekip oluyor) İşlem yapma hakkımız olacaktır. Bir müdür yardımcısının görevi müdürün işlerini hafifletmektir, lakin ne olursa olsun müdüre sormadan yapamayacağı belirli işleri vardır. Bu işlerden bazıları botları banlamak, bug banlamaları gibi işlemlerdir. Bizlere verilen yetkilerde pushing, hesap sorunları, Oyun içinde yaşanan hatalar sonucunda kullanıcı mağdurluğu, chat düzeni, forum düzeni gibi işlemleri merkez ekibe hesap vermeden lakin genede kontrolünde işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

  Ayrıca merkez ekibe yaptığınız "Kendi botunu üretiyor" adı altında bu asılsız ithamdan dolayı gerekli işlemi uyguluyorum. Lütfen bu gibi davranışlara girmeyiniz.
  Söylemlerinize hak veriyorum, bir oyuncu olarak düz ve direk düşününce ilgili oyuncunun bug banı aldığı ve ardından kesintiler sonrasında iade işlemi yapıldığını çok net şekilde düşünüp direk ortalığı velveleye vermek normal, bu konuda kesinlikle arkanızdayım. Lakin açık ve net bir şekilde ilgili iade işlemi merkez ekip tarafından yapıldığını söylemek istiyorum. Yani bu demektir ki, yanlış bir banlama işlemi olduğudur. Tabi ki de Tekrardan belirtiyorum! İlgili yapılan banlama işlemi BUG İŞLEMİ YÜZÜNDEN OLDUĞUNA DİREK KANAAT GETİRMEYİNİZ! Benim de konu hakkında net bir bilgim yoktur. Yapılan banlama işlemleri 3. kişiler tarafından maalesef paylaşılmamaktadır.

  Genel olarak söylüyorum Sevgili arkadaşlar tek isteğim tek bir pencereden konuya bakmayınız. Farklı bakış açısı ve bizlerin yönünden düşününüz.
  İyi Forumlar.
   
 19. TanrıEru

  TanrıEru Guest

  Söylediklerimi anlamakta güçlük çekiyor oluşunuzu fark ettim daha fazla bu konuyu devam ettirmenin bir mantığı yok söylemlerim anlattığınız hiçbir şey ile alakalı değil uzatmaya gerek yok iyi görevler
   
 20. Modum öyle bir noktaya parmak basmışsınız ki. Daha, doğru oyuncuya ceza veremeyen oyundan adalet bekliyoruz. Hata bizde! :D
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş