oyun bu notbookda neden kasıyor ?

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve OnuN.Adi.£bRu tarafından 5 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. merhaba,
    yeni bir gaming notbook aldım ve oyun kasıyor özelliklerim bunlar

ram 16 gb
    ekran kartı nvidia geforce gtx1060 6 gb
    intel i7-8750h 8. nesil işlemci
    windows 10 pro x64 bit

düşük ayarlarda ancak oyanabiliyorum sadece mini harita ve oyunun arka planı orta derecede bide diroitler kapalı olacak şekilde 3 boyutluda takılmalar olmuyor ama 20 30 kişi birbirimize girdikmi haritada hafif takılmalar söz konusu bu özellikte bir notbook full grafiklerde diroitler açık vaziyette 0 takılma ile çalıştırması gerektiğini düşünüyorum. sizce sorun ney neden böyle oluyor internet yavaş geliyor desem süperonline 24 mbit var yardımcı olurmusunuz

1. Tarayıcınızda fazla eklenti varsa
    2. Tarayıcınızda uzun süredir gelişmiş temizleme yapmadıysanız
    3. Bilgisayarınız tarayıcınızı güç tasarufunda açıyorsa
    4. Bilgisayarınız tarayıcıyı onboard ekran kartı ile açmaya çalışıyorsa eğer
    Bu sebeblerden dolayı olabilir.

2. gras26.

gras26. User

Bende bilgisayar almayı düşünüyorum en uygun ne kadarlık alırsam bu oyunu oynayabilirim

3. Bu linki incelemenizi tavsiye ederim

Artemis'in yazdığı bir yazıda da:

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Şubat 2019
  4. yoldas231

yoldas231 User

İntel Pentium G3260 ve 4 GB ram ile sıkıntısız oynuyorum. Gayet yeterli full ayarlarda bile oynayyabiliyorum kalabalık olmadıkça tabii. SSD var. Bu iş bilgisayarım ve ben bu oyunu özellikle bunda oynuyorum. Aynı zamanda GTX965m 16GB ram i7 6700 işlemcili laptop var onunla kasıyor orası ayrı konu :)

5. söylediklerinizi yaptım fakat sorun devam ediyor

6. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Maxthon versiyon 4.4.3.800 tarayıcısını indirip deneyebilirmisiniz ?
    Oyunu daha akıcı oynayacağınızdan eminim :)

Ayrıca oyunda bazen genel olarak lag yaşandığı için buradaki adımları uygulamanızı rica ediyoruz.
    Forumda üyelerin forum içi dahi link vermesi yasaktır lütfen tekrarlamaktan kaçınalım.

Link vermek yerine oyuncuya hangi konudan gireceklerini yönlendirebilirsiniz.

İyi forumlar

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 6 Şubat 2019
  7. mozilla kullanıyorum sağ tık yapıp harici nvidia grafik işlemcisi ile çalıştır yaptım oyun 3d full grafiklerde 61 fps gözüküyor 15 20 kişilik savaşta bile 60 fps yazmıyor 61 de sabit sorunu böyle çözdüm yardım alarak teşekkür ederim.

8. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Sorununuzu çözdüğünüze çok sevindim. Varsayılan olarak notebooklarda güç tasarruf için harici (Ddicated) ekran kartı çoğu programda kullanılmaz. Bunun yerine işlemcinizin dahili ekran kartı çalışır. Malumunuz üzere bu 2 ekran kartı arasında çok büyük performans farkı vardır. Bu nedenle oyun oynarken düşük performans sorunu yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte flash tabalı oyunların oyun motorundan kaynaklı yüksek performans ile ilgili bazı teknik sorunları mevcut. Bu sorunlar performans dalgalanmasına neden olabiliyor.

Başka bir sorunuz yoksa, konunun kilitlenmesin isteyebilirsiniz.

İyi forumlar.

9. kitleyebilirsiniz teşekkür ederim

10. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Konu isteğiniz üzerine kilitlenmiştir.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.