Oyun Chati Hakkında Bir Soru

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 25 Ocak 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Merhaba,

Benim uzun zamandır merak ettiğim bir konu var. Chatte çok fazla küfür eden oyuncu var, bunlardan bazıları doğrudan bana küfür ettiğimde ben cimere şikkayet talebinde bulunarak dava açarsam mahkeme kararı ile Bigpointe bağlı Darkorbit firiması, Türk makamları ile veri paylaşımı yapmakta mı?

Şimdiden teşekkürler.

2. SELGAE

SELGAE Guest

Merhaba,

Bu konuyla alakalı bir inceleme başlattım. Bilgi aldığımda size mutlaka dönüş yapacağım.

İyi forumlar :)

3. smoonrise

smoonrise User

Eskiden bu tür işleri int cafe yada misafir interneti açık ağalara bağlı internetlere bağlıyken yada program yardımı ile yapıyorlardı , artık çoğu evde internet var ve pandemi sonrası int. cafe azalmasından dolayı bu seçenek kalmamıştır , diğer seçenekler yani kullanıma açık ortak ağlar cafe belediye v.s gibi ağlardan veya Ip gizleme ile yapıyor olabilirler , bu nedenler ile benim tavsiyem ve nacizane duyumlarımdan yola çıkarak durumu emniyetin '' bilişim suçları şubesiyle '' görüşüp savcılık kararı ile yürütmek , Ip gizliyorlar veya bunu herzaman gittiği cafe yada açık alandan yapıyor alışkanlık haline gitmişler ki bu küfür işi uzun zamandır böyle özellikle karşıt tsler dakikalarca yan hesaplar ile küfürleşiyor buna emniyetin tam Ip sorgulaması ve şahısları tesbit etmesi ile çözülür sonrası zaten savcı önünde ifade vermek olur .

4. .Hakan.

.Hakan. Guest

Selam,

Öncelikle hoş geldiniz. :)

Eğer oynadığınız sunucuda size karşı tavır sergileyenler varsa, PvE sunucusunda yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.
    Yeni Başlayanlar bölümüne açtığınız konuya göre fikrimi belirtiyorum.
    Bu arada kimse kimseye durduk yere küfür etmez. Genelde klanlar arasında çok küfürlü konuşmalar olur.
    Böyle durumlarda küfür edenleri "report" edip beklemek daha iyidir. Onları uyararak kendinizi hedef haline getirebilirsiniz.
    Böyle durumlarda arka planda kalmak daha mantıklı olacaktır.

Size tavsiyem, tüm sunucu size karşı tavır sergiliyorsa ki bu bence mümkün değil. Sunucu değiştirmeniz daha iyi olacaktır.
    Sıfırdan başlamam demeyin, gerçekten sıfırdan hesap açmak bazen iyi gelebiliyor.
    Zaten PvE tarzında ilerleyeceğinizi söylemiştiniz. O zaman PvE sunucusunda oynayabilirsiniz.
    Böylece şikayetleriniz oyunun dışına çıkmamış olur ve boşuna zaman kaybetmemiş olursunuz. :rolleyes:

Bol şans dilerim. ;)

5. SELGAE

SELGAE Guest

Merhaba,

Edindiğim bilgiler doğrultusunda sorunuzu cevaplayacağım.

Şayet sohbet bölümünde konu olan küfür veya herhangi bir yasaklı konuşma, eğer gerçek hayatı baz alıyor veya tehdit ediyorsa; Bigpoint tarafı, talep olduğu takdirde ilgili mercilere gereken talepleri iletmektedir.

Gereken cevaplar verildiğinden konunun kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.