Oyun Hakkında Düşüncelerim

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Zan-zun tarafından 4 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Zan-zun

Zan-zun User

slm oyundan zevk alan varmi sahsen ben artik oyun sarmiyor hangi harita ya girsem oto onuda gecdim gunluk gorevleri bile zor yapiyoruz otolar yuzunden

bu bäyle gider artik merkezde calisma var deniliyor ama ben inanmiyorum cunku kac yil gecmis en ufak calisma izlenimi yok burda sabirla bekleyin deniliyor ama ben kesdim umudu
    oyundan savas yok birsey yok darkobrit face sayfasini takip ediyorum arka pilan calismasi
    yatik sunu yaptik bunu yaptik gun geciyor 225 bin takipcisi olan face de begenmi 15 kisi yorum 5 kisi .DDD

ben kendi adima merkezi tbr ediyorum guzel calisiyorsunuz

STARFORCE93(D!T) bunu beğendi.
  2. Zaten otocular falan tutuyo oyunu, yoksa normal oynayan kişi sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Malesef durum bu. BL haritasına gidiyorum invoke kesmek için takipçi lazım. 30 gemi var otoda ben yaratığın yanına gidene kadar saniyelik ediyorlar. Adam kolasını tatlısını almıi film falan izliyo. gemisi otoda zaten bann almıyo zaten kafası rahat. Çünkü tr1 de dün general bl haritasıan otoya atmıştı. Adama kızmıyorum o atıyosu ben neden atmıyorum diyor haklı çünkü ben işaretleyemeden otolar her yaratığı diek tıklıyo. Test server açılırsa oynuyorum ben asıl server 24 pro lazer oldum ama pro lazer yapmak resme işkence oldu otolar yüzünden. En azından 2 gün test açılırsa oynuyorum kafam rahat oluyo. Bıgpoınt yapamıyo bu işi. ıBurdaki modlara değil sözüm onlar zaten teknik ekip değiller.

3. Zan-zun

Zan-zun User

bu merkezin demeki botlarda bir geliri var ya degilse yillrdir neden ses cikarmiyor eskiden bot kulanan kendini gizlerdi simdi adamlar chaten yaziyor bu kadar kasdim bu kadar uri var diye bu ne anlama geliyor vip inidirim katlayici satalim gerisi bos ver tr1 de siralamada ci gemi adam botla oraya geldi ilk yuzde olan gemiyidi bak kac sene gecdi adam 1 ci olacak merkez de is yok 1 yil icinde kac tane arkadasim oyun birakdi uri ceken oyunculardi ben bunlara aciyorum cubi kesmek bile imkansiz yanina gidene kadar otocular bitiriyorlar bide botcular 7 kez gemini kapatiyorlar gelen butun etginlerde onlar icin geliyor

oyunu kimim yonetigi beli degil malasef arka pilan calismalarina devam edin bunu duzeltik bunu yaptik 13 15 kisi begeniyor nasil olsa

STARFORCE93(D!T) bunu beğendi.
  4. Vallaha dediğim gibi kardeşim ben oynamıyorum artık giriş bonusu alıp çıkıyorum ne vip ne indirim ne katlayıcı ne uri çekiyorum. Enayi değilim ne zaman otolar tamamen bannlanır ben de o zaman geri dnerim. Banlanmazsa da başka bir sürü oyun var oyuncusuna değer veren. :)

Zan-zun bunu beğendi.
  5. Titan.

Titan. Guest

Merhabalar,

Konunuz ve başlığınızın bölümünü gerekli ve daha dikkat çekici şekilde düzenledim.

Merkez ekip tarafından belirlenen kuralara göre Türkiye Dahil Tüm Dünya Takımları bot cezalandırma hakkına sahip değildir. İlgili ceza verme işlemi sadece Merkez ekibin elindedir.

İyi Forumlar.

6. Dostum , 3. parti yazılımlar normal haritalarda yaratık kesse , kutu toplasa neyse diyeceğim artık o günleri bile arar oldum , adamlar grupça bota atıp invoke dönüyor , cubi dönüyor , etkinlik yaratıklarını kesiyor (agatus , curcubitör vs)

Hatta bu Blacklight yaratıklarını bile kesiyorlar.

Yani etkinlik zamanı gelen özel yaratıklar , cubikon , bl haritalarında invoke dönmeseler bizde kesebilsek neyse diyeceğim ama ne yazık ki buna şu anlık bir çözüm yok gibi , aralık , ocak gibi zaten flash playerin desteği kesilecek ve muhtemelen oyun motoru değişecek.

Bu bir kaç ay boyunca botçuları göremeyebiliriz , unity motoruna geçildiğinde 10 sene önce ki gibi hatalar yapılmazsa , yazılım güvenliği ile alakalı şirketlerden destek alınırsa bottan kurtulmuş oluruz.

Ne yazık ki oto tutucular , ema ve insta delen adamlardan gına geldi yani doğru düzgün hile açmadan oynamayan kimse yok neredeyse.

BP'nin en azından bu 3. parti yazılım kullananlara karşı bir önlem alması gerekiyor yeni gelecek oyun motorunda. Oda şu olacak gidecekler paşa paşa easy anti cheat gibi bir firima ile anlaşacaklar.

Fakat dürüst konuşmam gerekirse Darkorbit Almanya yönetiminin aldığı kararlardan dolayı oyuncuların çoğu 3. parti yazılıma yönelmekte. Yani prometheusları fullemek bile aşırı zaman almakta kimse bu kadar uzun sürede ekranda kalmak istemiyor en nihayetinde herkesin işi gücü var 7/24 oyunda olmasını bekleyemezsiniz insanların.

BP'nin bunu göz önünde bulundurması gerekiyor yani bir yenilik yapıyor ve bu çıkan yenilik için senin gece gündüz vakit öldürmeni istiyor oyun. Bir yenilik çıkacaksa herkes yararlanmalı sadece ilk 1000'de ki adamlar değil. İşte bunu anlatamıyoruz yıllardır.

Onun dışında oyun sarıyor mu ? Eh...

Güç dengesi getirmeye çalışıyorlar oyuna en azından buda bir şey.

Zan-zun bunu beğendi.
  7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Oyunda güç dengesi mi kalmış ki denge getirmeye çalışsınlar ? :D Neye göre kim veya kimlere göre denge ? :)

Anlaşılan merkez (yönetim) oyuna yeni oyuncu çekmeyi düşünmüyor. Mevcut olanı da pek elde tutmayı düşünüyor gibi gelmiyor. Bu oyuna çok uzun zamandır yeni oyuncu gelmiyor ve/ya gelse bile çok uzun süre oyunda kalıp devam etmiyor. Çünkü çooookkkk uzun zaman lazım , para yatırması lazım veya illegal yollara başvurması lazım.

Neyse buraya çok şey yazarım ama boş yere yazmış olurum. Senelerce boş yere mücadele ettiğimi anlamam yeterli oldu. :D :)

8. Modüller üzerinden bir güç dengesi getirilmeye çalışılıyor aslında , fenada bir fikir değil , tasarım çıkarmak açıkçası bence daha sıkıntılı ve sorunlu bir mevzuydu , neden diyecek olursak bu bugların bir sorumlusuda aslında tasarımların verdiği bonuslar , yani bir geminin efektlerini , bonuslarını hazırlamak bunu koda dökmek zaten başlı başına uzun uğraş gerektirir fakat bir modül yapmak hem görsel açıdan kolay hemde kod açısından kolay , tasarımların sadece görsel mantığında kalması artık daha iyi.

Diğer dediklerine bende katılıyorum emekli kıyamet modum , fakat Almanya şu an bence pozisyonunu korumaya çalışıyor tek derdi bu , Google trends search analizlerinde foruma paylaştığım görsellerde Dünya genelinde aramalar şu an dibe düşmüş durumda , eskisi kadar oynayan yok neredeyse.

Şu unity çıksında bakalım neler olacak , çok merak ediyorum bu sorunlar devam edecek mi yani yeni oyun motoruna oyunu geçirince acaba oyunda ki mevcut sorunlarla ilgilenecekler mi yoksa paymentten gelen parayla köşeyi dönüp bu şekilde devam mı edecek düzen ?

Her şey 1-2 ay içinde belli olacak. Unity çıkınca artık bir bahaneleride kalmayacak ellerinde , 5 senedir bir oyun motorunu geliştiremediyse bigpoint kaldı ki unity gibi bir motorda oyun yazmak son derece kolay bir çok teknoloji alt yapısı var ve yine tahmin ettiğim üzere BSGO'yu kapatmalarıda bu sebeptendi , BSGO'nun geliştiricilerini DO bünyesine katmak çünkü orada ciddi bir Unity bilgi birikimi mevcuttu.

Sıfırdan bir teknolojiyi öğrenmek işi zaten zora sokacaktır.

Fakat bilemiyorum bakalım göreceğiz , bize vaat ettikleri sözleri yerine getirecekler mi ? Sabırla bekliyorum. 2015'ten beri bekliyoruz...