Geri bildirim Oyun Hikayem & Darkorbit İçin Eleştirelerim

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve ELEŞTİRİCİ tarafından 25 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Ara ara gelip buraya eleştirilerimi ekleyeceğim. İsteyen arkadaşlar takip edebilir.

  "25.07.2020"
  Bunca geçen zaman sonra kendime çok kızıyorum. Ne kadar çok bu oyun için değerli vaktimi heba etmişim. Özellikle son yıllarda. Eskiden gerçekten "DARKORBİT" dedin mi bir karşılığı vardı.

  O zamanlar 2008'de daha yeni liseye başlamışım. Arkadaşlar hadi internet kafeye gidelim. N/A oynarız falan diye. Sonra arkadaşlardan birisi bu oyunu gösterdi. Başladık 3 arkadaş phonexlerle ama nasıl eğleniyoruz. Bir mordon kesiyoruz off sonra nostromo falan aldık. Sıralayla bigboy aldık. Falan fistan eğleniyoruz. Gerçekten değerli zamanlardı.

  Ahh o zamanlar golilerin peşinde dolaşır roket atardık. Adamlar bize sibelon kessin diye. Kestiklerinde sevinçten havalara uçardık.

  Gel zaman git zaman onlar oyunu bıraktı ben devam ettim. Zaman geçtikçe oyun değişmeye başladı. Eski o artamlamların kalmadığını ve DARKORBİT'in daha fazla parası olan oyunculara yönelik gelişimler yapması birçok oyuncuyu başlamadan bıraktırdı.

  2014 kadar gemime 1 kere bile indirim vip çekmedim. Çünkü eğleniyordum. Klandaki arkadaşlar ile görev yapmak konuşmak sohbet etmek yeterliydi.

  Sonra kendimi geliştirmeye başlayınca savaşlarda artıkın vip mecburi olmaya başladı. Çünkü 10 adet slota ne sığdaracaksın. Hızlı olamıyordum.

  Sonra çok fazla hırs yaptım. Bu sefer rütbe ile kafayı taktım gemiyi geliştire geliştire 2016-2017 falandı gemimi albay yaptım. Güzeldi ama bu sefer tutmak sorundu. Çünkü oyuncu sayısına nazaran Albay sayısı azdı. Sürekli rekabet halinde olmak durumdasın. Diğer insanlarla rekabet edebilmen için sürekli vip+indirim+%50 şeref puanı desteği alman lazım.

  Daha sonra bann yedim. %25 tecrübe ve şeref puanım silindi. Haksız mı haklı bann mı tartışılır. Rütbemi sıralamamı kaybettim üzücüydü.

  2018'de gelen bot banlamalarıyla tekrardan Albay oldum. Karma mı desek bilmiyorum.

  2018 sonuna doğru gelen 100 yeni görev ve BL görevleri oyunda tekrardan hırs yapmama neden oldu. Bu sefer öyle kasmaya başladım ki yavaş yavaş üst sıralara çıktım. Gemimi getirebileceğim en iyi duruma getirdim. Herkes daha yeni yeni görevlerde ilerlerken ben 50-60 gelmiştim . Bu zaman arasında çok iyi boş zamanım vardı.
  2019 ortalarına doğru gemimi KURMAY ALBAY ve ilk 20 içine kadar sıralamaya yükselttim. Ama bunu yaparken çok fazla para harcadım. Nerdeyse bütün görevleri %50 tecrübe puanı ile bitirdim.

  Evet doruk noktaya geldim. Artık yapacak bir şey kalmadı. 2018 serverların birleşmesi ile yavaş yavaş oyunda laglar kasılmalar başladı. 2019 da daha ileri seviye geldi. 2020 de ise üst düzeye çıktığını görüyorum.

  Böyle hal alınca ister istemez oyundan soğudum. Bir de çevremdeki insanlar bırakmaya başlayınca ben de bıraktım oyunu.

  Şimdi düşünüyorum da çok fazla değer verdik bu oyuna. Özellikle son zamanlarda. Yanı artıkın 2020 yılındayız oyun sektörü çok fazla çeşitlilik gösteriyor.

  Online oyun olarak artıkın herkes hizmet en iyi olan oyunu oynuyor. Burada diğer oyunlardan biraz bahsetmek isterdim. Karşılaştırmak mahiyetinde. Ama yasak olduğu için yazmayacağım.

  Bu oyunu artık yeni oyuncular oynamıyor. Eskiden lise zamanımda gittiğim internet kafede 20 masa vardı. Abartısız söylüyorum en kötü 10 masası bu oyunu oynuyordu. Şimdi ise 1 masa bile zor bulursunuz.

  Oyuna yeni başlayan adam giriyor. Bazı şeyleri kolay kolay atlıyor. Sonra bakıyor ki;
  1. Kendi adamı kendisini kesiyor.
  2. Gelen etkinlikler kendisine hitap etmiyor.
  3. Haritaya giriyor dolaşıyor uri kasacak her yer oto oyuncu.
  4. Oyuna devam etmek istiyor pes etmiyor bu sefer lag sorunu baş gösteriyor.
  5. Oyun ücretsiz diyor. Ama kapı yapması için vip+indirim şart. Hade pala toplayim diyor. Bir kapı için kaç saat pala toplayacak. Hem bir yığın oto karşı.
  6. Bu adam diyor ben başladım evet ama zamanım az bu az zamanda pro lazer- sayborg - geliştirme- hibrit alışım kasma - görev yapma... falan fistan liste uzuyor nasıl yapacağım. Ne kadar vakit artıracağım.

  Daha fazla madde eklenir çıkarılır. Neden bu adam bu oyunu oynasın ki. Diğer oyunlara bakıyor sürekli eğlencenin içindeyim.
  Para mı? evet mecburi değil. Sadece, para ne için mi lazım; ya ben bigboyum sade rengini değilde kırmızı olsun istiyorum. Ama sadece göz zevki için verecek. Başka bir şey için para yatırması gerek yok. Hem gelişmesini tamamlamak için çok fazla bir şey gerekmeyecek sadece bilek gücünü geliştirecek.

  Arkadaşlar hepimiz farkındayız Darkorbit oyunun yavaş yavaş pilinin bittiğinin. Ya şunu söyleyim sen DARKORBİT'sin bir çok oyun yokken sen vardın. Ama senden sonra gelenler seni geçti. Youtube resmi kanallar abone ve izlenme oranlarına bakın acı bir gülümse alacak yüzünüzü...
  ...
  ...
  Oyunu bıraktığım için mutluyum. Ama bir yandan üzgün eski dosta veda gibi. Ama yapılması gereken bir veda.
  Umarım bir gün daha iyi bir hal alır oyunda bende canla geri dönerim. Bu durum ve şartlar altında oyuna dönmek akıl kârı değildir.
  Artıkın başka oyunlar oynuyorum. Beni daha çok düşünen. Sorunum olunca ilgilenen. Müşteri memnuniyeti ilk önceliği olanlarla devam ediyorum...

  Benim için eski bir hatıra kalacaksın...

  "10.08.2020"

  Şimdiki eleştirim uygulanan cezalar hakkında;
  Bu oyunu hemen hemen başından beridir oynadığım için bir çok banlamayı hatırlıyorum.
  2011-2012 / 2017 de gelen cezalar yerinde ve tatmin ediciydi.
  Hatırlayanlar bilir ilk sayborg geldiğinde görevleri vardı. Bu görevleri yapınca size oil veriyordu. Ekstra tp-şp düşük veriyordu ya da vermiyordu hatrıma gelmiyor. Görevleri yaptıkça tekrardan oil geliyordu. Yani hata vardı. Sistem tarafından. Görevi bitirip tekrar alıp-tekrar alıp hızlı şekilde sayborg alınıyordu. O zaman yapılan bu hatayı, yapanlara çok ağır patlamıştı. Hemen hemen oyun hatasının üstünden 24 saat geçmeden merkez ekip direk tepki vermişti. Hemen müdahele etmeleri çok güzeldi.
  1 hafta bann + %25 tecrübe ve şeref puanı silindi + hakli olarak sayborg geri alındı. O zaman tecrübe ve şeref puanı silinmesi büyük tartışma konusu olmuştu.

  Şimdi buglardan banlamalar yapılıyor. Gg bugu yapan oyuncuların sadece gg silinmesi ve 1 hafta banlanması, sayborg yapanlara uygulanan ceza ile eş tutulmaması büyük haksızlık. Yine devam ediyor birleştirme bugundan banlama geliyor. Ama buradaki ceza sadece kastıkları şeref-tp-uri-malzeme silinmesi yine hafif kalıyor.
  Daha bir çok bug yapıldı. Youtube videolar döndü. Prim yapanlar oldu. Şimdi eskisi gibi tepki verilmiyor merkez ekip tarafından. Cezalar da tatmin edici değil. Böyle bir durumda çıkabilecek diğer buglarda oyuncularda bu esneklikten faydalanıp daha fazla uygulanabilir. En basiti hala seprom bugları silinmedi. Yani umarım sadece silmekle kalınmaz. Gerekli tp-şp cezası verilir.
   
  Son düzenlenen: 10 Ağustos 2020
  NexoNeoNow bunu beğendi.
 2. Arawn

  Arawn User

  Yani ne diyeceğimi bilemiyorum... Bende Darkorbite yeni başlayan bir oyuncuyum ve umarım bahsettiğin bu sorunlara en kısa sürede bir çözüm getirilirde hep beraber eğlenerek oynarız..ve evet bende bu sorunlardan müzdaripim
   
 3. Oyun can çekişiyor , ben bırakma kararı almadım ancak hiç bir şekilde para yatırmama kararı aldım , sade bir şekilde oynuyorum . Bırakacak raddeye gelmem umarım , çünkü dediğin gibi yeri ayrı bir oyun .
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Temmuz 2020
  NexoNeoNow bunu beğendi.
 4. Hysteria

  Hysteria User

  Unity olayına kadar ara veriyorum. Boşuna kendimizi yoruyoruz. Aralık ayında 'Flash Player' desteği son bulduğunda umarım oyunu kapatma yoluna gitmezler.
  Herkese iyi günler.
   
 5. tryhardD

  tryhardD User

  kalite bugünlerde çok zor bulunan bir şey maalesef. ama çoğu aktif oynanan oyunda da şu an olan durum gibi aklımızla alay edilmiyor. o kadar harcanan emekten sonra demek istemezdim ama umarım bu performansla devam ederler de aralık ayını göremeden oyunları tamamen çöker dosyaları kaybolur da bu vesileyle kapatmış olurlar bu ismi daha da batırmayı haketmiyorlar artık ne hale getirdiler garibim oyunu...
   
 6. _warmiii_

  _warmiii_ User

  Maalesef katılmak zorundayız bu görüşlerine 2009 yılında oynadım. 2019 tekrar başladım çok değişim olmuş. Açık net paran yoksa oynayamazsın. Zamanla kızardım otoculara ancak bugün buglar ve buna verilen cezaları görünce niye yapmasın ki diyorum. Zaten o kadar rinusk kasmak yeşil anahtar rsb ,sarı kalkan ben vip indirim uri almama rağmen pro lazer de 5 eksiğim var hala, dediğin gibi evvelinde 1000 sarı lazer alır portalda simit yapardık pvp savaşları TS de kırmızı yakmalar falan güzeldi arkadaşçaydı bir saygı vardı.
  Şimdi kapıda 40 kristalin radara girdiginde oyun donuyor. Kongo değiştiriyorsun bir bakmışsın gemin patlamış.
  Dediğin gibi pek elle tutulur kafa dağıtması beklenen , zevk vermesi gereken (oyun tarifi)) bir olgu olmaktan çıktı . Son zamanlarda günlük görevleri yapıyor (her zaman değil) arada birde takılıyor çıkıyorum.
  Çok insanı kırdın , onca emeğini arkasına atıp kendi ellerinle kendinden kopardın DO . Diyecek söz yok, hatıra diye takılıyorum sadece
   
 7. Titan.

  Titan. Forum Moderator Team Darkorbit

  Merhabalar,

  Öncelikle mesajınızda ufak bir düzenleme işlemi uyguladım. Farkında olmadan başka oyunlardan bahsetmenin yasak olduğu kuralı ihlal etmişsiniz :)

  Mesajınız beni geçmişin en derinliklerine götürdü. Yaşadığım dostluk, arkadaşlığı ve yediğim kazıkları hatırlattı. Oyunu bırakmanız çok üzücü bir durum lakin buna karışmaya hakkım yoktur. Umarım tekrardan sizleri aramızda görürüz..

  İyi Forumlar.
   
 8. Cezalar hakkında eleştirilerim.
   

Sayfayı Paylaş