Oyun İçi Düzenlemeler

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve S*O*R*G*U*N**B*E*Y*İ tarafından 27 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. herkesin bildiği gibi tutucuyu bir türk cıkardı ve sanırım darkorbitten fazla kazanıyor vip 17 lirayken bu adamlar 50 liraya 1 aylık satıyor ve örnek verilecek olursa tr5 de coğu sıralamadaki kolsuz yeteneksiz klanlar da bu tutucuyu kullanıyor youtube bile bulurlamadan nickleriyle atıyorlar mesela arma klanındaki kolsuzlar tutucusu olmayanı klana almıyor klandan atıyor sadece tutucu kullananla ittifak yapıyor .
    benim merak ettiğim bu tutucu tr serverı dısında cok kullanılmıyor(o serverda türk varsa yine kullanıyordur) DARKORBİT BU HİLEYİ ÜRETEN TÜRK COCUA NEDEN DAVA ACIP DA SÜRÜNDÜRMÜYOR OYNUN PATENT HAKLARI YOK MU . HİLE CEZA SEBEBİYSE CIKARTANA NEDEN BİRŞEY YAPILMIYOR. YOKSA GERCEKTEN ALMANYA TUTUCU DİYE BİRŞEY OLDUĞUNU BİLMİYOR MU?
    ADAM RESMEN DARKORBİTTEN DAHA FAZLA PARA KAZANIYOR.PARDON ADAM DEDİM UCUBE

uffpuff bunu beğendi.
  2. Zan-zun

Zan-zun User

cok haklisin darkobrit bunda guzel kazaniyor hemi botan hemide tutucudan kendileri cikardi piyasaya surduler iki tarafli para kazaniyor adamlar uyanik oyuna ilgi kalmadi oyun son gunlerini yasiyor baksana chat admin yok :DD gerisini sen hesap et suan oyuna eski oyuncular guzel oara birakiyorlardi bizim ts bundan 3,4 yil once kadar 50 650 kisi olurdu :D

simdi bakiyorum 4, kisi yok gemiler yatiyor oyuna ilgi yok oyunun kalitesi yook bitti burda yazsan ne olacak simdi sen bu konuyu 11,20 de acmisin cok dan uyari gelirdi baksana forum admin yok :DD

3. smoonrise

smoonrise User

Konuya katkı olsun diye yaşanmış itham olmayan bir hatırayı paylaşayım istedim , şuan kullanılan ismi bile Türkçe olan '' Tutucu '' dan önce bot ile birlikte satılan içine entegre olan bundan daha az performanslı ama yinede etkisi olan bu botu ve yine bunlara dahil başka türden botların olduğu siteyi şikayet ettim site linkleri fotorafları iletişim bilgileri dahil olmak üzere telefon mail v.s dahil yani .

Konu ile alakalı ilk yanıt şirketin ilgileneceği ve devamında idari süreç yürüteleceği sonra konunun takibini yapmak için sorguladığımda konun maalesef yeterli imkanlar olmadığından ve adli süreçte sonuç elde edilemeyeceğinden değerlendirilmediği gibi bir anlam ile cevaplandırıldı.

Ben bunu oyunda olurda haksız ve adaletsiz bir yönetim yada bu ticari oyun şirketinin haklarınız karşısında hatası olur adli yollar ile hamburg mahkemesi ile çözeleceği durumu gibi geldi kim taaaa hamburg gidip bu hatayı düzeltmeye uğraşır almanya da ikamet eden Türk varsa ayrı tabi ulaşım ve masraflar konusunda kafasına taktı ise hakkını savunur o ayrı . Şimdi demek istediğim sahip olduğu oyundan bile engelleyip ceza vermiyor ise başka ülke üzerinden adli yollar ile pek peşine düşmez gibi görünüyor durum maalesef .

Yakın zamanda '' Türkçe '' anlatımlı video bulup ''Tutucu'' tanıtan video attım support ' a sonuç beklentisi içerisinde değilim fakat prestij nasıl kaybedildiğini videolara kadar anlatımlı tanıtımlara kadar düştüklerini görsünler diye paylaştım , umarım kaybettikleri prestij gibi yakın zamanda aynı hızla para kaybetmeleri başlar ve olması gereken adaleti adil ve eşit oyun imkanlarını sunmaya başlar bu ticari oyun firması .

AKINCI_TAHA[İMHA] ve YARGU bunu beğendi.
  4. tryhardD

tryhardD User

Maalesef artık umurlarında olduğunu düşünmüyorum o dediğin olduğunda oyunu muhtemelen önceki BSGO gibi kapatacaklarını düşünüyorum, yeni harita gemi npc vs getirirken bile zerre gayret etmeyip eski grafikleri/1 milyoncudan alınmış oyuncak grafiklerini kullanmalarını buna işaret ettiğini düşünüyorum. Seneler önce bunların alayını yakaladıklarında ki şu ankinin en az 10 katı oyuncu vardı banlamadılar o gün niyetlerini belli ettiler...

5. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Yaşanılan özellikle TR Serverlerinde ki bu sorunu çok net biliyor ve anlıyoruz. Raporlamalarımız da merkez ekip için gerekli tüm attığınız kanıtları göndermekten başka bir yolumuz yok. Buna diğer ülke takımları da dahil bu sorunu dile getiriyorlar ortak platformlarda ama özellikle bu tip haksızlıklar ne yazık ki bizim oyuncularımız da bulunuyor.

Özellikle bu programı üreten Türk bazlı olduğu için yargı süreci öncelikle yabancı mahkemelerde açılıp sonra uluslararası ceza anlaşmalarına göre yürütülmektedir. Bu suç bilişim bazlı olduğundan ve oyunun işleyişini yazılımlarla etkilendiğinden dolayı işlemler açılsa bile maalesef biraz uzun süreceğini düşünüyoruz. Merkez ekip bunu biliyor ve farkında sanıyoruz ki bu konuda mutlak bir işlemleri vardır.

Gelelim size, şuna dikkat ettim ne kadar uyarırsak uyaralım ne kadar iyiniyetle yaklaşsak bile bize bir kanıt atmıyorsunuz. Mesela illegal programlar için yaptığınız ödeme hesaplarının aynı yere gittiğini kanıtlayamıyorsunuz. Tek kelimeniz maalesef ki iki taraftan da kazanç sağlıyor. Bununla ilgili söylediğiniz ise kapatmıyorlar. Yani bende buna hayret ediyorum eliniz de bir belge bir kanıt yok bir sonuç yok sadece varsayımlar üzerinden sürekli aynı itham ve takıntılık yapıyorsunuz.

Chat konusuna gelirsek yoğunluğa bağlı olarak online süreleri ve işlemleri değişmektedir. Chat üzerinde report sistemi mevcuttur. Chatta o an görevli arkadaşımızın temel yaşam ihtiyaçları olabilir ve bunları sağlarken fırsattan istifade edilmesi görevlilerin elini çektiğini anlamı taşımıyor. Report edebilirsiniz sonuçta o seçenek eklenmiş durumda. :)

Forumda tüm gün makul süreler içerisinde inceleme ve yönlendirme yapıyoruz. Haksız gördüğümüz konuları düzeltiyor veya konunun nereye gideceğini görmek için müsaade ediyoruz. Varsayımlar üzerinden konuşursak eğer bu işin içinden çıkamayız. :)

İyi Forumlar.

Dontforgetme bunu beğendi.
  6. adminlerin ve görevlilerin hiçbir sucu olmadığı gibi adamlar gönüllü olarak yardım etmeye bu durumu düzeltmeye calısıyor onları tebrik ediyorum ama keşke oyunun yönetimi de böyle hassas olsa. ya da tr ekibine yetki verse yani gönüllülük esasıyla bile haritaya cıkılır admin gemisiyle bakılır botlar,tutucular cok acık isteyen kanıt atar inceler ban atarlar ama malesef yetkileri yok o yüzden sadece chat ve support ile ilgileniyorlar keşke yetki vermede ısrarcı olsanız ve oynu düzeltseniz cidden adaletsizlikler cok can sıkıcı kolay gelsin elinize sağlık..

YARGU bunu beğendi.