Geri bildirim Oyun Sorunları...

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve -ThyPhon- tarafından 26 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Master0735

Master0735 User

bildirimler geç geliyor yığılma oluyor. düzeltime yapılana kadar kapatılsın bende tek olmuyormuş lazım olunca seyirden yada sistem günlüğünden bakarız çok rahatsız edici bundan dolayı HİTAÇ BİLDİRİMLERİ ARADA KAYBOLUYOR önemli olanı bu ondan büyük yazdım

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 30 Mart 2017
    Miscozra[Türk] bunu beğendi.
  2. ÇORBACI

ÇORBACI User

kamufle gezerken anında işaretleyen oyuncular var hatta emp atıp bir sürü yaratığın içine girdiğimiz halde yine anında işaretliyorlar normalde o kadar yaratığın arasında bizi değil yaratıkları işaretlemeleri lazım buda bende program kullanıyorlar algısı oluşturuyor.

org2BordoGüç ve *FastMonster* bunu beğendi.
  3. Hem bu konuya katılmış olayım hemde sorumu sorayım :)

Yeni anasayfa geliyor kulanıcı adı şifre giriyorum eski anasayfaya atıyor tekrar kullanıcı adı şifre girip oradan giriş yapıyorum. Buradaki amaç nedir ? @-ThyPhon-

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 Nisan 2017
    *FastMonster* bunu beğendi.
  4. ÇORBACI

ÇORBACI User

3d modunda tartarus gemisiyle oynuyorum hız modülüne basınca tüm irislerim kayboluyor görünmüyor hız modülünü iptal edince irislerim tekrar görünüyor ama tartaruslada hız modu kapalıyken gemi tank gibi yavaşladığından oynanmıyor 2d modunda böyle bir sorunum yok.

*FastMonster* bunu beğendi.
  5. adminler hala kapıdan atlayınca bağlantı kesiliyor ve petlerde scrap ve benzeri madenleri toplamıyor bunlar ne zaman düzeltilecek

6. bu sorun hala düzeltilmedi. petlerin bir anlamı kalmıyor. çözülsün artık.

7. Merhaba ,

Bu durumu zaten gerekli yere ilettik fakat daha sonrası bizi aşıyor maalesef. Umarım ilgili birim en kısa zamanda çözüme kavuşturur.

İyi forumlar.

8. Yazdığım sorunlardan ilettiğiniz varsa bir daha iletin lütfen.

1) Mini haritada bir yer işaretleyip Tartarus'un "Hızlı Ateş" yeteneğini kullandığımda yeteneğin bitmesi ile beraber mini haritada bir koordinat işaretli olmasına rağmen gemi olduğu yerde duruyor.

2) Eski bir problem. Bazı zamanlar portaldan atladığımda pet portalda sabit kalıyor.

3) Eski bir problem. Bazı zamanlarda kamikaze atıldıktan sonra tamir işareti ve peti açma işareti birbirine karışıyor. Bu durum genellikle peti hemen tamir etmek istediğimizde ya da birden fazla kez tamir butonuna tıkladığımızda oluyor.

4) Gemi kesme görevleri hala problemli. Arıza düzeltilemiyorsa arızalı görevleri kaldırıp yerine yeni nesil gemi kesme görevleri getirin.

5) Oyun sorunu sayılmaz ancak yine de yazayım. Görev bittiğinde seyir defterinde "tamamladın" yerine "tamaladın" yazıyor. Ben bunu 2 sene önce yazmıştım ama düzeltilmeye değer bulunmamış demek ki.

6) Kutu argesi, katlayıcı, kurtarma protokolleri ve pvp bonusuyla birlikte dahi kutuların içinden 5 x2 lazer aldığım oluyor. Bunun hatalı olduğu aşikar, pvpde bu kadar güçlendirici ve etkiye rağmen 5 birim lazer alıyorsam heralde normal haritada kutu topladığımda borçlanıp benim lazer vermem gerekli.

7) Makrocuları geçin, onları 1 kere öldürüyorsunuz haritaya gelmiyor. Şu anki oyuncular farklı bir şey kullanıyor, kestikçe portalda doğuyorlar. Hatta bir generalin irislerini nasıl patlattığımı resim albümü isimli konuda da paylaştım.

8) Özel başlıklarda problem var. Şöyle izah edeyim. Sizde özel bir başlık varken imha edildiniz ve imha edilir edilmez kesildiğiniz yerde tamir olup sizi kesen ve dolayısı ile sizin başlığınızı alan oyuncuya saldırdınız ve oyuncuyu kestiniz. Bu durumda başlık sizde kalmıyor, sistem başlığı bir npcye atıyor. En az 10 kere başıma gelen bir durumdur. Ya da farklı bir senaryo yazalım, bu da başıma geldi. Sizin başlığınız var, siz oyuncuya sıkıyorsunuz ve imha oluyorsunuz. Karşıdaki oyuncunun da çok az bir canı kalmış. O esnada bir başka oyuncu sizi imha eden oyuncuyu kesiyor ve başlık yine boşta kalıyor. Bunlar birkaç saniye içinde olan olaylardır.

9) Her serverde var mı bilmiyorum ama global amerika 4 serverinde etkinliklerin anasayfada gösterimi konusunda hata var. Canlı olarak ice meteroid yada SB gözüküyor ancak oyun içinde etkinlik olmuyor.

10) Yine GA4'te anasayfada saat 16:küsür iken seyir defterine 09:küsür. Anasayfadaki etkinlik problemi muhtemelen bu durumdan kaynaklanıyor. Seyir defterindeki saat doğru.

11) Geçen tr serverlerinde geliştirme indirimi çıktığında (19:00 yada 20:00 olması lazım) ben de kendi serverimde indirimi beklemeye başladım. 3 senedir bu serverde oynuyorum, saat farkı olayını biliyorum. İndirimin sabah 5-6 gibi çıkması lazımken TR saatiyle akşam 7-9 arası çıktı tam hatırlamıyorum ancak problem olduğu aşikar. Son 3 sorun saat olayları ile ilgilidir.

12) Türü önemli değil gemi yeteneğini kullandıktan sonra imha olursanız soğuma süresi beklemiyorsunuz. Yeteneği hemen tekrar kullanabiliyorsunuz. Bu bir oyun sorunu mudur bilemem.

13) Yine çok çok eski bir sorun. Ema ya da mayınla düşmanın kamuflajını kaldırdığınızda diroitler gözükmüyor. Bu bir sorun mudur bilemiyorum ayrıyeten sorunsa bile çok da önemli bir sorun değil ama yazmış olayım.

14) Alışverişte sahip olduğumuz gemileri görmezken bu gemileri yine sahip olduğumuz halde birleştir bölümünde görüyoruz. Fazla kalabalık yapıyor. 1 kere üretilen itemlerin birleştir bölümünden kaldırılması lazım, en nihayetinde bir daha üretilmeyecek. Filtre bölümünü kullan demeyin, benim dediğim gibi temizlenirse daha iyi olur.

15) Ema atıp kamuflaj aldıktan sonra düşman oyuncunun peti bize sıkmaya ve yerimizi belli etmeye devam ediyor. Emanın 3 saniyelik koruma dışında bir anlamı kalmıyor. Emayı toptan kaldırın sadece insta kalkan kalsın o zaman :)

16) Oyun ekranı bildirimlerinde yığılma oluyor.

17) Ara sıra tuş kombinasyolarının sıfırlanma hatası devam ediyor.

18) Gemi aktar bölümünde ve mesaj silmede işlemlerin akabinde hata alıp clienti tekrar başlat uyarısı ile karşılaşıyorum. Hata almama rağmen işlemler başarılı oluyor.

19) Haritadaki KSİ bize ateş ettikten sonra portaldan atlayıp tekrar haritaya geldiğimizde bir kaç kere KSİ'den gemiye gelen lazer hasarı görüyoruz ancak bu sadece görsel, darbe almıyoruz.

20) Oyun sorunu mudur bilmem. Protegitlerin hareket alanı artmış artık taşa kadar geliyorlar. Sağ alt ve sol alt cubiler aynı anda kesildiğinde taşa sürekli protegit geldiği için tamir olmak zor oluyor.

İyi çalışmalar :)

Son düzenlenen: 24 Nisan 2017
  9. takemyhard

takemyhard User

oyun sorunumudur bilmem ama bende bu seferki test serverın amacını anlamadım?...ne yaratık var deneyecek ne gemi nede ekipman, eğlence olsun diyemi açtılar acep :)

10. BETERBÖCEK

BETERBÖCEK Guest

Merhabalar,

Capture The Beacon, TDM ve Sektör Kontrol etkinlikleri değiştirildi, sizlerden bunları denemenizi, varsa sorunları göndermenizi ve yeni halleri hakkındaki görüşlerinizi almak amacıyla açıldı.

İyi forumlar...

takemyhard bunu beğendi.
  11. herkese kolay gelsin benim chat açılmıyor ne yazazbiliyorum nede okuyabiliyorum sorun ne bilen varmıdır

12. 0BLIVI0N

0BLIVI0N User

Merhaba,

Modeminizi kapatıp belli bir süre bekleyiniz. Tarayıcınızı kapatıp oyuna tekrar giriniz.

Eğer düzelme olmaz ise Supporta başvuruda bulununuz.

iyi forumlar.

13. bu dediğinin hiç bir alakası yok 3 gün girmedim oyuna hala aynı

14. 0BLIVI0N

0BLIVI0N User

Merhaba,

Bu dediklerimi yaptıysanız hala sorun devam ediyorsa o zaman sorununuzu supporta yazarak çözüme ulaşabilirsiniz.

iyi forumlar.

15. Botlar tekrar aktif .
    kaynak : bizim mahale .
    edit : drkorbit sayesinde bizim mahaledeki 15 yaşındaki çocuklar program dili ögreniyorlar .
    her zaman kötu yonden bakmamalı .

16. Yeni hackerlar doğuyor :D
    Programlama öğrenmek o kadar kolay mı?

yılmazbey749749 bunu beğendi.
  17. Pet kamikazede hala takılıyor... *** insaf ta 3 senedir bas bas bağırıyorum hala kapanmamış.

Aegisin yavaş salvo bugu hala düzelmemiş Aegis elite tasarımının yetenek soğuma süreleri hatalı...

Ben bunları elli defa rapor ettim 2-3 sene oldu hala yok abi ya uyuyor bu teknik ekip...

*LİON*[TET] bunu beğendi.
  18. GREED

GREED User

KASIO.

19. Bu dediklerimizi not ediyorsunuzda 10 sene sonra mı hayata geçireceksiniz ?

20. Hemde aşırı kasıyor :D 800K Sunucu Kasması :p

GREED bunu beğendi.