Oyuna başlamalımıyım?

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve •EFSANE•53 tarafından 6 Ocak 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Arkadaşlar merhaba

Oyuna uzun süredir ardından dönmeyi planlıyorum. Bunun için aktif şekilde oynayan arkadaşların fikrini almak istedim.

Şuanda sıfırdan oyuna başlayıp gelişebilmek ne kadar mümkün? Belli başllı ekipmanları Pro Lazeri, B03 Kalkanı, Havoc, Hercules, Spartan ve gemileri tamamlamak ne kadar vakit alır. Bunu oyunda hiç bir çevremin olmadığınıda düşünerek cevaplarsanız memnun olurum.

Tabi oyunu oynamadığım süre içerisinde XT10 modülleri, plus gemileri ve bazı yeni içeriklerde oyuna dahil edildi. Tam manasıyla full olabilmek için ne kadar zaman gerekir?

2. valla zaman nekadar bilmiyorum not tutmadım dahada fullenemedim hala 15 sene oldu eksiklerim var.sen bi başla bakalım nekadar zamanda oluyo bizde öğrenmiş olalaım sayende ama çay toplamaktan daha zor diyim saa.

3. tryhardD

tryhardD User

Şimdi bu dediğin oyuna ne kadar para verebileceğine bağlı. Eğer hala teklif geçerliyse yeni çar açıp 6-7 lvl iken görev katlama desteği teklif ediliyor oldukça cüzi bir ücrete. Bu da 3-4 gün geçerliymiş sanırım ama ben kullanmadığımdan net bir şey söyleyemeyeceğim. Bu desteği alır da sana yardımcı olacak birilerini bulabilirsen bu süre içinde 17 lvl olup prometheus görevlerini açarsın hatta bitirirsen 20 prometheus lazeriyle başlamış olursun ki bu sana baya zaman kazandırır. Bundan sonraki süreç ise eskisi ile benzer modüller hariç her şeyi kasılarak ve bol bol palladium toplayıp elde ederek elde edebilirsin. Eksik kalacak 30 prometheus lazerini halletmek için (bu süreçte havoclar çok rahat fullenir) 2250 anahtar gerekecek bu da 45 zeta kapısı edecek (pazar günü yaparsan). Bu kapıların tanesini 1800gg'den açsan ve bu iş için palladium toplasan 1.2m palladium toplaman gerekir bu kısmı da sana kalmış saatte kaç toplarsın günde kaç saat ayırırsın :D Çok iyi toparlasan saatte 3k toplasan 400 saat aralıksız toplaman gerekir. Tabi bu işi yaptıktan sonra eline geçecek uridium, cephane vb ile diğer eksiklerini tamamlar eski düzene göre ful gemi düzeyine ulaşırsın ama dediğim gibi ne kadar vakit vereceğine bağlı. Bu işlerle uğraşırken kapı başına da 1 saat ayırdığını varsaysak 45 saat oradan, ilk 4 gün günde rahat 10 saat oynaman gerekecek 40 saat oradan, sonra peti ayarlaman gerekebilir diroit düzeniymiş gemiymiş prolar için rinuskmuş falan 300 saat de onlara ayırsan bence minimum 1000 saat gerekir ful prometheus 10 diroit vs tamamlaman için. Modül meselesinde ise o kadar çok şans dönüyor ki... Rastgele girdiğin 1 etkinlikten en uçuk modülleri de bulabilirsin, senelerce modül modül diye inleyebilirsin de ona bir şey demek mümkün değil:D

GRK_01 ve harderthanmine bunu beğendi.
  4. Shirei

Shirei User

Sıfırdan başlayacaksan kesinlikle önermiyorum sebeplerini alta madde madde sıralıyorum.
    - Oyunda Hile programları ile oynayan çok fazla oyuncu var, botları saymıyorum bile.
    - Buglar hala var seprom, savaş bileti anahtarı, ebedi kapı vs. tonla bug var ve bugları yapanlara absürt cezalar veriliyor, oyuncu süreli ban sonrası karlı bir şekilde geri dönüyor.
    - Yeni içerikler o kadar fazla ki elle oynayarak fullenmen yıllar sürer, ha oynayabilecek seviyeye gelirsin ancak fullenmek için ayda bir gelen etkinliklere katılıp çeşitli parçaları her ay biriktirmen gerek.
    - Yıllar sürmesini istemiyorsan çeşitli paketleri ve çeşitli etkinliklerde gelen paketleri satın alman gerekiyor ki fiyatları ucuz değil.
    - Oyuna düzenleme update'i pek de gelmiyor, ben bir rapor ilettirmek istedim arada 6 ay geçti Almanya merkezi kılını kıpırdatmadı, Almanya oyunu salmış durumda.
    - Oyuncu kitlesi hala çok kanser çok toxic, chati ne zaman açsam millet birbirine neler neler diyor.

Param var, uğraşırım, botlar ve buglar sıkıntı değil diyorsan;

- Yeni başlayanlar için özel paket satılıyor ondan alır ve bir clana katılır kendini kısa süre kastırırsın görev serisini tamamlarsın.
    - Her ay etkinlikler oluyor onları yapıp parçaları biriktirmen gerek bunlar eir, iac, i-oil, diametiron, tetrain falan.
    - BL haritasında uzun bir süre geçirmen gerekecek Rinusk için.
    - Chromin etkinliğinden Berserker gibi çeşitli gemileri alabilirsin, Savaş bileti etkinliğinden de parça ve gemileri alabilirsin.
    - Bölünme Kristali için Hades veya Lambda, Havoc, anahtar ve arge, chromin için Zeta bol bol dönmen gerek.
    - Etkinlikleri kaçırma çünkü etkinliklere katılmadan gemiler fullenilmiyor.
    - Oyuna yeni başlayanlara yardım eden klanlar var onlardan yardım isteyebilirsin.

- Bot konusunu söylemiştim değil mi? ha bot büyük sorun ha :D

Son olarak bir sorun olduğu zaman TR forum moderatörleri ilgililer yardımcı olmaya çalışıyorlar ancak bütün olay Almanya'ya bağlı olduğu için bizim Modlarımız da elleri kolları bağlı beklemek durumunda kalıyorlar.

-UZMAN_ADAM- bunu beğendi.
  5. eğer oynarak bir yere gelmek istiyorsan günde 4-5 saat oynayarak en az iki seneni alır elit br gemin olması için..ama param var oyuna para verebilirim diyorsan 12-15 ayda elit bir gemi sahibi olabilirsin...ama yinede bazı durumlar para ile de çözülemiyor.mesela bölünme kristali.seni çok yoracak spartanlar ve yeni roketatarlar için.gıdım gıdım toplayacaksın.bu ve bunun gibi madenleri (hydra neptüne triskelon dimentrion vb)..biriktirip amacına ulaşmak için hayli vaktini alacak...yani birazda emek+ kredi kartı+ sabır vereceksin oyuna.....

Shirei bunu beğendi.
  6. Sinir krizi geçirmek istiyorsan başla, artık o kadar çok şey eklendi artık full yapman çok uzun sürer.

Dontforgetme bunu beğendi.
  7. Mineral

Mineral User

Bugün başlarsanız Kısa zamanda yani takriben full olmak için 6 yıl 7 ay 8 gün 9 saate ihtiyacınız olacak.