Öneri Oyuna Tarayıcıdan Girilebilir İçeri :)

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve yılmazcan47 tarafından 30 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. hayir dedigin gibi yaptim oyun acilio direkt basinca ama basla tusu yok

2. golddagger

golddagger User

Eline sağlık Zagor sorun yok çalışıyor :)

3. resimli anlat istersen

4. Zagor-yeni

Zagor-yeni User

Şehir dışında olduğum için yapmam pek mümkün değil, döndüğüm de hallederim.
    Bu 2 sine de alternatif var, o bi tık uğraşılı ama zor değil birkere ayarladiktan sonra bir daha ihtiyacın olmuyor. Döndüğüm de onu da paylaşırım.
    Eğer benim anlattığım yöntemi deneyip yapan varsa resim ekleyebilir bu sayede başkaları da faydalanır.

5. Düzenleme :
    12.01.2021 için duzenleme eklendi sorunu çözmek için bilgisayar tarih ve saatinizi 11.01.2021 alın her seferinde

6. ACID

ACID User

macbook uzerinden giris yapabilmenin bir yolu varmidir acaba? mecbur olarak biraktim resmen oyunu her gun saatlerce arastiriyorum ama cozum bulamadin :( bootcamp ile win kuramiyorum yada parallels gibi sanal olusturma da yapamiyorum laptoptan kaynakli. wine ile acmayi denedim ama oradan da hata geliyor surekli, varsa cozum bulan paylasirsa cok sevinirim

7. interneten girerek daha güncel yollar bulabilirsiniz

Not: illegal yollara başvurmayınız .

ACID bunu beğendi.
  8. ACID

ACID User

uzunca bir suredir arastirmaktayim ancak herhangi bir cozum bulamadim, bootcamp ve parallels kullanamiyorum. mail yoluyla yada buradan bilgi paylasabilirmisinzi acaba

9. Ben diyeyim yakında 3. parti yazılımlar çatır çatır bannlanacak.

Oyunu oynuyorsanız kendi indirilebilir istemcisinden oynayın riske girmeyin yani.

Kullandıkları POST-GET metodlarından hangi tip soap mesajı olduğu debuggerlar ile yakalanabilir istendiği kadarda yamalansın 3. parti yazılımlarla kullanmasanız dahi güme gitmeyin sonra :D :D

Adamlar browser'ı devre dışı bıraktılar çünkü yavaştan bannlamalar başlayacak loglar tutuluyor uzun zamandır kimin ne yaptığını şak diye görüyorlar zaten. Bu browserdan oynama durumunun ben 3. parti yazılımcılar için iyiye bir işaret olarak görmüyorum.

Browser üzerinden oynandığı zaman siz bunu istediğiniz kadar manipüle edersiniz yani 3. parti yazılıp geliştirip siz burada onu Google chrome'dan yollanan bir post-get soap soa mesajı olarak yollayabilirsiniz sunucuya.

Fakat client'e geldiğimizde bu bir desktop uygulaması gömülü browser diyebilirsiniz fakat gönderdiği mesajda ufak bir hash varsa bile kimin nereden girip nereden girmediği çok rahat tespit edilir.

Ben olsam clientten oynamaya devam ederdim riske girmeyin. Tarih tekerür edecek az sabır... 2022'ye doğru 2012'de olduğu gibi sağlam bir temizlik yapılacak. Burayada yazıyorum.

Son düzenlenen: 29 Ocak 2021
  10. oben

oben User

banlama 2012 değil [Forum içerisinde link göndermek yasaktır] te yapıldı eğer 10cu seneyi devriyesinde olur diyorsan yandı gülüm keten helva.hem zaten olmasında artık olsa ne olacak bu saatten sonra kaybedilenler geri gelecekse olsun.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Ocak 2021
  11. 2012 gibi ilk dalga bannları atıldı. 2013 gibi kökten temizlendi ve duyurusu yapıldı.

Ben diyorum DO'nun sağı solu belli olmaz.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 29 Ocak 2021
  12. uçkw

uçkw User

Zer0DayLover sizin oynadığınız oyun 10 dakkada 10 defa donmuyor galiba yazdıklarınızdan böyle anladım. Herkese iyi oyunlar

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 2 Şubat 2021
  13. Bilgisayarım iyi olduğu için donma sorunu yaşamıyorum. Ayrıca bilgisayarımın her şekilde performansına özen gösterdiğim için birazda yazılım teknikeri olduğumdan dolayı performans arttırma, zararlı yazılımlardan daha az etkilenme gibi konularda bilgili olduğumdan cihazımda donma sorunu olmuyor pek.

Bilgisayarımda Windows 10 defenderdan başka bir şey kullanmıyorum, ağ trafiğini meşgul edecek şeyler kullanmıyorum :)

14. smoonrise

smoonrise User

Sana danışayım hazır yazılım teknikeri ve işin ehlini yakalamışken :)
    sistemim r5 3600 - rx5700 - 16 gb ram - 500 ssd boş alanı gayet fazla durumda - önü mesh bir kasa var işlemcide kendi soğutucusu var kasada 3 adet önde var 1 adet egzos fani var gayet serin durumda - netim 100 mgbit . Şimdi gelelim sorunuma bundan önce netim 35 mgbit ve bu sistemin 4/1 özelliklte belki dahada kötü sistemim vardı idare ediyordu ne yalan söleyim bu oyun için bile fazla bir sistemdi :Dsonra serverlar birleşeceği haberi çıktı ve sonra başladı lag sorunları server birleşince düzelir dedim düzelmedi sistemi değişme zamanı geldi diye üstelemedim hem dedi ara veririm az oyuna iyi olur sonra dolar malum düşmesi çıkması uygun zamanda aldım yeni sistem ve 1-2 ay sonra sözleşme bitincede yeni bir sağlayıcı ile yeni net aldım hepsi üst üste geldi rastlantı gibi .
    Yeni sistemle bir girdim oyuna herşey aynı sorunlar problemler 0 daha yeni kurulum olmuş sistemde . Sorunlara geçelim savaşıyorum donuyor , mayın atıyorum kaçarken düşman ile kendi mayınımdan bende etkileniyorum , portala geliyorum atlamak için '' tuşla genelde atlama yaparım '' ama dikkat ederim portalın mause ile tıklanan atlama kısmı etkinleşmiyor bir süre ben portaldayım ama oyun beni portalda görmüyor , spontene zamanlarda tabi bir süre oynunda aktifken saatler süresince değil ama birden durup mayın atıyorum ve geminin uzağında mayın düşüyor , portaldan geç atlıyor , düşmanla savaş sırasında en ufak manevrada hız olarak eşit hatta hız olarak daha önde olduğum gemilerde bile düşmanı yakalayamıyorum .
    Şimdi bu genel sorunlar son aylarda azaltı ama gitmedi hatta geçenlerde mod önerisini okuyup uyumluluk ayarlarında win8 olan ayarı win7 yaptım belki iyi gelir diye bu sefer 58 - 61 fps arasındaki gezen oyun donmalara takılmalara maruz kaldı geri değiştirdim . Bu oyun yüzünden tüm silinecek dosya temizlenecek klasörü cmd komutları kalmadı öğrenmedik

Evet doktor nedir bizim derdimize çare sen söyle biz dinleyelim ;):D

NOT : Suanki sistemde win10 pro var resmi siteden usb ile format atıp netten key ile anakartüzerine kayıt olan keylerden aldım . Önceki sistemde win7 vardı crackliyordum ara ara onu . Birde bu oyunu 1 mgbit den 100 mgbite kadar hızlarda dizüstü masa üstü olarak birçok sistemde oynadım bu kadar benim sabır sınırlarımı zorlayan zamanı görmedim 8 irisle kristalinlerde donup patladığım dönemler dahil .

15. Şöyle bir müzik koyayım uzun bir yazı olacak çünkü okurken iyi gider:

Öncelikle bu sorunun pek sisteminden kaynaklı olmadığını söyleyebilirim. Bu sorun daha çok oyunun yapısı ile alakalı N/A (yönetimin buraya bir el atmasını tavsiye ediyorum N/A bannlanırken yönetim çok ses yapıyordu ancak satışa çıkarılan hesaplardan dolayı yönetimde çıt yok. Bazı arkadaşlar N/A

Bu FPS droplara gelelim:

FPS drobu mevzusu aslında bizim bilgisayarlarımızdan kaynaklı bir sorun değil. Bunun sebebi hala Flash playeri hala kulanıyor olmamız. Oyun hala eski Flash player tabanlı dönemlerinden kalan eski yazılım mimarisi ve eski teknolojileri kullanıyor. Flash player doğası gereği işlemciye abanan bir motordur ve amacı genelde animasyon yapmaktır oyun değil fakat sonradan esktra yamalar ile oyun yapımına yarayacak yeni nesil şeyler eklenmiş olsada bu zamanla güvenlik açıklarına kadar çok ciddi sıkıntılar ortaya çıkardı. 2006-2010 gibi Apple güvenlik testleri sonucunda IOS ve MACOS cihazlarında flash playeri desteklemeyeceğini kuracak olan kullanıcılarıda güvenlik nedeni ile kurmamalarını tavsiye etmişti.

DarkOrbitin yapısına baktığımızda çok eski teknolojileri barındırdığından bu FPS dropları sorunlarını yaşamaktayız. KillMedium'un ve bir çok video çeken oyuncunun neden hep en düşük ayarlarda oynadığını merak etmişsinizdir az çok. Bunun sebebi çok basittir. Grafik ayarları arttıkça objelerin kalitesi, derinliği ve ekranda ki partiküllerin sayısı ve kalitesi artmakta. Bu güncel bir motorda örneğin Unreal engine veya Unityde çalıştırılsa çeşitli optimizasyonlarla iyi hale getirilebiliyor ancak burada sıkıntı dediğim gibi flashın kendisidir.

Lag sorunları ve bağlantı kopma sorunlarına gelelim:

Öncelikle eskiden moderatorlerin ağ ve bağlantı kopma sorunlarını ülkemizde ki internet sağlayıcı servislerin yetersizliğinden dolayı oluştuğunu söylerlerdi ancak önlisans stajımı Türkiyede ki en büyük internet sağlayıcı servislerinden birinde yapıp sahada bizzat çalıştığım için zorlukları gördüm evet bir bakıma haklı bir söylem. Nedenine gelirsek bu sorun aslında hala yetersiz alt yapı çözümlerinden kaynaklanmakta başka oyunlarda yüksek Ping değerleri almamızın sebebi bu.

Bunda ki en büyük etmen aslında fiber hatların çeşitlere ayrılmasıdır.

Şurada ki diyagramın ne anlama geldiğini açıklayayım öncelikle:

Bu diyagramda gördüğünüz sol taraf dağıtım merkezi yani santral sağ taraf ise bizim evlerimiz olarak düşünün.[/SPOILER]

FTTN'den başlayalım:

Fiber to the node

FTTN aslında bizim sokaklarda gördüğümüz kutulara kadar gelen fiber kabloların apartmanlara veya dağıtılacak yerlere bakır kablo olarak dağıtılan topoloji tipidir ve en düşük hızları aldığımız tiptir ve hala bu topoloji yaygın olarak kullanılmakta ne yazık ki. Genel kullanım alanı toplu olmayan binaların olduğu yerlerde yani kasaba gibi dağınık az insanın olduğu yerlerde çok faal. Hat bakır kabloyla modeme iletilir bazı sistemlerde çevirici vardır.

FTTC:

Fiber to the cabinet

FTTC yani bir başka ifade ile kabine kadar fiber yapı apartmana yakın olup kutulara kadar gelen fiber kablolardır. Bunlar apartman veya dağıtılacak binalarda kabinlerden bakır kablolar olarak dağıtılır FTTN'den daha iyidir ama hala yavaştır Türkiye'de çok yaygın olan bir topoloji türüdür genelde Apartmanların çok yaygın olduğu yerlerde görülür. Apartmanın önünde sokağın her tarafına bakan kutular vardır. Fiber hat üzerinden bakıra dönüşür modeme iletilir internet erişimi

FTTB:

Fiber to the building yani binaya kadar fiber.

Bu daha biraz daha yeni yeni yaygın olan bir sistemdir FTTN ve FTTC'ye göre hızlıdır genelde 100 MBS ve üstü hızlara çıkar. Apartmanın giriş katına kadar fiber hat gelir katlara bakır kablolar üzerinden hat dağılımı yapılır. Fakat bu tip döşeme FTTC ve FTTN'e göre pahalı bir seçenektir genelde toplu sisteler, konutlarda yaygın görürüz.

FTTH:

Fiber to the home yani eve kadar fiber.

Bu en pahalı ve en hızlı alt yapı seçeneğidir dairelerin odalarına kadar fiber çekilir dönüştürücü yerine GPON dediğimiz bir cihaz vardır pasif optik ağ sinyallerini santralden alır ve modeme iletir. Burada genelde 1 GBPS'ye kadar hızlar görülür ama çok pahalıdır genelde iş merkezleri, AVM'ler , yeni yapılan site ve konutlarda çok görülür. Bazı yeni apartmanlardada bu sistemlerden var.

Şimdi genel olarak Türkiye genelinde biz FTTC ve FTTB alırız bu nedenle hızlarımız biraz düşük.

Fakat oyunlarda ki ping seviyemizi genelde bu tip nedenler etkiler alt yapının yetersizliği sebebiyle etkilenmekte DarkOrbiti etkiler mi etkiler.

Ancak asıl lag yani oyunun ölümüne neden olacak atma sorunlarına neden olacak asıl problem bu değildir. Asıl problem ne yazık ki 3. parti programlarından kaynaklıdır fakat bu

N/A

Peki ben neyden bahsediyorum?

N/A

N/A

Tabii bir kaç ay önce bu arkadaş N/A gazabına uğradı ve ceza yedi.

N/A

Şimdi sadede gelirsek bizim haftasonları bunun gibi elemanlar yüzünden kapı zevkimiz ziyan oluyor. N/A
    Birde buna oyunun eski yapısı eklenince oyunda çok ciddi kasmalar oluyor. Bu sebeple Bigpointin bu tip kullanıcılara karşı artık bir şeyler yapması lazım.

Oyun artık tamamen N/A ,bu şekilde biz bu forumda bir çok kez hesabımız çalındı başlıkları görüyoruz.

Peki sahi benim neden hesabım 1 kere bile olsun çalınmadı? 2009'dan beri oynuyorum bir kere bile içine girip içini benden başka boşaltan kimse yok. Demek ki bir hesap güvenli tutmak istenince biraz bilgiye sahip kişi olursanız güvenliğini sağlayabiliyorsunuz.

Kısaca ben bu yüzden oyunun artık browser üzerinden oynanmaması gerektiğini savunuyor ve Easy-Anti cheat gibi koruma sistemlerinden destek alınmasını söylüyorum. Yoksa bu iş tekrar eder durur sonunda oyun kapanır herkes kendi yoluna denir.

16. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Öncelikle belirttiğiniz teknik bilgilerden dolayı teşekkür ederim. İnternet durumunda benim görüşüm parasını veririm internetimi isterim. İnternete dayalı bir işim de olduğundan dolayı bu yönde de taviz vermem :) .
    Şimdi çok fazla sansür var çünkü uygun olamayacak içerik sayısı bir hayli fazla, teşvik içeriklerini saymıyorum. Siz durum hakkında bilgilendirme ve birazda sitem ediyor olabilirsiniz. Ancak ben bu yazıda biraz fazlasını anlıyorum .
    Bu durumun asıl meselesi bu hesapların script ile tespit edilmesi gerektiğidir. Burada iş yükümlülüğü Merkez Ekibin elinde olduğundan dolayı biz bir hesap yollayarak bu hesap 3. parti yazılım kullanıyor incele dediğimizde bunu işlemler sırasında özel olarak inceler. Ama diyorum ya işlemler sırasında; önce işlemlerin başlaması gerekiyor.
    Şimdi sunucular Almanyada biz türkiyeden giriyoruz. İnternet hızının tabii ki buna etkisi oldukça fazla. Ancak sunucu yürürlüğü de oldukça önemli. Bir durum belirttiniz; her sunucunun sonuçta bir kapasitesi olması lazım değil mi? peki bunu zorlarsak ne olacak: hafta sonu krizi.
    Burada sansürlenen içerikler genel olarak sorun oluşturabilecek atıfsal veya yapıtsal içeriklerdir. Haklısınız evet ancak teşvik payını da unutmayalım :) .
    Evet bunu oldukça çok görüyoruz. Oyuncu bir yerden sonra itiraf bile ediyor. Ama iş işten geçmiş olduğundan gülüyorum yani :) .
    Bir oyun kuralı var alım satım yasak diye. Sen şimdi bu kuralı deliyorsan hakkında yapılacaklar haktır yani başka açıklaması var mı?
    Daha sonra kendilerini haklı çıkarmak adına Ülke Takımlarına ithamlarda bulunuyorlar. Chat banı olayı gibi aslında. Diğer oyunculara bilgi vermediğimizden dolayı her türlü itham/atıf serbest gibi yapmaya çalışıyorlar. Neyse bu da ufak bir sitem olsun :) .
    Dediğim gibi mail güvenliği mail sağlayıcısının işi ise oyun güvenliği de oyun sağlayıcısının durumudur. Bunun garantisi verildiyse sorun olamyacaktır. Şimdiye kadar da hiç olmadı olacağını da zaten zannetmiyorum :D . Olsaydı şimdiye kadar sıralamada oyuncu kalmazdı :S .
    İstemci ha geldi ha gelecek durumu var bakalım ne zaman ama dediğim gibi güvenlik olaylarından pek anlamam. Bir şirket buna yönelik planlama ve aksiyon kararı da elbet vardır. Sonuçta onlar için ticaret bizim için ödeme durumu mevcut.

İyi Forumlar.

17. smoonrise

smoonrise User

Öncelikle Hakkını Helal Et . Bu kadar emeğe sade bir teşekkür az gelir dedim sonrasında eski net yapım uzun yıllar boyunca kullandığım ttnet 1 mgbit - 35 mgbite kadar kullandım aşam aşama ve bu oyunu oynadım o sıralarda . Ne oldu ise server birleşmesi haberinden sonra oldu net - pc aynı ama çözümünü bulamadığım bir lag oluşuyor nedense , sonra ilk bana göre faiş fiyat çektiği için kablo nete geçtim 100 mgbit tam dedim düzelir yine aynı herşey sonra zamanıda gelmişti yenileme diye bilgisayarı değiştim ama sonuç yine aynı ( Buarada belirli oranda bir azalma var fakat eski durumda halen değiş biraz savaşıp portal atlayınca yada kalabalık savaşın içinde biraz zaman geçince yine mesafeler ve mayının atıldığı yerler portala ulaşıldığı halde sanki ulaşılmamış gibi olması sorunuyla karşılaşıyorum )

Video çekenlerin yazanlar olursa sistemlerine bakıyorum bazılarından daha iyi bir sisteme sahibim bazılarından değilim ve bende daha düşük sistemlere sahip intel 8 nesil - amd 1 nesil yada 2 nesil video çektikleri halde oyun akıcı ve önem verdiğim nokta lag hiisedilmiyor artık videolarda lag inceliyorum başkası nasıl savaştığına bakıyor ben lag yaşıyormu kasma donma var mı diye bakıyorum :)

Support ile konuşmamızda bir ara fazla envanteri kullanmadıklarını satın demişti yaptım , sonra geriye kalanları diğer gemilerin içine yerleştirdim yine çözüm olmadı donma kasma herkez kadar var ama lag yaşama kısmı çok can sıkıyor son yıllarda savaşırken gemi önündeki düşmana sıkamıyorum - kaçtım arkamda bıraktım zannederken düşman beni yakalıyor v.s sorunlar

Bakalım artık unity bekleyip görücez ne olacak son çare umutlar unity ile çözülecek diyip beklemek tekrar saol emeğin için .

18. uçkw

uçkw User

bugün girmek istemiyordum ama ebedi kapıya girdim ve 10 _15 dakka sonra oyun dondu ve dışarı atıldım . Oyun kurucularının kulakları çınlamıştır herhalde...

19. Moderatörler yazımın yarısını sansürlediği için oyunun asıl kasma sebebi olan kısımlar ne yazık ki kaldırılmış. Daha fazlaydı.

Kısa bir özet geçeyim. DO'nun kasmasının asıl sebebi normal bilinen 3. parti programlardan ziyade özelleştirilmiş toplu hesapları yönetebilen 3. parti programlardan. Şimdi ne demek istedim? Adamlar 1 program ile 300 taneye yakın rastgele mail ve isimle normal bir oyuncu gibi hesap oluşturuyor ve bu hesaplar x-2 x-1 gibi haritalarda sabah akşam kasılıyor. Normal 3. parti yazılımlardan ziyade bunların özelliği tek hesap değil 300 belki 1000 tane hesabı aynı anda bir kaç komutla yönetebilmesidir.

Bunu kullananlar bir kaç kez ceza yedi ancak sıkıntı şu ki oyunda ki genel kasmaların temel sebebi bu arkadaşlar. Adamlar sırf oyunu sabote etmek için belli sunuculara sürekli bu programlarla hesap açıyor paso 3. parti programla yönetiyor misal adamın 1000 tane hesabı var x-1 haritasında gezdiriyor paso sırf millet galaksi kapısı özel gününde kapı yapamayasın diye.

İşte bunlar DarkOrbitin ne yazık ki bu tip arkadaşlara önlem almamasından dolayı oluyor.

20. smoonrise

smoonrise User

Tekrar açıklama yaptığın için saol ( Gayet mantıklı 2011 - 2012 deki bana göre muhteşem banlamalardan sonra oyun en güzel dönemini yaşadı kasılanda eli ile savaşanda eli savaştı korkudan son derece stabil ve adil bir oyun oldu hatta çoğu eli ile şavaşamayanlar oyunu bıraktı gitti temizlendi oyun )
    Bir sorum daha olacak sana benim sistem r5 3600 ve rx5700 ve ram mhzleride 3000Mhz cl15 .
    Daha iyi bir oyun performansı için ; işlemcideki kendi soğutucusunu kule tipi ( sıvı soğutmalar pahalı ve bana göçre riskli ) değişmek ve overclock yapmada dahil olabilir yada stok hali ile hava soğutma kullanmak , ramlerde kingston ve hız aşırtabilirim 4133 mhz imkan var ama ben 3600 mhz cl16 yada cl17 ile kullanmabilirim bu konularda tavsiyen nedir bu oyun için fazla veya gereksiz mi yoksa bendeki sorunların çözümü için bir yardımcı unsur olur mu ?

Birde ekranım 1080p ama ekran kartımın özelliği ile '' Virtual Super Resolution '' ile 2k ve 4k yapabiliyorum bu konuda tavsiyen ne olur 2k veya 4k yapıp ekran kartı kullanımı arttırıp verdiği performansı yükseltmeyi düşündüm tarayıcada fark yapmıştı ama bu istemcide pek işe yaramadı senin düşüncen yorumun nedir ?

Sordukça soruyorum biliyorum umarım rahatsızlık vermiyorum :D

Son düzenlenen: 19 Şubat 2021