Duyuru Oyuncular İçin Program

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 17 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba;

Ben şimdi bir program geliştirmeye karar verdim oyuncuların ortalama hasar hesaplamasına yarayacak bir uygulama geliştirmeye karar verdim.

Bana buradan matematiksel formülleri atabilirseniz sevinirim birde bu yazacağım programın kurallara uygunluğu var mıdır ? Belli bir süre sonra bunu forumda paylaşacağım ve bundan para almayacağım. Özgür yazılım olacak.

2. JUPlTER

JUPlTER Guest

Merhaba,
    Arge demo gibi bir şey mi yapacaksınız .

3. Gibi gibi.

İlerleyen zamanlarda daha değişik şeyler ekleyebilirim mesela ihaleye kalan zaman hesaplama gibi gibi veya ne bileyim basit kar zarar hesaplama gibi şeylerde ekleyebilirim programa.

4. JUPlTER

JUPlTER Guest

Ama onun için bizim formullerimiz yok ki ,klasik rakamlar ,geliştirme , % hasarları var .Geliştirme linki burada ,lazerler burada mesela.Gemi özellikleri diroit düzenleri ,seprom ,destekler 1-2 grup istasyon ,yani pek çok etken var ,biraz zorlar hesaplamalar gibi :)

5. Ya şimdi bana önemli olan min ve max hesabı nasıl çıkaracağım.

Formüllere bakarak aslında anlayabilirim ama min max yazıyorsa ortalama değer çıkar.

Valla zeynep abla ben mattan normalde anlamam ama şu aralar bir ışık vurdu sorma :D KPSS deneme sorularını bir akrabam bana çözdürüyor kafadan yapıyorum permütasyon kombinasyon gram bilmem ama yapıyorum 3 de 3 yaptım :D

Fakat dediğim gibi o lazerler vs güncel ise sorun yok.

6. JUPlTER

JUPlTER Guest

Matematik çözdükçe aşılır devam edin , vazgeçerseniz tıkanırsınız :)
    Lazerler güncel siz zaten bilirsiniz hepsini ,güncelleştirme % leri de zaten hep standart.Min- max kararsız lf4 te olabilir

7. Şimdi şu an önemli kısım bir kere kaç tane etmen olduğu güçlendiriciler artık grup nerede olursa olsun etki ediyor bu çok büyük bir etken mesela.

%50 hasar gücü neredeyse... X4 de ortalama 50 k artış sağlar bu sadece düz bir gemi için seprom dahil.

Valla deniz ablanın da bir fikrini almak isterim belki eklemek istediği bir şey olur elimden geleni yapmaya çalışacağım olduğu kadarı ile sonra versiyon güncellemesine başlarım sırf şu yazılım becerilerimi geliştirmek için yapıyorum :D

Geçen iş yerinde Youtube'da baka baka hesap makinesi yaptım Windowsun hesap makinesinin aynısı :D Zaten uygulamayı C# da geliştireceğim yani form (pencere) aplikasyonu olduğu için oyuncularda sorun çıkacağını pek zannetmiyorum.

Bunları bir köşeye not edeyim S.S.S'de de araştırmamı yapayım gözümden kaçan bir şey olmasın her dakika oyunda bir şeyler değişiyor maşallah keşke değiştirdikleri şeyler sağlıklı olsa geri dönebilsem...

En sonunda gidip ingiliz forumunda baracusa , okapiye yazacağım kardeş yapmayın etmeyin diye... Dinlerlerse tabii.

8. JUPlTER

JUPlTER Guest

Discord ta yazabilirsiniz .Burada index konuları var inceleyebilirsiniz.Artemis Adminimiz şu sıra biraz yoğun iş günü içerisinde burada olursa görebilir .

9. Peki fakat discordda bannlıyım :D

Neyse ben rahatsız etmeyeyim o zaman görürse yazsın şimdi rahatsız etmek pek mantıklı olmaz.

10. sindbadmoscow.

sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

Hakan Merhaba,
    Bu konu için önce bir ekipten onay alalım. Eğer onlar sorun yok derlerse ben sana buradan cevap veririm olur mu?

Ancak biliyorsun ki cevabı en erken haftaya alabilirim ;)

11. Pekala ben beklemedeyim zaten araştıracağım konular mevcut yani formlara nasıl menüler eklenecek bunları araştıracağım.

12. sindbadmoscow.

sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

Merhaba Hakan,

Ekibimiz der ki; bunun için yap ya da yapma gibi bir söylemde bulunamayız. Tamamen kişinin kendi sorumluluğunda olan bir durumdur. Ancak kural ihlali içerek herhangi bir işlem durumunda biz de kuralları uygulamak zorunda kalırız.

.Paradoks. ve JUPlTER bunu beğendi.
  13. Pekala.

Zaten program bot tarzı bir şey değil yani oyuna müdahile etmeyecek bir şey.

Sadece şu anlık hasar hesaplaması yapacak belki ileride not defteri ve kronometre yada alarmli saat eklerim (ihale yada herhangi bir etkinliğin süresi için)

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.