Öneri Oyunda kullanılan "Bot" yazılımlarına karşı bir öneri.

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve 66Ahmethan66 tarafından 21 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu yenilik "Bot"lara karşı etkili olabilir!

1. Katılıyorum!

2. Katılmıyorum!

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
  1. Oyun içinde hiç yorulmadan, sabah akşam X-3 ve X-4 haritalarında yaratık kesen oyuncuları görüyoruz. Buna bir çözüm getirilmesi gerekiyor. Her ne kadar "Bot" taramaları yapılsa da, çok etkili olduğunu düşünmüyorum.

Mesela örnek olarak:
    Oyuncu X-3 haritasında kasılıyor.
    Oyuncu bu şartları yerine getirdiğinde, ekranın üst tarafında bir menü açılacak ve bu menüde bir kod ("Bir siteye kayıt olurken sorulan sorular gibi veya açık arttırmada sorulan kod gibi.") sorulacak.
    Oyuncu bu kodu girmediği zaman olacaklar:

[1] Yaratıklardan "0" Uridium kazanılacak.
    [2] Yaratıklara verilen hasar %50 azalacak.
    [3] Yaratıklardan kargo kutusu düşmeyecek.
    [4] Bonus kutu içerikleri oyuncuya eklenmeyecek.
    [5] Tecrübe ve Şeref puanı oranı düşecek.

Bu kod size savaş sırasında asla verilmeyecek. Yani sizi rahatsız etmeyecek bir "kod". Hemen oyun sayfasının üst bölümüne kırmızı yanıp sönen bir bölüm açılacak. Sizde "kod" istendiğini böylelikle anlayacaksınız.

Bu kodun size nasıl verileceğini açıklayayım:

[1] Oyun size önceden belirli bir görev verecek. Bu görevi siz göremeyeceksiniz. Oyuna girdiğinizde bu görev aktif olacak. Bu görev her haritaya göre değişecek. Mesela 4-1 haritasında kutu toplayacaksınız. Size gizli olarak "25" kutu topla diye bir görev verecek. Görevi bitirdiğinizde size "Kod" soracak.

Yorumlarınızı bekliyorum. Belki bu konu "Botçu" diye tabir edilen o yüksek rütbelilere yürek yangını olur. Ve bu "Kodlar" bana göre o yazılımlar karşısında etkili olacaktır diye düşünüyorum!

O kodu gireceğimiz bölüm aynı "Birleştir" menüsü gibi yanıp sönecek. Yani hızlı kasılanlar için de sorun olacağını düşünmüyorum. Belki yukarıda "giriş-gelişme-sonuç" kısımlarını karıştırmış olabilirim. Kusura bakmayın.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Aralık 2018
  2. DraydiBoy

DraydiBoy User

Buna benzer bir konu vardı diye hatırlıyorum tam şey edemem ama botcuları bitiricek her konuya varım :)

***met*** bunu beğendi.
  3. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Öncelikle mesajlarınızı birleştirdim, konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.

İyi forumlar.

4. Aliens

Aliens User

Güzel güzel olmasına ama geçmişte bunu bonus kutu botlarına karşı yapmışlardı, kod girilmeden kutu ya toplanmıyor yada ödül alınmıyordu. Ama çözülmesi kolay oldu. Özel yazılımlar ile botlar bu kodları tanımladılar ve güvenlik duvarını geçtiler. Bu şekilde bot bitirilemez ancak bir iki hafta oyalanır. Bitirmek için sağlam bir tarama ve dalgalar halinde banlama değil, girildiği ve yakalandığı anda yasaklamaktan geçiyor. O yüzden her ne kadar olumlu bir oy kullanmak istesem de çözüm olmayacağı için oy kullanmayacağım.

5. Captcha, botlara karşı önlem olarak etkili bir çözümdür. Eğer belirli sürelerde captcha kodu girilmesi gerekirse kolayca çözülebileceğini sanmıyorum bu sistemi kullanan başka oyunlar var ve o oyunlarda botlara rastlamadım. Tabii bot kullananlar karşısında duracaktır ve oyunun büyük bir kitlesini ''botçular'' oluşturduğundan böyle sistemleri getirmezler.

6. Konu bana aittir. Diğer hesabımı kullanmıyorum. Tüm "DarkOrbit" ekibine ve değerli oyuncularına hayırlı, güzel bir yıl diliyorum.

7. .üYe.

.üYe. User

Botlara çözüm getirilecekse botların çalışmasını sağlayan açıkların kapatılarak senin de dediğin gibi kullanıldığını anında anlayıp yasaklayacak bir sistem lazım. Adamlar oyunun açığını kullanarak yazılım yapıyorlarsa kodlar için de bir yol bulurlar. Ayrıca oyunun oynanışını etkileyecek şeyler bunlar.

Bir ara güzel bir ban dalgasından sonra botlar engellenmişti ve haritalar tertemizdi. Bir ay sonra yine botlar çıktı. Flash birçok açık barındıran bir eklenti olduğundan sanırım bu açıkları kullanıyorlar. Bir an önce flash altyapısından kurulmalılar. Flashtan kurtulacağım günleri dört gözle bekliyorum ve bence o zaman botlardan da kurtuluruz.

JohnShepard bunu beğendi.
  8. Flash'ın gitmesini ben de çok istiyorum ama bir taraftan da korkmuyor değilim darkorbit gerçekten başka bir sisteme geçebilecek mi?Bunu yaparken daha fazla mı hata ortaya çıkacak? Var olan hataları düzeltebilecek mi? Umarım becerirler bu işi de daha fazla yeniliğe açık bir hale gelir oyun ve zaten flash kalktıktan sonra bu botların hepsi kullanılamaz hale gelecek. Ayrıca kodlara kalmamalı bu bot işi evet botları biraz olsun engelleyebilir ama oyun zevkini çok düşürür gibime geliyor devamlı oyunumu bölüp bir angarya halini alabilecek bir sistem.

.üYe. bunu beğendi.
  9. Beyler bu konuyu yetkili yerlere taşımalıyız. Desteğinizi bekliyorum. Ben yeni "Kod" olayından sonra bu hesabıma geçiş yaptım. Desteklerseniz sevinirim.

10. nonono20

nonono20 User

Cliente gecmenin problemleri olacaktır en başlarda. Ancak uzun vadede kesinlikle flash playera oranla daha guzel olacaktır. Keske imkan olsa da hemen geçilebilse.

11. Ben yavaş yavaş darkorbitin böyle bir yeniliği kaldıramayıp tası tarağı toplayıp çekip gideceğini düşünmeye başladım. Umarım yanılıyorumdur ancak yıllarca flash player üzerinde tecrübe kazanmalarına rağmen bunda bile bir çok hata yapan geliştiriciler yepyeni ve muhtemelen deneyimsiz oldukları bir platformda ne yaparlar tahmin edemiyorum komple ekibi işten çıkarıp bu işin ehli insanları işe alabilirler mi? Aynı ekiple yeni geçecekleri platformda başarılı olabilirler mi? Asla kestiremiyorum.

12. Labirent

Labirent Guest

Merhaba,

Oyunun client çalışmaları devam etmektedir. Başarılı bir şekilde sonuçlanır merak etmeyiniz.

İyi forumlar

JohnShepard bunu beğendi.
  13. Gerçekten bu konuda darkorbitin başarılı olmasını en çok isteyen oyunculardan biriyim. Çünkü açtığım çoğu konunun engeli aslında flash player. Eğer flash player kısıtlamaları olmazsa oyun apayrı bir gelişim evresine geçebilir. Ama bu geçiş doğru yapılamazsa darkorbitin sonunu getirecektir.

Labirent bunu beğendi.
  14. RobinKudin

RobinKudin User

Konu HORTLA!

15. Bu oyunun zevkli olmasını istiyorsanız boşu boşuna şunu yapalım bunu yapalım demeyin..bence orijinal darkorbit başlangıcındaki gibi oyunu düzenlesinler..hız gemisi hız yapsın vegalar gibi. goliler de kendi özelliği olan sağlam vuruşu yapsın.ema ve insta kalksın bak bakalım kaç yiğit kalacak ortalıkta.adam tam zıbaracak hemen ema basıp kamufle oluyo pete can doldurtup seni kesiyo.tam kesecem ema atıp beni kesiyo.bende ema yok.nolacak..şu oyunu basitleştirin.bir kaç örnek yazıcam..çeromin için kapı yapman lazım.kapı yapman için gg olması lazım..gg olması için bilmem ne lazım.ayıptır ama. *** bir oyun bu altı üstü.oyun.. oyun ne demek eğlenmek çette konuşmak tartışmak arkadaşlık kurmak demek.bu oyunda amaç ne üst sınıf alt sınıf ayrımı yapmak..bir parası olanlar bide olmayanlar. *** gemi zaten fullenince heyecan kalmıyor ki oyunda ..zaten fullenmek gibi bir şans da vermiyor oyun.fulleyenlerde babasının kartını iyi kullananlar.şu olsunla bu olsunla hergün denge yaması yapmayla bu iş olmaz..bir oyundaki karakter sayısını artırmak o oyuna kalite getirmez kaliteyi düşürür.eskiden oyuna girince goliler ve vegaları görürdüm.vega kırmızı tasarımı takmışsa niyeti seni kesmek hemen anlardım..goli kırmızı tasarımı takmışsa seni kesecek niyetini hemen anlarsın....bune şimdi di..100 çeşit tasarım onları boşver droit düzenleri...kahvede 10 yıldır okey oynuyorum taş aynı çay aynı bir tek kişilerin saçları dökülüp beyazladı..ama zevk gene aynı.sizde aynısını yapın..

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 31 Temmuz 2019
    harami52 bunu beğendi.
  16. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Mesajınız içerisindeki Kurallar'a aykırı olan kısımlar tarafımca düzenlenmiştir. Lütfen tekrarını gerçekleştirmeyin. Aksi halde cezai işlem uygulamak durumunda kalacağım.

İyi forumlar.

Manitu ve .Paradoks. bunu beğendi.

17. captche kesinlikle katılıyorum ama botu bitirmek için başka bir destek daha gerekiyor ..
    bence captche kesnilikle getirilmeli ve bunun yanında uri fiyatları bi tık aşşagıya çekilmeli ben arada çekiyorum 150 liraya x4 te uriyi

150 tlye 600k uri değil de 1.3 uriyi çekeiblsek sanırım kimsenin bot kullancagını düşünmüğyorum ve herkesin uri çekeceğine inanıyorum

bot banlaması yüzünden çok oyuncu kaybettik toplu bir banı daha kaldırmaz oyun bunun yerine başka şeyler yapın
    şuan ekstrada cyborg 200 Tl sizcede biraz fazla diilmi 50 tl olsa ben alırdım hemen cayborgu 100 olsa alıcak birileri olurdu illaki hekate 50 tl idi hemen almıştım

• darkorbit sürümden kazanmayı öğrenmelisin artık
    • ve bizim gibi kur oranına maruz kalan ülkeler için fiyatları sabitlemeli yada bi güzellik yapmalısın
    BU ÇAĞIRIYA KULAK VER

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 5 Ağustos 2019

Sayfayı Paylaş