Öneri Oyunun düzenlenmesi ve daha fazla seçenek

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve (E)(R)D(E)(M)34 tarafından 3 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Tags:
?

Oyun nasıl düzenlenmeli ?

1. Tüm sistem daha fazla seçenek sunulacak şekilde düzenlenmeli

77,8%
  2. Oyun böyle iyi

11,1%
  3. Sadece bundan sonraki yeniliklerde daha fazla seçenek olmalı

11,1%
  1. *Sıkıcı yazıları okumadan en aşağıya ÖNERİLER kısmına geçebilirsiniz.
    *Yorum yaparak destek verirseniz çok iyi olur.

Bence darkorbitin en büyük sorunu dümdüz ilerlemesi yenilikleri çıkarırken insanlara yeni fırsat sunmak yerine bunu almak zorundasınız tarzı.
    Bknz:Syborg,spartan,Tyrannos VS

Her zaman yenilik konusunda pozitif olmuşumdur yeni silahlar yeni lazerler gemiler her şeyin yenisi gelmek zorunda ama her yeni gelen şey öncekinden güçlü olmak zorunda mı ? Şöyle düşünebilirsinizi daha güçlü olmayacak insanlar neden almak için uğraşsın ki çok kişi böyle düşünecek çünkü oyunda seçenek yok farklı yollar farklı oynanış tarzı yok, oyun çok basit ve dümdüz en güçlü yola doğru gitmek için uğraşıyoruz ve sadece tek bir yol var.
    Oyuncular sürekli yenilik geliyor sıkıldık diyorlar haklılar ama darkorbit de haklı sürekli yenilik çıkarmak zorunda kalıyor çünkü oyundaki güçlü oyuncular o yeniliğe çok hızlı şekilde ulaşıyor ve darkorbitin para kazanması gerektiği için hemen yeni bir yenilik çıkarıyor ama ortalama ve güçsüz gemiler yani az para veya hiç para yatırmayan oyuncular daha o yeniliği alamadan daha yenisi daha güçlüsü çıktığı için sıkılıyor oyunu bırakıyor böylece darkorbit oyuncu kaybediyor.

Yanlış anlaşılmasın yenilikler gücü artırmamalı demiyorum ama her yenilik böyle olmamalı yada çok fazla seçenek olmalı,dümdüz ve seçenek yok dememin sebebini aşağıda daha iyi anlayacaksınız.

-AR-GE

Burdan örnek vererek başlayalım;neden AR-GE kısmında tek seçenek var?(Savaşma açısından)
    Her şeyi full bir oyuncu düşünelim ve uzun süredir yerinde sayıyor bu oyuncuya yenilik gerek çünkü bir yerden sonra sıkılmaya başlayacak, AR-GE yeniliği geldi ve bakıyoruz tek yol var yukarı maviyi doldur aşağı kırmızıyı doldur ve tekrar aynı döngü(bu oyuncular genelde para yatıran oyuncular bu oyuncular fullenince para akışı yavaşlıyor ve hem para için hem de o oyuncuyu kaybetmemek için yenilik şart güç farkını artırabilsin ki adam gaza gelsin)

Bunun önüne geçebilmek için yapılması gereken şu:
    Ar-ge'den devam edelim eğer AR-GE kısmında daha fazla seçenek olsaydı ve gerçek para ile +1 slot satılsaydı(çoğu oyun kullanıyor bunu hem güç farkı yok hem oyun para kazanıyor)
    hem oyuncular mutlu(güçlüsü de güçsüzü de) olurdu hem darkorbit para kazanırdı.

AR-GE'de bütün kısımlarda daha fazla seçenek olsa mesela KALKAN SIKLIĞI2 veya defansif gemiler özelliğini arttırma da olabilir SOLACE%15 fazla HP verir veya tüm yenilemelerde %15 artış gibi diye uzar(Kırmızı bölüm için başka şeyler) bir oyuncu 50 argesininin çoğunu daha dayanıklı olabilmek için mavi kısıma verebilse yada daha agresif olmak için full kırmızı.
    Durum böyle olunca önümüzde 2 seçenek oluyor +1slot burda devreye giriyor,1 slotta full mavi diğer slotta full kırmızı,o ana canı nasıl oynamak istiyorsa o slota geçer.
    Bunun faydası şu;

Yukarıda açıklamıştım darkorbit yenilikleri para akışı ve güçlü gemiler için yapıyor(para yatıran)vs...
    AR-GE dediğim durumda olsaydı para akışı ve başka yenilik yapma gerekliliği süresi küçük basit bir seçenek ile 2 katına çıkarılacaktı ve aşağıdaki faydaları görecektik.

-Güçlü ve full gemilerin sıkılmaması için daha fazla seçenek ve oyun tarzı(2 slotu da fulleyecekler)
    -Güçsüz gemiler için full gemiler ile baş edebilmesi için daha fazla fırsat(2. Slotu fullerken 1 slotu fulleyip en azından oyundan boy gösterebilecekler)
    -Darkorbit için daha fazla para ve yenilik düşünecek daha fazla zaman.(+1 slotun para ile satılması ve 2.slotun da fullemesi ile para akışı ve yeniliğin etkin süresi uzayacak)

--------------------------------------------------------------- ÖNERİLER
    1-AR-GE

-Ofansif ve Defansif yetenek ağacına daha fazla seçenek eklenmesi.
    -Yeni bir dal(yol)eklenmesi örneğin;işlevselliğe dayalı mesela Teknolojiden(robot tamiri vs) daha fazla verim,gemi yeteneklerini güçlendirme,kalkan emilimini arttırma ,daha hızlı konfi değiştirme gibi seçenekler.
    -Bu durumlara dayalı 1 veya daha fazla Extra slot(AR-GE dizlimi için yeni sayfa) satışı

2-DROİT

-SPARTAN droit tasarımının verdiği özellikleri bir miktar zayıflatılmalı(Her şeyden bir miktar)
    -HERCULES+HERCULES ile yeni tamamen defansif bir droit tasarımı
    -HAVOC+HAVOC ile yeni tamamen agresif bir droit tasarımı
    -Eğer AR-GE kısmında bahsettiğim Yeni işlevsellik yolu gelirse HERMES droit tasarımı düzenlenmeli ve ona göre işlenmeli veya bir miktar Buff alabilir.

3-GEMİLER

-HECATE:''Partikül Işını'' daha yavaş daha uzun süreli ve çok daha ağır hasar vermeli.Kafaya kafaya girince dağıtan bir gemi.
    -TARTARUS: 2 Roket atar slotu olmalı ve ''Hız Desteği'' yeteneği pasif olmak yerine ''Hız Artışı'' yeteneği ile aynı aktif süreye sahip bir aktif yetenek olmalı.(Soğuma süresi daha uzun olmalı).Kubbe droit düzeni ile uyumlu olabilir.
    -DIMINISHER:%5 hasar yerine %10 kalkan delici(kalkana daha fazla hasar) olmalı
    -SOLACE:%10 Kalkan yerine %10 HP olmalı
    -VENOM:Güve özelliğinin %5'ini almalı(Olay olan Halka düzeni için iyi bir seçenek ve buna karşı çözümler de çok fazla zaten Robot tamiri,enerji transferi,Droit düzeni(adını hatırlamıyorum))
    -SPECTRUM:%10 kalkan yerine %10 isabet olmalı
    -SENTİNEL:Yeteneği ile uyumlu nadir gemi :D
    -AEGİS ve HAMMERCLAW:Yeteneklerinin verdiği DP ve Kalkan miktarı biraz yüzdelik biraz sabit miktar olmalı ki destek olduklarının bir anlamı olsun hasar odaklı gemilere az DP ve Kalkan doldururken tank odaklı gemilere daha fazla doldursun,tanklık ve destek seçenekleri de oyuna dönsün.
    Ayrıca destek demek illaki ŞİFACI demek değildir ÖRNEK YETENEKLER:
    DP TAMİRİ:Saniyede sabit 20 bin(toplam 120 bin )yerine → Saniyede 10 bin+%2(toplam 60 bin+%12) olmalı.
    KALKAN TAMİRİ:Saniyede 15 bin(toplam 60 bin) yerine →(Aktif süre 5 saniye) Saniyede 6 bin+%1(toplam 30 bin+%5).
    TAMİR BİRİMİ:Saniyede 20 bin yerine → Saniyede 15 bin DP yenileme ve Alan içindeki düşmanlara 10 bin hasar veya başka bir zayıflatmak etkisi yavaşlatma olur hasar azaltma olur veya dostlara güçlendirme etkisi olur extra hasar veya hız vs.
    -CİTADEL:
    ATEŞİ ÇEK:Etraftaki düşman gemilerin ateşini kendine çekmek yerine → Etraftaki düşman gemilerin yön duygusunu boz(Şu StrauneRlerin attığı yön bozan roket tarzı)
    -PUSAT: Yeni yetenek:
    HIRSLI AVCI:İşaretlediği hedefe %X daha fazla hasar vuracak fakat yeteneğin aktif süresi boyunca diğer gemilere daha az hasar verecek.
    VEYA
    MUTLAK ODAK:İşaretlediği hedefe vuruşu hiç bir şekilde engellenmeyecek yeteneğin aktif süresi boyunca diğer gemilere daha az hasar vuracak(EMA,CİTADEL,DISRUPTOR etkileri onu etkilemeyecek yani hedef işareti bozulmayacak.NOT:İnsta ve PLD roket tarzı şeyler hedef bozucu şeyler değil onlar etkileyecek)

4-SKYLAB

-ZAYIF SEPROM:Skylab seprom üretmeye çalışırken aynı miktar üretimi başarısız olan sepromları biriktirecek bir depo
    -Depo boyutu 600 ve 3 saatte dolacak, dolan depodan 1 saat içinde seprom çekilmezse maden çöp olacak(silinecek) ve bir daha dolmaya başlamayacak,tekrar dolmaya başlaması için skylaba girip başlatmak gerekecek,eğer çekilir ve lazere işlenirse 1 saat süre kalıcak şekilde lazeri güçlendirecek.
    -Aktif oyuncuları sevindirecek ve oyuna bağlayacak bir şey ve Botların Seprom biriktirmesine yaramayacak
    -Yaratık kesen botlara da engel olması için şu ben robot değilim Tikini koydumuz sistem gelebilir bir ara kutu toplamaya gelmişti onun gibi.

5-TEKNOLOJİ
    Teknolojiler ilk çıktığında DP miktarları ve vuruşlar azdı fakat oyun ilerledikçe baya artmış bu yüzden çok işlevsiz kaldılar bunun önüne geçmek için ya yenilikler geldikçe oyunun her ince detayına kadar inip düzenlenmeli ki darkorbit bunu asla yapmıyor yada yüzdelik hesaplar eklenmeli ki etkileri kaybolmasın.
    NOT:Yeni değişik teknolojiler gelmiş gördüm fakat sadece etklikten alıp sürekli güçsüzleşen şeylerin üstüne yeni şeyler getirmek yerine düzenlenmeler böyle olmalı

-ROBOT TAMİRİ: Saniyede 10 bin(Toplam 100 bin) yerine →(Toplam süre 12 saniye) Saniyede 5bin+%1(Toplam 60 bin +%12)
    -KALKAN YÜKLEMESİ:Sabit 75 bin yerine → Sabit 50 bin +%7.5
    -ENERJİ TRANSFERİ:Yüzdelik olduğu için her zaman oyunda yeri var.
    -ZİNCİRLEME İMPULS:Yeni özellik:Aktif süre boyunca vurduğu hasarın bir miktarını yanındakilere sıçratır X kadar kişiye(her sıçramada hasar gittikçe azalır) X kadar hasar.
    -İSABETLİ HEDEFLEME:Ek özellik:Roket menzili Lazer menzili ile aynı olur.(Bence kesinlikle gelmesi lazım Roket düzeni ve leonov ile kasılan gemiler için yaratık etrafında dönerken roket menzili kısa olduğu için zorlanıyor olabilirler)

6-EXTRA ÖNERİLER

-ROKET ATAR
    Birden fazla takılan roket atarlar SET BONUSU vermeli %X daha hızlı dolum
    böylece 2 roket atar slotu olan gemilerin bir anlamı olur(bekleme süresi olmadaN 10 roket doldurması bir miktar hızlı olmasını sağlasada yine de çok işlevsiz )

-RSB KARIŞTIRICI
    Oyunda kullanılacak ve fırlatılacak çok şey var yani tıklanıcak slot çok,SR-5,PLD,BUZ,Yavaşlatme roketi,Mayınları,İnstası,eması,gemi yetenekleri,lazerler,droit düzenleri.
    Bu yüzden oyun karışıklaştıkça oyuncu dostu bir kaç şey eklenebilir ki böylece yardımcı programlar kullanıp savaşta öne geçen oyuncuların önüne geçilebilir çünkü zaten çok gerekli bir şey, ayarlar kısmına rsb geldikçe otomatik sıkma seçeneği eklenebilir.(Kasılma konusuna engel olunamıyor bari buna olunsun)

-BOT ENGEL
    -Botların neden banlanmadığını gayet iyi biliyoruz ortalık o kadar karıştıki neredeyse herkes kullanıyor,bot yüzünden oyunu bırakanlar özleyip geldiğinde pes edip kullanıyorlar VS ve bu yüzden ban atılmaya kalksalar oyuncu kalmaz 1 2 ay uyarı süresi verilse bile biliyorum ki yapmazlar sıralamadaki gemiler istiyor diye bile banlamazlar neyse karışık olaylar.

YAPILMASI GEREKEN
    -Çoğu oyunda artık bu tarz şeyler var,kendi sistemlerini oyun içinde çıkarıp parayla satıp belki belirli saatlerde veya günde belirlir bir kaç saat hakkı ile böyle bir şey sunabilirler ve yardımcı program kullananlar affedilmemek üzere banlanabilir.
    -Karşı çıkanlar olacaktır fakat unutmayın herkesin bol bol zamanı yok geri kalmamak için para verip böyle telafi edebilirler tekrar ediyorum zaten çoğu oyunda var böyle şeyler ve oyunu p2w hale getirmez,hiç bir şekilde ulaşamayacağın ve güç farkı yaratan şeyler para ile satılırsa o zaman karşı çıkılabilir.
    NOT:Ben darkorbit p2w değil demiyorum :)

-TAMİR BİNASI
    -Bildiğimiz gibi tamir kuponları sadece gemi ve droitleri tamir etmek için değil merkez(x1-x8) haritalarında hızlı tamir olabiliyoruz tamire tıklayınca DP miz hemen fulleniyor.
    -Bu özelliğin normal haritalara da gelmesini öneriyorum taşın o tarafa küçük bir yer yapılabilir ve kasılırken Dp azalınca oraya gidip hemen tamir olup tekrar kasılmaya devam edilebilir.
    -Aksiyon içinde iken tamir edilmesin 10 sn bekleme süresi olsun(PVP de savaşırken kapıdan atlayamama tarzı)
    -Oyuncu gemilerinden hasar alınca veya hasar verince bekleme süres ,1 dakikaya çıkar.

Bu özelliğin normal haritalara da gelmesini öneriyorum taşın o tarafa küçük bir yer yapılabilir ve kasılırken Dp azalınca oraya gidip hemen tamir olup tekrar kasılmaya devam edilebilir.

7-AÇIKLAMA EKSİKLERİ

Oyunda çoğu şeyin açıklaması ya eksik yada düzgünce açıklanmamış,
    Mesela Gemi yetenekleri:
    Hasar verdiği yazıyor peki ne kadar hasar ? aktif süresi ne kadar?bekleme süresi ne kadar ?
    Sayılacak örnek çok yazı sıkıcılaşmasın
    Bu oyundaki çoğu araçda geçerli.

Devamı gelecek fakat Yanlış yazmamak için defalarca silip yazdım çok yoruldum yazım hataları olabilir bunu için özür dilerim.

Son düzenlenen: 16 Aralık 2019
    _ALPHA_, Regulus ve militaryship-3 bunu beğendi.
  2. Dostum ilk paragrafta çok güzel bir noktaya parmak basmışsın , full oyuncuların yeniliklere çok kolay ulaşmasına karşın gelişmekte olan oyuncuların bu yeniliklere çok ama çok yavaş ulaşması aradaki güç dengesini açtıkça açıyor , ve sanırım gemiye özel veya yeteneğe özel argelerden bahsetmişsin , bu gerçekten güzel olurdu ama zaten yükseltme modülleri getirildi , bir de bunun üstüne gemiyi güçlendiren argeler getireceklerini pek sanmam açıkçası . Ama hem pozitif hem negatif etkisi olacak şekilde birden fazla arge yolları olsaydı ve oyuncular kendi oyun tarzlarına göre bu arge yollarını seçselerdi çok şeker olurdu .

Bundan sonra yeni bir yenilik gelecekse bile , alın size eskisinden daha çok güçlü kalkan / lazer / arge şeklinde olmamalı , alın size şu yönden daha güçlü ama şu yönden de daha etkisiz kalkan / lazer / arge şeklinde olmalı . İnsanlar oyun tarzına göre bir çok farklı taktik deneyebilsinler , tek bir güçlü yeniliğe bağlı kalmasınlar .

Konu için teşekkürler dostum ^^

(E)(R)D(E)(M)34 bunu beğendi.
  3. Destek için ben teşekkür ederim

Gemi modülleri tarzında bir şey değil benim demek istediğim her gemiye özel değil yetenek kullanımlarını daha özel kılmak için ki bu da bir oyun tarzı haline getirilmeli yetenkerin bekleme süresi olur yeneklerin aktif süresi olur güçleri olur( daha fazla can doldurma daha fazla hasar veya daha hızlı gibi) illaki bu da olması gerekmez, mesela yenileme araçlarının etkisini artırma gibi buna teknolojiler dahil olmak üzere solace aegis vs gibi tabi bunlar üstünde düşünülmeli ama böyle şeyler şart her geminin kullanılması açısından ve farklı tarzlara yönelme açısından.
    Hercules ve havoc gibi 2 seçenek varken gidip ya allah birleştir hepsini al gibi şeyler istemiyoruz kalsın kardeşim işte hercules havoc illa yeni bir şey çıkıcaksa diceksin havoc havoc birleştir agresif oyna hercules hercuels birleştir defans oyna hercules havc birleştir ortasında kal öyle takıl.

4. Regulus

Regulus Guest

Merhaba,

Konunuzun başlığını içeriğe göre düzenledim. Konunuzu Güncelleme ve Fikir Havuzu Sistem ve Kuralları'na göre açtığınız için teşekkür ederim. Fikriniz Güncelleme ve Fikir Havuzu İndex'ine eklenmiştir, oyuncularımız tarafından destek verildiği takdirde raporlarım arasına ekleyeceğim

İyi forumlar.

5. konunun başlığı bu değil,örnekleri argeden verdim ve aşağıda ekleme yapacağım diye belirttim, konu kesinlikle arge değil lüfen tekrar düzenleyin

Regulus bunu beğendi.
  6. Regulus

Regulus Guest

Merhaba,

Bizim de indexe belirli bir başlık ve kategorize dahilinde eklememiz gerekmektedir, şuan belirtmiş olduğunuz fikir arge üzerine gözükmekte. Eklemelerinizi yaptığınız ve fikir genel olarak olgunluğuna ulaşmaya devam ettiği vakit gerekli ayarlamaları yapacağım. Siz eklemelerinizi yapmaya ilk mesajınızı düzenlemek kaydıyla devam edin ben takipteyim :)

İyi forumlar.

7. Düzenlendi

8. *mhmtaykn*

*mhmtaykn* User

Kardeş oyunda fazla online oyuncusu yok ben bile günde 3 saat oynarken 1 saate düşürdüm oyun artık zevk vermiyor. Oyun para olmuş bence vaktinizi başka şeylerle ilgilenerek geçiriniz.

9. böyle olmaması için uğraşıyorum zaten ayrıca oyun para falan olmamış bunu nerden çıkarıyorlar hiç anlamıyorum, sırf bu ay Ice ile ve günlük görevler ile bol bol uri kasılabilir.Arkadaş benim zamanım da kapılar x2 ödül falan vermiyordu indirim gelmiyordu, şimdi 5 liraya indirim alıp GG indirim gününde 55 uriye kapı basıp ZETA kapısından 50 anahtar 100 dosya alabilirsin kapı bitince 50k uri tekrar cebine giriyor bile.ordan gerektiği kadar güçlenince işler daha da kolaylaşıyor zaten sadece günlük görevden 7k uri alıyorsun 10 15 dakikada.Çok hızlı yaratık kestiğim için gelen uri erimesi olmasa gayet güzel yerde oyun.LF3ler 180 hasar olmuşken herkes rahat kasabilir ve sonradan Pro lazer kasmaya başlayabilir.

DÜZENLENDİ:
    -Gemilere extra öneriler
    -Teknoloji önerileri

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 7 Aralık 2019
  10. sethpark

sethpark User

Aradığım yenilik. Kesinlikle katılıyorum %100 destek

11. -=ODIN=-

-=ODIN=- Guest

Merhaba,

Alt alta yazmak (Flood) Forum kuralları gereği yasaktır; Lütfen biraz daha özen gösterin.

Ek olarak Düzenleme mesajlarınızı 05.12.2019: Extra öneriler eklendi
    06.12.2019: Teknoloji önerileri eklendi.
    Düzenınde yazmanız konuyu okuyan arkadaşlarımızında fikir dağılmadan konuya odaklanabilmesini sağlayacaktır.

İyi forumlar.

12. burdaki amaç konuyu akif tutmak değil mi ? ben düzenleme yapınca önceden okumuş arkadaşlara bildirim gidecek mi ?gidiyorsa sorun yok ama gitmiyorsa önceden okumuş bir insan tekrar gelmeyeceği için düzenlendi yazıp düzenlediğim notları ekliyorum ki üste çıksın bakan arkadaşlar yeni yazılmış yazılara tekrar bakabilsin.Yoksa zaten bu yazdığım yazılardan defalarca konu çıkarabilirdim hepsine ayrı yorum almak ve aktif tutmak için.

13. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Mesajınızı düzenlediğiniz zaman bildirim gitmez, bu nedenle düzenlendiğini dair atacağınız yeni mesaj ile ilk mesajınızın altına not olarak düşebilirsiniz düzenlemelerinizi, tamamen sizin tercihinize kalmış.

İyi forumlar.

Soldier*Doctor ve Ataaa bunu beğendi.
  14. Ben de yeni mesaj olarak düzenlediğim şeyleri ekliyorum fakat adminimiz uyarınca ben de böyle bir şey yazmak zorunda kaldım sonuç olarak bildirim gitmesi gerekiyor fakat halen yasak diye ısrar edilseydi her yazdığım şey için yeni konu açmak zorunda kalırdım sırf öyle olmaması için hepsini bir konu altıdna birleştirdim, gereksiz konu kalabalığı yerine böyle daha mantıklı geldi.
    Şuan düzenleme yaptığımda yeni cevap olarak düzenlendi yazabilir miyim yoksa ceza mı yerim ?

15. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Takım arkadaşım muhtemelen düzenlemeleri yaptığınız tarihleri de ana mesajınızda belirtmenizi istemiş, minik bir yanlış anlaşılma olmuş orada diye düşünüyorum.

Düzenleme yaptığınız zaman yeni mesaj olarak bunu belirtebilirsiniz tabii ki, herhangi bir ceza almayacaksınız. :)

İyi forumlar.

Soldier*Doctor ve Ataaa bunu beğendi.
  16. Teşekkürler kolay gelsin.

Regulus ve Minerva bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş