Oyunun Durumu Hakkında

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 13 Mart 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Selamlar,

Foruma girip bakayım dedim, cidden eski anılar depreşti aklımda, çoluk çocukça kavgalar olurdu eski güzel günler aklıma geldi birden. Neden bilmiyorum, sadece foruma girdim ve o eski sonbahar zamanlarında olan cadılar bayramı etkinliklerinde net cafeye arkadaşlarımla gidip sırf balkabağı toplamak için bir kaç saat oynadığım günleri hatırladım.

Kış etkinliklerinde 1 ay boyunca bigboyken goliath almak için yemeden içmeden kutu topladığım günleri hatırladım.

Forumda ki komik ama bir o kadarda cringe günleri hatırladım, eski göze göz, dişe diş savaşları hatırladım. Neden bunlar birden aklıma geldi bilmiyorum ama hiç bir zaman bir daha o günlere geri dönemeyeceğimi bilsemde o günler gözümde canlanıp duruyor.

Aslında ben şunu fark ettim, hepimiz oyunun şu an ki durumundan şikkayet ediyoruz, ancak o zamanlar o zaman güzeldi kimse bunun farkında değil. Oyun eskiden güzeldi diyoruz, fakat şu an aynı durumda olsa gerçekten ne kadar zevk alabiliriz?

Yani demek istediğim her oyunun bir parlama ve çöküş dönemi vardır, neticede artık şikkayet etmenin yada isyan etmenin bir anlamı olmadığına kanaat getirdim, neticede bizler müşteriyiz ve bize sunulanı tüketip tüketmeme hakkına sahibiz.

Tek demek istediğim oyun yönetimi sadece para kazanmak için kendisine daha fazla zarar veriyor. Güzel günlere artık dönemeyeceğiz o kesin. O günler öldü artık. Teşekkürler DarkOrbit. Bana çok güzel bir çocukluk ve gençlik yaşattın seni unutmayacağım unutana aşk olsun ancak sen yaşlandın ve hastalandın, zamana karşı hiç bir şey galip gelemez bu Dünya da.

Sonuç, oyuna gelen yeniliklere bir kısmımız kabul edip devam edecek bir kısmımız reddedip oyunu bırakacaktır her zaman olduğu gibi.

Artık pek umut beslemek istemiyorum çünkü umutlarım tükenmiştir bu oyun için. Yapabileceğim pek bir şey kalmadı. Ne kadar fikir sunsakta artık yönetimin gerçekleştirmesi için 5 yıl bekleyecek vaktim pek yok. Aylık giriş bonusu için 5 sene mücadele verdim zorda olsa yaptırdık. Galaksi kapıları x2 günlerini 2-3 sene bekledim olması için fakat işleyiş baya yavaş.

Oyuna eklenen çoğu güncelleme zaten oyunu bozuyorken üstüne yeni şeyler eklenmesi sadece oyunun yapımcılarına daha çok zarar veriyor. Gittiği yere kadar mantığı ile devam ettiriliyor oyun. Bu oyun bir yerde kapanacak ondan eminim. Fakat kapandığında en azından eski anılar hatıralarda yaşamaya devam edecek.

2. Nemesis306

Nemesis306 User

Yapman gereken tek şey aslında her şeyi bırakıp tekrardan başlayıp etliye sütlüye karışmadan kendi yağında kavrularak PvE takılman. Neden bilmiyorum ama eskiden aldığım tattan daha fazlasını alabiliyorum çünkü eskiye kıyasla daha da güçlendim, ki oyunu her gün 2-3 saat oynarak bir de. Ama konu foruma gelecek olursa burası BAYAĞI ölü. O eski dostların hepsi üniversitede/oyunu bıraktı. Hazır lafı geçmişken, hâlâ görüşebildiğin kişiler var mı buradan?

3. Oyundan hala zevk alabilmek mümkün ama bunun için oyundan pek bir beklentin olmamalı, ben de @Nemesis306 gibi genelde PvE takılan birisiyim, görevler sıkıcı olduğu için (200 uber sibelon kes cart-curt) yapmıyorum, rütbe puanı kasmak zerre umrumda değil, 2009 dan beri oynuyorum hala üsteğmenim :D, gemiyi güçlendirip hasarımın arttığını hissetmek beni en mutlu eden şey.

Nemesis306 bunu beğendi.

4. Loonie, erdem, blackghost, darion26 ile discorddayız. BMW m3 abimizle baya bir konuşmuyorum kayboldu ama telefon numarası duruyordu bende. :D

Bu arada eren sen baya büyümüşsün 17 olmuşun hayırlı olsun. :D

Nemesis306 bunu beğendi.
  5. KZORBA

KZORBA User

Selam! size hak verdiğim konular var ama bilmelisiniz ki eskiden piyasada bu kadar oyun yoktu... ehh haliyle DO başka birşeydi gözümüzde eski günleri bende anımsar ve özlerim fakat eskiden canavarlarla cebelleştiğim o uzun saatleri düşünecek olursam :(... yani anlayacağın oyunun yeni hali benim daha fazla özellik kombolayıp bunları etkili kullanmam üzerine kuruluyor biraz N/A oyununa benzetiyorum bu durumu... açıkçası oyundaki toksik kitle giderse eğer veya ben avrupa sunucusuna geçersem oyunu daha çok oynayabilirim.Şuan ki gemi metaları da acayip bir hoş! herkes birşeylerde meta olmaya çalışıyor ve bu da rekabeti körüklüyor güzel bir durum... Sadece şu Orcusa fazla nerf attılar bundan biraz şikayetçiyim, gemiyi iyice PVe ya gömdüler umarım bundan vazgeçerler; hızına nerf atsalardı sadece yeterliydi...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Mart 2022
  6. Nemesis306

Nemesis306 User

Beni bi ara Discord'dan ekle o zaman, Nemesis306x#7166 bu hesaba geçtim şu sıralar.

Evet ya ne ara 17 oldum ben de anlayamadım, yok LGS'ydi yok koronaydı falan filan çok hızlı geçti zaman; şaka maka seneye reşitlik yaşına geliyorum :D Ayrıca teşekkür ederim, 17'ye de daha 4 Mart'ta girdim çok olmadı yani :D

Oyun iyi güzel, ama şu bug ve bot sorunu çözülse, oyun daha az P2W olsa, hadi tamam tümüyle F2P olsun da demiyorum en azından haksızlık biraz olsun azalsa yemin ediyorum piyasada daha güzel uzay temalı MMORPG oyun yok. Ciddi söylüyorum.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 14 Mart 2022
  7. Evet DarkOrbit özünde altın gibi oyun ama bazı eksiklikleri var, Elon Musk a tweet atalım oynu satın alsın, deli fikirleri var adamın alırmı alır valla, oyunu adam eder bence. Oyunu bütün hileden hurdadan temizledikten sonra ikramiye olayını geri getirsin kazanana da kripto para versin oyun şahlanır.

Son düzenlenen: 14 Mart 2022
    Nemesis306 bunu beğendi.
  8. akarsu6167

akarsu6167 User

selam gencler :) bu dodgeviper orjinal olanmi ? ismi C ile baslayan ?

9. Delta benim bu arada attım istek

orjinal

Nemesis306 bunu beğendi.
  10. Nemesis306

Nemesis306 User

Kazanana 1 BTC :D

Tamamdır kabul ettim :)

11. akarsu6167

akarsu6167 User

selam Cihan nasilsin ? ben Emin orjinal akarsu :) hatirladinmi ?

12. Benim ismim yalnız cihan değil hocam :D

Teşekkür ederim ancak karıştırdınız sanırım.

13. Prophecy

Prophecy User

Numara kısmını da yazsaydın be :D

14. Ooo uzayım. Sen yaşıyor musun ya?

Adam yazıp çıkmış resmen. :D

15. bir de oyun Yotube reklamı yok reklam yapmıyorlar galiba

16. Reklam yapmamaları Çok büyük kayıp bence :D

17. Kulaklarım çınlamış burada :D hayırsız yazsaydın gel discorddayız takılıyoruz diye gelirdik :D neyse döndük sayılır, bugünkü ban dalgasının sonuçlarına bağlı olarak şöyle temizinden bir başlangıç yapmayı düşünmüyor değilim :) serverda görmüyorum hiç hakan nickini ne yaptın?

18. hepimiz telepatik olarak cidden toplanmışız yuh!
    ben de zehirli oku yedim eski darkorbit sinematiklerini felan izliyordum.. arada girip bir şeyler vurup çıkarım diye düşünüp başlayacaktım oyuna ama launcher'ı açamıyorum =D ondan onun çözümü bulana kadar buralara bakıyom şu anlık