Kutlama Oyunun Gidişati ve Güncellemler

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 24 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Yıllarca dedim ki bu yenilikler oyunu bozacak yapmayın etmeyin... Bana denilen sen ne anlarsın la veled git köşede ağla evele üvele... Şu an dediklerim bir bir çıkıyor ve ne dersem modlar geliyor kaldırıyor komedi :D

Yola devam mı ? Bence devam izlemesi zevkli x-1'de struner kesmeye devam edin :D

Fikirlerin önemsenmediği oyunun iyice dibe dalışa geçtiği bir dönemdeyiz yıllarca söyledim ama dalga geçildi ne oldu şimdi :D İşlerine gelmeyince forumdan uzaklaştırma vs :D

X-1'de struner kesmeye devam edin siz :D

Fikir belirtiriz hiç umursamazsınız. Konumuz kaldırılır komedi...

Zamanında oyuncuların dedikleri yapılsaydı şu an bu halde olmazdı oyun. Halada yangına körükle değil benzinle gidiyorsunuz komedi...

Almanya kendi ektiğini biçiyor... Bu kadar basit...

Taa 2010'dan beri forumdayım 2006'dan beri oyundayım görmediğim şey kalmadı. Fikir belirtiriz 4 senede anca gerçekleşir yada birileri tarafından hiç umursanmaz...

Dipnot: Eleştiri kaldıramıyorsanız bu sizin fikirlere kapalı olduğunuzu gösterir hataları göremiyorsunuz demektir yada görmek istemiyorsunuz demektir...

Son düzenlenen: 24 Ağustos 2019
    -crusmaster99- bunu beğendi.
  2. ANCESTRAL

ANCESTRAL User

Yıllarca dedim ki bu yenilikler oyunu bozacak yapmayın etmeyin... Bana denilen sen ne anlarsın la veled git köşede ağla evele üvele... Şu an dediklerim bir bir çıkıyor ve ne dersem modlar geliyor kaldırıyor komedi :D

Yola devam mı ? Bence devam izlemesi zevkli x-1'de struner kesmeye devam edin :D

Fikirlerin önemsenmediği oyunun iyice dibe dalışa geçtiği bir dönemdeyiz yıllarca söyledim ama dalga geçildi ne oldu şimdi :D İşlerine gelmeyince forumdan uzaklaştırma vs :D

X-1'de struner kesmeye devam edin siz :D

Fikir belirtiriz hiç umursamazsınız. Konumuz kaldırılır komedi...

Zamanında oyuncuların dedikleri yapılsaydı şu an bu halde olmazdı oyun. Halada yangına körükle değil benzinle gidiyorsunuz komedi...

Almanya kendi ektiğini biçiyor... Bu kadar basit...

Taa 2010'dan beri forumdayım 2006'dan beri oyundayım görmediğim şey kalmadı. Fikir belirtiriz 4 senede anca gerçekleşir yada birileri tarafından hiç umursanmaz...

Dipnot: Eleştiri kaldıramıyorsanız bu sizin fikirlere kapalı olduğunuzu gösterir hataları göremiyorsunuz demektir yada görmek istemiyorsunuz demektir...

3. Kimsenin X1'de streuner kestiği yok. Eğer gemin güçsüz ise ve X1 haritasının dışına çıkamıyorsan tüm oyunun bu haritadan ibaret olduğunu düşünebilirsin. Kimse seni oyundan şikayetçi olduğun ya da oyun içerisinde kendince eksik gördüğün kısımları foruma yazdığın için uzaklaştırmadı. Forumdan neden uzaklaştırıldığını bugün dahi anlamaman forumdan uzaklaştırılma sebebinin ta kendisidir. Kimse burada insanları provoke edip insanların forumda geçirmek istediği zamanı zehre çeviren birini burada istemez. Vakti zamanında görev yapan moderatörlerin de düşüncesi tam olarak buydu ve seni gönderdiler. Ben moderatör olsam ve seçme şansım olsa bu yazdıklarına cevap bile vermezdim çünkü yazdıkların ciddiyetten uzak. Üslup denilen bir kavram var ve maalesef ki sen bu kavramdan çok uzaksın. Ayrıca dünya üzerinde hiçbir şirket oyuncuların istediği her şeye tamam demez. Bu oyun bir işletmedir ve bu işletme 15 yaşındaki bir çocuğun "Ya bu da böyle olsa çok iyi olmaz mı ama :D " minvalinde belirttiği "fikri" uygulamak zorunda değildir.

4. Tamam canım <3

5. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Mesele senlik değil Hakan :) sen uzun bir süre bunu anlamadın. :D Sen forumda fikir veya öneri sundun diye ceza almıyordun. :) Sen genel olarak bir çok yerde kural ihlali yapıyordun. :D Neyse geçmiş zaman artık. :)

Konuya gelirsek senelerce bir çok konuda mücadele ettim zamanında ama asıl konu şirket politikası yani bir oyun şirketi olarak onlar olaya çok farklı bakıyorlar. Yani kolay kolay olumlu adım atılmaz. :D

6. Yav yok yaptığım şeylerin farkındayım ancak bazen saçma sapan tartismadan bile ben suçlu oluyordum. Geçmişe baktığımda güldüm. Niye bu kadar kasmışsam anlam veremiyorum. Sadece komik yıllar sonra eski haline gulup egleneceksin derlerdi hic inanmazdim ancak durum bu. İnsan cok sey ogreniyor...

Ancak sunu belirteyim oldum olasi kurallari sevmem sevemedim hani bu burayla alakali degil kafama gore takilirim biraz kisisel bisi bu :D

Şirket politikaları gereği normal her şeyin bir aşaması ve hizası var.

Adamlar örneğin bundan kolay kâr elde ederiz diye düşünüyor ancak tepiyor...

Tabii başka süreçlerde var ancak bazı konularda duyarsız olunması biraz tuhafima gidiyor. Hani su var oyunculari biraz dinleseler kârın kralini yapacaklar herkes mutlu olacak kimse bann mann yemeyecek ancak devir boyle gelmis boyle gecmis ne yapacan bizde soyleniyoruz iste :D

7. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben seni zamanında çok uyarmıştım :) haklı bile olsan hakkını ararken forumda bunu dile getirirken uygunsuz şekilde yazıyorsun diye :D :) Toplumsal yaşamda her yerde kurallar vardır. Bazıları resmi bazıları gayri resmi ve bunlara isteyerek ya da istemeyerek uyuyoruz. Kimse kurallara uymazsa kargaşa çıkar. :)

Oyun için bana kalırsa çok geç artık. :)

8. Ya orası öyle ama ne bileyim kafama eseni yapmak daha hoş geliyor :D Haklıydın bir şey diyemem gençliğe veriyorum.

Oyun konusunda 2020de ufak bir kiprasma ile hastanin kalbi duracak ben diyeyim. Yaptiklari her seyi ellerine yuzlerine bulastirdilar. Oyunda ki bir cok problem mesela gelecek icin bana ilham oldu. Kafamda surekli bilgisayari nasil yorarim yada ne bileyim nasil rahatlatirim sorulari var.

İste bunun gibi durumlardan dolayi iyi tasarlamak ve iyi bir sekilde proje yonetimi gerek.

Bunda Darkorbit 10 uzerinden 3 aldi bana kalirsa hatalari cok fazla.

9. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Hiç bir oyun yerinde durarak saymaz. Her daim büyür, genişler ve kullanıcısına daha fazla seçenek sunar. Darkorbit'te de bu durum geçerlidir. Yıllar içerisinde oyuna bir çok yeni ğzellik, genişleme paketi eklendi ve eklenmeye devam edecektir.

Oyun bu hale geldi, şu hale geldi lafı bana pek inandırııc gelmiyor doğrusu. Oyuncu olarak herkesin isteği "daha kolay FULL+FULL (UFE) olayım", "her kese tek atayım" bu gibi değişikliklerin yapılması, mevcut özelliğin çoğu zaman elde edilmesinin kolaylaştırılması. Ama o zaman ne anlamı kalır ki? Eğer böyle bir değişiklik yapılırsa 3 gün sonra her kes sıkılır ve oyunu bırakır. Rekabet olmadan bir oyun ayakta kalamaz. Yapılan güncelleme ve eklentiler oyunda oyunculara her daim daha zorlu hedefler sundu. Lakin oyuncular bu zorluklarla mücadle etmek yerine, kolaya kaçtı. Bakınız oyun açıklarının kullanılması, bot kullanımı. Acaba bu gibi durumları yapan oyuncular oyun yerinde saysaydı farklı bir davranış sergiler miydi? Ben hiç sanmıyorum.

Bir oyun gelişmeye mahkumdur. Eğer bir oyun gelişmeyi durduruyorsa o oyun ölüyor demektir. Darkorbit gelişmekte olan bir oyundur ve önümüzdeki yıllar için dahi yapılacak yenikler için planlamalar ve çalışmalar yapılmaktadır.

Oyuncular mevcut sorunu bize iletmek yerine, söylemmeyi seçtiği sürece asla o soruna çözüm bulunmayacaktır. Bizler her daim raporlarımızda oyuncuların şiakyetlerini iletiyoruz ve iletmeye devam edeceğiz. Sonuç olarak bizlerde bu oyunu oynuyor ve keyif almak istiyoruz.

İyi forumlar.

Minerva bunu beğendi.
  10. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Boşver gitsin , en iyisi gerçek yaşamdaki geleceğine odaklan. :D
    Oyun gelişiyor fakat senelerdir en ufağından en büyüğüne npc'lerin verdiği ödüller artmıyor değişmiyor. Oyuna para yatıramayacak zamanına bağlı oynayıp gelişme imkanları bütün gelişmelere rağmen gelişmiyor. :) Eskiden görevler çok fazla olmasa bile tatmin edici uridium veriyordu. Yeni görev sistemleri ile genel olarak görevler TP veya ŞP ağırlıklı duruma geldi. Bunları yazarken gelişmiş oyuncuları düşünerek değil oyuna yeni başlamış ve gelişmekte olan oyuncuları döz önüne alarak yazıyorum.

Neyse hala kendimi neden gerip strese sokuyorum anlamadım ama bu tarz konulara yazmadan duramıyorum. :D

D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R bunu beğendi.

11. Modum yukarida ki eski emekli S-mod BA çok iyi bilir. Oyunda ki sorunlari baya baya sayfalarca yaziyordum .

Hani bunu sadece ben degil bir cok kisi yapti.

Oyun gelismeli ancak biz oyuncular olarak uzun suren her turlu ekipmanin esit dengede oldugu bir oyun istedik. Ancak gelen her yenilik eskiyi aratir oldu. Aşırı güçlü hasar metası yüzünden oyuncular oyundan soğudu.

Hani gelişmeye mahkumdur ama siz geliştirme yapmıyorsunuz yani bu biraz bana kalırsa yeni yap eskiyi çöpe at mantığı.

Örnek vereyim vengance , golaith vs eski tasarimlari yada Aegis vs eskisine nazaran daha seyrek kullanilir oldu.

Geliştirme tek tarafli yapilmaz sorun burada hani bunu anlatmaya ugrasiyorum yillardir. Tek atmayi kimse istemiyor :D

2006-2009 da ki oyunun durumunu biliyorsaniz savaslarin nasil oldugunuda bilirsiniz.

Ancak su an birisi x4 rsb atiyor asiri hasar metasi yuzunden kimse dayanamiyor millet yillar sonra lf4leri fullemis hemen lf4 s geliyor ve almasi asiri zor. Ardindan bo3 geliyor.

Bunuda gelisme ortami olmadan olmasi bekleniyor.

Gucsuzlerin guclenmesi icin bolca uridium credits iceren etkinlikler yapilsa guzel olacak ancak ne var ne yok hep guclulere yapiliyor tamam onlar unutulsun demiyorum iki tarafida dusunun diyorum.

Cok ama cok uzun suredir oyuncular asiri guclu guncellemelerden biktilar problem bu aslinda.

Birde ic savaslarin cirkinlesmesi var ki onu hesaba katmiyorum bile...

12. NaiX

NaiX User

bana kalırsa her oyuncunun kendi leveline göre görevler çıkartmalı etkinliklerde atıyorum bu oyunun sistemi bütün oyuncularının neyi var neyi yok biliyordur 1-100 arası bi puanlama olur 0-25 arası ayrı görev 25-50 arası ayrı görev vs vs ve ayrıca elimde 70 tane havoç tasarımı var aynı bu spartan tarzı havoçları birleştirebileceğimiz bi birleştirme sistemi olsa sadece havoç içimn değil fazla olan kalkanları birleştirme atıyorum 5 tane kalkanı birleştirceksin ya kalkan değeri artacak ya absorbe oranı artacak vs vs yani oyunculara yenilik çıkartın ama eskiyide kullanabileceği fikirler getirin elimde çakılı lf4 lf3 var ya bunları kredi karşılığı satacam yada boş boş bekleteceğim vs vs vs...

13. Yeni LF-4'lerin gelmesi zaten oyuna bir darbe daha vurdu.

Zaten oyunda çok ciddi dengesizlikler vardı özellikle Cyborg , Hammerclaw geldiği andan intibaren.

BO-3 yolda ex mod kıyametin dediği gibide bunun farklı varyasyonları gelecektir bu konuda bende hem fikirim.

Olay şuradan başlıyor aslında tamam bu yenilik gelecekti ancak envanterlerde ki LF-4 ve BO2'ler çöp olmadan yapılmalıydı.

En basit örnek montaj sistemi getirildi hani bunu genelde klanı olan oyuncular için getirilmiş bir yenilik olduğu çok manidar bu oyunu klansız oyuncularda oynamakta.

Hani burada mesela aynı malzemeleri farklı yollardan tek başına oynayan oyuncularında elde etmesi sağlanmalıydı. Mesela her kuiper yaptığında yeni LF-4 ve BO3'ler için bazı malzemeler tedarik edilebilirdi.

Bir diğer güzellik ise oyunda var olan korsan anahtarları. 2011'den beri oyundalar yanlış hatırlamıyorsam. Bunlara mesela yapım malzemeleri koyulabilirdi.

Yapım malzemelerinden kastım özel montaj malzemeleri yani transistör vs bahsetmiyorum mesela bölünme kristali verilebilirdi. Yeşil anahtarlardanda çıkabilirdi bu.

Hani mesela başka nasıl elde edilebilirdi ? Kucurbiomlu istiladan elde edilebilirdi. Eski istilanın biraz daha avantajı artmış olurdu ve herkes bundan faydalanabilirdi.

Oyun yapımcıları tabii ki para kazanacak ancak bana göre para kazanma yolları çok yanlış ancak illa benim dediğimi yapacaklar diye bir şey yok fikirimi belirtirim ama bazı moderetörlerin gelip burada oyuncular oyunun sıkıntılarını anlatmıyorlar vs demesi yani baştan sağma cevaplar vermesi gülünç.

Oyunu bırakmadan önce sayfa sayfa oyunun nerede sorunu var nerede iyileştirilebilir nerede ne yapılmalı sayfa sayfa güncelleme fikir havuzunda belirtiyordum. Ancak sonradan vazgeçtim çünkü ne kadar belirtirsek belirtelim ya çok geç olacak yada hiç olmayacak. Bunun bazı sebepleri var BP firiması büyük bir firima olabilir ancak kadrosu çok geniş değil. Yani birden fazla oyunla ilgileniyorlar. Bir diğer problem ise ingiliz forumlarında ki fikirler Türk forumlarından bir tık daha ön plana çıkıyor.

Aylık Giriş Bonusuna çok ciddi bir yenileme getirdiğim için getirdiler mesela. Ancak diğer konularda eklenseydi oyuna ciddi ciddi bu oyun düzelebilirdi.

Oyunun bir kere oynanabilirliği artmalı yani tek gemi metası o kadar sağlıklı değil. Yada full hasar alıp millete tek atma metası yada aşırı savunma metası.

Hani bu konuda bir denge gelmeli. Eski gemilere ve tasarımlara çok ciddi iyileştirmeler ve güncellemeler gelmeli. Herkes Cyborg alsın millet birbirine tek atsın peki soruyorum bundan genel kitle zevk alıyor mu ? Aslına bakarsak pek zevk alan olduğunu sanmıyorum en azından oyunu bırakanları göz önüne alırsak bu durum kabak gibi ortada...

14. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Buradaki hiçbir görevli size baştan savma cevap vermemiştir. Özeleştiri yapmak gerekir bazen diye düşünüyorum, görevli arkadaşımın belirtmiş olduğu da muhtemelen şikayet etmenin çok kolay ancak bu şikayetlere/sorunlara çözüm bulabilmenin daha zor olması nedeniyle daha az tercih edilir olmasıydı. Forum içerisinde açılan konuların çoğunluğunu da şikayetler oluştururken, çözümler azınlıkta kalmakta maalesef.
    İngiliz forumu diye bahsetmiş olduğunuz forum İngilizce dilinin konuşulduğu forumdur, oyunda da dili İngilizce olan sunucuları düşününce daha fazla ilgi alıyor olması dolayısıyla da daha ön planda görünüyor olmasını normal buluyorum. Bizim forumumuza da ilgi biraz daha yoğun olsa aynı şekilde olacağını düşünüyorum, bazen raporlayacak güncel öneri bulamıyoruz destekleyen olmadığından.

Merhaba,

Buradaki konudan oyunu geliştirmek/iyileştirmek adına desteklemek isteyebileceğiniz konuları bulabilir, eklenmesini istediğiniz yenilik/içerikleri de bölüm kurallarına uygun bir şekilde Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz.

İyi forumlar.

.Paradoks. bunu beğendi.

15. Bakın bende diyorum ki şikkayetler kadar çok ciddi öneriler mevcut hani bunların çözümünü sunan çok ciddi fikirler var zaten...

Botları engellemek , dengesizliği gidermek için çok ciddi fikirler sunuldu. Hani ben kendi fikirlerimden bahsetmiyorum bir çok eski konu mevcut destek gören.

Yani açıkçası çözümü söylesekte maalesef ki Almanya yüzünden çok gecikiyor bu durum.

Örnek vermek gerekirse Aylık Giriş Bonusu tam 5-6 seneye yakın bekledi... Konuyu eski forumdada belirtmiştim...

16. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Güncelleme ve Fikir Havuzu bölümünde gerçekten çok iyi hazırlanmış, gerçekleşmesi gerektiğini düşündüğüm pek çok iyi öneri var. Belirtmek istediğim önemli nokta şuydu, her hafta forumda belirtilen şikayetlerin aksine bu konular düzenli desteği alamıyor. Bu nedenle raporlarımızda şikayetler kadar yer bulamıyorlar.

"Neden botlar hala var?", "Etkinlik çok kötü, herkese hitap etmiyor", "Yeter artık bıktık x'ten" temalı konular açarak şikayet belirtmektense Güncelleme ve Fikir Havuzu konusunda bu sorunları engelleyebilecek içerikleri barındıran konular desteklense tüm oyuncular adına daha faydalı olacağını düşünmekteyim. Bu tip şikayet konuları açıldığında artık sizler tarafından kalıplaşmış olarak görülen yanıtları verip raporlarımıza şikayet olarak eklemekten başka bir şey yapamıyoruz. "Oyuncular şundan şikayetçi" yerine "Oyuncular şundan şikayetçi ve bunu düzeltmek adına şöyle bir yeniliği istiyorlar" demenin daha etkili olacağını düşünmekteyim. Bunu diyebilmemiz için de Güncelleme ve Fikir Havuzu'ndaki konuların güncel bir şekilde destek alıyor olması lazım.

Eklemeye karar verdikleri bir içeriğin de oyuna eklenme süresinin zaman alabilmesini anlıyorum açıkcası. Eklenecek içeriğin hazırlanması bir yana oyundaki diğer elementlerle birlikte de sorunsuz işleyebilmesi gerekiyor.

Oyun içerisinde şikayetçi olunan içerikler olması ve bunların belirtilmesi çok doğal, ancak çözümleri için de bir o kadar özen ve çaba gerekiyor. :)

İyi forumlar.

17. Valla silinmediyse benim arşivde saturn aegis citadel konusu vardı... Onu çıkarıp sunabilirsiniz bende düzenlemeler yaparım.

Bir diğer sorun ise forum artık eskisi kadar aktif değil ayrıca oyunda oyuncular bile kalmadı ne yazık ki yani bundan dolayı destek görmüyor fikirler...

Herkes doğal olarak şikkayet etmeye başladı çünkü herkes bıktı çözüm geleceğine kimse inanmıyor. Bu birazda aslında sizin elinizde hani gelip Artemis bir duyuru yapsa şikkayetlerinizi yapıcı bir şekilde yapın ve bunların eksikliklerini nasıl tamamlayabiliriz bize önerilerde bulunun yada forum kullanımını daha iyi yaygınlaştırın yani insanlar forumu aktif bir şekilde kullanmadıkları içinde konular yeterince destek görmüyor.

2. Neden ise ne yazık ki Türkiye forumunun ingiliz forumuna göre taş devrinde olması. Kurallar orada çok esnek ve insanlar o kadar baskı altında değiller gayet rahat bir şekilde konu açıp fikir sunabiliyorlar.

Yani bu konu tamamen sizin elinizde konular destek alamıyor neden rapora ekleyemiyoruz diye düşünmüyorsunuz. Siz sadece görünen kısıma bakıyorsunuz birde bunun olası nedenlerini düşünün hani bu forum oyunları etkinlikleri ile olacak bir şey değil.

Etkinlik yapıyorsunuz adam ödülü alıyor forumu bırakıyor sorun burada :D Birde tartışma çıkarmaya müsair çok insan var hani (beni saymazsak ki pek sallamıyorum artık olayları sadece ironi yaparak biraz maytap geçiyorum o kadar) onun dışında bu tip elemanlara karşı biraz sıkı tutulsa hani bende dahil herkese eşit davranılsa sorun çözülecek ancak kimseye eşit davranılmıyor.

Hani ben burada millet ana avrat birbirine girsin demiyorum bazı kuralların esnetilmesi bazı yerlerdende dikkate alınır şekilde düzenlemeler yapılması gerekli örneğin bazı sitelerin linklerini paylaşmak serbest olabilir (wikipedia vs gibi) yada link paylaşımı sadece moderatör onayıyla yapılabilir gibi...

18. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Hiçbir konu silinmiyor ancak arşivdeki konuyu geri çıkarmamız da mümkün değil maalesef. Aynı konuyu tekrar açmanız gerekiyor.

Burada her görevlinin verdiği yanıt bir üstündeki görevli tarafından denetlenmekte, her birimizin yapması gerekenler bir üstümüzdeki görevliler tarafından belirtilmektedir. Bir nevi yaptığımız her işlem, verdiğimiz her cevap Artemis'in bizden yapılmasını istediği işlemler, verilmesini istediği cevaplardır. Artemis'in kendisinin hali hazırda pek çok sorumluluğu varken, bahsettiğiniz sorunların çözümü adına kendisi hali hazırda pek çok öneri iletiyorken Forum Takımı olarak bizlerin yapabileceği işlemler için kendisini çağırmayı ben şahsım olarak uygun bulmuyorum. "Daha yetkili" birinden gelen cevaplar/yönlendirmeler daha tatmin edici/daha etkili olabilir ancak bu başka görevli tarafından verilecek cevapların/yönlendirmelerin değişmeyeceği gerçeğini de değiştirmiyor.

Şöyle bir örnek vermek istiyorum, diğer ülke takımlarının chat takımları bulunmuyorken, Türkiye'nin hali hazırda chat takımı var. Ülkelerin ihtiyaçlarına göre ICM tarafından birtakım farklı uygulama değişiklikleri gerçekleştirilebilir Merkez Ekip'in onayıyla. Burada da kimse baskı altında değil aslında ancak düzgün bir üslupla görüş belirtmekle, istediği gibi görüşünü belirtmenin sıklıkla karıştırıldığını görmekteyim. Forum içerisinde bizlerin koruması gereken bir huzur ortamı var ve bu ortam ısrarcı bir şekilde bozuluyorsa da bizlerin de ciddi bir yaptırım uygulaması gerekebiliyor.

Evet bu nedenle de konuların destek alabilmesi adına her fırsatta gereken yönlendirmeleri gerçekleştiriyoruz. Ancak bunun da bir sınırı var, ortada hiçbir şey yokken her kullanıcıya anketör gibi "Merhaba, bu konuyu desteklemek ister misiniz?" diye soramayız, etik olmaz. :)

Ben bu şekilde belirterek etiketleme yapmak istemiyorum açıkcası. Forum içerisinde herkese eşit davranmaktayız ancak yönlendirmelerimize uymayarak huzuru bozan her kullanıcı hakkında gerekli işlem uygulanır. Aynı ihlalden daha önce ceza almış olan bir kullanıcının sonraki ihlallerinde de yapılacak uyarının azalması ve cezanın artması doğaldır.

Link paylaşımının yasak olmasının önemli bir sebebi kötü niyetli kişilerden diğer kullanıcıları koruyabilmektir. Kimsenin forum içerisinde paylaşılmış bir link nedeniyle kötü yazılımlara maruz kalmasını, önemli bilgilerinin sızdırılmasını istemeyiz. Bu sadece moderatör onayına tabi tutulsa bu kez de moderatörlerin aynı durumla karşılaşma ihtimali var. (Örnek olarak bunu vermiş olmanız nedeniyle bunun üzerinden açıklama yaptım.)

İyi forumlar.

dodge1234c ve .Paradoks. bunu beğendi.
  19. dodge1234c

dodge1234c User

Konu kilitlenebilir...

20. Senin bunun için bir yetkin olabileceğini düşünmüyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.