Öneri Oyunun Mantığı

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve CoccaCoocca tarafından 30 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Arkadaşlar merhaba yaklasık 2 ay önce darkorbite başladım karantina yüzünden keyifli vakit geçireyim diye .Sonuç olarak zulüme dönüştü benim için ( lag oyun hatalarını saymıyorum bile).

Bu oyuna gemi modülleri denilen bir zımbırtı getirmişler ve bu modüllerden 1 tanesi hız modülü .
    Benim gemim güçsüz olduğu için 250 k vuran adama karşı yapabilceğim tek şey kaçmak olur.Fakat adamın hız modülü oldugu için bu bile imkansız . Savaşamıyorum ve kaçamıyorum.

Madem yeni başlayacak adamlara oyun oynatmayacaksınız niye kayıtlar açık?
    Yeni olduğum için bu modüllere sahip olamamam inanılmaz saçma ben bunu başka hiçbir oyunda görmedim .

Gelelim pro lazerlere kardeşim sürekli 10 k vuran bir yaratık ve kaç milyon canı var allah bilir zar zor kesiyorum ardından 45 uridyum ekranımda görünce dalga geçtiğinizi düşünüyorum.

1 tane implus kesene kadar canım çıkıyor ve 45 uridyum mu alıyorum abi siz ciddi misiniz.

ETKİNLİKLER :
    Geçende bir etkinlik geldi eternal gate diye 30 veya 40. dalgadan sonrasını yapamadım ve haliyle etkinlik benim için birşey ifade etmedi cyborg gemisinin özelliğini atan yaratıklar var ve buna can dayanmıyor ema da yok yani uridyumu cebimden cıkartmıyorum . Fakat ful+ful gemiler 50 milyar uridyum kasmış youtube da adamı gördüm hammwerclaw ile 1.1 m canı var çatır çatır 500 600 k vura vura yapıyor etkinlikten faydalanıyor.

Arkadaşlar madem bu oyun ful+ful gemiler için düzenlendi bize oyun oynatma gibi niyetiniz yok
    bizim hesapları kapatın gidelim biz.

TuZRuHu_ bunu beğendi.
  2. TuZRuHu_

TuZRuHu_ User

Ne temiz konuştun be adamım

3. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Öncelikle konunuzu daha uygun bir bölüme taşıdım. Sorununuza gelecek olursak endişelerinizde ve şikayetlerinizde haklısınız. Fakat ilerleyip gelişmek için maalesef ki bu yollardan geçmek gerekmektedir. İlk aşamada geminizi güçlendirmek için x-6 haritalarında cubikon npcsi kesip uridium kasabilirsiniz. Sonrasında 5-3 haritasına giderek palladium toplayıp kapı açıp yapabilirsiniz. BL haritaları içinse toplu gruplarla atend veya invoke npcleri keserek rinuks kasabilirsiniz. Ayrıca isteklerinizi raporlarımıza eklemiş bulunmaktayım.

İyi forumlar.

4. Ağızına sağlık çok iyi özetlemişsin, bu oyun eski bir oyun olduğu için serverlarda çok eski haliyle oyuncular çok güçlü ve yeni başlayacak kişiler 1 ay takılıp oyunu terk etmekte bunun çözümü ise yep yeni bir serverdan geçiyor bu artık çok dillenmeye başladı bir hamle gelebilir diye düşünüyorum ama tr olmaz global veya almanya olabilir. Oynamaya devam etmek istersen sana bir kaç ipucu verebilirim ama bana gemin durumunu yazman gerekiyor, bu oyundaki adaletsizlik çok var ama iyi bir taktik ile oynarsan baş edebilirsin.

Siz hangi serverda oynadınız modum ve en son ne zaman cubi kestiniz? , örnek vereyim bi hesap açıp tr1-5 deki herhangi x6 haritasına gidip bi bakmanızı öneriyorum otomatikler gasp etmis durumda

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 May 2020
    CoccaCoocca bunu beğendi.
  5. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Özel bilgi paylaşımı yasak olduğundan dolayı bu bilgiyi veremem fakat 2 gün önce cubikon kesmiştim ve portaldaki oyuncular hariç haritadaki tek oyuncu bendim :)

İyi forumlar.

6. 8 iris 10 pro gerisi lf3 2 havoc venom var birde gemi olarak droit oalrakta burgu var

7. peki 10 pro ful lf3 bir gemi ile eternal gate ile bişeyler kasmaya çalışın adminim o zaman adaletli mi değil mi bahsedelim

Kusura bakmayın ama hayal dünyasında yaşıyorsunuz siz.

8. coccacoocca reis kesinlikle sana hak veriyorum yeni başlayanlar için görevlerle belli başlı şeyler daha kolay bir şekilde verilmeli ama şimdi serverlar nerden baksan 7-8 yıllık en yenisi sürekli kolay etkinlikler gelirse bu kadar oyuncu için bir anlamı olmayacak bir de böyle düşün derim

9. .Hypnos.

.Hypnos. Guest

Merhaba,

Etkinlikleri maalesef ki biz belirlemiyoruz ve siz de takdir edersiniz ki güçlü geminin kazandıkları doğru orantılı olarak daha fazla olacaktır. Aksi durumda oyun dengesi olmaz. Ayrıca ben size tavsiye vermek adına bu önerilerde bulunmuştum.

İyi forumlar.

10. Tamam baba etkinliğe yeni başladıgım için katılmayayım fakat normal kasılırken pala toplarkende adamlar beni elim kolum bağlı kesmesin en azından savaşamıyorsam kaçayım . En azından bi kaçma ihtimalim olsun ya. Adamda modül var 1 piksel bile uzaklaşılmıyor

11. o konuda haklısın belirttim zaten yeni başlayanlar için modül görevleri olabilir çok mantıklı olur ki hız modülü bende de yok çok sıkıntı etkinlik harici ben de uri kasamıyorum herkes tutunca kesiyor.

12. Neyse hayırlısı olsun başka oyun bakmaya başlıyayım ben sizede oyun hayatınızda başarılar umarım zevk alarak devam edebilirsiniz.

Ayrıca ben bu oyunda illegal şekilde istediğim gibi oynardım v.i.p indirim çekeceğim parayla gider ful bir gemi alır oynar bakardım yoluma.
    Ful bir gemi yapana kadar zaten her ay v.i.p alsam indirim katlayıcı alsam 12 ayda 350 360 tl gibi bişey yapar.N/A Saygılarımla

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 May 2020
  13. Aknilox

Aknilox User

Önce kendi kasıldığım yolu sana anlatıyım sonunda da gemimin durumunu söyliyim. Başta biraz görev falan yaptım,kredi ile vengeance aldım. Kendi hızı direk 360 olduğu için elit hızların yoksa bile sorun olmuyo. katlayıcı çektim 1 ay kutu topladım pvpde. Sonra tüm uri ve gg lerle zeta yaptım. Oyun sürem 342 saatti,9 iris,24 LF4,11 Havoc,25 arge,Burgu-Elmas uçuş düzenlerim vardı. Bu halde ebedi kapıda 252 ye kadar 2 kez geldim (2 sinde de lag yüzünden öldüm,özellikle son npcde ölme ihtimali yok zaten başka türlü,çok üzücüydü...) Ve nerden baksan 2 m uri kastım etkinliğin son 3-4 günü girmeme,ve lag yüzünden pek online olmamama rağmen. gelen urilerle 3 arge daha ekledim (ebedi kapı için zaman kaybetmeden,uriyle aldım günlük dosyaları) halka uçuş düzeni aldım reflektörler için,savaş biletini aldım,kalanıyla zeta+2 kappa yaptım şimdiye kadar ve 1m e yakın uri var pazar kapıya basacağım. Etkinlikten sonra da ilk defa BL haritasına gittim,şu an 11 prometheusum var görevler bitti,12. yi almaya hazırım. Genelde sepromum oldukça gidiyorum sadece 11 prometheus takıyorum (x4 ile 100k ya yakın vuruyorum) bu şekilde rinusk kasıyorum. Impulsları hafif konfide kesmen lazım hasar bile yemezsin

14. Sadece prometheus takıyorum derken gemiye prometheus takıp geri kalan alanları boş mu bırakıyorsn

15. Aknilox

Aknilox User

gemide lazer yok,jeneratör 15 hız,diroitlerde 11 prometheus,7 kalkan var. elit sıkıcaksan veya besleme varsa lf4 ler boşa yer. Örnek ben 11 prometheusla x4 90k vuruyorum, 11 pro+22 lf4 ile 130k vuruyorum. ama 90k 11 lazer yerken 130k 33 lazer yiyo

16. 8 iris 15
    8 iris 15 kararsız lf4 11 seviye pet iris geliştirmeleri 5 seviye gemi 16 seviye ne önerirsin kasılmam için şuan zetayı açtım pazar günü çifte ödülü bekliyorum bitirmek için. 17 oluncada grup bulursam 10 pro görevini yapıcam önerin nedir nasıl kasılabilirim

17. Öncelikle su elit ziyanı saçmalığını yapan kisilere uymamanı tavsiye diyorum, elit giderse gitsin lazer slotları hiçbir zaman boş kalmamalı ne kadar vuruş okadar uri ve daha az zaman kaybı demek, pro görevleri çok kolay 17 olunca hemen ona başla tek başına biraz zor o haritalar pek bos bırakılmıyor sürekli savas var ama savas olduğunda o haritadan çık, guruplu yapıcaksın görevleri, oyun chatine bak illaki birini bulursun ve elinde ne elit varsa sıkmalısın dpleri gerçekten çok yüksek uri kazançta yok zaten hep zarar herşey amaç rinuks onun için elinden geldiği kadar elitini harca ne kadar kısa sürede prolarını tamalarsan senin için okadar iyi olur, kasılma; öncelikle solace kullanmalısın modul olsada olmasada, oyun slot ekranına hemen ulasabilecegin bir tuşa yavaslatıcı roket koy biri sana sıktıgında elin direk ona gitsin kaçma ihtimalin artar, uri kasılma gerçekten zor oyun etkinlikleri en iyi çözüm, etkinlik olduğu zaman bütün elinle sarıl :), heryer otomatik olduğu için uri zor kasılıyor harita boşsa cubi olabilir, palladium senin gemini göz önünde bulundurduğumda bence gereksiz aslında sana kalmış söyle duşunmelisin palla topluyorsun 1 saattte ne topladın?, sonra normal oyunda kasıldın ve 1 saatte kac uri birikti indirm paketini de düşünüp kıyaslama yap hangisi daha agır basıyorsa ona yönel, palla gerçekten bir eziyettir hele ki yanında çatır çatır otomatik toplayanları gördükten sonra toplamak çok ağır gelir insana, bir diğer harita önerim uber, orada otomatik pek olmaz iyi uri kasabilirsin bunların haricinde kapılarda kasılma var ama senin gücün yetmez suan için oyüzden gerek yok iyi oyunlar..

KoBrAzÜmRüT10 bunu beğendi.
  18. Aknilox

Aknilox User

kendi hesabımın durumuna göre söylüyorum bir yandan sadece prometheuslarımla kasılırsam sepromlu 100k x4 ile,toplam 810 m hasar veriyorum. diğer yandan 33 lazerimi de takarsam,100k x4 bittiğinde 390m vuruyorum. kalan 420m i,200k lazer daha harcarayarak kapatmam gerekiyo (ki aynı sürede olsun,11 lazer vs 33 lazer) bu da demek oluyo ki bu 200k lazeri harcarken,420m vurmam lazım,yani her vuruş başına 70k vurmalıyım. Seprom da olmadığına göre,yapılabilecek en iyi şey uriyle promerium atıp x3 sıkmak,bu durumda bile gördüğünüz gibi,fazladan 200k x3 sıkıyorsunuz ki sadece prometheus ile kastığınıza eşit olsun. "Elit giderse gitsin" kısmı doğru,eğer full x4 sıkıcaksanız,ama prometheus kasmaya çalışan çarlarda böyle bi elit cephane zaten söz konusu değil,oto kullanmıyosanız tabi...

19. Bi kere ne diyosun hiç bir sey anlamıyorum söylediğinden elindeki pro sayısı kaç ?, kaba hesaplara gerek yok düz mantık pro 210 5 saniye ile ortalama 250 20 pron var diyelim x1 ortalamn 5.000 ee diger 15 i neden takmıyorum ben lf3 olsa bile 1.800 eder bu vurustan gerçekten vazmı geçiyorsun ne güzel taktikmiş bayıldım, oto kullanmıyorsanız lafı hiç olmadı, bende sana zorlanıyorsan oto kullanmı demliyim olmadı o , oyunda yeni olabilrsin bazı oyuncular çok eski haliyle elit çok fazla olabilir, olmayadabilir bl haritası baslı basına bir zarar haritası oyüzden elde avucta ne varsa kullanılmalı cunku pro aldıkca bi nebze zarar azalıyor bu kadar.

20. Hocam öncelikle millete yanlış bilgi vermeyin tum lazerleri takmak zarar zarar
    1 prometheus lazeri bl haritasinda 3.5 kat vurur yani sana şunu söyliyeyim hiç beslemesi olmayan bir kişi bl haritasından 1 pro lazerle x 4 iel tam 2940 vurur çünkü 3.5 carpi 4 14 kat yani 1 npc ye 14 kat vurur 210.14 =2940
    Sonra 10 pro lazer olduğunu düşünelim
    29400 sonra seprom dan gelen yuzde 60 burgudan gelen yuzde 20 ve solace npc hasar yuzde 15 modulu varsa yuzde 95 ek hasar etkisi yapar 29400 yuzde 95 i 27930 yapar zaten temelde 29400 vurar buna 27930 eklersen tam 57330 vurar diroit ek hasarı dahil değilsir yani bu da demek oluyor ki bl de x4 sıkarak 10 lazerle 57330 hasar verir yani 1000 x4 harcayarak 5733000 hasar verir ve bu da çok yüksek bir rakam
    Tabii arada miss vurduğunu sayalım yaklaşık 5000000-5250000 arası bir hasar vurur
    31 slot olan gemide sizin dediginizi yapsak 10 pro 21 tane lf4 oldugunu düşünelim 1 sıkışta 57330 + 32760 (sep + burgu + yuzde 15 npc hasar diroit ek hasarı dahil değildir) x4 ile yani toplam 90090 vurur 1 atışta 1000 x4 bolu 31 yaklasik 32 kere sıkış eder 90090×32=2882880 eder şimdi sadece 10 pro takili olan gemi ile 21 lf4 10 pro takili olan gemiyi karşılaştıralım 5733000÷2882880=
    Bölsen yaklaşık 1.9 eder yuvarlarsan 2
    Yani sadece 10 pro takılı bir gemi , 10 pro 21 lf4 takılan gemiyi karşılaştırsan 1000 x4 ile
    Sadece 10 prolu gemi ile bl de x4 sıksan 21 lf4 10 pro gemi gemi ile sıkacağından 2 kat daha fazla sıkarsın ve cephaneyi kullanma verimliligin artar
    Anladın mı şimdi sadece prometheus lazeri takmanin gemiye onemini
    Umarim bir daha lazer slotu bos kalmasin diyerek oyuna yeni baslayan oyunculari yanlis yonlendirmezsiniz elit harcsma konusunda

Son düzenlenen: 30 Nisan 2020
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.