oyunun sacmalığı

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve PΘSΞΨDΘΠ tarafından 24 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

modüllere dengeleme gelmeli mi?

1. evet sadece orcus olsun ve oynun adı orcusorbit olsun

oy sayısı 12
    30,0%
  2. hayır bütün gemiler birbirine eşit olsun..

oy sayısı 28
    70,0%
  1. oyun gercekten oynanmaz halde ve sana oynaman için 2 iğrenç görünüşlü gemiyi dayatıyor illa oynaman gerekiyor bütün modüller bu mide bulandırıcı gemilere geliyor özellikle orcus suan modüllerden yüzde 30 kalkan delme var 2 kat olduğu için güveyle yüzde 50 kalkan delmem oluyor karsımda spectrum 3 vurusuma gidiyor
    oyunun tek mantığı artık su güve dplink-kalkan konfisi ya tek atacaksın ya tek yiceksin
    dp link varsa savas yoksa bekle
    savas zevki felan hiçbirşey kalmadı
    oyunda sadece 3 gemi kaldı solace-centurion-orcus ve gercekten mide bulandırıcı acaba ne zaman dengeleme ve nerf gelecek oyun böyle sacma mı devam edecek.
    kalkan delme modülü kadar sacma birşey yok neden kalkan diye birşey var o zaman.
    ya kaldırılsın ya da sadece npclere işlesin
    sentinel gemisi bu yüzden yok oldu oysa vs için en özel gemiydi...
    diminisher yok oldu gitti.
    hız modülleri yüzünden goli tasarımları zaten göremiyoruz.
    sayborgu çöp ettiler oysa en güzel görünümlü en fazla tasarımı olan gemiydi..
    g-sampiyon hazerfan Türk tasarımı yavas olduğu ve orcusa zaten yüzde 30 sp modüllerim olduğu için oynamamın bi anlamı kalmadı.
    oyun diyorki tek gemi bunun amacı nedir neden böyle bi sacma yönetim var neden oyunda adalet yok.
    yemin ederim N/A eğlenceli oyun suna dönüştü ya tek yicen ya tek atcan baska bi ihtimal yok.
    ayrıca bi iğrenc gemi centuriun da da modüllerim su yüzde 3 hız-yüzde 13 hasar-yüzde 15 kalkan delme-yüzde 23 dp
    hem en hızlı gemi-hem citadelsen sonra en cok canı olan gemi-hemde en cok hasar vuran gemi böyle sacmalık olabilir mi
    neden yani centurionla ask mı yasıyorsunuz goliler size bişey mi yaptı?
    gecen yıl nostromoya [7lazer slotu var] oyun dengesini bozar diye yüzde 40 hasar yerine yüzde 15 hasar modülü cıkardınız
    {{test serverde yüzde 40 dı]
    şimdi oyun dengesinde ne değişti oyun kapanmaya mı gidiyor.??

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 26 Aralık 2020
    faruk035 ve ıııııııı bunu beğendi.
  2. İnan aynı sorundan yakınıyoruz maalesef yine eskiden ema kamu yapıp kaçabiliyorduk şimdi tutucular çıktı başımıza belalar. Mesela ben spectrum kullanıyordum şuan kullanamıyorum direk tek yiyor yeteneği bile bir işe yaramıyor kalkan delmeyi koymuşlar modüllere direk gidiyor ema kamu yapıyorum direk tutup buz atıyorlar yakında bırakacağım gibi pandemi dönemi diye oyuncu sayıları iyi yakında oyuncu sayısı azalınca görürüm buralara anket açarlar :)

3. inşallah tutucu dönemi biticek. ama modüller için birşey diyemiyorum çünkü darkorbit diyorki ya oyunu takip edicen para yatırıcan sürekli etkinlikleri yapcan yada geri kalıcaksın miletten

4. Para versen de vermiyorlar :D Tutucunun bitirileceğini hiç sanmıyorum bu konuda biraz olumsuz bakıyorum açıkçası.

5. o hatayı yapmazlar tutucu resmen yüzlerce oyuncuyu bu oyunu bıraktırmaya sebep oldu hadi N/A yakın para herkes veremiyor tutucu N/A bir klanda 10 kişi alıyor commander yapıyorlar 10 kişi 1 adama vuruyor avcı tek yiyor darkorbit bu riske girmkz bence

ıııııııı ve PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
  6. karakule26

karakule26 User

buna katılıyorum ve adminler bug ve hile yapanlara ban veriyor ve tutucu hilelere ban yok böyle adaletmi olur?

ıııııııı bunu beğendi.
  7. aynen cidden klan savaslarını da özetlemissin darkorbit kan ağlıyor ya :D

ayrıca dediğim gibi modüllerim gayet güçlü bu sacma modüller olmasa umrumda olmaz yeterki oyun oynanabilir olsun. bu 2 sacma beceriksiz tasarımcıların yaptığı sacma gemileri kullanmak istemiyorum ama bu modüller varken kullanmamak da malesef enayiliktir. düşman klan alırken sentinel alıp 3 mü yiyim :D

ıııııııı bunu beğendi.
  8. oben

oben User

bak kendinde söylüyorsun birzamanlar cyborg en iyi gemiydi sentinel vs için özeldi spectrum 2 vuruşa eriyor halbuki kasılırken düşmandan kaçmak için en önemli sigortamızdı spect keza diğerleri hepsi zaman zaman ön plana çıkıyor arka pilanda kalıyor asıl bu şekilde olmasa idi monoton olmazmıydı bir kaç ay sonra bakmişsın ummadığın bir tasarım gemi ön pilana çıkmış bence zaman zaman değişiklik olması iyi.eğer bunca eskiden tasarım şimdi gemi oldular gemiye ne hacet vardı derseniz buna kesinlikle katılırım ama madem var değişimli olarak kullanalım gitsin.

9. Bazı oyuncularda instanın saldırıdan sonra basılma sürelerine baktım bazı oyunculara dokunur dokunmaz atıldığını fark ettim avcı dizip baskında atılmıyor :) Biraz soruşturunca bununda hilenin bir özelliği olduğunu öğrendim eskiden vs atıyordum şuan onu bile bıraktım zaten toplu savaşlar tam anlamıyla tutucuların elinde sayı üstünlüğü bir şey ifade etmezdi şimdi oynamayı bilmeseler de oluyor sayı üstünlükleri olduğu için bir geminin işaretlediklerine otomatik sıkıyorlar.

10. oben

oben User

hiç atmayanlar en temizi hile felan kullanmıyorlar.

11. Canturionda kalkan ve dp'de olmak üzere 2 ayrı hız modülüm var. Birisi %4 veriyor diğer %3. Gemi zaten çok güçlü. Kararsız modüller fazla kararsız. Adamlar yakaladığında kaçmayı bırak adamları görmeden yakalanıyorum. Kaçmaya kalktığım zaman ise adam benim önümden kese kese porta kadar takip ediyor. Orcus zaten oyunun en güçlü gemilerinden. Verdiği bütün değerler 2'ye katlıyor. %12 hasar modülü çıktı, %24 yaptı. %10 kalkan delme modülüm var, %20 yaptı. Çok orantısız. Oyunda oynan 3 gemi var cidden. Solace-centurion-orcus. Her şey çok orantısız oldu.

PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
  12. ya en güçlü gemi olsunlar canı kalkanı hasarı ama oyunu dengede tutan sey hız ve kalkan delme sen bunları direk sunarsan oyunun oynanabilirliği kalmaz. isterse yüzde 40 hasar centurion olsun yine savasırsın ama yüzde 15 kalkan delme olursa savasamazsın

*-__ARMAGEDDON__-* bunu beğendi.
  13. Bu konu hakkında Darkorbit'in elinin ayarı yok. Test Servere katılan oyuncular gelen özellikleri değerlendirip bunu Darkorbite bildirmeli fakat Test Server içinde bile rütbe kasma telaşı var. Darkorbit aldığı kararların birazını oyuncuların yorumlarına göre almakta fakat arkadaşın söylemine katılıyorum.. A'dan Z'ye haklı Darkorbit Gemi yetenek sürekerlini ayarlayamayınca modül çıkardı ama modüller garip işlevlere sahip üstelik dükkandan sahip olamıyorsunuz da yeni gemi açan birisi o modüle ne zaman ulaşacak ? Bir sene sonra çıkan etkinlikte mi.. Zaten daraldı insanlar pc başında saatlerce kasılmak birde üstüne kapı yapmak hele şansın varsa aldın alamadın aş başa.. Kas kas nereye kadar eğlenmiyorsam neden oynayayım ki. Darkorbit forma yapılan yorumları değerlendirmek ve eleştirelere kulak vermek senin işine yarar. Çıkarılan yenilikleri geri almak bazen daha faydalı olur.

14. Kardeşim yeni gemi çıkartıp paymentten satıyorlar işte bundan sonra böyle yarında orcus çöp olur hiç merak etme. Binlerce gemi üretirler daha

15. Orcusun bonuslarını 1,25 veya 1,5 sabitlemeleri lazım zaten modüller full orcusa çıkıyor estetik açıdan bakarsam gemiye kullanmak için bana göre uygun değil :/ Atışları zaten takılıyormuş gibi bir tuhaf pasif yeteneğine ve kalkan delme modülüne acil güncelleme gelmesi lazım.

16. İşte bundan bahsediyordum benimde bu konuda bir başlığım var konuşmacı köşesinde orada da anket var beklerim.

17. karakule26

karakule26 User

Millet'lere güzel güze modül çıkıyor bize çöp çıkıyor ve bana boş şeyler çıktı 12 15 tane kararsız modüller vardı hiçbiride uymadım +23 darbe -1 hız +12 hasar -1 hız 570 hız nerde 559 nerde ve hepsini tek tek sattım sinirden sattım gitti.

18. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Sentinel gemisinin hastası olan birisi olarak; geminin özelliğini Nerf uygulayarak düşürdüklerinden beri oynanmaz bir hale geldi. O eski kale mantığı artık yok. Ancak şuan modüller ile birlikte şahlanan Orcus gemisine yönelik bir dengeleme yapılacağını düşünüyorum. Bütün yeni gemilerin erken dönemleri iyi geçmiştir. Buna en iyi örnek Mimesis olacaktır. Herkes genel olarak etkinlik modüllerine yöneldi. Ancak birleştirde bulunan X-X1/X2 modülleri tüm gemileri etkileme şansı bulunmaktadır. XT10 modülleri ise Orcus ve Centurion gemilerini etkileme şansı daha yüksektir. DMG-X2 modülü birleştirerek cyborg gemisine %20 oyuncu hasarı elde eden oyuncu da bulunmaktadır. Yani bu tamamen şans da olsa şansınızı zorlarasanız kazanacağınızı düşünüyorum.
    Her oyun gibi içerik geliştirmek ve bunu dengelemeye çalışan DarkOrbitin bu sebepten ötürü kapancağını düşünmeniz de yanlış bir kanı. Online bir oyun sonuçta. Rekabet olması adına içeriklerin tazelenmesi oldukça doğal. Herkesin eşit olduğu bir oyunda oyuna zamanını yatıran ve yatırmayan arasında fark olmazdı.
    Böyle bir durum olduğunu kim söyledi? 3. Parti yazılımlara girmektedir. Hile sonuçta.

İyi Forumlar.

19. faruk035

faruk035 User

aklı başında oynayan gemi kalmayınca anlayacaklar

20. karakule26

karakule26 User

Vallahi size söylüyorum milletlere güzel çıkıyor bize çöp çıksın bu çok saçma şanslıdır milletlere nasıl düşer bizede öyle düşsün